Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Akkumulátor töltő
 
Témaindító: josephx, idő: Jan 18, 2006
Lapozás: OK   96 / 299
(#) zolika60 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Körülbelül 100 óra. :yes:
(#) B3NC3 válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Van arra valami alkalmazható képlet, hogy hogy lehet kiszámolni? Töltés előtt 12.28V-on állt az akksi
(#) zolika60 válasza B3NC3 hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Ez körülbelül fél töltöttségnek felel meg. Az akkutöltő 600mA-rel tölt maximum. 30AH/0,6A=50H Itt utána olvashatsz. Bővebben: Link
(#) oroszlan40 hozzászólása Jan 12, 2012 /
 
ptc-11 akutöltö kapcsolási rajz után érdeklödenék tiszt oroszlan40
(#) B3NC3 válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Köszi a segítséget!
(#) zolika60 válasza oroszlan40 hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Itt volt erről a masináról szó: Bővebben: Link Hátha a kolléga visszarajzolta annak idején. De nem lehet egy bonyolult darab, rajzold vissza a panelről.
(#) Inhouse válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Azért írtam, hogy én már 2-3 félét láttam, aminek nem levehető.
Nálunk a leadott akkuknál nem jellemző az elektrolithiány. Elvileg nem fogy el belőlük, csak hibánál, vagy extrém körülmények között.

Idézet:
„A kollégánál, lehet, hogy csak egy cellában túl alacsony az elektrolit szint.”


Mivel a pezsgés 14,4V alatt már bekövetkezett, tehát eddig is főzte azt a cellát, evidens, hogy abban kevesebb lesz. Magától egy cellában nem kezd el fogyni az elektrolit, csak ha hibás, zárlatos, akkor meg hiába önt utána.

Üdv
Inhouse
(#) zolika60 válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Viszont lehet, hogy az elektrolit hiány miatt lett zárlatos. Ha a tavasszal belenézett volna , talán most is menne. Veszteni valója pedig már nincs tehát nyugodtan megpróbálhatja feltölteni. A saját akkumon minden évben legalább egyszer kétszer ellenőrzöm a szintet. Most 5 éves.
(#) Inhouse válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
És mind a 2-szer kell bele tölteni?
Ha a cellák savszintje, elektrolitszintje, feszültsége nem egyforma (bizonyos nagyon kicsi határon belül), akkor annak már reszeltek. Tehát elvileg, ha egy cellában gond van, akkor - lévén sajnos mostanában már nem lehet cellát cserélni - az egész akku döglődik.

Üdv
Inhouse
(#) aDaMoo hozzászólása Jan 12, 2012 /
 
A kérdéses akku egy Varta black dynamic. A matrica alatt nincs semmi, megpróbáltam a fedelet leszedni, de nemsikerült. Elsőnek csavarhúzóval álltam neki, de keskenynek bizonyult, váltottam egy 6cm széles acél lemezre. A műanyag hajlott össze vissza, de a fedél nem mozdult meg, szerintem össze van sütve.
(#) zolika60 válasza aDaMoo hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
(#) aDaMoo válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Igen, ilyen.
(#) zolika60 válasza aDaMoo hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Nekem úgy tűnik a felülnézeti képen, mintha látnám a kupakokat a szürke matrica alatt.
(#) aDaMoo válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Valóban olyan, de a matrica alatt egy darab az egész.
(#) zolika60 válasza aDaMoo hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Gugliztam egy rajzot A piros nyílnál van a fedél. Lehet, hogy nem jön könnyen, mert a kupakok a fenekére vannak gyártva és egyben jön ki az összes.

282(1)(2).jpg
    
(#) aDaMoo válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Köszönöm a rajzot, próbálkoztam már ennél a lyuknál a csavarhúzót bedugva, de itt is előbb fárad el a műanyag, mint hogy megmozduljon a fedél.
(#) zolika60 válasza aDaMoo hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Holnap, ha találok a szervizben hasonlót lefotózom. Nem a luknál kell feszegetni, hanem alatta a hosszanti vonalon.
(#) aDaMoo válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Ahogy írod, a hosszanti vonalnál is próbáltam, de itt is csak a műanyag hajlik és nem mozdul a fedél.
(#) zolika60 válasza aDaMoo hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Nekem eddig minden akkut sikerült szétszednem. Nem vagy véletlenül a XI. kerület közelében?
(#) aDaMoo válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Sajnos vidéken vagyok, holnap újra megpróbálom, hátha több roncsolással sikerül levenni.
(#) zolika60 válasza aDaMoo hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Vidd meleg helyre egy pár órát hagy lágyuljon meg a műanyag.
(#) illesoszkar hozzászólása Jan 13, 2012 /
 
Üdv fiúk a tanácsotokra lenne szükségem : van egy aksítöltőm .elszált a vezérlése ,28 voltig töltött az egyen volt vezérelve tirisztorral .mi történik akkor ha a vezérlést kiiktatom és a betápot egy 220 voltos 400wattos csillárkapcsolóval vezérelném ? köszi oszkár
(#) zolika60 válasza illesoszkar hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Ha nem figyelsz eléggé túltölti az akkut.
(#) illesoszkar válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Van rajta amper és volmérő is 35 ampert tud tőlteni max. és 28 volt. De ha figyelem megoldható ?
(#) zolika60 válasza illesoszkar hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Igen. Csak ha elfeledkezel róla tönkreteheti az akkut.
(#) illesoszkar válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Csak akkor használom ha valamiért lemerül és reggel nem indul.mellette maradok általába.Csak kőlcsőnkérték teherautóhoz egy hétvégére,annyi is lett neki.8 évig semmi baja nem volt.
(#) zolika60 válasza illesoszkar hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
A kölcsönadásnak ez a kockázata. Egy hónapja én is kölcsönadtam az akkus fúróm egy barátomnak. Persze, hogy leesett és eltörött. Bár megragasztották, de nem ugyanaz mint volt.
(#) illesoszkar válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Nem szoktam odaadni semmi szerszámot de nekem kellett fuvarba jönnie azért adtam oda.Sokan órólnak rám.egy néhány gépem amit bérbe szoktam adni azon kivűl semmit
(#) matyusz válasza proli007 hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
Üdv.
Megcsináltam a tesztert. Elöljáróban annyit, hogy be van rakva sorba a pozitív fesszel egy soros dióda, és a C1 értéke 470nF. Most ki van véve a D6 dióda és a C7 kondi. A tesztet egy izzóval végeztem, ez úgy is működött ahogy írtad. De ha rákötöm az akkumlátorra és eljátszom ugyanezt akkor "leold" valamiért. Nem világít a led, nem megy ki áram, a teszter led sem világít hiába billentem be (ez izzó esetén világított), újra megpróbáltam kibillentettem (8-as láb) a teszte LED világít, aztán (6-os láb) Led elalszik, és nincs kinnt fesz. Próbáltam a potin is állítani de semmi változás. Ha pedig izzóra kötöttem és bebillentettem a töltést az izzó világított, aztán ráraktam az akkura és egyből elaludt a töltésjelző led, áram sem folyt. Ha tudnál még segíteni nagyon megköszönném, már nem tudom hol tapogatózzak.
(#) Novak hozzászólása Jan 17, 2012 /
 
Sziasztok!
Van 3 db 12V-os ólomakkum, sorba kötve. A kímélő töltés miatt szeretném a 3 akkut külön-külön tölteni, egyenként. Viszont a felhasználás helyéből adódóan a pakk nem bontható meg, illetve kapcsolókat sem tudok közéjük betenni, egyszerűen csak minden akku kapcsát ki tudom vezetni a pakkból, úgy hogy közben sorosan egymás után vannak kötve.
A kérdés az, hogy tölthetem-e őket 3 független töltővel anélkül, hogy szét kellene őket választanom?
Mert úgy gondoltam, hogy 3 teljesen független töltőáramkörrel, 3 különálló transzformátorral nem kéne őket megbontanom, hanem szépen mindegyiket rácsíptetem a helyére, és mindegyik áramkör tölti szépen a maga 12V-os akkuját a többitől függetlenül.

Kérlek erősítsetek meg benne, hogy ez így megoldható, és nem probléma, hogy közben a 3 akku össze van kötve.
Előre is köszönöm a segítő hozzászólásokat.
Következő: »»   96 / 299
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem