Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Folyamatábrás mikrokontroller programozás Flowcode-dal
Lapozás: OK   44 / 360
(#) slogan válasza silent15 hozzászólására (») Jan 10, 2012 /
 
Tessék

proba.fcf
    
(#) slogan válasza silent15 hozzászólására (») Jan 10, 2012 /
 
Egyéb iránt ....
(#) silent15 válasza slogan hozzászólására (») Jan 10, 2012 /
 
Köösz
(#) slogan válasza silent15 hozzászólására (») Jan 10, 2012 /
 
Erre gondoltál ?
(#) silent15 válasza slogan hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
Igen, és köszönöm!
(#) ha8lls hozzászólása Jan 13, 2012 /
 
Sziasztok!
Flowcode-ban hogyan tudom meg, hogy melyik labakon kell varnom az USB megjeleneset, ha pl. egy 18F97J60-at USB-modullal programozok, es a csatlakozasi pontokhoz nem irja ki, hogy mely labakra kell tennem a csatit, viszont a tokban levo hardver sem tamogatja a kozvetlen usb-feluletet? Na, ez szep kerek mondat lett Remelem, ki tudjatok hamozni belole a lenyeget!

Udv!
Imre
(#) attis71 hozzászólása Jan 14, 2012 /
 
Sziasztok!

Segítségeteket kérném abban, hogy 4-20mA kört szeretnék illeszteni PIC-hez. A 4-20mA áramkörbe sorosan bekötött ellenállás kapcsain 1-5 volt feszültséget tudok mérni és ezt szeretném PIC-el kezelni ami egy relét vezérelne valahogy úgy, hogy Pl.: 3 volt alatt meghúzva lenne a relé felette elengedne. Az ellenállásról a lekötést hogyan kössem a PIC bemeneteihez?
Előre is köszi a segítségeteket.

Üdv: attis71
(#) attis71 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
Szia, köszi a választ. Kicsit még magas nekem amit leírtál. Flowcode-al tervzek, megpróbálom ez alapján megcsinálni. Még biztosan fordulok hozzád kérdéssel.
Még egyszer köszi.
(#) madazg77 hozzászólása Jan 15, 2012 /
 
Sziasztok!

Szeretnék egy kommunikációs protokollt megvalósítani(SSI). Az átviteli diagram szerint minden állapot változás negatívra való "lehúzassál" jár. Van a Flowcodban vagy a PIC-ben olyan lehetőség amivel meglehet fordítani a portok és a timerek kimeneti állapot változást? Úgy, hogy alapban pozitív legyen. Vagy tegyek be egy külső invertert?

Üdv.
(#) attis71 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 16, 2012 /
 
Szia, így bizony. Hálás köszönet a segítségért. :worship:
(#) attis71 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 16, 2012 /
 
Simpi: még egy kérdés melyik típusú PIC rendelkezik adc bemenettel ? Mert az álltalam választott típusoknál a flowcode figyelmeztetett.

Üdv: attis71
(#) Szamy válasza attis71 hozzászólására (») Jan 16, 2012 /
 
Szia,
Erre szerintem nem lehet választ adni. Válassz ki egy Pic-et, nézz bele a doksijába , a blokkvázlatból egyből kiderül mi van benne, még a leírást sem kell végigbogarásznod.
(#) attis71 válasza Szamy hozzászólására (») Jan 16, 2012 /
 
Köszi a tippet. :worship: Utána nézek.
(#) kokozo válasza attis71 hozzászólására (») Jan 16, 2012 /
 
Szia! Pár pic.. dip8-as: pic12f675 4 adc, dip18 -as: pic16f88 7adc, Dip28s: pic16f873 5 adc, dip40: pic16f877 8 adc... stb
(#) Gagyicom válasza silent15 hozzászólására (») Jan 19, 2012 /
 
Hali!
Van előre definiált 4x7+1szegmenses eszköz, amit eleve multiplexálva vezérel. Vagy ha nincs szükséged 4-re, akkor egyesével rakod be...

7segment.jpg
    
(#) enree hozzászólása Jan 19, 2012 /
 
Sziasztok!
Hogy lehet azt megcsinálni az alábbi példában, hogy több szöveg (15db 20karakteres szöveg lenne) fusson lentről fölfelé folyamatosan loopolva, míg be1=0.

proba.fcf
    
(#) attis71 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 19, 2012 /
 
simpi, kokozo: köszönöm a segítségeteket.

Üdv: attis71
(#) kaqkk válasza enree hozzászólására (») Jan 19, 2012 / 1
 
Balról jobbra - vagy jobbról balra lehet scrollozni

proba.fcf
    
(#) enree válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 19, 2012 /
 
Szia, köszi!
Értem, akkor megoldom így.
Üdv:
E.
(#) enree válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 19, 2012 /
 
Hú, ez melós lesz, de működik Köszi!
Ékezetes betűket ki tudok írni valahogy?
(#) kaqkk válasza enree hozzászólására (») Jan 19, 2012 /
 
Vagy csinálsz a kijelzőbe ékezetes karaktreket (simpi tett fel ide a témába egy lehetséges megoldást) vagy átnézed a kijelző ascii kódját és azt a két három ékezetes betűt használod amit
ascii kóddal elő lehet bányászni a kijelzőből
(#) enree válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 19, 2012 /
 
Megkerestem, köszi.
(#) slogan válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 19, 2012 /
 
És speciel majdnem minden betűt megtaláltam az LCD-m ben ,ahogy kaqkk mondja !
(#) enree válasza slogan hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
Az enyém még japánul is tud, de egy darab ékezetes normális írásjel sincs benne.
(#) babuka válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
Letöltésről dobhatnál egy linket mert nem találtam sehol.
Üdv !
(#) enree válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
Az "ékezetes karakterek létrehozása" hozzászólásodban levő példából az értem, hogy egy darab létrehozott karaktert hogy írunk ki, de arra nem tudok rájönni, hogy ezt hogy kell, ha komplett szöveg van.
A betűket megcsináltam.

betu.jpg
    
(#) vilmosd válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
Bocs de a CG RAM cimzese nem ASCII "0", hanem "0". A CG RAM a LCD 0->7 cimen erheto el. Oda kell betulteni a "User defined" karaktereket, es betoltes utan a 0->7 cimen jelenithetok meg. A Te peldad alapjan a kiiras igy tortenik "csalam", 0, "d", 1.
(#) vilmosd válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
Nem gondolnam, mert ha a LCDre kuldesz egy ASCII "0" parancsot akkor bizony a "0" fog megjelenni a kijelzon. Csak ellenpelda : Hogyan irnal ki "0" karaktert ezek szerint?
(#) vilmosd válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
Na megertettem a kezelest, de nem jol irtad le Tehat a PrintASCII(0) parancs "0" erteket kuld ki, nem ASCII "0" (0x30). Viszont a hszben rosszul irtad, mert azt irtad, hogy "ascii 0". Nem kotozkodni akartam, csak a tisztanlatas miatt irtam le
(#) vilmosd válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
Nekem nem a CGRAM irassal volt a bajom, hanem a definialt karatet kijelzesevel. De mostmar tisztaztunk mindent.
Következő: »»   44 / 360
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem