Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   582 / 1271
(#) supak.jozsef válasza kadarist hozzászólására (») Jan 25, 2012 /
 
Valóban,s annak a cseréjével megoldodott.
(#) supak.jozsef válasza waterbear hozzászólására (») Jan 25, 2012 / 1
 
Hello!Köszönöm segitett az ic csere.
(#) waterbear válasza supak.jozsef hozzászólására (») Jan 25, 2012 /
 
Arra, az IC 847-re bizony... esetleg még szóba jöhet javításképpen a reset Ic cseréje is az meg az meg az Ic820. Egy pontos típus szám azért sokat segítene... a hátulján kellene lennie olyan CUCXXXX vagy Chassis xxxx feliratot keress rajta.
(#) waterbear válasza supak.jozsef hozzászólására (») Jan 25, 2012 / 1
 
Örülök, hogy megoldódott! Ha én segítettem, akkor nyomj a megfelelő hozzászólásnál egy "zöld kis kezet" a hozzászólás fejlécében
(#) supak.jozsef válasza waterbear hozzászólására (») Jan 25, 2012 /
 
cuc6300,de mint írtam megoldodott köszönöm a segitséget,hála volt egy donor
(#) whalaky válasza kadarist hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Nos szétkaptam, erről a kondiról van szó (4700u 16V)
A tetejét már letöröltem, ennél sokkal rondább volt.
Gyanúm szerint valami kisfeszültségű táp puffer.
Ha a készenléti állapotban csak impulzusokkal töltögeti (bár nem ismerem a készüléket) a jelentősen lecsökkent kapacitás okozhatja a jelenséget.
Cáfoljatok meg ha rosszul gondolom mielőtt nekiesek

P1130554.jpg
    
(#) BarnaPili válasza whalaky hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Ez egyértelműen kukaérett...De a primer oldali elkókat is cseréld ki,ha már lenn van a hátulja.
(#) jancsi8511 hozzászólása Jan 27, 2012 /
 
Helló nem tudtok véletlen DIGIHOME 2126 hoz rajzot?
Most láttam csak hogy az L603 is megadta magát.
(#) Joey32 hozzászólása Jan 27, 2012 /
 
Sziasztok. Van egy seitech tv-m belül samsung. se kép se hang csak bekapcsolásnál egy kattanás. Gondolom a nagyfesz. Lehetséges hogy a sorvégtranzisztor okozza?
(#) kadarist válasza jancsi8511 hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Szia!
Ezen a képen látszik a tekercs: Bővebben: Link. Ez a sorlinearitás mágnesmagú tekercse. 11AK30-ra keress, ha rajzot szeretnél. A HE-n is van rajz.
(#) Puklee hozzászólása Jan 27, 2012 /
 
Üdv! Tv-vel nem szoktam foglalkozni de ismét a kezembe került egy. Sorvégtranyó ment ki bu808dfi darlington...
Kivettem a tranzisztort zárlatos, és tranzisztor nélkül bekapcsol a készülék hangja van. A kérdés az lenne hogy emlékszem volt róla szó hogy ilyenkor a báziskörben valahol van egy elektrolit kondi azt is ki kell cserélni mert az okozza a tranzisztor tönkremenetelét, a kérdés csak az hogy melyik kondenzátor az. én közvetlen a báziskörben találtam egy 10µF/63v-os jószágot az lenne az?
(#) kadarist válasza Puklee hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Szia!
Ha úgy helyezkedik el az elkó, mint ennél a megoldásnál, akkor igen, ő az.
(#) Puklee válasza kadarist hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Üdv! Igen nagyon gyanús hogy úgy mert ez is a tranzisztor közvetlen bázisán van de hogy hová megy azt nem néztem, de előrelátó voltam és kicseréltem újra az sosem árt neki. Majd még átnézem becsillagoztam a rajzot. A tv egy lg re-21cc akármi. A tranzisztor a collector és az emitter közt zárlatos a műszer szerint. Majd azt meg veszek és kicserélem üdv!
(#) kadarist válasza Puklee hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Ez érdekes, mert ennek a típusnak elviekben sima, trafós csatolású a sormeghajtása és nem Darlington-tranzisztoros.
(#) Puklee válasza kadarist hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Pedig darlington van benne lg re-21cc30rx a tv típusa cserélve még nem volt benne soha semmi úgyhogy elviekben ez a gyári.
(#) kadarist válasza Puklee hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Na így már rögtön más! A típusjel vége is számít. Ebben is 11AK30-as sassziváltozat van.
(#) Puklee válasza Puklee hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
(#) Puklee válasza kadarist hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Igen már megtaláltam. Akkor elvileg az a kondi az amit beszéltünk, persze azért még átnézem mielőtt új tranzisztort teszek bele kösz a segítséget!
(#) kadarist válasza Puklee hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Egy kis összefoglaló a 11AK30 sorvégtranzisztor-hibáiról: Bővebben: Link
(#) Puklee válasza kadarist hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Hmm ez tökéletes kiindulási pont. Úgy gondolom ezt leírom magamnak valahová és ezek szerint cselekszem.
(#) kadarist válasza Puklee hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Nyomtasd ki, de a HE-n már régen fent van ez a doksi, ott megtalálod. Egyébként sok készülék és sasszirajz is fent van ugyanitt, csak keresgélni kell.
(#) Puklee válasza kadarist hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Értem akkor szétnézek még később. Igazából én hangtechnika téren mozgok főleg mostanság muzeális rádiók erősítők foglalkoztatnak, tv csak akkor kerül hozzám ha egy-két ismerős megkér hogy nézzem már meg neki mert szervizbe nem akarja vinni de kidobni is sajnálja és ilyenkor igyekszem megjavítani ha már itt van. Köszönöm a tippeket Üdv!
(#) mattila69 hozzászólása Jan 27, 2012 /
 
Sziasztok.Van nekem egy samsung pc42s5 tipusu plasma tv-m.Az utobbi időben egyre nehezebben lehetett bekapcsolni,sokadikra kapcsolt be.Felvillant azt lekapcsolt.De kihoztam a garázsba és itt a hidegben /10fok/megy rendesen.10-ből 10-szer bekapcsol.
Érdemes foglalkozni vele mert már 7 éves azt a fogysztása sem a legjobb.Üdv:Attila
(#) Tomsa válasza supak.jozsef hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
hali Mesterek.kaptam egy sony tv-t amit ha bedugok és be akarom kapcsolni mintha be akarna kapcsolni megvillan a képcső széle de csak villog a piros stand by led!kondi lenne?remélem tud valaki segíteni!elöre is köszi!üdv.:Tomsa!
(#) mazsola hozzászólása Jan 28, 2012 /
 
Üdv!
Küldjön már valaki egy Service Manuált a VESTEL CTV 5131 tv-ről, vagy egy linket hogy honnan tölthetem le. Már majd' két napig vadásztam a neten, egy fizetős oldalt kidobott a gugli, de hol van nekem PayPal meg hasonló kártyám? Ebben a topicban keresés alapján találtam egy linket, le is szedtem de ez nem az a típus. Vagy egy képet az alaplapról, bejelölve a video fokozatot. Chassic alapján nem tudom keresni, mert nem tudom hol van feltüntetve. Remélem nem túlzottan nagy kérés. Nagyon köszönöm.
(#) roymen hozzászólása Jan 28, 2012 /
 
Szia Kadarist! Ezúton szeretném megköszönni a segítségedet a sony,ill. a samsung tv javításában. Mind a kettő tökéletesen üzemel.Nélküled nem ment volna.Még egyszer köszönöm!
(#) BarnaPili válasza mazsola hozzászólására (») Jan 28, 2012 / 1
 
A saszi száma egy olyan,hogy "11 AK 30 valami". Ilyet keress.rajta van a hátlapon lévő cimkén is.Milyen IC van a videovégfokban?
István
(#) neocska hozzászólása Jan 28, 2012 /
 
Üdv mindenkinek!
Adott egy TV ami angliábol volt hozva. UPC hálozaton nem akar csak 3adást behozni (a tv kabel az oszloprol jön, a másik tv-vel megy rendesen).
Hogyan tudnám müködésre birni a többi adást is?
(#) BarnaPili válasza neocska hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Ha Angliából van,akkor csak az UHF sávot képes fogni.Ezen úgy segíthetsz,hogy rákötsz egy videot,és azon behozod a többi műsort.
István
(#) neocska válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Értem, Köszönöm a válaszod.
Következő: »»   582 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem