Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1578 / 3959
(#) szoszo válasza Szabi1 hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Nekem hangvezérelt stroboszkóp( ütemmre villogó lámpa is lehet). szerintem 3,8vos égő,0,3A-es de ha tudsz valami jobban akkor csak szólj
(#) peter1995 hozzászólása Feb 5, 2012 /
 
Helóheló. Aki érti a diódák adatlapját legyen szíves az IN5406 diódát megnézni. Azt tudom hogy 600V és 3A de mekora a nyitófeszültsége? A nyitófeszt villámgyorsan megkéne tudnom. Előre is köszi

Pc táp tápdiódája.
(#) qvasz2 válasza peter1995 hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Erősen munkapont-függő. Pl. 3A-nél 1V.
(#) pucuka válasza peter1995 hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Az átfolyó áramtól függően 0.6 - 0.86 V (@3 A) között a karakterisztikából, max. 1 V, ha 1N5406 -ot akartál írni.
(#) peter1995 válasza qvasz2 hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
De akkor ilyen 30-40V nem lehet? Egy elektronikus gfyujtás elektronikájába van BY299 helyett ez a dióda után van egy kondi. a kondit egy tekercs tölti és mióta a tekercs kevesebb feszültséget ad nem tölt a kondi...
De akkor ez vakvágány
(#) Dániel X válasza pucuka hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Üdv!

5 v esetén 83 ohmos előtét ellenállással 23mA-t vesz fel. ohm törvény szerint 60mA-t kéne hogy felvegyen. Minden esetre nagy a fényereje már ennyi amper felvételekor is.
(#) pucuka válasza Dániel X hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Csak durván: 5-3=2 V, I=2/83 = 24 mA. Nemde?
Adatlap, nyitó irányú karakterisztika, 83 ohm berajzol, értékek leolvas.
(#) Dániel X válasza pucuka hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Lehagytam a nyitó feszültséget. Melyik az a karakterisztika mert nem igazodik ki rajta.
(#) pucuka válasza Dániel X hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Az adatlap harmadik oldalán a felső felében van négy diagramm. A bal alsó, Forward Current VS Forward Voltage.
(#) silenthill2 válasza silenthill2 hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
tud valaki segíteni?
(#) Tubi56 válasza gergelyaki99 hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Hogy valaki igazat is adjon! Ezt nézzétek meg! Befonjátok a szemöldökötöket velem és a moderátorunkkal együtt!
Hol van itt trafó? Hogy nem rázza meg? Ezt az UFO-k hagyták itt vagy ejtették le véletlenül!
Egy vezeték be a hálózatról egy meg ki amivel hegeszt a csávókám

http://www.youtube.com/watch?v=cgAThGrCV4A&NR=1
(#) havranarpi hozzászólása Feb 5, 2012 /
 
Sziasztok!
Kinéztem magamnak ezt az STK IC-re épülő kapcsolást.
Az lenne a kérdésem vagyis inkább megerősítést
szeretnék kérni ,hogy tényleg jól néztem-e ,hogy ehhez
Szimetrikus táp kell? Bővebben: Link
(#) mps válasza havranarpi hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Szia! Jól nézted.
(#) havranarpi hozzászólása Feb 5, 2012 /
 
És akkor kizárásos alapon
a rajzon ahol minden alkatrész után csak egy ilyen kis talpacska van az a 0V-os rész
(#) zenetom válasza havranarpi hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Igen.
(#) havranarpi válasza zenetom hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Utolsó kérdésem ,hogy
hol mekkora teljesítményű ellenállást kell használnom.
azaz ,hogyan tudom ezt kiszámítani.
úgy gondoltam ,hogy a táp résznél és a kimenet résznél kellene nagyobb.Jól látom?
(#) adorjan81 hozzászólása Feb 6, 2012 2 /
 
Sziasztok!

Építettem egy rs232 to ttl szintillesztőt MAX232-vel, de nem tudom hogyan tudnék megbizonyosodni róla, hogy jól működik. Egy routert szeretnék megmenteni vele...
Milyen értékeket kellene hogy mérjek a kimeneti pontokon, vagy valahol?
(#) Mezoas hozzászólása Feb 6, 2012 /
 
Üdv!
Nem tudja valaki, hogy a mellékelt képen látható fajtájú vezetékeket milyen forrásból lehetne beszerezni? Akár bontás, vagy bolt, link.
Nekem is ilyen összekötögetős célra kellene, van is mivel, de a blankolgatás, leolvadó szigetelés miatt rémálom az egész. Ezzel viszont egész szimpatikusan lehet dolgozni.

vezetekek.jpg
    
(#) kadarist válasza Mezoas hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Szia!
Szerintem ezek között találsz megfelelőt. Bővebben: Link
(#) vilmosd válasza Mezoas hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Szoval azert egy par meter UTP akar meg is tehetne. Persze gyakorolni kell az oldalvagoval valo blankolast, de lehet hogy olcsobb megoldas mint meretrevagott, blankolt vezeteket venni. Ja es van meg blankolo fogo, tapetavago kes, csak gyakorolni kell egy kicsit.
(#) benderguz válasza tbence3 hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Ha plexit szeretnétek, keresétek az Innotern Kft-t.
1095 Budapest Soroksári út 58.
www.innotern.hu
(#) havranarpi válasza havranarpi hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Előző kérdésemre tudna valaki választ adni?
(#) Hp41C válasza Mezoas hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Szia!
Ez a wirewrap vezeték. Blankolni csak hozzá beállított fogóval esetleg pákával lemelegítve szabad. Késsel, ollóval, stb. csupaszítva megsérül a vezeték és nagyon hamar eltörik a sérülésnél. Sajnos nem tudok forrást...
(#) Mezoas válasza vilmosd hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Ez az UTP kábel tényleg jó lehet, abban elég vékonyak a vezetékek. Oldalvágóval szoktam ám blankolni. Ha nagyon rövid darab kell, a második vég leblankolása elég nehéz (csípőfogóval kell megfogni).
Most kaptam egy másik tippet egy topicban, lakkozott rézhuzal ami nem hajlamos a sérülésre (kontakt kizárva), de hőre leég a lakk, így forrasztható.
De ha valaki tud jó tanácsot az ilyen összekötögetős melókhoz (gyors & lehetőleg igényes), annak nagyon örülök.
(#) Mezoas válasza kadarist hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Ilyesmiket használok most.
Nem mindegy ugye a hőállóság: forrasztom, és 2 mm-t zsugorodik a szigetelés, nem jó. Vagy milyen könnyű blankolni: tépni kell és sérülnek a szálak, vagy agyonlapul a fogótól mire mindkettő végét lecsupaszítom a drótocskának.
Ugye milyen bonyolult az élet?
(#) Mezoas válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Hó, nem is kellene ilyesmi, mert Wikipedia says: "The silver-plated wire coating cold-welds to the gold."
Túl sok a nemesfém egy mondatban. (Oké-oké, a vezetéknél csak ezüst van, de az sem takar olcsóságot.)
(#) neogeo2 válasza Mezoas hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Arra figyelj, ha UTP-t veszel, hogy FALI kábel legyen. A fali kábelben 1 vastag rézszál van csak és erre a célra ez a jó.
(#) Pásztor István válasza gergelyaki99 hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Tényleg jól el vagy akadva és nem jól tudod. A triakot nem egyenirányításra, inkább teljesítmény szabályozásra szoktuk használni váltakozó áramú körökben.
Amire gondoltál, az vezérelt egyenirányító híd, ami tirisztorból, vagy tirisztorból és diódából áll.
Amennyiben csak tirisztorból áll, teljesen vezérelt, ha pedig tirisztor és dióda, akkor félig vezérelt hídról beszélünk. Ezt hegesztő gépekben szekunder oldali egyen irányításra használjuk, nagy teljesítményű félvezetők, illetve félvezető modulok. Ebben az esetben a feszültség/ áram átalakításáról, egy megtermett transzformátor gondoskodik. Amiket itt leírtál, azt meg nem akarom kommentálni, mert megsértődnél. Mielőtt hegesztő inverter tervezésbe kezdenél,
inkább javaslom, sok sok utánanézés, meg a fórum végigolvasása talán segíthet. Akkor a húsz évet le lehet csökkenteni, persze segítséggel, amit itt bár ki szívesen ad.
(#) pucuka válasza Mezoas hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Talán azért, mert ez egy elég speciális kábel. Azért ilyen bonyolult a felső rétege a vezetéknek, mert amikor a Wrappoló szerszám rátekeri a négyszögletes tüskére megfelelő erővel a vezetéket, tulajdonképpen egy hegesztett kapcsolat jön létre. Gyors egyszerű, kontaktbiztos, időtálló (de nem annyira olcsó) megoldás pl. nagyszámú rendező kábelezésének megoldására.
Tudomásom szerint a fali (egyeres) UTP kábelt is lehet, szokás Wrappolni.
(#) ini válasza erbe hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
abban nincs olyan úri huncutság
van egy jó nagy tekercs aminek van sok kivezetése(ezek mennek a kapcsolóhoz) meg egy diódahíd
ja és az ampermérő

nem emlékszem nekem miket produkált ami miatt kicseréltem a diódahidat, de nem volt jó az biztos

az meg tényleg igaz hogy a tekerőkét lejjebb is lehet tekerni akkor kevesebb a volt(is) egy kicsivel
Következő: »»   1578 / 3959
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem