Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   161 / 399
(#) 769gregory hozzászólása Feb 5, 2012 /
 
Sziasztok !
Leírom, hogy hogyan jártam az Alkotó féle Quad-dal.
Sikerült szereznem 2sc5200-t, amíg meg nem érkezik a MJL3281A, mert már nem bírtam ki, hogy ki ne próbáljam.
11 Ohmos (2*22R) ellenállásokkal elindítottam és elkezdett füstölni az R53-as 100 Ohmos ellenállás, ami az IC negatív tápágában a tranzisztor bázisára megy.
Mértem, hogy nincs-e zárlat, vagy szakadás, de semmi. Megnéztem a zéner (15v)felől 19V volt, a tranzisztor felől 44,5. Itt lett gyanús a dolog, csak nem tudtam mi. A másik tápág rendben volt. Egyszer csak ahogy nézegetem a rajzot, rájöttem, hogy én két azonos tranzisztort (bc337)írtam fel a listára, holott ide bc327es kell. Kicseréltem most bc556ra,mert az volt itthon, és gyönyörűen szól. Még csak 2*45Vos tápja van, de így "elsőre" megszólalt.

P2050086.JPG
    
(#) zsjkuki válasza 769gregory hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Tiszteletem
Azok nem 22 ohm-os ellenallask hanem 0,22 ohm-os ellenallasok(a rajzon is igy van feltuntetve 0R22).
Minden jot
(#) 769gregory válasza zsjkuki hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Mármint a tápágba sorosan bekötött ellenállásokra írtam a 22 Ohm-ot, a végeknél találhatók 0,22-esek természetesen. Csak itt a fórumon olvastam, hogy 10 Ohmos soros ellenálláson keresztül célszerű tesztelni a panelt. Nekem csak 22esek voltak itthon, ezért kettőt összeraktam párhozamosan, amint a fényképen is látszik, csak ott már átforrasztottam "élesbe".
Üdv !
(#) Melphi válasza 769gregory hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Szia nagyon frankó lett, jó tudni hogy pöcre indult,
lassan nekem is elkészül már csak az MJE15031- ek et váróm, meg a Conradtól a 0,5-ös ellenállás huzalt, sajnos csak március 20.a körül tudják szállítani.
Teszek ide pár képet arról h nekem milyen lett.
(#) 769gregory válasza Melphi hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Szintén gratulálok, nagyon szép lett. Nekem még a hangfalvédő hátra van. Ellenálláshuzalt, a Conrádosat tudtam volna adni, (meg ha kell tudok is,) amennyi ide kell, előbb odaérne, mint márc.20. Remélem, neked is elsőre elindul. Úgy látszik a sok alkatrész ellenére, tényleg jó ez a kapcsolás !
További jó munkát !
(#) Melphi hozzászólása Feb 7, 2012 /
 
Sziasztok szerintetek a Qvad-ban helyet foglaló végtranzisztoroknak van valami optimális béta szint, ami jónak mondható, vagy evvel nem érdemes foglalkozni?
Példának okáért én a 8db MJL3281A-t vettem amiknek pontosan 72 a bétájuk.
(#) reloop válasza Melphi hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
Szia! Az áramerősítési tényező a kollektor áram függvénye. A 72 önmagában nem mond semmit. A gyári erősítők végtranzisztorai - a leírások alapján - semmilyen különleges tulajdonsággal nem rendelkeztek. Az MJL-eket bátran beépítheted
(#) Melphi válasza reloop hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
Köszönöm
(#) Bobika79 hozzászólása Feb 8, 2012 /
 
Helló

Tudna valaki ajánlani egy jó előérősítőt a quad-hoz?

Üdv
(#) soldier007 hozzászólása Feb 9, 2012 /
 
Üdv mindenkinek!
Nem rég épitettem 2db quad panelt Mj15003 végfoktranyókkal és bd244 védő tranyóval..
A problémám az lenne hogy amikor beindítom a quadot elkezd füstolni a tekercs jobb oldalánál a 22ohmos ellenállás. Ez miért lehet?
(#) reloop válasza soldier007 hozzászólására (») Feb 9, 2012 /
 
Szia! Az ellenállás azért melegszik mert a hozzá kapcsolódó MJ15003 bázis-emittere nincs jól beforrasztva, vagy szakadt. A 22 ohm ellenállást kiemelve a helyén diódát kell mérned, illetve tapasztalnod.
(#) soldier007 válasza reloop hozzászólására (») Feb 9, 2012 /
 
Üdv!
a 22ohmos ellenállás problémát már megoldottam ...
most az a gond h a kimeneten 1Volt van
az miért lehet? ja és most egy másik ellenállás melegszik..
csatolom a képet hogy melyik!
(#) mylansmeister hozzászólása Feb 9, 2012 /
 
Sziasztok!

Nekem is lenne egy quad-on amit nemrégen építettem. Az lenne a problémám, hogy alacsony hangerőn jól szól de ahogy elkezdem felfele tekerni rögtön torzítani kezd. Már végigolvastam nagyon sok bejegyzést, de semmi hibát nem találtam. Esetleg megírnátok, tapasztalataitokat, vagy tudna valaki segíteni a hibakeresésben? Várom válaszotokat! Előre is köszönöm!
(#) soldier007 válasza reloop hozzászólására (») Feb 9, 2012 /
 
Megoldottam az előző problémát de vissza jött az a probléma hogy megint füstöl a 22ohmos ellenállás
Megnéztem azt is hogy bevan e rendesen forrasztva a tranyó és nincs gond a forrasztással. Mitévő legyek?
(#) soldier007 válasza mylansmeister hozzászólására (») Feb 9, 2012 /
 
szia! Mennyi a tápfesz? legalább +- 30voltos trafó szükséges azaz 2*30V...
(#) reloop válasza soldier007 hozzászólására (») Feb 9, 2012 /
 
A zener diódákhoz menő mindkét ellenállás - nem csak amit bejelöltél - melegedni szokott. Tegyél be nagyobb teljesítményűt, vagy állítsd össze több darabból, ha forróbb mint amit a kezed elvisel.
A 22 ohm melegedése mitől szűnt meg?
(#) reloop válasza mylansmeister hozzászólására (») Feb 9, 2012 /
 
Szia! Az IC megkapja a +/-15V-ot?
(#) soldier007 válasza reloop hozzászólására (») Feb 9, 2012 /
 
Irtam hogy már ez már megvan és most megint a 22ohmos ellenállás a gond
(#) reloop válasza soldier007 hozzászólására (») Feb 9, 2012 /
 
A 22 ohm ellenállást kiforrasztva mérhető a helyén a végtranzisztor bázis-emitter diódája?
(#) soldier007 válasza reloop hozzászólására (») Feb 9, 2012 /
 
igen mérhető!
(#) reloop válasza soldier007 hozzászólására (») Feb 9, 2012 /
 
Normál körülmények között akkor az ellenálláson 22mW hő fejlődik, ami nem melegíti forróra. A végtranzisztor lábait érdemes átforrasztani, mert ott alakulhat ki átmeneti ellenállás.
(#) soldier007 válasza reloop hozzászólására (») Feb 9, 2012 /
 
megvan a progbléma mert felcseréltem a 2db tranyót és akkor nem füstöl a 22ohmos ellenállás viszont a teljesitmény ellenállás igen .. szóval a végfok tranyóval van a gond
(#) Melphi hozzászólása Feb 9, 2012 /
 
Sziasztok sikerült hozzájutnom ellenállás huzalhoz, 769gregory nevű felhasználónak köszönhetően, ezért hát eltudtam készíteni a 0,063ohm-os ellenállásokat, csatlakozás gyűrűbe préselve forrasztva lett.
Sajnos eltörött a csuklóm, ezért kaptam egy gipszet, de így is sikerült.
Én így csináltam:
(#) mylansmeister válasza soldier007 hozzászólására (») Feb 9, 2012 /
 
Szia!

A tápfeszültség 2X35V Ami pufferelés után +- 43 V.
(#) reloop válasza mylansmeister hozzászólására (») Feb 9, 2012 /
 
(#) reloop válasza Melphi hozzászólására (») Feb 9, 2012 /
 
Szia! Jó lett Már csak a négy tranyó hiányzik?
(#) Melphi válasza reloop hozzászólására (») Feb 9, 2012 /
 
UU már az is be van szerelve 4db eredeti válogatott MJE15031 ONSEMI, már csak vallatni kell.
(#) 769gregory válasza mylansmeister hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Szia !
Nekem hasonló hibajelenség volt, de nem tudom, hogy nálad ez van-e. Egész kis hangerőn jó volt, de aztán csak torzított. Az Urbán féle rajzon R35-ös(régi RT-s rajzon R33-as) 22Ohm-os, a T10 E-B közti ellenállás volt szakadt, egy túlhajszolás után.(Ezzel egy időben nekem az R37(régi rajz R38) 47 Ohmos is szakadt volt, de csak annak a cseréje nem oldotta meg a torzítást.
Egyik ellenálláson sem látszott, hogy szakadt, csak amikor mértem, akkor derült ki.
(#) mylansmeister válasza reloop hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Üdv.!

TL071-es műveleti erősítőm van. A 7-es láb ás a gnd között 14,97 V van. Jót mértem?
(#) Melphi hozzászólása Feb 10, 2012 /
 
Sziasztok elkészűlt a v5.1 quad405
mértem pár értéket amit kicsit soknak érzek
1. végfok
Tápfesz:+-55v
nyugalmi áram:+ág 125mA -ág 116mA
Kimeneten a fesz:13,4mV
2.végfok
Tápfesz:+-55v
nyugalmi áram:+ág 125mA -ág 114mA
Kimeneten a fesz:13,6mV
Amúgy mind a kettő szépen szól.
Következő: »»   161 / 399
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem