Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Stroboszkóp
Lapozás: OK   94 / 122
(#) dB_Thunder válasza Szabi1 hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Sajnos ez nem ilyen egyszerű, mert az optók ritkán viselnek el 100 voltot, meg ilyenkor szükségtelenné válik a poti, 100n kondi, de meg lehet oldani.
A gond ott kezdődik hogy lila fingod sincs mi miért van, hogy működik, elsőnek ezeket kellene helyretenni, aztán be lehet folyni ilyen átalakításokba.
Sajnos most nincs időm a kezedbe adni a megoldást, vagy rávezetni téged, de később visszatérhetünk rá.
(#) Szabi1 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Szerintem nekem csak a glimm lámpa ment ki, mert ha a glim lábait összeérintem villan. Nem akarok most venni glimmet. Szerintem valami tranyóval lehetne vezérelni, de meghagynám a kézi üzemmódot is.
(#) Szabi1 válasza Szabi1 hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Találtam kiindulási kapcsolásokat:Bővebben: Link1
Bővebben: Link2
(#) Thomas10100 hozzászólása Jan 31, 2012 /
 
Sziasztok!

Van egy villanócsöves vészlámpám. A gyárban ilyen van a gépeken, ha mondjuk kifogy valami.

Azt szeretném kérdezni hogy a villogást lehet-e gyorsítani valahogyan. Szétszedve 3db trimmer van rajta. 10kohm , 22kohm 2,2megaohm. Nem tudom melyik mit csinál, elrontani nem szeretném. Információ nincs róla, 12V és 24V-ról megy.

Köszönöm a segítséget!
(#) Szabi1 hozzászólása Jan 31, 2012 /
 
Hello
Itt a kapcsolási rajzom. Át szeretném alakítani, hogy nem potméterrel lehessen vezérelni, hanem zeneritmusra. Az alapelv hogy kivezérlésjelzöt használok. Van is egy átalakított rajzom, de nem biztos, hogy jó. A nagy tranyót amit leginkább a glimm helyett raktam, a gyorsan kell kapcsoljon, és bírjon nagy feszültségeket, és PNP tipusu. Az opto 817c-jelölésü.
(#) Szabi1 válasza Szabi1 hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Legelső kapcsolásnak az alapkapcsolást akartam belinkelni, csak ma reggel vettem észre, hogy nem az alapkapcsolás.

strob.jpg
    
(#) Georgee válasza Szabi1 hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Van valami kapcsolási rajzod amiből kiindultál? Mert ezt így elég nehéz kibogozni. Nekem az a 100nF-os kondi mintha zavaros lenne, ami a gyujtótrafóra megy. Kisüléskor véletlenül nem a potméteren keresztül sül ki?
(#) Szabi1 válasza Georgee hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Itt a link amiből kiindultam.Bővebben: Link
(#) Szabi1 válasza Szabi1 hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Mi lenne ha vennék egy opto-t amilyen van a rajzon? MOC3041 JÓ?
(#) dB_Thunder válasza Szabi1 hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
NEM !
Amit választottál az egy spec optotriac, csak nullaátmenetkor kapcsolható be !
Olyan optrtriak kell amibe nem tettek nullaátmenet detektort.
igaz hogy a rajzon is olyat írnak amiben van ZCD, de nekem gyanus h azzal nem fog menni.
(#) Szabi1 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
Találtam a rajzon levőt: MOC3020M az remélem jó lesz.
(#) dB_Thunder válasza Szabi1 hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
Pont azt vahurom, hogy szerintem azzal sem fog menni, mivel az is tartalmaz ZCD-t..
(#) Szabi1 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
És ha normál optocsatolóval, ami van a PC tápokba vezérelnék vele egy triac-ot ?
(#) szaboattila97 hozzászólása Feb 3, 2012 /
 
Sziasztok én 1 kérdéssel fordulok hozzátok ,hogy a mellékelt kapcsolási rajzhoz több darab 3,8 voltos,0,3Amperes izzókat szeretnék rákötni és nem tudom,hogy kellene megcsinálni.Ha valaki tud segíteni meg köszönném!

villogo3.gif
    
(#) Szabi1 válasza szaboattila97 hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
Itt egy példa, relé kell hozzá A bc 557 nek nemnéztem az adatait, de a lényeg hogy pnp legyen! Az npn tranyó kollektora és a pnp tranyó bázisa közzé kell egy ellenállás, az értéke függ a felhasznált tranyótól
(#) szaboattila97 válasza Szabi1 hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
Köszi a választ , ezt a tranyót lehetne esetleg valamivel helyetesíteni?
(#) szaboattila97 válasza Szabi1 hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
Ezek vanna k. D1666s,C5027-R,E13007-2
(#) szaboattila97 válasza Szabi1 hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
Szerinted ezzel meglehet csinálni??
(#) Szabi1 válasza szaboattila97 hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
Te stroboszkópot akarsz csinálni aval a kapcsolással amit linkeltem Mert a relé nem kapcsolna gyorsan Ha az az izzó 3 kivezetéses akkor sok minden kell még hozzá. De nem megoldhatatlan. A vezérlést optocsatolóval, meg triak(ok) kombinációjával lehet megvalósítani, de attol függ mi a te elvárásaid, és milyen az az izzo, vagy mi amit mutattál.
(#) szaboattila97 válasza Szabi1 hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Nekem Valami olyasmit kellene csinálni amely hangra,ütemre villog
a villogó lehetne 3.8V-os 0.3 amperes izzó de ha tudsz valami olcsó dolgot ,csak szólj
(#) Szabi1 válasza szaboattila97 hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Kezdésnek ajánlok neked LPT fényorgonát ledest, de keresd meg a topik-ját
(#) zenetom válasza szaboattila97 hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Szia!
Ajánlom ezen cikkek olvasását: Bővebben: Link
Ugyanez "Szabi1"-nek is.
(#) Szabi1 válasza Georgee hozzászólására (») Feb 8, 2012 /
 
Bocsi nem vettem észre ezt a hozzászólást, találtam db3-mast. Azt a glimm helyére rakjam?
(#) Szabi1 válasza Szabi1 hozzászólására (») Feb 8, 2012 /
 
Működik a stroboszkóp. Annyi kérdésem lenne még hogy egy bf 459 es tranyóval nem lehetne kapcsolni a stroboszkóp fázisát? Elvileg 300V ot elbír max kapcsolni. S arra gondoltam hogy a tranyót meg kivezérlésjelzővel vezérelném, és Zeneritmusra menne.
(#) fecooo8778 hozzászólása Feb 9, 2012 /
 
Hello!
Egy mennyezeti lámpa helyére szeretnék LEDes világítást csinálni. Viszont amikor bekapcsolom a zenét akkor basszusra villog. Terveztem egy kapcsolást viszont nem tudom hogy milyen értékű ellenállások kellenek bele. A hangot egy elektret mikrofonnal fogja érzékelni. Ehhez megis van az előerösytő kapcsolás. Utána rámegy a jel egy aluláteresztő szűrőre.Ennek kb 120 Hz alatt kellene vágnia. Utána egy műveleti erősítőre majd egy komparátoora megy a jel. Ezekhez nemtudom hogy milyen ellenállások kellenek. Majd utána egy tranzisztot kapcsolgat egy FET-et. 16 db magasfényű led lesz rákötve. A tápfeszültség 9 V lesz. Légyszives segitsetek mert sürgősen kellene.
Köszi előre is
(#) fecooo8778 válasza fecooo8778 hozzászólására (») Feb 9, 2012 /
 
Itt van a kapcsrajz.

strobi1.jpg
    
(#) kwatt hozzászólása Feb 11, 2012 /
 
Helló!
Én ezt a straboszkopot szeretném megcsinálni:http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic613070.html
Már minden megvan kb. csak még nem tom milyen alkatrészek mennek bele mer csak egy kép van és nem tom leolvasni ! Ezt szeretném megkérdezni hogy tuná é valaki hogy milyen alkatrészek mennek bele !
Elöre is köszönöm !
(#) Szabi1 válasza kwatt hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Ott azon az oldalon van egy kapcsolási rajz. Az jó kell legyen.Bővebben: Link
(#) kwatt hozzászólása Feb 11, 2012 /
 
Hát igen de én nem nagyon találom hogy milyen alkatreszek ezek !

Rendes.png
    
(#) dB_Thunder válasza kwatt hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Komolyan csinálod ezt!
Az előbb linkelték be a kapcsolási rajzot amin minden le van írva!
kezdek fáradni az itteni okostojásoktól, nem tudom miért, de az utóbbi időben erősen megemelkedett a koncentrációjuk.
Ezért elnézést kérek, ha egy kicsit nyers vagyok!
Ki is veszem a figyelőből, többet ide nem írok
Következő: »»   94 / 122
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem