Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   576 / 1271
(#) stoky hozzászólása Jan 20, 2012 /
 
Üdv!
LG CF-21E20 készüléknél az a problémám,h ha mechanikusan kapcsolom be van amikor a készenléti led se világít, van amikor csak egyet felvillan és ebben a két esetben távról sem üzemel. Teljesen véletlen szerűen van amikor meg sikerül bekapcsolnom úgy, h a készenléti led folyamatosan világít ekkor simán kapcsolható távirányítóról is és tökéletesen üzemel.
Van tippetek,h mi lehet a megoldás.
KH-s átforrasztás már történt a táp részen, egy másik hibára az már megoldást adott.
stoky
(#) samil hozzászólása Jan 20, 2012 /
 
Sziasztok.
Kezdem a sasszi számmal 11AK28.Az műveli bekapcsoláskor fehér háttér visszafutási vonalak ennyi.A méréskor 135v oké 14v oké 5v oké de viszont a képcsőpanelra 60v csak 48v 200v nincs a flyback cserélve.Standby állapot működik.A kondikat esr mérövel kimérve ami rossz volt cserélve.Viszont találtam bent egy ellenállást(tekercset) jelölése L106 Ferit_6x20 ami megvan égve.Szerintetek hol lehet a hiba.
(#) kadarist válasza samil hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
Szia!
A sortrafó melletti D608-at (dióda) és C624-et (elkó) ellenőrizd.
(#) kadarist válasza kadarist hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
Ha esetleg nem találod ilyen névvel ezeket az alkatrészeket, akkor menj végig a 200V vonalán, és biztosan megtalálod, hogy hol akad el a katódtáp.
(#) stempeljozsef1 hozzászólása Jan 20, 2012 /
 
Sziasztok stad by állásban van a tv szeretnék mérni de mindenhol 0 feszt mérek rossz a müszerem vagy valami trükje van. Elöre is kösz a segitséget.
(#) elektromos válasza stempeljozsef1 hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
Elöször is mérj meg egy 1.5, vagy 9V-os elemet. Ha azt jól méri, akkor a műszer jónak tünik. A másik, megfelelő méréshatárban van a műszer? A következő, hogy a tv hátulját is vedd le. Kezdetnek ennyi. Ennyiből már el tudsz indulni.
(#) fatherman hozzászólása Jan 20, 2012 /
 
sziasztok!van 2db 55cm ,nagyjából hasonló tv,mind a kettőn elugrálnak a színek,kisebb" kézrátétellel"megjavulnak,néhány percre.azután újra kéri a simogatást.mi lehet a gondjuk? kösszi
(#) Baxi válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
Hi
Csak most sikerült netthez jutnom, igen a G2-ő volt kopra feltekerve, köszönöm. Ez egy alkatrésznek elhozott /kidobott TV volt, de azért mondom hátha beindul, és nem is gondoltam volna rá hogy elvannak tekergetve benne a dolgok.
Mivel beindult így hadrendbe állítottam az anyósék 55cm tv-je helyet
Köszönöm még egyszer a segítséget!
(#) elektromos válasza fatherman hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
Mi lehet a bajuk? Már szerintem Te is rájöttél. Szeretet hiány! Simogasd tovább, meghálálják.
(#) operable hozzászólása Jan 20, 2012 /
 
ÜDV!
Van 3 TV-m TV_ mind a 3 sz@r... )

A legjobb egy BEKO. De ez meg állandóan búg, recseg, mintha nem lenne jó az adás. De csak egy-két csatornánál. RTL.nél pl. TV2 tökéletes. Ez vajon miért lehet?
(#) benewfy hozzászólása Jan 20, 2012 /
 
Üdv!

A problémám a következő lenne:
DAEWOO DTG-28A8-100D 100 herzes tv, fentről tükrözi csíkokban a képet normál képméretnél. Ha össze van zsugorítva a kép, akkor semmi probléma nincs vele, csak néhány csatornán, de így nagyon torz. Ugyanez a helyzet AV csatlakozóról is. Tudna nekem valaki segíteni, hogy mi lehet a probléma? Mellékletbe tettem pár képet, úgy talán érthetőbb a hiba.

Előre is köszönöm a segítséget!
(#) kadarist válasza benewfy hozzászólására (») Jan 20, 2012 / 1
 
Szia!
Nézd meg az erre a kérdésre adott válaszokat: Bővebben: Link
(#) benewfy válasza kadarist hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
Köszönöm szépen a segítséget, annyira nem vagyok otthon a tv-kben, viszont az elkót tudok cserélni. Csak az a láma kérdésem lenne, hogy a honnan tudom megállapítani melyik a függőleges végfok? :pirul:

Köszönöm szépen a türelmet!
(#) kadarist válasza benewfy hozzászólására (») Jan 20, 2012 / 1
 
Na ez egy fogós kérdés. Jó lenne látni az alaplapot egy fénykép képében.
(#) benewfy válasza kadarist hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
Köszönöm szépen, holnap készítek fotót!

Szép estét!
(#) Papp Ferike válasza operable hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
Üdv!

Mi az eeprom típusa MDA2061-62?Mert lehet hogy csak nem tudod felülírni.
(#) Papp Ferike válasza stoky hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
Üdv!

Ez nem hálózati kapcsoló hiba??Olyan mintha az egyik érintkezőpár beteg lenne,zárd rövidre? Gondolom ennek a típusnak már nincsen segédérintkezőre szüksége.
(#) roymen hozzászólása Jan 21, 2012 /
 
Sziasztok!Kaptam egy samsung tx15x5df tv-t.Az volt a hibája hogy egyáltalán nem volt kép.Nagy nehezen sikerült elindítani miután kicseréltem a fél tápot.Bejött a hangyák háborúja,majd miután rámértem a képcsőpanelon a feszre,207.8v-ot mértem.Világos volt nagyon a kép és csíkozódott.Visszacsavartam a screenen,majd elment a háború,és helyette csak kékség csíkozódás.Mi lehet a baja? Segítsetek légyszíves!
(#) kadarist válasza roymen hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
Szia!
Ha visszacsavarod a screen-t, akkor marad a kékség?
(#) roymen válasza kadarist hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
Igen marad.Mellette az az érdekes hogy a relé behúz indításnál majd kikapcsol, de ugyanúgy füti a képcsövet kioldott állapotban.
(#) kadarist válasza roymen hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
A relé szerintem a lemágnesezést kapcsolja, és annak így kell működnie. Nézd meg, hogy a 200V-os katódtápfeszültség ott van-e a képcsőpanelen.
(#) roymen válasza kadarist hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
A200v megvan.
(#) kadarist válasza roymen hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
Esetleg nem a kék háttér (blue screen) jött be, ami adás nélküli állapotban látszódik?
(#) hinar83 hozzászólása Jan 21, 2012 /
 
Sziasztok.
A gondom a következő. Van egy Daewoo K21Q1 tipusú hibás tv ami eszi a sortramzisztort.
Esr mérővel végig mértem az összes elkót, amit szükségesnek véltem cseréltem. Gyárilag nem volt a tranyónak hűtése ígyhát tettem rá. Sorkimenőt teszterrel ellenőríztem, de nem mutatoptt menetzárlatot.
Új alkatrészekkel bekapcsolva nem adott képet, 200v-os kimenő fesz helyett csak 90v-volt mérhető, lényegében minden feszültség amit a sortafónak elő kellett volna állítania az eredeti fele volt. A sortranyó meg hűtés ellenére is cefetül melegedett, végül zárlatba is ment.
Eltérítő íc-t, és a videó végfokot lekötve sem javult a helyzet.
Ha valaki tud kapcsolási rajzot ehhez a tipushoz illetve volna valami ötlete kérem írja meg.
Előre is köszönöm.
(#) roymen válasza kadarist hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
Nem hiszem mert a kábel tv be van dugva.Igy kék a kép,és halvány fehér csíkok vannak benne.A tda ic a cső panelen piszok mód melegszik.Ez normális?
(#) kadarist válasza roymen hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
Az attól függ, hogy mi az a piszokmód szint. Ha lejjebb tekered a screen-t, akkor megszűnik a csíkozódás?
(#) roymen válasza kadarist hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
A tda nem izzik csak egy kicsit meleg.Bár ez lehet hogy az üzemi fok.A csíkok nem tünnek el csavarásra.
(#) kadarist válasza roymen hozzászólására (») Jan 21, 2012 / 1
 
Akkor cseréld ki a TDA-t.
(#) roymen válasza roymen hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
Az is érdekes hogy a kezelőszervekre nem reagál.Kikapcsolás,ch +- , vol+- se a video rész gombjaira sem.
(#) kadarist válasza hinar83 hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
Szia!
Ezt a típusszámot nézd meg jobban, mert ilyet nem ismer a kereső.
Következő: »»   576 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem