Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendezvény-hangosítás (PA) hangtechnikái
Lapozás: OK   110 / 244
(#) appme válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Bocs, ha ez már lerágott csont, nem vettem észre, hogy az amatőr szinten egzaktnak tekinthető adatok felett átsiklottam.
Kérem törölni, ha lehet és elnézést a figyelmetlenségért.
Egyébként hol találom azt a témát, oldalt, amihez a kérdéseimet feleslegesen tördeltem?
Ó, igen, ezt eredetileg a fórumhoz szántam, lehet, ott kevésbé lett volna zavaró...
(#) Doncso válasza appme hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Gyere az "Erősítő mindig és mindig" topicba vagy a "Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák" topicba.
(#) appme válasza Doncso hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
Szervusz!
Megpróbálom ott ismertetni, mit és miért tartanék kívánatosnak, remélem életben hagynak a quad-osok...
Ide nem az én szándékomból került a hsz, a fórumra szántam, de unalmas kérdés minősítést kapva beejtve ide... ad acta az ügy idáig.
Megyek.
(#) goldscorpio07 hozzászólása Feb 6, 2012 /
 
Sziasztok!

Már egy ideje nem foglalkoztam semmilyen "hangoskodó" témával, de újabban felütötte a fejemet egy oldal.
Mi a véleményetek erről a hangsugárzóról? Nem tartom drágának, de mivel semmilyen véleményt nem halottam róla, ezért előbb érdeklődök...Semmi komolyra nem kell gondolni, csak hobbi szintén érdekel a téma

Bővebben: Link

Nekem az első kérdés ami az eszembe jut ha ránézek erre a dobozra: Miért vagy ilyen olcsó? ...
(#) Action2K válasza goldscorpio07 hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Szia! Mert saját gyártás, gyártatás. Szerintem.
(#) goldscorpio07 hozzászólása Feb 6, 2012 /
 
Szívesen belenéznék a dobozba hogy milyen hangszórókat használnak...
(#) reloop válasza goldscorpio07 hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
(#) goldscorpio07 hozzászólása Feb 7, 2012 /
 
Ahha...hát T/S paramétereket nem találtam...bár szerintem amúgy se lenne hihető...asznált már valaki esetleg ilyen hangszórót?
(#) isti95 válasza ufy92 hozzászólására (») Feb 8, 2012 /
 
Nekem pont ilyeneim vannak a Voice-Kraft LK-618 hangfalaimban nekem tetszenek, hangzással teljesítménnyel még nem volt gondom
(#) isti95 válasza goldscorpio07 hozzászólására (») Feb 8, 2012 /
 
nekem ilyeneim vannak zenekart hangosítok velük... eddig nem panaszkodhatok
(#) bencikusz hozzászólása Feb 8, 2012 /
 
Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni, hogy kinek mi a véleménye, tapasztalata arról, hogy a mélynyomókat nem jó "sztereóban" használni, hanem ha több SUB-ot használunk akkor azokat középen egymás mellett kell elhelyezni. ? Mert a 2 oldalt elhelyezett hangládák kioltják egymást.
Ki mit tud erről?
Előre is köszönöm!
Bencikusz
(#) Action2K válasza bencikusz hozzászólására (») Feb 8, 2012 /
 
Szia! A Hír kacsa! Illetve... a hely határozza meg, hogy mi a jó. De általában nem 2.1-es hangosítás szokott lenni. A házimozim is 5.2-es, mégsem oltják ki egymást.
(#) Massawa válasza bencikusz hozzászólására (») Feb 8, 2012 /
 
A basszust igen nehéz kioltani, igy elvileg mindegy hogy hol vannak.
(#) Massawa hozzászólása Feb 8, 2012 /
 
Lenne egy kérésem. A barátom szeretne venni egy kb 1000W-s PA-t.
(2 esetleg 3 könnyen hordozhato aktiv hangszoro lábakon XLR bemenetekkel)

Mi most a menö?
(#) ozpecs válasza Massawa hozzászólására (») Feb 8, 2012 /
 
A kérdésfelvetés nem elég jó Mennyi pénz van rá, illetve mekkora hangot szeretnél, mert egy rossz hatásfoku rendszerből 1000W-os negyedét tizedét szólhat mint egy jó hatásfoku, persze az ár is jelentősen különbözni fog.
(#) bajtaig válasza bencikusz hozzászólására (») Feb 8, 2012 /
 
Ezt olvasgasd!Bővebben: Link /5
(#) Massawa válasza ozpecs hozzászólására (») Feb 8, 2012 /
 
Egy kis rockzenekarhoz kell énekre meg némi egyébb hangszerre. A gitároknak saját erösitoik vannak. Egy kisebb klubba gondolta.
Kb.ilyenekben goldolkodik:
http://www.thomann.de/de/yamaha_msr_100_bundle.htm
http://www.thomann.de/de/peavey_triflex_ii.htm
(#) bencikusz hozzászólása Feb 9, 2012 /
 
Köszönöm szépen a hozzászólásokat!
Bajtaig: köazönöm a linket, nagyon hasznos!!
Massawa: Ebből kiindulva szerintem egyáltalán nem mindegy hogy hol vannak a ládák elhelyezve Bővebben: Link
Action2K: Pedig van amikor az kell

Mindenkinek köszönöm a segítséget, 17.-én tervben van egy kis hangosítás így ott lesz alkalmam kipróbálni egyet s mást.
Üdv. Bencikusz
(#) ozpecs válasza Massawa hozzászólására (») Feb 9, 2012 /
 
Akkor már inkább a második variáció, vagy hasonló rendszer összerakható RCF cuccokból is, pl ART310A kiegészítve egy kis szubbal.
(#) Massawa válasza bencikusz hozzászólására (») Feb 9, 2012 /
 
Ne keverd a szinpadi hangositást a szobáddal, hol vannak ott 10 m-s távolságok?
(#) bencikusz válasza Massawa hozzászólására (») Feb 9, 2012 /
 
Bocsánat, de ki beszél itt szobáról ?
Szerintem ezért írtam én a hangosítás és hangtechnikák topicba ahol színpad technikáról van szó és nem szobai 2.1 ről.
(#) Massawa válasza bencikusz hozzászólására (») Feb 9, 2012 /
 
Az eredeti kérdésedböl ez nem volt egyöntetü......
S mások is félreértették, hiszen házimozit emlegettek.

A szinpadi hangositásra természetesen nem érvényes amit mondtam...

...čs a Mayersound eléggé tudja, hogy mit beszél, mégha néha megspékeli némi reklámmal is.
S azt sem igen tudom, hogy honnan jött az ötlet, hogy a sztereo PA-hoz a két basszusládát (ha már igy gyártotta valaki), azt is a szélre kell tenni?
Ez soha sem volt divat (legalábbis az utolso 40 évben )
(#) bencikusz válasza Massawa hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Sajnálom, ha félre érthető voltam... Természetesen hangtechnikára gondoltam.
Tulajdonképpen nekem a kérdésem arra irányult hogyha van egy nagyobb volumentű hangosításunk akkor a SUB-okat nem a két szélre szokás tenni, hanem inkább a színpad közepére.
(#) Action2K válasza bencikusz hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Már ha van hely. Nagyon sok esetben kivitelezhetetlen ez. Csak ott megoldható, ahol a színpad a hangládák fölé építhető, azaz kb 2m magasan lesz. Iskolai "színháztermekben", tornacsarnokokban, sörfesztiválokon... minden olyan helyen, ahol vagy adott a színpad, vagy nem építhető max. csak 80cm-es, ott lehetetlen a színpad közepére pakolni.
(#) andras1 válasza Action2K hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Miért is? A színpad elé is le lehet rakni...Mondjuk akkor illik cardio kialakítást is csinálni, különben a főhősnek leviszi a fejét a mély...
(#) andras1 válasza bencikusz hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Alapvetően a színpad 2 oldalára pakoljuk a subokat. ezen felül középre, vagy a két oldal harmadoló pontjaira is kell rakni, hogy a kioltási vonalakban is legyen sugárzód. A középső vagy a harmadolópobtokon lévő subcsoportot fizikai vagy viruális arrayba kell rakni, ahhoz hogy a hatás a legjobb legyen.A fizikaihoz hely kell, a virtuálishoz meg sok kimeneti processzorcsatorna...Ha felmész a facebook oldalamra van pár kép az elrendezésekről.
(#) bencikusz válasza andras1 hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Mindenkinek köszönöm szépen a hozzászólásokat! Most már tisztán látok!
Andras1 : nem semmi hangosításokat csinálsz
(#) Moderátor hozzászólása Ifjú Caesar hozzászólására (») Feb 10, 2012
 
Kérdésed ide való: Bővebben: Link
(#) andras1 válasza bencikusz hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Szívesen. Ha kell valami, kérdezz...
(#) gida hozzászólása Feb 11, 2012 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni tőletek.
A képen látható Top ládát szeretném megépíteni csak kis segítség kellene.
Valaki számolja már ki nekem mekkora reflex cső kell bele átmérőben és hosszban.
2darabot tennék bele

A mély egy SAL SPA3040 lenne bele.
Választ segítséget előre is köszönöm.
Üdv

top.jpg
    
Következő: »»   110 / 244
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem