Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   585 / 1272
(#) elektromos válasza Puklee hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Szia!
Ha ezeket az értékeket mérted, akkor kuka a tranyó. Mielőtt megrendeled az újat, nagyon alaposan mérd átt a sortranyó környékét, mert ok nélkül, ritkán megy tönkre.
(#) Puklee válasza elektromos hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Akkor jó. Így legalább biztosra tudok menni. Már egy átvizsgálás volt akkor a báziskörében lévő elkó cserére került. A többit még majd átnézem kaptam egy listát hogy mitől mehet ki így azok alapján mérek majd.
(#) elektromos válasza Puklee hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
A BU808-at cserélheted 2SC5388-ra, mely sokkal olcsóbb.
(#) mazsola válasza kadarist hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Hogy én mekkora ökör vagyok! Nem régen vettem észre a sasszi számot az alaplap nyomógombok felőli szélén:
11-AK19-8A Persze eddig is ott volt, csak azt a részt valahogy nem portalanítottam le. Le is szedtem rögvest a netről. Remélem most már előbbre tudok jutni.
(#) Puklee válasza elektromos hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Rendben majd utána érdeklődöm!
(#) alfa007 hozzászólása Jan 30, 2012 /
 
Üdv.
Egy Grundig típusú LCD-TV kapcsitáp problémával írok ide.
A táp egy speciális duál táp 12/24V-s kimenettel, és a 24V-s rész nem működik, az-az világítás nuku.
Igaz egy "kontár" szerelő megjavította egyszer, hát csak normál kondít rakott bele LOW ERS helyet.
Nos, mivel túlterhelte a meghajtást, és valószínű a meghajtó tranyók tönkrementek.
Most kicseréltem a kondikat, de a tranyóknál elakadtam.
Csatolok néhány képet: táptól, szkópkép, tranyók.
Mivel helyettesíthetem, a képen látható tanyókat?
Egyéb infó: 0,1-0,2V bázis fesz 1,3-1,5V helyet.

Előre is köszönöm!
Alfa.
(#) zsolti002 hozzászólása Jan 31, 2012 /
 
Sziasztok. Van nállam egy Telefunken palcolor f531c típusú tv (thomson icc11 sasszi) Az lenne vele a gond hogy a készenléti led csak villog nem lehet bekapcsolni, a tápban a primer oldali elkókat kicseréltem a félvezetők jók, a rajzon van egy TEA5170 es ic-vel egy kis táp, az lenne a kérdésem hogy annak a tápnak standby módban is mennie kell vagy nem mert szerintem az kapcsolja be a főtápot, a 8Vsb az megvan. Szóval azt szeretném kérdezni hogy merre keressem a hibát mert itt megakadtam vele. Rajzot mellékeltem.
(#) kadarist válasza alfa007 hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Szia!
Ha már a "kontár"-nál tartunk, akkor te is elég nagy hendikeppel indulsz a munkának. Azok a tranzisztornak nézett TO-220-as tokok FET-ek. Ezért nem érvényes a "bázis" kifejezés. Mérd ki őket G-S közötti zárlatra.800V és 8A 500V és 12A
(#) elektromos válasza alfa007 hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Szia!
Biztos a a kapcsi táp ment csak el? Nem lehetséges, hogy zálatra dolgozik a 24Voltos kimenet? Ritkán mennek tönkre a FET-ek, de persze előfordulhat.
(#) baloghzsolt81 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
hello ujabb probléma hogy a kondi kicserélése óta néha pl:kép összevágásnál vagy gyors képváltásnál villanó fehér képernyő jelenik meg egy pillanatra.várom az ötletet.előre is köszönöm.
(#) BarnaPili válasza zsolti002 hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Hali!
Ha jól veszem ki a rajzból,az a rész csak abban az esetben indul el,ha a gép bekapcsolt.Addig csak az LP020-szal fölépített kis stby táp megy.Ha jól látom,akkor a sorvezérlő jel hatására indítja a TEA5170 a nagytápot.A LED folyamatosan villog,vagy pedig van valami "üteme".
Ezeknél a gépeknél a tápban található összes kis SMD BC tranyót cserélni szoktuk,de odafigyelve,nehogy fölcserélj kettőt is
Sok sikert!
István
(#) hinar83 válasza Iwy007 hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Hello.
Egyszer javítottam egy 72centis samsungot hasonló hibával, annak nem kifehéredett hanem eltünt a képe bizonyos időszakonként. A video végfok ic cseréje megoldotta a problémát.
(#) zsolti002 válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Szia! Csak simán villog a led és sem távirányítóra sem a kezelőpanelen a gombokra nem reagál.
Kicserélem a sorvezérlőben az elkót hátha akkor elindul. Köszönöm a segítséget! .
(#) zsolti002 válasza zsolti002 hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Sehogysem indul el, már a sorvezérlő ic hármas lábát is kikötöttem (védelem) de akkor sem csinál semmit, elképzelhető hogy rossz lenne a sorvezérlő?
(#) elektromos válasza zsolti002 hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Szia!
Készenléti tápok rendben vannak? A sortranyót kivetted, és megmérted? A lámpás tesztet megcsináltad már? Amugy jó kis idő töltésnek nézel elébe.
(#) zsolti002 válasza elektromos hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Szia! a készenléti táp megvan a sortranyó jó de nem is akar indulni a táp vagyis már a sorvezérlőtől sem kap jelet hogy induljon és most azt nem tudom hogy a sorvezérlő a rossz vagy az nem kap jelet az induláshoz. Csak azt nem tudom hogy a sorvezérlő honnan kap jelet hogy induljon.
(#) elektromos válasza zsolti002 hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
A kapcs rajz 15 oldal STMKBFA -IC-ről, ha jól látom. Neked valami táp hibád lesz szerintem, vagy még a TDA9151, de lehetséges a sortrafó belső zárlat is. A sortranyó bázisán semmilyen impulzus nincs, mikor bekapcsolod a tv-t táv szabályzóval?
(#) zsolti002 válasza elektromos hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
nincs semmilyen impulzus a bázison de a táp sem indul el. akkor elvileg ha a távirányítóval kapcsolom az STMKBFA nak kellene jelet adnia hogy kapcsoljon be?
(#) zsolti002 válasza zsolti002 hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Esetleg lehet ezt a tévét a kezelőpanelról indítani valameik gombal mert ehhez egy univerzális távirányító van. Azért mert akár mit csinálok egyszerűen nem kap jelet a sorvezérlő az indulásra és anélkül a táp sem fog indulni szerintem, de ha nem így van akkor javítsatok ki.
(#) alfa007 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Bocsánat, azt hittem hogy tranzisztorok. De ha a fet-ek mentek tönkre, akkor milyen fet-re cserélhetem ki? (IRFxxx?)
Ha nagyobb teljesítmény fet-et rakok, akkor kisebb az esély hogy tönkremegy újra?
(#) alfa007 válasza elektromos hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Nos, eredetileg egy kondi száradt ki, az rövidre zárta a tápot, ami nem igen tettszett a fet-nek.
Na, most az a szerelő kicserélte, igen a beforrasztásnál feltépte a fél vezető sávot, mert az ónszívót nem ismeri.
Működött kb, fél évig. Aztán jöttem én, siketül kicserélnem megfelelőre, de az csak átmeneti megoldás, mert mire megjöttek az új kondik, addigra el szált a meghajtás
Igaz eredetileg 35V/1000µF-s kondik voltak benne, de most kicseréltem 50V/1000µF-ra, mert így kisebb az esélye hogy kiszárad.
(#) BarnaPili válasza zsolti002 hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
A szervizleírás 6-ik oldalán van egy módszer,amivel tudod tesztelni a főtápot.Azt csináld meg.De a kis BC tranyókat még nem cserélted,ugye?
István
Szerk: Először meg kellene bizonyosodni,hogy a táv egyáltalán thomsonul beszél-e.Ha tutira igen akkor kezdd el szétjavítani.Ha villog az is lehet hogy gyerekzár van rajta...
(#) beata1234 hozzászólása Jan 31, 2012 /
 
Sziasztok !

Ha valaki tudna nekem segíteni nagyon jó lenne , van egy ismerősömnek egy samsung CW-28C73V tv-je amihez szeretne venni egy távirányítót , de nem tudja milyen típusú kell hozzá, jelenleg egy 00104J típussal működig már amelyik gombot még érzékeli , úgy tudjuk , hogy nem ez az eredeti gyári távja .
(#) yamahakorg hozzászólása Jan 31, 2012 /
 
üdv mindenkinek.

Volna egy Vestel tv-m.hang van de kép nincs mi leheta baja kérem segitsenek ha javithato házilag, szerelőhőz nem igazán akkarom vinni mert hát hogy ha olcsoban meg uszom.minden segitséget kőszőnők.
(#) zsolti002 válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Nem cseréltem ki a bc tranyókat de jónak mérem őket, elkezdtem tesztelni a tápot a leírás szerint de nem tudom mit jelent az hogy "groung pin 3 of il001" az oké hogy sorvezérlő hármas lába de mit tegyek vele testeljem vagy mi? és még egy kérdés: ijenkor is távirányítóval kell indítani vagy így magától indul a táp?
(#) BarnaPili válasza zsolti002 hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Közben olvasgattam a szervizmanualt,amit feltettél.Ne kezd neki javítani,hanem próbálj meg belépni a szervizmenübe.Ha esetleg a gyerekzás van rajta ,akkor az feloldja.A következőképpen: A TV stby-ban van.kapcsold ki a főkapcsolóval,nyomd a pPR- és a VOL- gombot,és kapcsold be a TV-t a főkapcsolóval.A gombokat tartsd nyomva,míg be nem indul.Ez az idő kevesebb mint 8 sec.Ha nem indul el,lehet hibát keresni.
István
(#) zsolti002 válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Rendben és köszönöm szépen a segítségedet!.
(#) hinar83 hozzászólása Jan 31, 2012 /
 
SZiasztok.
A kérdésem egy samsung sp-43j6hd tipusú lcd projektoros tv-vel kapcsolatos.
Telefonon felhív az ismerősöm hogy elment az egyik szín a tv-jén. Gondoltam sima ügy, de picit később közli velem hogy 107centis. Kérdem tőle hogy plazma vagy lcd, mert ilyen jelenséggel még nem találkoztam, erre helyesel hogy az.
Gondoltam megkérdem mégegyszer hogy lapos tv? Erre ő nemannyira, elég vastag szerinte.
Na végül is kiderült hogy projektoros tvről van szó.
Semmi jóval nem bíztattam mert konkrétan egyel sem találkoztam ezidáig belülről.
A tünet a képeken is jól látható, igazából minden szín a helyén van csak foltos a kép több helyen, mintha (tulaj szavával élve) "koszos" lenne belülről.
Közben jöttek a tippek egyik fülemből a másikba: biztosan kimentek a biztosítékok, meghogy szedjem szét az egész tévét mert a belseje biztos koszos.
De megmutattam neki hogy semmi olyan baja nincs amire ő gyanakszik.
Várom a tippeket. Addig is utánna olvasgatok A projektoros tv hibáknak.
A kép a valóságban nem ennyire zöldes, a fehéregyensúly nem jól lett beállítva.
(#) Doncso válasza hinar83 hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Nincs meg a szín vagy el vannak mászva? Ha az utóbbi, akkor konvergencia problemás, kb 5000 az anyag. Két STK végfok csere. Ha a foltok jól kivehetőek, és ott kifejezetten más szinűek az meg képcső beégés.
(#) hinar83 válasza Doncso hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Hello.
Mint írtam ebben lcd teljesít szolgálatot.
Olvastam hogy a szűrőt isztítani kell havonta. Hol található az?
Következő: »»   585 / 1272
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem