Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   417 / 728
(#) dudassandor1 válasza ptesza hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
A kérdés igen jó,de nem tudom megmondani! Most raktam újra a sz.gépem mert behányt a Windo... Szal újra kéne telepítenem a tervező progit, mert a fájlok oda. Esetleg neked is ilyen ládád van? És ezek szerint BasBox Pro-val számoltad?
(#) ptesza válasza dudassandor1 hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Ha ilyen hangszóród van akkor egy az egyben koppintsad le a ládát. De legalább a belső térfogat egyezzen meg , meg a csövek.
(#) dudassandor1 válasza ptesza hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Ezért kérdeztem, a láda megvan, csak a cső méretét nem tudom sehonnan sem lenézni!
(#) ptesza válasza dudassandor1 hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Akkor jobb lenne méréssel ellenőrizni a hangolást. Impedancia mérés kell hozzá. A kapott impedancia görbe két nagy púpja közötti árok a hangolási freki.(Fb) Ez csak egy példa , azt nem tudom ,hogy nálad mi lenne jó.

Fb = 37Hz.jpg
    
(#) dudassandor1 válasza ptesza hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Értem, köszönöm! Visszateszem a Bassbox Pro-t, beviszem a meglevő adatokat és megnézem mit ad a hangolócső hosszára illetve az Fb-re. Annyira nem vágom még a programot, nem tudom jó-e az elgondolásom!?
(#) Akashi válasza ptesza hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Szia ptesza.

Olvasgattam a blogodat hangszóró méréssel kapcsolatban. Ebben kérnék egy kis segítséget. Meg szeretném mérni a hangszóróim, mert dobozolni szeretném őket. De... még életemben nem csináltam ilyet, és vannak homályos foltok.
Először is, a hangszórót hogy helyezzem el mérés során? Simán egy pokrócra?
Impedancia mérésből (ARTA) a hangszóró Fs-t meg lehet határozni, ill. akkor a frekiátmenetet is kirajzolja a program?
A mérőkábelt a mellékelt ábra szerint készítsem el?
(#) ptesza válasza Akashi hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
-Leteheted az asztalra is, csak arra vigyázz, ha a hangszórón alul van egy nagy lyuk akkor azon szabadon kell a levegőnek áramolnia.

- az impedanciamérést a LIMP progival kell csinálni. Kapsz egy impedancia menetet

-Ha átvitelt akarsz mérni akkor már jóval több minden kell majd. Mérőmikrofon állvánnyal , mikrofon erősítő , egy teljesítményerősítő és az ARTA box is kell hozzá. Ehhez kell majd az ARTA progi.

-Nem értem miért rajzoltad át azt az amúgy is tök egyszerű ábrát. Az alapján ellenőrizzed le.
(#) Akashi válasza ptesza hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Köszi.

A kapcsoló zavart meg az ábrán, hogy nem kapcsolási rajz volt. Ami másnak egyszerű, majd nekem is az lesz
Igazából a frekvenciaátmenetet szeretném megmérni.
RMAA-val nem lehet frekiátmenetet mérni?
A hangkártya mikrofon bemenetét nem lehet használni mikrofonerősítő helyett?
(bocs az amatőr kérdésekért)
(#) Dzót hozzászólása Feb 1, 2012 /
 
Sziasztok!
Szobába szeretnék egy mélyládát.
Jutányos áron hozzájutottam egy Magnat MWS 300 típusú hanszóróhoz.
http://www.autohificlub.cz/forum/7/529082-p.2.+basaky+magnat+mws+300+cp/0

Erősítő már megvan hozzá, táppal. Már csk a szűrőt kell elkészítenem. Meg persze dobozt

Ezekkel az adatokkal elég érdekes adatokat mutat a winISD
Fs/Hz: 27
Ohm : 3.4
QMS : 6.0
QES : 0-64
Qts : 0.58
VAS/Ltr : 143
Xmax/mm : 6
Spl/dB : 92

Tapasztaltabb kolegák, ti mit ajánlotok hozzá? Mibe építsem hogy szép feszes basszusokat kapjak?
(#) ptesza válasza Akashi hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Ebben nem tudolk segíteni ,nekem sem sikerült soha.(RMAA)

Ha átvitelt akarsz mérni akkor mindenképpen kell egy olyan mikrofon kapszula aminek ismert az átvitele. (Panasonic WM61A)
(#) ptesza válasza Dzót hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Azt mutatja , hogy nagy doboz kell neki. Ha kisebb dobozba rakod akkor lesz egy kiemelése abban a sávban ahol éppen használva lesz.40-150 Hz

Próbáljad ki az 50 litert , 45 Hz-es hangolással. Ezzel több mint 6 dB -t nyerhetsz!
(#) nolex hozzászólása Feb 2, 2012 /
 
Tiszteletem mindenkinek!

Hangdobozt szeretnék építeni.
A szükséges specifikációk:
-Nem kell nagyon nagy teljesítmény bezárólag 100w-ra méretezném.
-1 csipogó
-2 középsugárzó, amit eltérő frekvenciákra kívánok beállítani(ezt vagy passzív szűréssel, vagy aktív, persze lesz hozzá külön erősítőrendszer is)
-1 mély
Programot már találtam ami a dobozt ajánlja fel, és a szükséges méreteket (BassBox Pro)
Állót szeretnék ami viszonylag magas(ne kelljen álvány).
esetleg van már bevállt ötletek, építési módok?

Kérdések: Mire figyeljek? Ez így megvalósítható?
Tudtok olyan oldalt ahol részleges katalógusok vannak a hangszórókhoz?(SAL oldalán nem mindegyikhez van, de találtam ahol a jósági tényezők is fel vannak tüntetve)
köszi
(#) nolex válasza (») Feb 2, 2012 /
 
Ó már értem, a két fogalmat összemostam, elnézést.
(#) janicsakj hozzászólása Feb 3, 2012 /
 
Üdv

Belevágok életem első mélyládájának építésébe Ilyen hangszóróim vannak

Csatoltam 2 féle tervet. Melyiket javasoljátok? Köszönöm
(#) Bassmester válasza janicsakj hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
Csak T-S mérés után lehetne bármit is javasolni.
Szerintem inkább reflexen kéne gondolkozni, de előtte mérni kell.
(#) ptesza válasza janicsakj hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
Minkét rajz egy nagy téboly. Az első ránézésre is magasra hangol azokkal a brutál reflexcsövekkel , biztosan nem jön ki belőle mély.

A második rajz az meg mi?

Az kéremszépen egy reflexdoboz amiből egy jókora térfogatot leválasztottak. A reflexcső szintén túlméretezve , ezért biztosan magasra hangol . Ebből sem jön mély.

Jó lenne már lemérni ezeket a hangszórókat mert már régebb óta szemezgetek velük én is. Hol laksz?
(#) onlin hozzászólása Feb 3, 2012 /
 
"alien" hangszórókat ismeri valaki?
Egy román oldalon van belőlük fent.
http://www.mivarom.ro/catalog/index.php?cPath=133_142&osCsid=3rv2sm...hi8ah3
(#) szabi992 válasza szabi992 hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
Üdv! Ma mennék el megvenni a faanyagot meg ilyeneket, és megnézné nekem valaki, hogy jó-e ez a méret? Előre is köszönöm!
(#) ptesza válasza szabi992 hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
Szub láda, vagy telejes sávban használva lesz? Mekkora ez a hangszóró . Sajnos abból a képből nem derül ki mivel számoltál. Ha ide beírod a T/S paramétereket akkor bedobom a bassbox-ba neked.
(#) szabi992 válasza ptesza hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
A szubládához egyszer már megcsináltad a tervet(köszi), ez a teljes sávban sugárzó lesz(az eastech mélyközép/magas párossal), az adatok, és a VAS, a hangszóró pedigez és ez lenne. Természetesen ezt is reflex dobozba szeretném rakni. Előre is köszi.
Üdv. Szabi
(#) ptesza válasza szabi992 hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
Eléggé sokat szöszöltem vele , de ez a hangszóró kifejezetten arra lett tervezve ,hogy legyen egy bazi nagy kiemelése mélyben. 25 liter 65 Hz-re hangolva. Így még elviselhető az impulzusválasz ,nem fog úgy lötyögni ,eléggé feszes lesz a mélye. Mivel hogy tudsz mérni impedanciát a hangolást majd azzal lődd be 65 Hz-re. A két púp közepén a völgy alja legyen a 65 Hz. 80 as körüli csővel próbálkoznék.

A doboz helyes oldalarányainak kiszámolásához találsz egy cikket a blogomban.
(#) szabi992 válasza ptesza hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Köszi szépen, hogy foglalkoztál vele. Az oldalak meghatározásához ezt az oldalt használom, amit itt találtam, és akkor 80-as csővel próbálkozok majd.
Még egyszer köszi. Ha bármi lesz, akkor úgyis szólok.
(#) karpi válasza Daveeboy hozzászólására (») Feb 7, 2012 / 1
 
Én meg arra gondolok hogy a frekvanciamenet 35W/10-ra érvényes (3,5W) de elviseli a 70W-os erositot rovid impulzusokon.

A komolyabb cegek odairjak a tablazat ala hogy a frekvenciamenetet P/10 -en vettek fel .
Valaminmt odairjak hogy mennyi a Power compression ...ami jo -3dB lehet maximalis nominalis kivezerlesen .
Ezert "birna" 70W-os erosito kimenetet elektromossan mivel a melegedes miatt megno a tekercs ellenallasa valamint a megnesterero csokken a meleg miatt igy eloall a -3dB atvitt/lesugarzott ero csokkenese valamint erositotol fuggoen a felvett teljesitmeny .( ugyanis bizonyos tranzisztoros vegfokok eseteben a Z +R novekedesevel csokken a felvett aramerosseg tehat fel se veszi a 70W-ot )
Szoval valami ilyesmi ...
(#) karpi válasza ptesza hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
Modern felveteleken ( elektronikus zeneben) a szub basszus egy szep szinusz ami lent "huhog" ez igencsak torzitas nelkul kellene hogy szoljon.
Nem csak a bszzus hangszer de a nagydob "alja" is ilyen szinusz jel.

Tehat ilyen esetben igencsak elkellene egy jo torzitasmentes melyatvitelu cucc hogy halgathassuk a mely szub nagyhangnyomasu szinusz jelet .

Evvel kinlodik minden PA tulajdonos foleg szabadteri koncerteken .Aztan altalaban majdnem mindegyikk hangosito hapsi elrontja az egesz erositest emiatt.

A melytartomannyal dicsekednenek aminek a vege legtobszor egy torz bugas lessz es elrontanak egy egesz koncertet de meg egy egesz fesztivalt is.Nincs eleg hangnyomasuk ezekhez a mely szinusz hangokhoz de eroltetik.
A problema a hatalmas ero szukseglet a relativ gyenge SPL-es melynyomok miatt is plusz a pszihoakusztikai hangerzekeles kompenzacio problemaival szabadteren vagy nagyobb koncertermekben.
(#) kiss.ferenc hozzászólása Feb 7, 2012 /
 
Szevasztok!
A két utas hangfalamból ki szeretném cserélni a magassugárzót, eddig piezó volt benne. Nincs rá sok pénzem. Valami olcsó hangsugárzót szeretnék bele, ahol én használom a piezó is jó volt, csak már kezd szétmenni, meg meg is untam. Szóval két variáció között gondolkodom:Sal DP 35 ring, vagy egy tölcsér no name driverrel? Szerintetek melyik a jobb választás?
(#) ptesza válasza karpi hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
Végülis mindent el lehet mondani 1 és 0 bitekből is. Az zenét is szét lehet szedni ,de ebben igazad van ,hallottam már pár olyan görcs hangosítást , hogy inkább messzebb mentem , inni egy sört. Az már csak ráadás , hogy a egy ilyen tátogós playback -et sem tudnak , tisztességesen kihangosítani. Ellenpélda szokott lenni a zenekarok saját felszerelésükkel játszanak akkor tudnak nagyon jók lenni. Például a Ladánybene27 , a Sárga Taxi és még lenne pár akik igenis tudnak jót!
(#) Daveeboy válasza karpi hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
Köszönöm, alapos és hasznos volt.
(#) 1984white hozzászólása Feb 8, 2012 /
 
Sziasztok!

Egy számomra régi és új problémával fordulnék hozzátok.
A probléma röviden:
Régebben is és most is az volt a gondom mindig, hogy a mélyládát (sub) bárhova raktam a szobámon belül mindig előfordultak olyan területek nem is kevés ahol a mély pl35hz en színusszal hallgatva/mérve egyáltalán nem volt mélyhang vagy csak nagyon kevés.

A konfigom 2db SAL 2610F front
2db SAL2610S Surround
1db Accoustic Solution 30cm szubláda

Próbáltam külön is hogy csak a mélyláda volt bekötve.
A szoba sarkaiban jó, de középen nincs mély egyáltalán.
Az első szoba csak 20nm volt.
A jelenlegi 60nm belterületű.

Ezt a jelenséget hogyan lehet tompítani esetleg megszüntetni?

Nagyon köszönöm a hozzászólásokat előre is.
(#) ptesza válasza 1984white hozzászólására (») Feb 8, 2012 /
 
Sarokban mindennek megjon a melye.Lehet, hogy nem a szobaval van a baj.
(#) Ifjú Caesar hozzászólása Feb 10, 2012 /
 
Sziasztok !

Csak azt szeretném mondani, hogy most szeretnék hozzákezdeni egy mély láda építéséhez és most csinálom először egyedül. Szeretném a segítségetek kérni, hogy minél jobban szóljon. Ha tudtok olyan cuccokat bele, amit mélyebbé, vagy tisztábban szóltaltaná, azt nagyon megköszönném .

Előre is köszönöm nektek!
Következő: »»   417 / 728
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem