Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1307 / 2208
(#) pucuka válasza heinrik endre hozzászólására (») Jan 23, 2012
Sok kicsi cső párhuzamos kapcsolása csak szükségből, vagy balhéból jó, egyébként nem normális dolog. Használj, megfelelő teljesítményű csövet, és kész. Sok kis cső párhuzamos kapcsolása esetén nehéz, vagy nem is lehet kiszámítani a végeredményt.
(#) heinrik endre hozzászólása Jan 23, 2012
Sziasztok az az igazság hogy nekem ez a cső tetszett meg igazán {6h13c}a honvédségnél fedeztem fel.Abba viszont igazatok van hogy használhatnék más csővet is
(#) klemo86 válasza heinrik endre hozzászólására (») Jan 23, 2012
Hangra? CV57?
(#) Imi65 válasza pucuka hozzászólására (») Jan 23, 2012
Pedig láttam ilyet gyári (na jó, kisipari) kivitelben. A végek 6 db - valószínűleg - ECC82-es lehetett. Az egész magas hiányos volt egy kissé (gondolom, a meghajtás korlátai miatt). A csőről gondosan el volt tüntetve a típus, helyette a cég logója volt felszitázva. 4W körül tudott.
(#) pucuka válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 23, 2012
Ha sok csövet kapcsolsz párhuzamosan, a Miller kapacitások is összeadódnak, ami a felső sávhatár csökkenéséhet vezet. Tán kompenzálni kellett volna, bár akkor meg a fázismenet lesz a gond, dehát azt is lehet kompenzálni, csak baromi nehéz, a cső paraméterek szórása miatt.
(#) mark.budai válasza heinrik endre hozzászólására (») Jan 23, 2012
GU50 nem volt? Azzal lehet 50-70W-os erősítőt építeni, és szerintem nagyon jó hangja tud lenni. Williamson-szerű meghajtással.. Hatalmasat szól, és nagyon szépen. Bár sokan nem szeretik, és nem ismerik el, de én a fülemnek hiszek..
(#) klemo86 válasza mark.budai hozzászólására (») Jan 23, 2012
Elismerik azt, ha úgy van összerakva, ahogy kell
(#) varttina válasza mark.budai hozzászólására (») Jan 23, 2012
Szerintem a GU50 egyetlen "hátránya" a nem túl szép formája. Aki viszont egy jó hangú erősítőt akar viszonylag kevés pénzből, jobb végcsövet nem is nagyon találhatna.
(#) mark.budai válasza varttina hozzászólására (») Jan 23, 2012
Nekem tetszik. Főleg amikor fűt, de csak 100%-osan, azaz az alu sapka, és rajt a bakelit "bimbó" (na ebből még nagy gondolatmenetek lesznek ) is rajt legyen.
(#) heinrik endre válasza mark.budai hozzászólására (») Jan 24, 2012
SZIASZTOK az a hejzet hogy van mind kettőből {6h13c,gu50} egy nem kevés csak nekem a 6h13c jőn be kinézetre ezért hajtom a kapcsolási rajzot ..úgy gondolom hogy max 10 .db 6h13c lenne benne az előfok az kérdőjel...
(#) marone válasza pucuka hozzászólására (») Jan 24, 2012
És hány cső párhuzamos kapcsolása az ami még elmegy ?
(20KHz mondjuk)
(#) Imi65 válasza marone hozzászólására (») Jan 24, 2012
Az a baj a párhuzamos kapcsolásoknál (főleg trióda esetén), hogy nem csak a valóságban létező kapacitások söntölik a meghajtófokozatot, hanem (az anód-rács viszonylatában) az a cső által "felerősítve" jelenik meg. A valóságban már 3 csőnél is el kell gondolkodni, hogy tehetjük a meghajtást "érzéketlenné" a frekvencia emelkedésével arányosan növekvő terhelésre. Én egy EL84 kategóriájú csőnél 2 estén még nem kezdenék bele nagy átalakításokba.
(#) pucuka válasza marone hozzászólására (») Jan 24, 2012
Ki kell számolni. Függ a cső belső kapacitásaitól, az erősítési tényezőjétől, a bemeneti ellenállástól, ami szintén függ az erősítéstől, és a kapcsolástól. Én, nem tartom jó ötletnek semilyen aktív elem, ami feszültségforrást tartalmaz párhuzamos kapcsolását, mert sohasem biztosítható két teljesen egyforma aktív elem, ezért haszontalan kiegyenlítő áramok folynak. Elektroncső esetében pedig olyan eredő paraméterek állnak, állhatnak elő, amikről tudomásunk sincsen. Akkor meg jöhetnek a próbálkozások.
(#) Imi65 válasza mark.budai hozzászólására (») Jan 24, 2012
Idézet:
„"bimbó" (na ebből még nagy gondolatmenetek lesznek )”

[OFF] A korosztályodnál!
(#) marone válasza pucuka hozzászólására (») Jan 24, 2012
Ez az elmélet.
Gyakorlatban viszont szebben szól.
(gondolom a kisebb belső ellenállás miatt, vagy nem t* om)
(#) pucuka válasza marone hozzászólására (») Jan 24, 2012
A belső ellenállás csak az egyik tényező, ráadásul az is erősítés függő. (Barkhausen egyenlet)
(#) bakos13gab válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 24, 2012
Szerintem a gondok inkább ott kezdődnek, hogy egy ilyen kütyünél is ez jut eszébe...
Eszembe juttat egy közös ismerőst.
(#) pucuka válasza marone hozzászólására (») Jan 24, 2012
Azért az elmélet, és a gyakorlat között nincs olyan nagy szakadék. Ezt már eleink nagyrészt betömködték. Csakhát, ha valaki nem ismeri . . . DE meg lehet tanulni.
(#) mark.budai válasza bakos13gab hozzászólására (») Jan 24, 2012
Talán azért jutott eszembe mert párszor már előjött a "téma", és Imikém, szerintem nem (csak) a korosztályomnál.
(#) sulaco válasza mark.budai hozzászólására (») Jan 24, 2012
Üdv. Tudnál erről rajzot és trafóterveket küldeni? Megépítenék egy ilyet, nekem tetszik a GU 50.
(#) Imi65 válasza sulaco hozzászólására (») Jan 24, 2012
CIROKL kolléga - természetesen CHZ tervei alapján - készített egy ilyet már, és igen jól sikerült.
(#) sulaco válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 24, 2012
Megtalálom őt itt?
(#) CIROKL válasza sulaco hozzászólására (») Jan 24, 2012
Igen állandó jelenlévő lennék ...
(#) sulaco válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 24, 2012
Tudnál segíteni rajzzal, tervekkel GU 50 erősítő építésében?
(#) CIROKL válasza sulaco hozzászólására (») Jan 24, 2012
Szia!
Ha jól értettem akkor a GU50pp érdekel ?
Elsődlegesen a fotó albumomban megtalálod nézegesd és ha további kérdés merül föl akkor majd szólsz akár itt vagy ha bővebben akkor keress magánban.
Az itteni válaszadást jobb kedveljük főleg ha építő jellegű
(#) sulaco válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 24, 2012
Köszönöm!
(#) marone válasza pucuka hozzászólására (») Jan 24, 2012
Gyakorlati ember vagyok.
:smoke:
(#) pucuka válasza marone hozzászólására (») Jan 24, 2012
A gyakorlat elmélet nélkül túrót ér, az elmélet gyakorlat nélkül is. Könnyen eltévedhetsz.
(#) klemo86 válasza pucuka hozzászólására (») Jan 24, 2012
A csöves erősítő építése az a technika, ahol az elméleti emberek nagyon de nagyon meg tudják szívni
(#) pucuka válasza klemo86 hozzászólására (») Jan 24, 2012
Szelektíven olvasol
Az elméletet meg lehet szerezni viszonylag rövid idő alatt, de a gyakorlatot nem.
Következő: »»   1307 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem