Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC égetési hibák, problémák, kérdések
Lapozás: OK   60 / 82
(#) Hp41C válasza kistigris hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
A tojás és a tyúk esete: A PICKit2 már tartalmaz egy felprogramozandó pic kontrollert...
(#) c27 válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
Nem ez volt a megoldás kulcsa, nem működik most sem. Hogy lehet megnézni, hogy a pgc és pgd vonalak működnek e miközbe írja a picet?
(#) kistigris válasza c27 hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
Szkoppal biztosan.De mint én is megkértem valakit és felprogramoztattam egy Pic-t.
(#) Hp41C válasza c27 hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
Melyiket építetted meg? Kellene egy link a kapcsolásra és fénykép (ha van).
(#) Hp41C válasza shield hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
Ebben a topikban többféle LPT portos programozót végigmétettünk már. Ebben az esetben is azokat a méréseket kell elvégezni.

A PGC ás PGD vonalak az LPT portra való csatlkozás nélkül is mérhetők a wlpt_mini_v4 esetében. természetesem a tápot a mérés alatt is rá kell adni az áramkörre.
(#) c27 válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
Hogy tudom mérni a pgc és pgd vonalakat? TTL szinten adjak neki a d0 illetve d1-nek magas 5V-ot és nézzem a pgc és pgd vonalak felmennek e? (Bár szerintem működni fog inkább a géppel összekötve lenne jó tesztelni, azért kipróbálom.)
Az WLPT mini v4.-es változatát építettem meg pontosan úgy ahogy a cikkben van. Egyetlen eltérés a kébel, mert én telefon kábelt használtam, amit még lehet megpróbálok kicserélni mivel elég vékony lehet az sem tesz jót neki, bár nem hinném, hogy ez a hiba. (Szók sajnos nincs így marad a sima multiméter.)
(#) c27 válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
Adtam tápot az ic-nek alapból pgc, pgd 5V földre húzva a bemeneteket 0,1V. Nincs elkötve a d0 és d1 sem.
Egy kérdésem azért lenne még: a képen minden föld közös ugye mind a táp mind az ic-é?
(#) Hp41C válasza c27 hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
Igen, a bekarikázott föld szibólumok összekötést jelentenek.
Mérd meg a következőket:
- U1 kimenetén a feszültséget a földhöz képest (+12V a jó),
- U2 kimenetén a feszültséget a földhöz képest (+5V a jó),
- U3 14. lábán a feszültséget a földhöz képest (+5V a jó),
- U3 7. lábán a feszültséget az U2 kimenetéhez képest (-5V a jó).

Ugye 7407 vagy 74LS07 van benne? A lábak számozását az adatlapja szerint végezted?
Az LPT csatlakozó ne legyen csatlakoztatva.
- U3 3., 4., 5., 6. lábán a feszültséget a földhöz képest.
- U3 1., 2. lábán a feszültséget a földföz képest,

Az LPT D1 (2.) lábát kösd a földre.
- U3 3., 4., 5., 6. lábán a feszültséget a földfhöz képest,
- U3 1., 2. lábán a feszültséget a földhöz képest.

Az LPT D2 (3.) lábát kösd a földre.
- U3 3., 4., 5., 6. lábán a feszültséget a földhöz képest,
- U3 1., 2. lábán a feszültséget a földhöz képest.

Az eredményeket írd meg.
(#) shield válasza kistigris hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
Építem a PICkit2 klónt, ráadásul a Hp41C furatszerelt klónját, ami ezért nem annyira egyszerű mint a másik változatok. Addig szerettem volna a minit használni.
(#) shield válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
Szia!

A feszültségek +12V és + 5V. Watt oldalán az olvasható, hogy a PGC és a PGD fesznek 4V felett kell lennie. Nálam 5V körül van. A meghajtót most nem tudom megmondani majd csak este (megnézem). Ha a beállításnál eső próbálkozásnál nem jól voltak beállítva (be volt pipálva az inverz) akkor tönkre mehetett a PIC?

Csinálok képet is róla.
(#) c27 válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
sn74ls07n ic van benne. Bár ma végignéztem a nyomtatóport hiba topicot és elvégeztem n éhány mérést és én inkább a nyomatóport hibájára gyanakszok, attól függetlenül elvégzem a méréseket.

- U1 kimenetén a feszültség a földhöz képest +11.9V
- U2 kimenetén a feszültség a földhöz képest +5,0V
- U3 14. lábán a feszültség a földhöz képest +5,0V
- U3 7. lábán a feszültség az U2 kimenetéhez képest -5,0V


Az LPT csatlakozó nincs csatlakoztatva:
U3 3.láb-föld: 1,57V
4.láb-föld: 5,0V
5.láb-föld: 5,0V
6.láb-föld: 5,0V
1.láb-föld: 1,57V
2.láb-föld: 5,0V

Az LPT D0 (2.) lába földre kötve:
U3 3.láb-föld: 0V
4.láb-föld: 0,11V
5.láb-föld: 0,11V
6.láb-föld: 0,11V
1.láb-föld: 1,56V
2.láb-föld: 5,0V

Az LPT D1 (3.) lába földre kötve:
U3 3.láb-föld: 1,56V
4.láb-föld: 5,0V
5.láb-föld: 5,0V
6.láb-föld: 5,0V
1.láb-föld: 0V
2.láb-föld: 0,12V

Remélem minden jól csináltam és mindent leírtam amit kértél. Bár szerintem jó az égető. Nagyon valószínű, hogy a nyomtatóport lesz a ludas. Csak úgy simán megmértem a gépből kijövő feszeket alap esetben:
Ack-föld 2,5V
PGC-föld:1,6V
PGD-föld:1,6V
(#) Hp41C válasza c27 hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
- Az az LPT port a BIOS -ban milyen módra van beállítva. SPP kellene.
- Az 1.6V az LPT kimeneten csak egy bemenetre utal. Ha kétirányú adatforgalom lehetséges a porton, akkor a kimenetet engedélyezni kell.
- Az LPT monitor programmal lehet tesztelni a kimeneteket és a programozót is.
- A D0 vonalat állítgatni és megnézni az ICSP csatlakozó PGD jelét valamint az LPT port ACK jelét.
- A D1 vonalat állítgatni és megnézni az ICSP csatlakozó PGC jelét.
(#) shield válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
74LS07N-el csináltam meg. Csatoltam a képeket. Az adapter nyákja kissé gyenge lett, nem igen jött össze nekem a vasalás.
(#) Hp41C válasza shield hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
A 7812 kimeneti lábánál vizsgáld meg a forrasztást. A 100nF kondenzátoraid az égetőn fólia kondenzátorok, jobb lett volna olyan sárga kerámiát használni, mint az adapteren. Az adapteren ugye nincs 100nF a Vpp / MCLR vonal és a föld között? Oda inkább egy 10k -s ellenállás kellene. A 74LS07 14. és a 7. lába közé is kellene egy 100nF kerámia. A DB25 milyen csatlakozó (apa / anya)?
(#) shield válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Kicserélem a kondikat és megnézem a forrasztást is. Van 100nF kondi a Vpp / MCLR vonal és a föld között, de van 10K ellenállás is. A kondit szedjem ki?
Csatolom az adapter lay-t, jobban áttekinthető.
(#) shield válasza shield hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
VDD és a föld között maradhatnak a kondik?
(#) Hp41C válasza shield hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
A Vpp - Vss közötti 100nF -t szedd ki. A Vdd és a föld között maradhatnak.
(#) c27 válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Sajnos a biosban egyáltalán nem vagyok otthon. Eddig nem én voltam a "rendszergazda", de esetleg ha elmondod hol van, ez nagy segítség lenne bár addig lehet megnézem hátha megtalálom. Ezek szerint a programozó jó ugye?
(#) c27 válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Annyit találtam a biosban, hogy a párhuzamos portnak nem volt címe 378-ra állítottam ekkor megjelent az üzemmódja normálon van most, de volt bi-direction, EPP, ECP üzemmód nem tudom itt melyik kell. Illetve volt egy IRQ beállítás IRQ7-en van most IRQ5 volt a másik lehetőség. Mit mire állítsak jó amire állítottam? SPP-t nem találtam sehol.
(#) c27 válasza c27 hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
További érdekesség, ha a párhuzamos port címét 378-on hagyom a windows el sem indul csak egy fekete képernyő illetve készenlétire akartam letenni a gépet és a művelet közbe úgy maradt: "felkészülés a készenléti állapotra" kb. 5 perc után meguntam reset után nem indult a windows hanem egy fekete képernyő amikor a windows töltené befele. Visszaállítottam disable-re a portcímet és most megy a gép. Ezzel most mit kezdjek vagy nem jót állítottam át? Esetleg probléma, hogy a hardver hozzáadásánál hozzáadtam arra a címre egy nyomtatóportot tegnap LTP1 névvel.
(#) Hp41C válasza c27 hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Szia!

- Ha a BIOS beállításoknál le van tiltva az LPT port, akkor a portod nem hagyományos port vagy nem működik megfelelően, ezért valaki letiltotta. Egyébként az alaplapi portokat a BIOS felismerné.
- Dedault LPT beállítások:
-- LPT1: 0x378 - IRQ7, LPT2: 0x278 - IRQ5, LPT3: 0x3BC - no. Ez utóbbi a néhai Hercules grafikus kártyán volt. Parport.gif

- LPT üzemmódok:
-- SPP vagy Standard vagy Unidirectional: A legrégebbi működési mód, a D7..D0 vonalak csak kimenetek lehetnek. A parancs regiszter 5. bitje nem használt.
-- Bidirectional: A D7..D0 vonalak kimenetek és bemenetek is lehetnek. A parancs regiszter 5. bitje határozza meg az irányt - azaz letiltja a kimenő regiszter meghajtóit. Detektálás: A parancs regiszter 5. bitje írtató és visszaadja a beírt értéket.
-- EPP: Enhanced Paralell Port. Hardware vezérlőjelekkel szinkronizált nagy sebességű (2Mbyte/s) port. Automatikusan viszi át a 16 - 32 bites adatokat 2 ill. 4 ciklusssal.
-- ECP: Extended Capability Port. Hardware vezérlőjelekkel szinkronizált nagy sebességű (2.5Mbyte/s) port, DMA lehetőséggel és RLE adattömörítéssel.

IEEE 1284

- A programozó programozók csak az SPP móddal (esetleg a kétirányúval) működnek.

- A megszakítás átállítása nem túl jó ötlet, az IRQ5 -öt más berendezés (hangkártya stb) használhatja...

- Milyen port is van a gépben, ha az alaplapi nincs meg vagy már nem használható.
-- Kiegészítő kártya: Címe a Control panel / System / hardware / Device mamager program Ports(Com & Lpt) csoportjában az LPTx tulajdonságai között a Resorces fülön találhatók. PCI vagy PCI express kártyáknál itt nem csak a standard címeket találhatjuk - akár 16 bites vagy hosszabb is lehet...
-- USB hub egyik kimenetére illeszkedő USB - LPT konverter. Ezekkel nem fog működni a programozó.
(#) c27 válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Jó, de ezekből nekem mi a lényeg? Az IRQ7-et alapból állította be magának ahogy megadfom az ltp port címét. Külön ltp port be illetve kikapcsolás nincs, csak enable a portcím.
Az alaplapom p4v8x-x de nyári integrált nyomtatóport van rajta szóval működnie kell, mert még nem volt használva, más ltp port nincs.
(#) Hp41C válasza c27 hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
- Az itt belinkelt programmal nézd meg, hogy a 0x378 -as port címen tudod -e állítani az adatot - ne legyen semmi sem csatlakoztatva a porthoz.
- Ha nem tudod, próbáld meg 0 -ra állitani a 37A 5. bitjét.

- Ha nem tudod állítani, akkor a port nem működik vagy nem ezen a címen van.

- Ha tudod állítani, akkor mérd meg a D0 és D1 vonalakon a feszültséget, ha a hozzájuk tartozó bit az adat regiszterben (0x378) 0 illetve 1.
- Nem válaszoltál, milyen csatlakozó van a programozóba építve.
- Nézd meg, hogy az LPT D0 vonala (2. kiv) a 74ls07 3. lábára eljut-e.
- Ha a csatlakozás jó, akkor csatlakoztasd a programozót és mérd meg az ICSP kivezetéseken a szinteket, ha az adat regiszterben a 0. és az 1. bitet 0 -ra és 1-re állítod...
(#) c27 válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Ismét állítgattam ezt-azt, jobban mondva amit mondtam, hogy tegnap a hardware hozzáadása varázslóval hozzáadtam egy hardware-t mégpedig egy nyomtatóportot LTP1 névvel a 378-as címre. Az előbb ezt töröltem és visszamentem a biosba és ismét beállítottam a nyomatóportot a 378-as címre normál üzemmódra (lehet ez a pss) és az IRQ7.
Most az eszközkezelőben megjelent az LTP1 nevű nyomtatóport, lehet az volt a baja, hogy létrehoztam korábban egyet már és ütközött a kettő.
Nemsokára kipróbálom az a program és megírom, hogy mi van, de remélhetőleg most már tényleg működik a nyomtató port.
(#) c27 válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Nem tudom a programozón melyik csatlakozóra gondoltál?
Minden esetre kipróbáltam a programmal állítottam a d0 illetve d1-et és úgy néz ki oké 0 és 5V a kimenet ha logikai 0 vagy 1-be állítom, tehát a biosba tényleg alapból ki volt kapcsolva a windowsnak meg biztos nem tetszett, hogy azon a címen már volt egy nyomtató beállítva ezért nem indult el.
Ezek után mi jön próbáljam ki élesbe a programozást? A WPB-ben be van állítva minden ami watt honlapján illetve a cikkbe van. (Igazából csak azt kell hogy ki inverz és mi nem, de a program alapból úgy van beállítva csak az ltp portot kell kiválasztani.)
(#) Hp41C válasza c27 hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Az lett volna a kérdés, hogyan csatlakoztatod a programozó panelt az LPT porthoz.
A következő lépések:
- Annak ellenőrzése, hogy az LPT D0 (2. láb) eljut -e a programozón a 74ls07 3. lábára. És persze a többi 3 jel is. D1 (4. láb), ACK (10. láb) , GND (18..25 lábak) a nekik megfelelő pontokra a programozón.
- Ha ez is rendben, akkor csatlakoztasd a programozót az LPT porthoz. Add rá a tápot, de ne csatlakoztass hozzá programozandó kontrollert. A port check funkcióval mérd meg tudod-e vezérelni a D0 és D1 vonalakat. A D0 változására változik-e az ACK is.
- Ha ez is sikeres, jöhet az éles próba programozandó kontrollerrel...
(#) c27 válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Na a port csekk jól működik mindent úgy csinál ahogy kell. Most még olyan gondokkal küzdök, hogy nem minden rész stimmel az írás után valószínűleg sebesség gondok vannak most azt próbálom. Amúgy rájöttem mi volt a gond és régen miért működött. Volt egy elemcsere időközbe és akkor szerintem elállítódott, vagy közbe, mert mikor merült az elem érdekes dolgokat csinált a gép azért cseréltem ki.
Kösz a segítséget! Remélem most már menni fog, ha nem akkor még írok.
(#) c27 válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 23, 2012 /
 
Helló.
Felprogramoztam egy PIC-et 16f648a-t írtam egy programot ami annyit csinálna, hogy ha az rb5-re kötök egy ledet világítania kellene. A program visszaolvasva oké, de a pic nem indul el. Rajta van a 20MHZ oszcillátor, a 2db 33pF kondi egy 100nF pluszba a föld és táp közé illetve a 10K az mcrl-nél (meg a led egy 390ohmos ellenállással). Mi a probléma? Nem lenne jó a pic? Tápfeszültséget a programozótól kap nincs a gépre kötve csak a stabilizált 5V-ot kapja semmi más nincs rákötve. Hogy lehet megnézni, hogy elindult e az oszcillátor? (Szkóp nincs.)
(#) Hp41C válasza c27 hozzászólására (») Jan 23, 2012 /
 
A CLKIN és a CLKOUT kivezetéseken megjelenő feszültséget mérd meg multiméterrel. 2 - 3V között kell lennie, ha ját az ocscillátor.
Tedd fel a forrást, ha nem titkos...
(#) locked hozzászólása Jan 23, 2012 /
 
Sziasztok!
Megépítettem ezt az égetőt: WLPT_Vpp_mini_v4,de csak 7406-om van itthon,illetve 7404.Használható ebben a kapcsolásban?
Következő: »»   60 / 82
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem