Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1561 / 3959
(#) golem válasza proli007 hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
Kicseréltem a diodákat 1 voltot eset a feszültség.
a diodákelőt 12,2volt van diodák után 15volt van.
(#) kadarist válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
[OFF]"Te ve­ze­ted az utas­szál­lí­tó re­pü­lőt. Bu­da­pes­ten fel­száll 11 utas. Bécs­ben le­száll 5 és fel­száll 9. Pá­rizs­ban 1 ki­vé­te­lé­vel min­den­ki le­száll. Hány éves a ka­pi­tány?"[OFF]
(#) R4v3n hozzászólása Jan 21, 2012 /
 
Üdv Mindenkinek! Dobozolok egy általam készített erősítőt, fém dobozba természetesen. Azt szeretném kérdezni, hogy miért kell a GND-re kötni a dobozt és ha van egy olyan eset, mint amit mellékeltem akkor a piros vagy a zöld "pontot" kell a dobozra kötni? Előre is köszönöm!

GND.jpg
    
(#) Bigpeterson válasza golem hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
Szia!

Semmi sem szereti a magasabb feszt. 12V20W izzó ellenállása durván 7,5ohm. 12V-n 1,6 ampert vesz fel. 16V-n meg felvesz 2,1A-t, ezért ég ki.
(#) zolika60 válasza R4v3n hozzászólására (») Jan 21, 2012 / 1
 
Piros pontot nem látok, de az Earth (Ground) feliratú pontot kösd a dobozra.
(#) R4v3n válasza R4v3n hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
Bocsi mindkettő zöld lett, tehát a jobb vagy a bal pontot?
(#) R4v3n válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
Köszönöm Szépen! Ennek az a célja, hogy árnyékolja az erősítőt?
(#) Bigpeterson válasza R4v3n hozzászólására (») Jan 21, 2012 / 1
 
Szia!

Szerintem elsődlegesen az érintésvédelem a célja.
(#) kadarist válasza R4v3n hozzászólására (») Jan 21, 2012 / 1
 
A balhoz van kötve a Ground.
(#) R4v3n válasza Bigpeterson hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
Nagyon köszönöm!
(#) janikukac hozzászólása Jan 21, 2012 /
 
Sziasztok!

Szeretném kérdezni, hogy egy HP Deskjet 560C nyomtatónak hány A-os, illetve hány V-os transzformátorja lehet körülbelül, mert van egy itthon, és remélem jó lesz pl. egy szép táphoz...

Üdv !
(#) zolika60 válasza janikukac hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
Nincs ráírva?
(#) janikukac válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
Sajnos nem találtam semmit. Szerintem van vagy 2 kiló.. Már valami ősrégi, 10+ éves..
(#) zolika60 válasza janikukac hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
A feszültségét megmérheted. A teljesítményét pedig kísérletezéssel tudod megállapítani.
(#) janikukac válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
Köszi !
(#) granpa válasza janikukac hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
Szia @!
Próbálkoztál már méréssel, (pl. konyhai mérleg, 1.72 kg ). Vezeték átmérők(számol), tekercs ellenállások, vaskeresztmetszet, stb? Ilyesmikről volt már szó a fórumon (trafós topicok). :yes:
(#) janikukac válasza granpa hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
Hát, ha szétszedem, lehet belekukkantok.. Sajnos még apa véglegesen rá kell , hogy mondja az igent..
(#) Bigpeterson válasza janikukac hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
Szia!
Külső tápos a masina?

szerk.: Találtam róla infót, itt. Eszerint 10V 2A
(#) janikukac válasza Bigpeterson hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
Persze, egy külső sokkilűs fekete doboz van rácsatlakoztatva.
(#) janikukac válasza Bigpeterson hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
Valami hasonló, de más az alakja picit a doboznak, illetve máshogy van rajta a címke az elején.
(#) Bigpeterson válasza janikukac hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
ez a 240V-os változat Gondolom a sec ugyanaz. A kapcs tápok előtti vad időkben országonként külön táp dukált
(#) janikukac válasza Bigpeterson hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
Nem pont értem.. Jó lenne, ha lenne kb 24V-os, és 2-3 A-os..
(#) Bigpeterson válasza janikukac hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
Itt találtam meg a nyomtatóhoz való tápegységek típusát. Mindenhol olyan táppal forgalmazták, ami illett az adott országhoz. de a nyomtatónak ugyanaz a feszültség kell, gondolom mind 10V-os, 2A-os.
(#) janikukac válasza Bigpeterson hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
Ez Németországból lett hozva. Nagybácsim hozta, övé volt előttünk. Akkor sajnálom. Megint nem lett trafóm. Istenem meddig kell várni, hogy legyen egy rendes transzformátorom?!
(#) Kovidivi hozzászólása Jan 21, 2012 /
 
Sziasztok!
Hogyan lehet szétszedni egy banándugót? Összeraktam kábel nélkül, hogy megnézzem, hogy néz ki, és nem nagyon akar szétjönni...
(#) kadarist válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Szia4
Nem csavaros az összeszerelése?
(#) vladcepes válasza proli007 hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Ilyen ledes szalagot (vagy égőt) lehetne hajtani 230 V-rol is ? persze hozzáillő előtét ellenállásokkal amit kiszámol a program. Vagy veszélyes? (mármint nem arra gondolok hogy valaki fogdoshatná a ledek körül a 230 V-ot.
(#) Bigpeterson válasza vladcepes hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Szia!

Előtét ellenállással nem ajánlom. Persze lehet, de nagy teljesítményű kell. Itt inkább már előtét kondenzátort szoktak alkalmazni. Ajánlom figyelmedbe Skori weblapját, ott szerintem mindent meg tudhatsz a ledek üzemeltetéséről . Legalábbis ami kell
(#) Kovidivi válasza kadarist hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Én olyat vásároltam, amelyiknél a műanyag részbe csak bele kell csúsztatni a fém rész, és beleszorul. Befelé még megy, de ott is nagy erővel, kifelé viszont nagyon nem akar... Csavarkapcsolat csak a fém rész és a vezeték között van.
(#) Bigpeterson válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Ilyesmi?

Nekem ilyen van, én fogóval megfogom a tövénél, és lehúzom róla a burkolatot. Nehezen jön le, de akkor jó
Következő: »»   1561 / 3959
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem