Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   847 / 1681
(#) 187BodyGuard hozzászólása Jan 11, 2012 / 1
 
Sziasztok! Ma készültem el majdnem a kis Csöves HIFI SE EL84-es Erősítőmmel! A Kamera nem vette fel a mélyeket valami jól, de nagyon szépen szólt a teszten! Itt egy kis videó róla: EL84 SE HIFI Mini Edition Stereo Valve Amp

Ami még hátra van:
Kék visszajelző LED beépítése, Fülhallgató / Hangszóró kapcsoló beépítése. Jelenleg a leválasztom a hangszórókat típusú kapcsolás van, de ez nem túl nyerő mert így majd felrobbannak a fülesek kis hangerőn is!

Adatok az erősítőről a videóleírásban találhatók.

Kimenőtrafónak Orion TV Kimenőket használtam és tápnak meg valami régi Videoton rádió trafót. Tökéletesen üzemel vele! A Teszt zene FLAC audió, a minőség megörzése végett, kár hogy a videó nem adja vissza... Élőben nagyon fantasztikus!

DSCN2576.JPG
    
(#) klemo86 válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
Szép lett! Szerény személyem szerint a kék leddel csak elrondítanád...
(#) acerola hozzászólása Jan 11, 2012 /
 
Szeretném megosztani veletek az első nyáktervem és nyákom. Amit építettem egy sziréna amin potméterekkel állítható a magasság és a moduláció. 3 féle mód közül lehet választani.

Itt hallható és látható működés közben.

Nagyon tetszik a vasalásos nyákkészítés. A terveket az 555-ös topicban megosztottam. Hátha akad másik kezdő is, aki megcsinálná.
(#) 187BodyGuard válasza klemo86 hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
Köszi szépen! Igen, én is gondolkoztam más alternatíván, de csak erős kék meg sima fűzöld van itthon. De majd körülnézek hátha valami rossz optikai egérben találok pirosat mert szívem szerint azt szeretnék bele tenni. Az még megy is a fűtés színéhez!
(#) klemo86 válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
Nem egészen erre gondoltam Tudod, mi megy a fűtés színéhez? A glimm, vagy az izzó
(#) 187BodyGuard válasza acerola hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
Nagyon frankó! Ez tetszik! Végre egy videó ahol hallható hogy is szól egy ilyen, eddig elképzelni nem tudtam, ezért sose építettem ilyet....
(#) 187BodyGuard válasza klemo86 hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
Igen, de sajnos Glimmem nincs izzót meg nem akarok tenni bele mert az egy idő után elszáll, ezért a LED-ekben gondolkozom. Eredetileg a csövek alá is akartam rakni, de aztán végül letettem a dologról... Az elrontaná a varázst amikor sötétben üzemel.
(#) klemo86 válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
Ebben egyetértünk! De csak van valahol elfekvőben egy világítós kapcsolód, amit feláldoznál Vagy küldjek Neked egyet?
(#) 187BodyGuard válasza klemo86 hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
Köszi szépen, de van benne már kapcsoló. Bal oldalt van az alsó az a Főtáp és van fölötte az Anódfesz. És még maradt két luk, oda jön a váltó kapcsoló meg valami fényforrás. Ezt követően pedig teljesen késznek mondható az egész kis motyó.

A kapcsolása ugyan az mint a másik erősítőmnek az AKAI Dekk-be szerkesztett erősítőnek. Csak természetesen abban nagyobbak a kimenők, és ennek megfelelően szólal meg.
EL84 SE Csöves HIFI + ORION HS500
(A HS Tesztért köszönet egyik barátomnak, mert nélküle nem sikerült volna ekkora ládra rákötni ezeket!)
(#) acerola válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
Azért kicsit teltebben szól egy nagy hangszóróval. Most csak egy Nokia hangszóró volt rajta. Mert a gyerekek már aludtak.
(#) klemo86 válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
Én arra gondoltam, hogy a világítóskapcsolóból kiszeded a glimmet, azt már van is fényforrásod... A témát vagy lezárhatjuk, vagy ne itt
(#) 187BodyGuard válasza acerola hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
Nekem így is bejött a hangja, lehet után építem majd ha lesz egy kis időm...
(#) 187BodyGuard válasza klemo86 hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
Igaz igaz, de szerintem lezárhatjuk mert nem hiszem hogy glimmet teszek bele majd. A furat gyárilag is LED-hez lett kivágva, az is kerül bele szerintem. Végeredményben szerintem így is elég mutatós lett, megy a formája a két kis HITACHI hangfalhoz!
(#) joco53 hozzászólása Jan 12, 2012 /
 
Sziasztok!
Saját épitésű kisjelű szélessávú swr mérőhid Suhner 50 ohmos lezárással Max:0.5watt meghajtásra.Antennák-rővidhúllámtól,wifi-ig-beállitására kiváló.
Sma aljzatokkal szerelve.
(#) Ballage válasza joco53 hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Ej, de szép lett. A belsejéről meg lehet tudni többet is?
(#) joco53 válasza Ballage hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Szia!
Semi-rigid coax,válogatott 0805-ős smd ellenállások és Bat62-03w dioda a hidban
(#) trabi007 hozzászólása Jan 12, 2012 /
 
Sziasztok! Építtetem egy kis ajándékot a barátnőmnek , gondoltam megosztom veletek a végeredményt .
(#) BarnaPili hozzászólása Jan 12, 2012 /
 
UV LED-es levilágítóm: ITT
(#) zolika60 válasza trabi007 hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Jó lett gratulálok. Bár az én véleményem nem számít csak az övé. :szeret:
(#) emersys válasza trabi007 hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Világít is? -Jó lett amúgy
(#) trabi007 válasza emersys hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Sziasztok csináltam egy kis videót hogy lássátok hogyan is villog , de a hangot vegyétek le a gépen mert az nem fog tetszeni.

Szív3.mp4
    
(#) Vales válasza joco53 hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Nagyon jó lett!
Esetleg egy részeletes leírást, cikket is megérdemelne ez a remek készülék (egy ismerősöm is nagyon szeretett volna a közelmúltban WiFi SWR-mérőt).
(#) zsoltee0001 válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
zsír!
(#) kicsicsira hozzászólása Jan 13, 2012 /
 
Sziasztok! Délután elkészültem egy mini tesla tekerccsel, a szekunder tekercs 920 menetes de ha lesz időm tekerek még rá, így most kb. 4-4.5 cm es ívet húz. Doboza még nincs neki mert nem végleges verzió.
(#) Gardener89 hozzászólása Jan 13, 2012 /
 
Hali. Még nem írtam az oldalra viszont már régóta látogatom és csak ámulok egyesek kreativitásán! Ma utánépítettem Vicsys Big clock-ját és mivel ez az első pic-es buherálmányom(ami tökéletesen működik) így most nagy az örömöm. Bedobozolva ugyan még nincs de amint az is meg lesz rakok képet róla.
(#) janimester hozzászólása Jan 14, 2012 /
 
Sziasztok .. a frissen készült TDA7294 híd + a 8ohm 100w-os hangszóró esete egy képben ->
(#) Ricsi89 válasza janimester hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
Ezen nincs mit csodálkozni. Várható volt, főleg ha rátekerted a hangerőt.
(#) slogan hozzászólása Jan 14, 2012 /
 
Sziasztok !

Láttatok már olyan patkány csapdát ,amin van ICSP csati ?
Hát ezen van.....

Lényege ,hogy egy infra sorompó van a ketrecbe építve és ha belesétál a jószág ,akkor a centrálzár motor behúz ,leugrik róla a szöggel megakasztott madzag ,ami elengedi az ajtót.A videón a srác kezére kezére csukódott ezért tűnik lassúnak ,egyébként villám gyors.
Már fel lett avatva ,működik (olyankor villogó piros LED jelzi)

Ismét köszönet lidinek !
(#) janikukac válasza slogan hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
Nekem tetszik ! Nálunk is jól jönne egy ilyen, tele van az udvar egerekkel, vakondokkal, stb...
Következő: »»   847 / 1681
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem