Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   129 / 582
(#) csucsudj válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
??????
(#) zolika60 válasza csucsudj hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
(#) zolika60 válasza csucsudj hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Valahogy lemaradt.Bővebben: Link
(#) csucsudj válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
kb ilyen.... csak a kisebb mágnes a motor tengelyén van ami szét tört!!

Kép 028.jpg
    
(#) b.bobo1 hozzászólása Jan 13, 2012 /
 
Sziasztok!
van egy felültöltős whirlpool awt 2205 mosógépünk, végigcsinálja teljesen a ciklust, de sem a mosóport, sem az öblítőt nem használja el, benne marad a tárlójában.

- az elosztótartályt leszereltem, kitisztítottam,
- a mágneskapcsoló működik,
- az elől lévő szűrő tiszta,
- a szintszabályzó szelep fújásra kettőt kattan
- a programtárcsa által működtetett vízbefecskendező mechanika működik, kopás nem látható rajta.

A vezérlőgombok műanyagpanelját leszerelve rozsdásodást találtam, a tetőajtó lábainál.
Szét van kapva a gép, az elektronikájába addig nem akartam belenyúlni amíg meg nem bizonyosodok arról hogy nem-e mechanikus a probléma?
(#) zolika60 válasza csucsudj hozzászólására (») Jan 13, 2012 / 1
 
Szerintem vagy az Orczyt próbáld meg, vagy keress egy méretben azonos mágnest az euromagnetnél, vagy hasonló helyen. Aztán ragaszd a régi helyére.
(#) zolika60 válasza b.bobo1 hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
A tárolót szereld ki. nézd meg nem-e a befolyónyílásokba kövült-e a mosópor.
(#) csucsudj válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
nagyon köszi!! de szerinted mindegy milyen tipusú a mágnes?? és mivel ragasszam a tengelyre? 1000 hálám!!!
(#) b.bobo1 válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
ezen már túl vagyok, azok teljesen tiszták
(#) zolika60 válasza csucsudj hozzászólására (») Jan 13, 2012 / 1
 
Szerintem valamilyen ferro mágnes lesz. De ha az euromagnetbe elviszed a törmeléket, megmondják pontosan.
(#) csucsudj válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
köszönöm szépen a segítséged!
(#) zolika60 válasza b.bobo1 hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Bocsánat figyelmetlen voltam. Sajnos nem ismerem a típust. Csak egy hobbista vagyok, aki már javított mosógépet is.
(#) b.bobo1 válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
semmi gond, több szem, többet lát
majdcsak lesz másnak is használható ötlete.
(#) imikee10 válasza csucsudj hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Csinálj képet a mágnesről és szinte biztos, hogy van nekem ilyen!
Külön nem hiszem, hogy fogsz tudni kapni, a legyártása meg felér egy használt motorral is akár.

Imi
(#) csucsudj válasza imikee10 hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
okés!!! ma feltöltöm!
(#) csucsudj válasza imikee10 hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
ez lenne!

DSC00811.JPG
    
(#) raptorsz válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
Megnéztem és konzultáltam egy ismerősömmel és arra jutottunk,hogy szénkefét kellet cserélni a motorban a csere után müködik a szerkezet,de azért köszönöm a segitő mondatokat.
(#) imikee10 válasza csucsudj hozzászólására (») Jan 14, 2012 / 1
 
Jajjajjj ez ilyen beko nyavajákon szokott lenni!. Meglesem, hogy mik vannak és vissza jelzek.

Imi
(#) csucsudj válasza imikee10 hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
oks köszi!
(#) vgyre válasza b.bobo1 hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Szia!
A befecskendező csövet nézd meg alaposan, nincs e vízkő, vagy egyéb szennyeződés, lerakódás a víz útjában. A mechanika működését is ellenőrizd. A tetőt felnyitod, és ha a programkapcsolót körbetekered a vízsugárt irányító csőnek mozogni kell. A mechanikában található egy rugó, ami a tapintócsúcsot a bütykös tárcsához hozzászorítja, nézd meg nincs e eltörve, kiakadva. Hirtelen csak ezek jutnak eszembe.
Üdv
Gyula
(#) b.bobo1 válasza vgyre hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Szia!
A befecskendező csővel nincs probléma, hiszen a vízfeltöltés-mely ugyanezen a csövön jön be, tökéletesen működik.
Az irányító cső mechanikája is jól működik.
Annyit csináltam hogy a programkapcsolót kontakt sprayvel átfújattam, összeraktam és most (lekopogom) működik
Arra gondolok hogy amikor program szerint a mosószerre kellet volna fecskendeznie a vizet, valami kapcsoló nem adott jelet a vízbeeresztő mágneskapcsolónak és ezért nem jött víz.
Ezt próbáltam kontaktal "szervízelni"
Köszönöm az ötleteket!
(#) imikee10 válasza csucsudj hozzászólására (») Jan 15, 2012 / 1
 
Egy motort találtam ami ilyen és arról már le vettem hasonló okokból kifolyólag a mágnest. Sajnos nincs. :no:

Imi
(#) csucsudj válasza imikee10 hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
azért köszönöm a te segítségedet is!
(#) pistike79 hozzászólása Jan 17, 2012 /
 
Sziasztok!

A problémám a következő: van egy Indesit Wide 146-os mosó-szárítógépem. Tegnap minden előzmény nélkül kiírta az F-08-as hibakódot, miközben leszivattyúzta a vizet a mosóüstből. Utánanéztem, valami gixer van a leírás szerint a fűtőbetét reléje környékén... Valakinek van ötlete, vagy tapasztalata hasonló hibajelenséggel?

Előre is köszi!Pisti
(#) zoz11 válasza csucsudj hozzászólására (») Jan 18, 2012 /
 
Hello
Nekem van itthon ilyen mágnesem több darab is.

Keress privátba ha érdekel.
Üdv: Zoltán
(#) gyati hozzászólása Jan 20, 2012 /
 
Üdv minden forumozonak.Van egyAVE 6514-ES automata mosogépem,centrifugálás után csurom vizesen szedem ki a ruhákat belőle.Előzmények:Kb egy hete 2db szőnyeget mostam ki a géppel amit vizesen szedtemki.Azota bármit mosok a géppel,ugyan ugy vizesen jőn ki a gépből.A segitségeteket kérem ,hogy mi lehet a probléma.Szivattyut levettem ,nem látok rajta semmi külőnőset.Alégcsapdát kipucoltam ami egy kicsit vizkőves volt.Kérem akinek van valami javaslata,hogy mit kellene még megnézzek.Űdv:gyati.
(#) zolika60 válasza gyati hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
A szűrője nincs tele szöszökkel? Szőnyeg mosás után nem ritka.
(#) gyati hozzászólása Jan 20, 2012 /
 
zolika60 űdv.Kétszer átmostam a gépet 40 fokos mosással,a szűrőnél volt egy kis homok.Kitisztitottam a szűrőt,átmostam a légcsapdát,kétszer centrifuáltam,de a szivattyunál maradt kb 4-5 deci viz,amit nem tuott kinyomni.Lehet hogy ajánlatos lenne egy szivattyucsere?.Kőszőnőm hogy válaszoltál.Kérem a további őtleteidet.Üdv:gyati.
(#) gyati válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
Szia köbzoli.Aszivattyut kivettem ,szétszedni nemlehet,a forgorészt nem lehet kivenni belőle. A lapát kézzel kőnnyen elforgathato.A gép kb 5 éves.Probáltam egy másik szivattyut beletenni de sajnos az eredeti bajonettzáras igy nem tudtam a másikkal kiprobálni.Szerintem centriés előtt nemtudja rendesen kiszivni a vizet,és azért maradnak vizesek a mosott cuccok.Sajnos az asszony kiszedte a szűrőt belőle.Kipucoltam a csonkot amire rácsatlakozik a szivattyú ,kétszer átmostam 40 fokos vizzel,előszőr jött le egy kis homok belőle.A második mosásnál már tiszta volt a viz amit a szivattyu nem tudott teljesen leszivni(kb 4-5 deci volt.Gyati
(#) bezzeg hozzászólása Jan 20, 2012 /
 
Sziasztok!

AWT 7125/s mosógép mosás közben F és P betűt felváltva villogva megállt (a hőmérséklet kijelzőn és az mosási idő kijelzőn egyszerre) Mit tehetek ellene?
Köszönöm
Következő: »»   129 / 582
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem