Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   575 / 1271
(#) küzmös Gergely válasza kadarist hozzászólására (») Jan 18, 2012 /
 
Szia Kadarist! Köszi az infót,az L102-es tekercs lenne az. A ferrit magot próbáltam müanyagpálcikával,és gyufaszállal is tekerni,de nagyon ridegnek bizonyult,eltörni meg nem szeretném,igy inkább azt a megoldást választottam hogy mágnesezhető anyagot.. (fémdarabkát) tettem bele,de érdemben nem reagált. Mint megtudtam ennél a gépnél nem úgy van megoldva az AFC mint más "normál" tévénél. Ebben van egy CITAC ( Computer Interface for Tuning And Control ) processor, SAB3035. Ez a bizonyos 3035-ös ic állítja elő az AFC hibafeszültséget és az I2C sineken kommunikál a processorral. A hangolófeszültégnek van valahol egy 33V-os Zenere,de már kifolyik a szemem és nem találom a kapcs.rajzon.. :S Azt még kiszeretném cserélni,hogy hátha az szórakozik,annak ellenére hogy ez a hiba a TDA4505 cseréje előtt nem volt. Ha ez sem segit akkor komolyabb müszerezettség kellhet a hangoláshoz.. vagyis szerviz.. de már igy is nyertem,mert a (8000Ft+postaköltséges!) TDA4505-öt,igaz bontottat,de nagyon jutányos áron szereztem,és be is épitettem..
(#) kadarist válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Jan 18, 2012 /
 
Mennyi volt az IC? Bővebben: Link
(#) küzmös Gergely válasza kadarist hozzászólására (») Jan 18, 2012 /
 
Hát igen ám.. de a gépben M-végü van,amelyet már nem gyártanak... A K-s végüt én is láttam,de nekem azt mondták itt Debrecenben elsőre,hogy azt nem ajánlják,és nem is a helyettesitője. Láttam is amúgy hogy nincs a helyettesitők közt.. de azért ha ott jártam megkérdeztem. Viszont ott van az M-es helyettesitője ként megjelölve a "nagyobb teljesitményü" E végü.. amely pedig számomra horribilis. Ráadásul ez kb.20 éves tv az egyik volt munkatársamé,akinek végül is szivességből vállaltam el,(mint ahogyan egy pár emberkének már ott.. de azt mondta hogy igy nem kéri a javitást. Ekkor fordultam a fórumhoz.. Amúgy egy E végü bontott (Philipset) kaptam postával együtt 2 pénzért. Ennyit még nekem személy szerint megért a dolog. Akkor is ha esetleg elbuktam a javitást.. úgy értem ha a végén csak el kell vinnem szervizbe,mert pl: esetlegesen a tunert hangolgatni biztosan nem fogok tudni.. Ez már nem infracolor kategória,amelyben egy két tekercs állitásával lehetne orvosolni az esetleges alkatrészcsere utáni elhangolódásokat...
(#) Lalle hozzászólása Jan 18, 2012 /
 
Sziasztok ez milyen alkatrész?
(#) kadarist válasza Lalle hozzászólására (») Jan 18, 2012 /
 
Szia!
Azt mondd meg, hogy miből szedted ki és abban hol volt.
(#) Lalle válasza kadarist hozzászólására (») Jan 18, 2012 /
 
deckből motor pozitív áramkörénél volt nincs meg a feszültség
(#) kadarist válasza Lalle hozzászólására (») Jan 18, 2012 /
 
Típusa is van? Esetleg rajz?
(#) Lalle válasza kadarist hozzászólására (») Jan 18, 2012 /
 
Technics rs-m235x

rajz.JPG
    
(#) kadarist válasza Lalle hozzászólására (») Jan 18, 2012 /
 
Kösd össze a két szélső lábat és próbálj indítani.
(#) feerke hozzászólása Jan 18, 2012 /
 
Sziasztok!
Van egy Nordmende Color Stereo 6208 IMC típusú TV-m aminél nincs meg a 15V (U2). A 145V megvan.
A 15V nélkül nem csinál semmit.
Valaki segítene hogy mit mérjek benne?
Rajz: Link
(#) gery12131990 hozzászólása Jan 18, 2012 /
 
Sziasztok!
Van egy orion t2925 ös tv-m és az a baj vele hogy a kép mindkét oldalt befele homorú és egy kicsit túlnyulik. Szóval pl a m1 es feliratból csak az m látszódik. Ha belemegyek a menübe akkor látszik hogy homorú a kép mindkét oldalt befele! Az lenne a kérdésem hogy lehet ezt beálítani? A segítséget előre is köszönöm!
(#) Lalle válasza kadarist hozzászólására (») Jan 18, 2012 /
 
betettem egy 10 ohmos ellenállást,müködik csak gyorsan játsza le
(#) Lalle válasza kadarist hozzászólására (») Jan 18, 2012 /
 
a másik hogy állandóan pörög a motor
(#) Swedhart válasza gery12131990 hozzászólására (») Jan 18, 2012 /
 
Szia az EW modul körül kell keresni a hiba okát ez a sortrafó kőrnyékén van.
(#) gaben62 válasza gery12131990 hozzászólására (») Jan 19, 2012 /
 
Mérd ki az EW korrektor fet-jét,/szükség esetén cseréld/. valamint a hozzátartozó néhány ohmos R-sokat , szakadás esetén, cseréld ki.
(#) kadarist válasza feerke hozzászólására (») Jan 19, 2012 /
 
Szia!
Ellenőrizd a DP65-ös diódát.
(#) feerke válasza kadarist hozzászólására (») Jan 19, 2012 /
 
Helló!
Azzal nincs gond.
(#) kadarist válasza feerke hozzászólására (») Jan 19, 2012 /
 
Cseréld ki a CP59-et. A CP62 nem zárlatos?
(#) feerke válasza kadarist hozzászólására (») Jan 19, 2012 /
 
CP59 cserélve és a CP62 nem volt zárlatos (azért cseréltem azt is) de még mindig nem jó.
(#) kadarist válasza feerke hozzászólására (») Jan 19, 2012 /
 
Ha a 143V meg van, akkor a 15V-os ágban is kell valaminek lenni. Semekkora feszültség sincs ott? Nincs kirepedve a forrasztás valamelyik trafólábnál? A trafótekercs nem szakadt?
(#) feerke válasza kadarist hozzászólására (») Jan 19, 2012 /
 
Semmilyen feszültség nincs ott. A trafót már átforrasztottam. A DP63 LP63-as lábán van 15.5V de ott se annyinak kellene lenni. Ha megterhelem a 143V-os részt egy égővel akkor lemegy 80V-ra.
(#) Papp Ferike válasza gery12131990 hozzászólására (») Jan 19, 2012 /
 
Üdv!

E-W korrekció hiba.Szinte biztos,hogy alkatrész hiba,ha nagyon nem szoktál javítgatni,akkor ne ezzel kezd.Persze semmi sem lehetetlen.Általában kontakt hiba okozza :dióda zárlat,470-820nF-os kondi lába kiég a tokban,fet zárlat,Amennyiben a függőleges ic-ben van a szabályzás akkor ic csere. Üdv!
(#) gery12131990 válasza Papp Ferike hozzászólására (») Jan 19, 2012 /
 
Üdv!
Megnéztem és a függölegges icben van a szabályzás sajnos! Körülötte átnéztem mindent azok jók voltak! Akkor kicserélem az ic-t! Köszönöm szépen a segítséget!
(#) operable hozzászólása Jan 19, 2012 /
 
Sziasztok!
Van egy régi ORION TV-m, és olyat csinál, hogy ha beállítom a csatornákat automatikusan akkor jó, de ha pl. véletlen ki meg bekapcsolom gyorsan akkor megint meg kell vele keresetnem az összes csatornát... De valamikor ki se kell kapcsolnom gyorsan ahhoz, hogy elmenjenek a csatornák. Vajon mi lehet a baja?
(#) kadarist válasza operable hozzászólására (») Jan 19, 2012 /
 
Szia!
Cseréld ki az EEPROM-ot.
(#) operable válasza kadarist hozzászólására (») Jan 19, 2012 /
 
És olyat lehet kapni külön vagy tipus szerint kell venni?
(#) kadarist válasza operable hozzászólására (») Jan 19, 2012 /
 
Meg kell nézni, hogy milyen EEPROM memória van benne, és egy olyan típusút venni.
(#) feerke válasza feerke hozzászólására (») Jan 19, 2012 /
 
Sikerült 4V-ot kiszedni a 15V-os ágból úgy hogy a TV12-es tranyó kollektorát kiforrasztottam. De ez még mindig kevés.
(#) jocpoc hozzászólása Jan 20, 2012 /
 
sziasztok van 1 ORION T2835 STX SILVER tvm az a problémám vele hogy ha áram alá hejezem a power led világít de nem kapcsol be. Ki hívtam 1 szerelő ismerősöm és az azt mondta több mint valószinü hogy elszált a sor kimenő azért nem kapcsol be.Az lenne a kérdésem hogy ez lehetséges vagy más baja is lehet.Köszönöm a segitséget előre is
(#) elektromos válasza jocpoc hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
Ezt a tv-t Te akarod megjavítani, vagy csak a szerelőt akarod felül bírálni? A kérdésedre meg a válasz, még sok más hiba is előfordulhat. Pl: a sor meghajtásnál zárlatos a kerámia kondi, kapacítás szegény valamelyik impulzus kondi, zárlatos a sortranyó, stb....
Ezek a gyakoribb hibák.
Következő: »»   575 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem