Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   719 / 1385
(#) tikitiki válasza CHZ hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Nem is inkább csiszolva hanem ilyen maró vagy milyen a fej maga , de van neki olyan körömlakk lemosója , hogy csak kinyitja a kupakot , de az orromból kiszedi a túrót egyből ))
Szó mi szó ilyenre nem igen lesz szükségem, de azért díjaztam neki , hogy foglalkozott kicsit a témával.
(#) zozz12 hozzászólása Feb 1, 2012 /
 
Sziasztok!
Érdeklődnék hol/kinél lehet mostanság dryfóliát beszerezni!

Köszi
(#) tikitiki válasza zozz12 hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Minek az ?
(#) janikukac válasza tikitiki hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Gondolom, hogy használja... Nem mindenki rendelkezik spéci nyomtatóval...
(#) tikitiki válasza janikukac hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
)) na jó ok nem is azért kérdeztem , csak , mert hogy már az alapokat végig csinálta , hogy a dry kell már egyből ?
(#) kaqkk válasza tikitiki hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
A nyákkészítésben nincs "ranglétra" ha mát tud az ember egy tervezőprogramot használni szerintem neki kell eldönteni milyen technológiát tud-akar használni . (fogadjunk hogy tesem próbáltad pl a PNP fóliát az alfaton lapokat a szigetelőszalagot a körömlakkot )
(#) tikitiki válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
De bizony ,amikor még nem volt ilyen technika az ember kezében , egy keverő nyákját éjszakákon át rajzoltam stb stb stb .És az akkoriban divatos Karmin vörös tus ami köztudott volt , és később az alkoholos filctollak , de pl én szig. szalag helyett akkoriban celluxot használtam, és még sorolhatnám .Amiket akkor csináltam ma nem csinálnám , de , akkor még úgy mond jobban hajtott az alkotni vágyás ma már annyira nem , és időm sincs annyi ezekre.
(#) emmzolee válasza tikitiki hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Ne fölényeskedj. Gusztustalan szokás

Te hogy kezdted? Nehogy válaszolj rá. Képletesen értettem.
(#) kaqkk válasza zozz12 hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Keresd gulasoft fórumtársat neki lehet hogy van még egy kevés .
(#) tikitiki válasza emmzolee hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Gondoltam,és alakul a nyomtatód?
Egyébként tervbe van véve egy nem Epson hanem Lexmark nyomtató átalakítás alatt jelenleg . Ez olyan aminek a patronjában van a fej is.Nagy átlagba ilyen típusok vannak elterjedve.Ha kész lesznek képek is majd.
(#) elektrorudi hozzászólása Feb 2, 2012 /
 
Készíttem egy mérést. A lényege az, hogy lézernyomtatóval írásvetítő fóliára vagy közönséges írógép papírra kinyomtatva, vajon milyen lesz a kontraszt az "átlátszó" illetve a "takart" részek között. A lényeget a táblázat zöld cellái mutatják:
- HP nyomtatóval, fóliára, 1 réteg esetén 1:4 - 1:7 kontrasztot érünk el.
- SHARP nyomtatóval, fóliára, 1 réteg esetén 1:12 - 1:14 kontrasztot érün el.
- Ugyan ez 2 réteg esetén, HP-nál 1:27, Sharpnál 1:135 arány lesz.
A papíros dolog senkit ne tévesszen meg, mert a kontraszt arányok ugyan jól néznek ki, de az üres papírnak is már akkor a "csillapítása", hogy 10x -es megvilágítási időt igényel. Átlátszóvá tevő spay-val nem próbáltam, mert nincs olyanom.
Ezt a mérést persze foto eljárásos NYÁK készítés miatt csináltam, de szerintem eszkalálható a laminátoros eljárásra is. Legalábbis némi magyarázatot adhat, hogy valakinek miért sikerül, vagy miért nem...
(#) p_istvan válasza elektrorudi hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
Szervusz!
Végre konkrét adatok...
Érdekes lenne pauszra is méréseket végezni!
A mérést milyen hullámhosszú (színű) fénnyel végezted? 400 nm körűl lenne az igazi...

A lukacsosságon (szemcsésedésen) sokat segít a nitróhiggító pára.
Több rétegben fóliát használni fölösleges, mert a vékony vonalaknál úgy is alá fog világítani mert távol van a rajzolat a nyáktól. (még ha párhuzamos lenne a megvilágítás fénye akkor is a fénytörés miatt)
Mint köztudott legjobb ha a nyomtatott oldal fekszik a nyákon, a második rétegnél ez már nem biztosítható...
Továbbá a finom rajzolatnál a tökéletes illeszkedés is problémás és így "szellemképes" lehet...
István
(#) janikukac válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
Szerintem is !
(#) gulasoft válasza zozz12 hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
Emmzolee akar eladni, mert fél hogy nem tudja elhasználni. őt keresd privátban.
(#) mrobi válasza zozz12 hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
Nézd meg itt.
(#) jatesz hozzászólása Feb 2, 2012 /
 
sziasztok
azt szeretném kérdezni, hogy a távirányító nyák részét (ahol a gombokkal találkozik) mivel lehet takarítani?
van egy 6 éves tök szupi yamaha erősítőm, de a hangerő gombok hamar (tán egy év után) behaltak
hátha a takarítás segít neki
(#) jatesz hozzászólása Feb 2, 2012 /
 
egyébként mi történik a nyákon, mikor egy gumi gombbal megérintem? mit érzékel?
(#) tikitiki válasza jatesz hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
Nem igazán gumi az csak te annak látod
(#) elektrorudi válasza p_istvan hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
Hali!
Igen, pauszra is lehetne, meg sok minden másra, de nekem most ez jutott eszembe (meg e miatt nem veszek pauszt...)
Mint a táblázatból kitűnik, irodai, fénycsöves világítással mértem. Nem gondolom, hogy a hullámhossz jelentősen befolyásolná az arányokat, amit mutatni szándékoztam.
A nitro hígítós dolgot kipróbálnám. Csak fölé kell tartani? A hígítót kell melegíteni? Gondolom, a papíros verzió esetére vonatkozik...
Nekem itthon HP nyomtatóm van. Minden esetben, két fóliát teszek egymásra. A "szellemképet", alámarást nem tapasztalom. Igaz, kb. 25cm távolságból világítom, 5,5 percig parabola szerű ernyővel. Minthogy jobbára merőlegesen érkezik a fény, fénytörésről én nem beszélnék. Más a helyzet, ha valaki UV fénycsövekből, meg szkennerből csinál levilágítót... No comment.
A "tökéletes" felfekvést vákummal biztosítom. A kb. 0,7 kilopond/cm2 leszorító erő elégségesnek bizonyul.
(#) janimester hozzászólása Feb 2, 2012 /
 
Most mondjátok hogy nem lett szép Jó ez a vasalásos technika. Egyébként majdan egy 1036-os hangszín szabályzó lessz
(#) tikitiki válasza janimester hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
Tők jó lett , de nézz csak át egy kicsit a nyák készítés kérdések fórumba, talán ez oda illett volna , na meg van látvány ott is bőven megéri.
(#) borvendeg válasza janimester hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
Azért én már jártam úgy, hogy a maratás előtt tökéletesnek tűnő panel használhatatlan volt...
(#) janimester válasza tikitiki hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
Köszi a tippet benézek oda , amúgy már régóta vasalok , most már annyira megy hogy általába az összes vasalt panelom ilyen vagy ennél szebb lessz
(#) jatesz válasza tikitiki hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
tipp: mágnes van benne (?!)
(#) kaqkk válasza jatesz hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
Denaturált szesz , tisztaszesz képernyő tisztító folyadék
megfelel a tisztításhoz . Tikitiki a gomb az gumi csak van a felületére felvíve egy vezetőréteg ami "zárja" az áramkört .
(#) jatesz válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
köszönöm a választ
üdv
(#) tikitiki válasza janimester hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
Szebbnél szebbeket láthatsz ott is mint írtam megéri benézni , és kicsit vissza olvasni a fórumba.
(#) gulasoft válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
Valami grafitréteg. Nálunk van olyan sun-os billentyúzet amiben 3 fóliát nyom össze a gomb, és azok mátrixábol tudja mit nyomtál le. Beöntik a kávét, szétmarja a vezetékezést a fólián, kuka a billentyűzet.
(#) emersys válasza janimester hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
Azért ahol száradt papír maradvány van azt valami hegyes eszközzel mindenképp kapard ki.
Jó tanács: Az alkoholos filc-el is ha pl kihúzol valamit s esetlegesen túlcsúszik , netán karcsúsodik az eredeti vezetőhöz képest, azt szintén pár perc száradás után méretre tudod igazítani (hegyes kaparóval).
És hogy igazán szép maradjon a nyák célszerű smd marasztót használni, s nem vas kloridot.
Az utóbbi sajnos hajlamos a festéket is oldani , nemhogy csak alámar..
Csak így tovább
(#) tikitiki válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
így igaz én ezt úgy oldottam meg régebben ,amikor már megkopott az a réteg ami a gumin volt , hogy öntapadó fólia , vagy bármi jó aminek az egyik fele öntapadó a, másik felére alufóliát ragasztottam lesimítottam egyenletesre.Aztán 3 mas lyukasztóval kivágtam egy kört belőle , és a gumira ragasztottam azóta nincs ilyen gondom , és sokkal gyorsabb is lett távi.
Következő: »»   719 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem