Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   322 / 607
(#) csikben válasza reloop hozzászólására (») Jan 4, 2012 /
 
Így néz ki a panel, felírkáltam rá ami lényeges lehet.

erosito.jpg
    
(#) csikben válasza csikben hozzászólására (») Jan 4, 2012 /
 
Itt egy kép az egészről. A dobozban van egy másik erősítő is, a felirat nélküli dolgok ahhoz tartoznak.

erosito2.jpg
    
(#) reloop válasza csikben hozzászólására (») Jan 4, 2012 /
 
A nyák rajzolatot nem látom csak tippelem. A jel be +/- közül az egyik a GND-hez kapcsolódik, a másik pedig a szürke fólia kondihoz. Ha jól tippeltem, akkor zárd össze őket. A brumm lehet, hogy megmarad, de a magas áramfelvételnek meg kéne szűnni.
A biztonság kedvéért a bemeneti rövidzár elkészítése után mérj a kimeneten egyenfeszültséget, ha ez 0VDC akkor köss rá hangszórót.
A teljes erősítő fotója nagyon hasznos, biztos lesz a fórumtársaknak építő javaslata hozzá.
(#) csikben válasza reloop hozzászólására (») Jan 4, 2012 /
 
Rövidre zártam, megmértem hogy van-e egyenfesz, az egyik oldalt felugrott, majd lement.

Rákötöttem a hangszórót, semmi zúgás, de a növekvő áramfelvétel megmaradt. Talán, de nem vagyok benne biztos, kicsit lassabban növekedik az áram.
(#) csikben válasza reloop hozzászólására (») Jan 4, 2012 /
 
Észrevettem egy nagyon fontos és meglepő dolgot. A felvett áram a hangszóróra kerül rá! A hangszóró elé is beraktam a műszert és ottvan! Meg a membrán kicsit ki is jön. Szóval itt valami nagy baj lehet. A hangszórómban okozhatott ez károsodást?
(#) reloop válasza csikben hozzászólására (») Jan 4, 2012 /
 
Remélhetőleg az egyenfesz felugrása csak a csatoló kondi feltöltődése miatt volt, további bekapcsolásoknál nem fog megjelenni.
Ez a folyamatosan növekvő áramfelvétel elég szokatlan. Nézd meg külön-külön a két csatornát, hogyan viselkednek. Elég az egyikről a +/- tápot lekötni, majd fordítva.
(#) csikben válasza reloop hozzászólására (») Jan 4, 2012 /
 
Találtam egy 1mH tekercset, rákötöttem a kimenetre, műszerrel együtt és volt amikor 3,5A-t mértem! Valamikor csak 50mA-t. (még mindig rövidre zárt jel bemenet)

Egyre jobban úgy néz ki hogy kidobott pénz volt a TDA-val szórakozni...
(#) Dióda válasza csikben hozzászólására (») Jan 4, 2012 /
 
Kicsit fura a komplett belső fotója de nekem érdekes a táppanelen a kondenzátorok állása és a kivezetések sorrendje. Esetleg átfóliázás lehet alatta de ha nem akkor bezony fordított polaritást kap a végfok nem?
(#) csikben válasza Dióda hozzászólására (») Jan 4, 2012 /
 
A biztosítékfoglalatok mérete miatt a végén felcserélődik a táp két ága. Felülről a kimenet sorrendje: - GND +
(#) reloop válasza csikben hozzászólására (») Jan 4, 2012 /
 
Ebben a problémában a TDA a legkevésbé bűnös. Az 1mH rákötését nem tartom helyesnek. A kísérletek alatt a hangszóró védelmét a vele sorba kötött 47-100 ohm ellenállással meg tudod oldani.
Lássuk mit mutatnak külön-külön a csatornák.
(#) csikben válasza reloop hozzászólására (») Jan 4, 2012 /
 
Tudom hogy nem a tda, az egész projectre értettem. De majd kiderül...

Holnap kimérek mindent újra. Ha elküldöm holnap a nyáktervet ami szerint készült, átfutod te is hogy jó-e?
(#) reloop válasza csikben hozzászólására (») Jan 4, 2012 /
 
Segítek szívesen. Ha valaki építésre adja a fejét, azzal számolni kell, hogy érhetik meglepetések. A hibák ilyen bonyolultságú áramkörnél azért elég jól korrigálhatók. Az pedig amit tanulsz belőle már eredmény
(#) csikben hozzászólása Jan 5, 2012 /
 
Nos! Meglett a hiba! A nyákon két elektrolit kondi fordítva volt betéve, találtam egy másik kapcsolási rajzot, amin már helyes volt!

Lemértem, semmi egyenáram a kimeneten, hangos zenehallgatásnál is a max. áramfelvétel amit mértem 200mA a két csatornának együtt.

A percekben készítem el a végleges kábelezést, összeszerelést, képet mindenképpen töltök fel.

Köszönöm mindenkinek a segítőkész hozzáállást!
(#) reloop válasza csikben hozzászólására (») Jan 5, 2012 /
 
Gratula
Ha a zavaró búgás továbbra is fennáll, akkor az abból származik, hogy a trafótól a szűrőkondenzátorokig hosszú a vezeték mindkét tápnál. A puffereket töltő csúcsáramok így még a jelkábel árnyékolásában is zavart gerjeszthetnek.
(#) Szabi1 hozzászólása Jan 6, 2012 /
 
Hello! Lenne egy kérdésem. TDA7294 hid erősitő trafó beszerzésénél tartok és van két áramkör amit még megépitettem hozzá Bővebben: Link1 Bővebben: Link2
Az alul áteresztő szűrő +-12v ról működik és a védelem sima12v ról. A kérdés sok nekik 1-1 Amper ?
(#) Bassmester válasza Szabi1 hozzászólására (») Jan 6, 2012 /
 
Hogy érted az 1-1A-t ?
Ha a szűrő 12V-ról felzabál 1A-t, akkor az már régen rossz.
Működnek a linkelt kapcsolások?
(#) Szabi1 válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 6, 2012 /
 
Nem próbáltam csak azt akarom kérdezni hogy hány ampert kell adni nekik? Szerintem elég nekik párszáz miliamper!?
(#) ODU válasza Szabi1 hozzászólására (») Jan 6, 2012 /
 
Szerintem feszültség stabilizátorral akarja megoldani a tápját ahogy azt én is tettem a saját erősítőmbe. Én lemértem. A késleltető(DC védelem) fogyasztása darabonként 100mA. A szűrőt nem építettem meg de véleményem szerint jóval kevesebb az áramfelvétele mint a védelemnek. Szóval ha 1-1db van belőlük akkor mehet 1 stabilizátorral is. Csak arra ügyelj hogy ha 35V ból akarsz 12V-ot csinálni azt 2 lépcsőbe kell. először 24V os fesz.stab. majd a 12V-os. A hűtésről pedig gondoskodj.
(#) Szabi1 válasza ODU hozzászólására (») Jan 6, 2012 /
 
Szóval külön sec. tekercset akarok a kiegészitőknek: a szűrőnek +/-12v kell (középleágazásu) és a védelemnek pedig csak 12v ( leágazás nélkül). És akkor jó ha mindegyiket 100mA-re tekercselem?
(#) ODU válasza Szabi1 hozzászólására (») Jan 6, 2012 /
 
Ja értem. Véleményem szerint azért legyen ráhagyás, legalább 200mA-re legyen tervezve, nehogy leégjen a tekercs, vagy még többre. De várd meg mások véleményét is.
(#) Szabi1 válasza ODU hozzászólására (») Jan 6, 2012 /
 
Ok. Köszönöm a hozzászólást.
(#) Bassmester válasza Szabi1 hozzászólására (») Jan 6, 2012 /
 
Nem "ampert kell adni" nekik, hanem az előírt tápfeszültséget. Ezek az áramkörök egy 2VA-es tápból is tartósan fel tudják venni a nekik szükséges áramerősséget. Ilyen minimális áramfelvételű cuccoknál nem szokott kérdés lenni a tápegységük terhelhetősége, de ha biztosra akarsz menni, akkor csinálj nekik 7812/7912-ből 1A-1,5A -es stabilizált tápot, azzal nem lesz több gondod és nem kell agyon hűtened sem.
A DC védelem áramfelvételét legfőképpen az alkalmazott relé üzemi árama határozza meg (lásd a relé adatlapján).
(#) csikben hozzászólása Jan 6, 2012 /
 
Sziasztok!

Készen van a szerkezet, feltöltöttem a képet amit ígértem.
Még hangszóró védelmet tervezek bele tenni + külső csinosítgatás.

A hangja nagyságrendekkel jobb mint annak az IC-s erősítőnek amit eddig használtam, pedig az is jobbak közül való. Ahogyan máshol is olvasható a hangja kristálytiszta és semmi zaja nincs.
(#) reloop válasza csikben hozzászólására (») Jan 6, 2012 /
 
Szia! Annak ellenére, mennyi minden van benne, egész rendezett képet mutat. Gratulálok!
(#) csikben válasza reloop hozzászólására (») Jan 6, 2012 /
 
Köszi! Nagy gondot fordítottam a kábelrendezésre.
(#) Bassmester válasza reloop hozzászólására (») Jan 7, 2012 /
 
Na megmértem a kimeneti DC-ket (bocs de akkor elkérték a végfokomat és most kaptam vissza)
Egyik csatorna: 41 mV, másik: 46 mV
(#) reloop válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 7, 2012 /
 
Köszönöm szépen! Ezek kiváló értékek, akkor nálam lesz a hiba az egytáposításban.
(#) janimester hozzászólása Jan 7, 2012 /
 
Sziasztok kész lett a hidban kapcsolt 7294 nyákja be is üzemeltem de valamiért kis hangerőn torzít, viszont közepes és teljes kivezérlésen elég tisztán szól.. amúgy már hazavágta a 160W-os 26os mélynyomóm :no: Teljes kivezérlésen 62v kimenő feszt mértem. A tápom meg 2x41.2V-ad le lehet hogy sok lessz neki.
(#) janimester hozzászólása Jan 7, 2012 /
 
Már megoldódótt a probléma , a hangszóróm volt a lúdas a torzítás miatt .. ugyanis el volt deformálódva a kosár azon a régi hangszórón ezért beleért a mágnesbe a tekercselés.. rákötöttem egy "hibátlan" hangfalat azzal máris kristálytiszta hangja lett , nagyon meg vagyok vele elégedve jövő héten épül a másik nyák is hogy ne csak monóban lehessen hallgatni
(#) reloop válasza janimester hozzászólására (») Jan 7, 2012 / 1
 
Szia! A kis hangerőn torzítás nagyon szokatlan ennél az IC-nél. A bemenet nem szedhet össze valami zavaró jelet a környezetéből amit a nagyobb jel aztán képes elnyomni?
A hangszóró tönkremenetelén ne csodálkozz, hiszen 200W meg se kottyan az erősítőnek.
A mérési eredményed, viszont rossz jel. A legnagyobb kivezérelhető szinusz a híd kapcsolásnál még ideális esetben is csak a táp gyökketted része. Ha veszteséggel is számolok, akkor a 62V már erősen négyszögesedő jel lehet, amivel még egy 200W-nál nagyobb terhelhetőségű hangszórót is "haza tudsz vágni".
Következő: »»   322 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem