Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Csöves erősítő készítése
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Sok kicsi cső párhuzamos kapcsolása csak szükségből, vagy balhéból jó, egyébként nem normális dolog. Használj, megfelelő teljesítményű csövet, és kész. Sok kis cső párhuzamos kapcsolása esetén nehéz, vagy nem is lehet kiszámítani a végeredményt.
Sziasztok az az igazság hogy nekem ez a cső tetszett meg igazán {6h13c}a honvédségnél fedeztem fel.Abba viszont igazatok van hogy használhatnék más csővet is
Hangra? CV57?
Pedig láttam ilyet gyári (na jó, kisipari) kivitelben. A végek 6 db - valószínűleg - ECC82-es lehetett. Az egész magas hiányos volt egy kissé (gondolom, a meghajtás korlátai miatt). A csőről gondosan el volt tüntetve a típus, helyette a cég logója volt felszitázva. 4W körül tudott.
Ha sok csövet kapcsolsz párhuzamosan, a Miller kapacitások is összeadódnak, ami a felső sávhatár csökkenéséhet vezet. Tán kompenzálni kellett volna, bár akkor meg a fázismenet lesz a gond, dehát azt is lehet kompenzálni, csak baromi nehéz, a cső paraméterek szórása miatt.
GU50 nem volt? Azzal lehet 50-70W-os erősítőt építeni, és szerintem nagyon jó hangja tud lenni. Williamson-szerű meghajtással.. Hatalmasat szól, és nagyon szépen. Bár sokan nem szeretik, és nem ismerik el, de én a fülemnek hiszek..
Elismerik azt, ha úgy van összerakva, ahogy kell
Szerintem a GU50 egyetlen "hátránya" a nem túl szép formája. Aki viszont egy jó hangú erősítőt akar viszonylag kevés pénzből, jobb végcsövet nem is nagyon találhatna.
Nekem tetszik. Főleg amikor fűt, de csak 100%-osan, azaz az alu sapka, és rajt a bakelit "bimbó" (na ebből még nagy gondolatmenetek lesznek ) is rajt legyen.
SZIASZTOK az a hejzet hogy van mind kettőből {6h13c,gu50} egy nem kevés csak nekem a 6h13c jőn be kinézetre ezért hajtom a kapcsolási rajzot ..úgy gondolom hogy max 10 .db 6h13c lenne benne az előfok az kérdőjel...
És hány cső párhuzamos kapcsolása az ami még elmegy ?
(20KHz mondjuk)
Az a baj a párhuzamos kapcsolásoknál (főleg trióda esetén), hogy nem csak a valóságban létező kapacitások söntölik a meghajtófokozatot, hanem (az anód-rács viszonylatában) az a cső által "felerősítve" jelenik meg. A valóságban már 3 csőnél is el kell gondolkodni, hogy tehetjük a meghajtást "érzéketlenné" a frekvencia emelkedésével arányosan növekvő terhelésre. Én egy EL84 kategóriájú csőnél 2 estén még nem kezdenék bele nagy átalakításokba.
Ki kell számolni. Függ a cső belső kapacitásaitól, az erősítési tényezőjétől, a bemeneti ellenállástól, ami szintén függ az erősítéstől, és a kapcsolástól. Én, nem tartom jó ötletnek semilyen aktív elem, ami feszültségforrást tartalmaz párhuzamos kapcsolását, mert sohasem biztosítható két teljesen egyforma aktív elem, ezért haszontalan kiegyenlítő áramok folynak. Elektroncső esetében pedig olyan eredő paraméterek állnak, állhatnak elő, amikről tudomásunk sincsen. Akkor meg jöhetnek a próbálkozások.
Idézet: „"bimbó" (na ebből még nagy gondolatmenetek lesznek )” [OFF] A korosztályodnál!
Ez az elmélet.
Gyakorlatban viszont szebben szól. (gondolom a kisebb belső ellenállás miatt, vagy nem t* om)
A belső ellenállás csak az egyik tényező, ráadásul az is erősítés függő. (Barkhausen egyenlet)
Szerintem a gondok inkább ott kezdődnek, hogy egy ilyen kütyünél is ez jut eszébe...
Eszembe juttat egy közös ismerőst.
Azért az elmélet, és a gyakorlat között nincs olyan nagy szakadék. Ezt már eleink nagyrészt betömködték. Csakhát, ha valaki nem ismeri . . . DE meg lehet tanulni.
Talán azért jutott eszembe mert párszor már előjött a "téma", és Imikém, szerintem nem (csak) a korosztályomnál.
Üdv. Tudnál erről rajzot és trafóterveket küldeni? Megépítenék egy ilyet, nekem tetszik a GU 50.
CIROKL kolléga - természetesen CHZ tervei alapján - készített egy ilyet már, és igen jól sikerült.
Tudnál segíteni rajzzal, tervekkel GU 50 erősítő építésében?
Szia!
Ha jól értettem akkor a GU50pp érdekel ? Elsődlegesen a fotó albumomban megtalálod nézegesd és ha további kérdés merül föl akkor majd szólsz akár itt vagy ha bővebben akkor keress magánban. Az itteni válaszadást jobb kedveljük főleg ha építő jellegű
A gyakorlat elmélet nélkül túrót ér, az elmélet gyakorlat nélkül is. Könnyen eltévedhetsz.
A csöves erősítő építése az a technika, ahol az elméleti emberek nagyon de nagyon meg tudják szívni
|
Bejelentkezés
Hirdetés |