Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rádiós adó-vevő modulok
Lapozás: OK   16 / 52
(#) pucuka válasza bengy hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Idézet:
„de azért remélem akad olyan, aki tud nekem segiteni”

Gondolom senki nem akar társtettes lenni.
(#) alibaba40 hozzászólása Jan 15, 2012 /
 
Üdv Mindenkinek!
Vettem egy HM-R868S és egy HM-T868S modult. Szerintem nagyon jól használható, csak az a gondom, hogy a vevő áramfelvétele elég nagy (11-13 mA), ha az ENABLE láb pozitívon van. Ha viszont nincs pozitívon akkor nem csinál semmit. Ez lenne az alvó állapot? Ha ilyen van akkor, hogyan lehet felébreszteni vagy miért van Enable láb? Választ előre is Kösz.
(#) nedudgi válasza alibaba40 hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Mi a probléma?
Az adatlap szerint az áramfelvétel 10mA 3.3V táppal, 5V feszültségnél több. Az "Enable" engedélyezést jelent - ha nem magas, akkor a modulnak alvó állapotba kell menni...
Ha magas, a modul engedélyezve van.
(#) alibaba40 válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Tehát gyakorlatilag ha az ENABLE láb nincs magas szinten akkor a vevő használhatatlan nem tudja venni a jeleket, olyan mint ha nem lenne tápfeszre csatlakoztatva. Akkor minek az ENABLE láb? A vevőnek állandóan figyelni kellene az adó jeleit, akkor viszont elemes táplálásnál elég sok a 10 mA is. Az lenne a jó ha az adóval fel lehetne ébreszteni valahogy. Mondjuk ha adást észlel egy tranzisztor magas szintre vinné az Enable lábat és akkor már figyelné a jelsorozatot.
(#) pucuka válasza alibaba40 hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Ha a vevő alszik, akkor nem is vesz. Ezt úgy szokás megoldani, hogy a vevő időnként befigyel, egyébként alszik. Ezt tudod az enable lábbal szabályozni.
Ezek után csak arra kell figyelni, hogy ha az adó "fel akarja éleszteni" a vevőt, akkor hosszabb ideig adja, ismételgesse a vevőnek a jelet, mint ameddíg alszik.
(#) Balázs 1.3 JTD hozzászólása Jan 15, 2012 /
 
Sziasztok!

PIC-el és UART-tal kommunikált már valaki, ilyen modullal?
(#) jimbo425 hozzászólása Jan 16, 2012 /
 
Üdv! Nekem egy 315 mhz-es kérdésem lenne.
Vásároltam 2csatornás távirányító adót és hozzá vevőt fix kódosat, működik rendesen. Utána vásároltam még távirányítót. Most az a problémám hogy amit utoljára vásároltam annak csak az egyik csatornájára reagál a vevő. Ezek standard műanyagházas fekete távirányítók amelyeken van egy A és egy B gomb. Tehát az újakon az A gomb nem reagál a B igen. elvileg minden 315 mhz-es a kódlábak ugyanoda vannak forrasztva. Mi lehet a probléma? Az ic-k száma mindegyik irányítóban megegyezik. Igaz fizikailag kicsit a nyák külömbözik de ha az egyik csatorna megy akkor a másik miért nem?
(#) Novak válasza jimbo425 hozzászólására (») Jan 16, 2012 /
 
A két távirányítódnak valószínűleg más a kódolása. Az, hogy a B gombot "viszi", az nevezhető szerencsének.
Szét kell szedni, és megnézni, hogy milyen kódoló IC-t használnak benne. Ha nem mikrokontrolleres (általában ezek az adók nem azok), akkor egyszerűen csak be kell állítani ugyan azt a kódolást, mint a másik adón. Ennek sokféle módja lehet; jumperek/forrszemek/diódák stb...
Az lenne a legjobb, ha mindkét adóról tudnál feltölteni közeli, segítő fényképeket.
(#) zooorrrg hozzászólása Jan 16, 2012 1 /
 
Hali!

Remélem tudtok segíteni.
Építeni szeretnék egy 868MHz-s rádiózavaró áramkört.
Pár méteres hatótávval.

Egy kazán rádiós termosztátját szeretném zavarni. Mert van egy kedves albérlőtárs aki a szép szóra nem hallgat és állandóan a fűtést járatja, a gázszámla meg az egekben.

Erre szeretnék egy megoldást. Remélem van valakinek és meg is osztja velem.

Előre is köszi.
(#) pucuka válasza zooorrrg hozzászólására (») Jan 16, 2012 /
 
Ne építs zavaró adót, semilyet. Inkább egyezzetek meg.
A zavarás nem megoldás, tudtodon kívül más is részesülhet áldásos tevékenységedből, akkor ki lesz a felelős? Amúgy törvénytelen is, elkövetése szándékos esetben szabálysértés.
(#) zooorrrg válasza pucuka hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Megértem tisztában vagyok vele. Hirtelen felindulásból jött az ötlet. Jó ideje megy már a vita erről, ezek után már csak a pofán verés segíthet... Inkább okosabban oldanám meg.
De ha egy rádióvezérlésű relé kapcsolást beépítenék a kazán vevőjébe, és egy vezeték nélküli csengővel nyitnám zárnám akkor már nem zavarnék senkit se. Agyalok még ezen egy kicsit, hogy hogy is...
(#) pucuka válasza zooorrrg hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Mégis inkább nem rádiós, nem elektronikus megoldást javasolnék. A kazánnak sem tesz jót a sűrű, és rendszertelen vezérlés, és a javítás költségesebb lehet.
(#) jimbo425 válasza Novak hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
megpróbálom lefényképezni az ic-k száma ugyanaz lehet csak annyi az egész hogy nem ugyanazok a csatornák vannak az adott pozícióban levő mikrokapcsolóhoz odavezetékezve. Mert ezek 4csatornásak de 2 gombot ugye kispóroltak de a helye megvan. mivel a nyák kicsit más lehet hogy ennyi csak a bibi.
(#) mechanika hozzászólása Jan 24, 2012 /
 
Sziasztok!
Semmilyen gyakorlatom nincs a pic-ek alkalmazásában.

A következő kérdésem lenne:

Az alábbi oldalon Bővebben: Linkaz "EXAMPLE 10" példát ha megépítem, akkor kapok egy led vezérlőt, amellyel egy led fényerejét tudom szabályozni a két gomb segítségével. Ha a nyomógombok helyére az alábbi Bővebben: Linkvevőnek egy- egy kimenetét rákapcsolom, akkor egy 2 csatornás távvezérlővel a fényerő szabályozható távvezérléssel.

Jól gondolom, vagy tévedek?
Lehet valami egyéb buktatója a dolognak, amire nem gondoltam?
Köszi a segítséget!
(#) csg hozzászólása Jan 26, 2012 /
 
Üdv mindenkinek !

Egy Hope RFM70-es modult akarok használni. Érdeklődöm, hogy tud-e valaki segíteni abban mi az a minimális beállítás ami egy PIC-es rendszerben elegendő egy sima egyirányú adatátvitelhez. Milyen beállítások szükségesek ehez? Elegendő csak egy byte adatot átvinni.

Köszi előre is,
CsG.
(#) freechat hozzászólása Feb 28, 2012 /
 
Két AVR-t szeretnék összekapcsolni 400m-es hatósugárral. (nyílt terepen)
A kapcsolatnál fontos, hogy oda-vissza szeretném összekapcsolni vagyis nem csak egy adó és egy vevő, hanem két adó és két vevő.
A kapcsolat sebessége nem kritikus, 1000 bit/s bőven megteszi, ha ezt folyamatosan tudná.

Előre elkészített alkatrészek is érdekelnének, keresgettem, de sajnos nem tudom mit kellene beírni google bácsikánk keresőjébe, hogy a legjobb találatot hozza ki.
Első körben két vóki-tóki volt az ötletem, de annál elegánsabb megoldás is biztosan létezik.
Nem konkrét megoldást szeretnék kapni, hanem inkább útmutatót, hogy merre induljak el.
Előre is köszönöm.
(#) pucuka válasza freechat hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Bővebben: Link
Hihetetlen, hogy nem találod, több topikja is van. már ha rádióval szeretnéd.
(#) freechat válasza pucuka hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
MRF24J40MA-I/RM

Ilyet találtam meg van ennek még egy változata ott valami 1,2 km-es távolságot írnak.
Ebből kell kettő, ha jól értem és nekem csak biteket kell küldözgetnem megfelelő protokoll-t használva?

Sőt ez még jobbnak tűnik:
Link
(#) pucuka válasza freechat hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Nem hiszem, hogy 1,2 km, a 400 ft az szerintem csak 360 m, de az adó teljesítmény 1 mW, a vevőérzékenység 95 dBm, ami nem valami sok.
Egyébként a feladatodhoz jó lesz, 2 db. Csak adókból, és vevőkből 2 - 2 db, sokkal nehezebben tudod megcsinálni, ha lehet, adóvevő modulokat használj.
(#) freechat válasza pucuka hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Ugyanez a fajta csak kicsit drágábban 4000ft-re volt írva, arra gondoltam.

Ilyen adóvevő modul is van valahol? Vagy ez a zigbeee izé ez az?
Sajnos nem volt még időm jobban utána olvasni, de nagyon ígéretesnek tűnik.
(#) pucuka válasza freechat hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
A Zig-Bee modulok kifejezetten táv adatgyűjtésekre lettek kitalálva, például különböző mérőkészülékek táv leolvasását teszik lehetővé, sok éven keresztül. Különböző kiépítésben, bonyolultságban léteznek, azért drágák, mert a nagyon kis energiafelvétel miatt önmagukban is intelligensek, ezért elég drágák.
Rengeteg féle rádiós modul létezik, válasz a feladatodnak, és pénztárcádnak megfelelőt, arra ügyelj, hogy adó-vevő legyen, FSK modulációval.
(#) otto54 hozzászólása Márc 7, 2012 /
 
Sziasztok!
Egy készülékhez az eredeti távvezérlő AUREL TX3750-4C-SAW433-volt.
Ennek a típusnak a gyártása már megszűnt,helyette a TX12E-4C-SAW433 van. Próbálom a vevővel elfogadtatni az új jelét de nem igazán sikerül. Elvileg kompatibilis,de én nem ezt tapasztalom.
Van valakinek ezzel kapcsolatos tapasztalata?
Üdv. Ottó
(#) pucuka válasza otto54 hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
Szerintem csak láb, és funkció kompatibilis. A régi OOK modulációval működött, az újabbak FSK modulációval. Valószínűleg az adót is cserélned kell.
(#) otto54 válasza pucuka hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
Szia!
A kóddal van a gond.
Az új az aktuális kód elé 4 db 0-át tesz.
A vevőhöz csatlakozó controller nem tud megbirkózni a "nullákkal".
A 4 tagos kapcsoló minden állásában kipróbáltam,de nem tűnnek el a nullák.
Üdv. Ottó
(#) pucuka válasza otto54 hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
Az enkóder/dekódernek párban kell lennie. Ha párban vannak, akkor már csak az RF részben lehet gond.
(#) otto54 válasza pucuka hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
A dekóder helyett egy feldolgozó controller van,mert a parancsokat így dolgozzák fel.
Az enkoder IC-t a gyártó közben az adóban a típusváltáskor cserélte,saját matricásra. Az egyik adatlapon viszont azt írja,hogy kompatibilis a régi és az új.
A régiben UM3750 IC van,az újban TX12E,vagyis saját maguk kérték a matricázást,hogy valójában mi van a tokban,azt csak ők tudják.

TX12E.jpg
    
(#) pucuka válasza otto54 hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
Akkor nem lesz könnyű dolgod. Támogatást kell kérni, mert a matrica valamilyen saját firmware -t jelent.
(#) kezdo001 hozzászólása Márc 9, 2012 /
 
Sziasztok.
Nemrégiben vásároltam egy adóvevő párt. HM-R868S és
HM-T868S.
A vevővel kapcsolatban lenne kérdésem.
http://www.hestore.hu/files/HM-R_EN.pdf
Az "enable" láb-ra 5V-ot kell kötni vagy ez a láb magas szintet ad mikor rádiójelet kap.
Szóval azt kérdezem hogy ezzel lábbal engedélyezem a vételt vagy ezt a lábat mondjuk megszakításkérelemre használhatom a PIC-nél?
(#) pucuka válasza kezdo001 hozzászólására (») Márc 9, 2012 / 1
 
Ezzel a lábbal engedélyezed a vételt, mondjuk hasznos lehet sleep üzemmódnál, ha fontos az alacsony fogyasztás.
(#) kezdo001 válasza pucuka hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Értem.
Hát énis erre gondoltam csak mondom még véletlenül sem akarom kinyírni a drága vevőt.
Nagyon szépen köszönöm a választ.
Mostmár akkor nekiesek
Következő: »»   16 / 52
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem