Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   858 / 1681
(#) Zoli_bácsi válasza Doncso hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
Nálam a 0,55-ös horganyzott acél lemez meglepően erősnek tűnik.
(#) Alkotó válasza Doncso hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
Így már értem, ezt a kapcsolást (pontosabban a direkt nekem tervezett változatát) jól ismerem, nagyon hálás darab. Én is babráltam vele egy kicsit.
(#) klemo86 válasza Doncso hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
Egy apró nyelvtani észrevétel: a Current párja a Voltage (áram, feszültség), a Volts párja az Amperes (mint mértékegységek).
(#) klemo86 hozzászólása Feb 7, 2012 /
 
Nekem is időszerű volna bedobozolni a jelgenerátort, olyan jó kis cucc. Bár nem én építettem, de én alakítom át erősen, hogy kényelmesebben lehessen használni, és a kijelzője is szép legyen
(#) Attila86 válasza klemo86 hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
Mikor teszel elé plexit? Nagyon kíváncsi vagyok rá hogy hogyan fog kinézni mert én is próbálkoztam ilyesmivel.
(#) klemo86 válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
Vagy az lesz, hogy szerzek valahonnan egy darab füstszínű plexit, vagy egy simára teszek 3M fóliát (ha egyáltalán valahol hozzá lehet olyan kis cafathoz jutni). Muszáj lesz valamelyiket eszközölni, mert így nem valami szép. Viszont ez tényleg sokkal jobban látszik még messziről is, mint a színes hátterű (érthető okokból...) A bedobozolást illetően még mindig ott vagyok gondban, hogy egyszerűen olyan semmi bele van, hogy ha az elején lennének a kezelőszervek, akkor egy fél téglát kéne beletenni, hogy ne mozduljon el "játék" közben Ez az egy panelja van, az LCD, meg egy pici kapcsoló üzemű táp. Ilyen döntött elejű cuccot nem nagyon tudok elképzelni, de valószínűleg az lesz, hogy kényelmesen lehessen kezelni (csak a gomboknak, a többi meg a függőleges részre kerül). Ezzel megintcsak az a baj, hogy annyira nem lehet azt a 4-5 gombot széthúzni, hogy az esztétikus legyen...
(#) Attila86 válasza klemo86 hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
Tegyél alá egy fél spakli maltert az megfogja!

Merrefelé laksz? Ha netán Pesten akkor tudok mondani helyet ahonnan tudsz plexit venni kb ingyen, de én is adhatok neked egy kisebb darabot akár.
(#) bankimajki válasza klemo86 hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
Szia, ez az AD9834-es DDS-sel épített cucc? Mutass már pár képet a jelalakokról. Főleg 10MHz feletti szinuszok és négyszögek érdekelnének. Én a VNA-mban egy AD9833-ast használtam, az is jó cucc. A fejlesztőkártyámra viszont nem tudom hogy melyiket tegyem, az AD9833-ast, ami azt hiszem 25MHz-ig megy el max. vagy az AD9834-es DDS-t, ami többet tud, de bonyolultabb is a vezérlése. (Számomra legalábbis.) Ill. az AD9833-ast SPI-on könnyen lehet vezérelni, míg az AD9834-es DDS-t már nem annyira.

Üdv.: Miki
(#) klemo86 válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
Tuti, hogy valami nehezéket bele kell tennem, mert így vicc... Szegeden is adnak szerintem egy ilyen kis darabolt bármilyen boltban (sallangból).
(#) klemo86 válasza bankimajki hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
Nem, ez Alterás, és ebben a formában 2MHz a max. Nekem elég ennyi per pillanat...
(#) bankimajki válasza klemo86 hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
CPLD van benne? Komoly. És mennyibe került?
Üdv.: Miki
(#) klemo86 válasza bankimajki hozzászólására (») Feb 8, 2012 /
 
39$ volt táppal, mindennel (még a nyáron). Van egy 5MHz-es nagytesója, de nekem ez is elég volt...
(#) Georgee hozzászólása Feb 9, 2012 /
 
Volt egy pár unalmas napom, gondoltam alkotok valamit. Építettem egy airsoft időzített bomba imitációt. Sajnos a dobozt kicsit elszámoltam, így a csavarok eléggé zavaróak, de a játékra így is kiválló.
(#) davidovics válasza Georgee hozzászólására (») Feb 9, 2012 /
 
Az airsoft nélkülözhetetlen kelléke
A zavaró csavarokat eltekintve(ami annyira azért nem zavaró ) nagyon szép lett!
(#) Norberto válasza Georgee hozzászólására (») Feb 9, 2012 /
 
Hali!

Egész jó lett, a felhasznált anyagok egyszerűségéhez képest.

De mire is való egy ilyen? Az airsoft az valami olyasmi, hogy kicsi műanyag golyókkal lövöldöznek egymásra az emberek. Mi van akkor, ha egy ilyen bomba "felrobban"? Hogyan jut az ellenfél vagy bárki tudomására? Sípol? Fütyül? Szikrát szór? Hangosbemondón figyelmeztet? Villog? Szóval mit?
(#) Attila86 hozzászólása Feb 9, 2012 /
 
Jó napot kívánok! Tessék mondani, ez itt a "ki mit darabolt" topik?
Bővebben: KÉP
(#) zolika60 válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 9, 2012 /
 
Igen! Sokan örülnek majd. :yes:
(#) zolee1209 válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 9, 2012 / 1
 
Ez még réz árban is sokat ér...
(#) Mybuster válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 9, 2012 1 /
 
Be vagy raktározva.
(#) zolika60 válasza zolee1209 hozzászólására (») Feb 9, 2012 /
 
Ki vagy te? Színes fémgyűjtő?
(#) neocska válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 9, 2012 /
 
Ez nekem egy jo ideig jolenne :eek2:
(#) zolee1209 válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 9, 2012 /
 
Hívjatok ezek után nyugodtan Colee-nak!
(#) davidovics válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Nyák mennyország!!! *.*
(#) zolee1209 hozzászólása Feb 10, 2012 / 1
 
Tegnap megterveztem a panelt, ma sikerült elkészítenem és beültetnem. Nem mondom, hogy a legszebb lett az elrendezés, de funkcionálisan, hogy a próbapanelbe tudjam dugni, tökéletes. Az IC a panel alján ENC28J60, ezzel szerintem minden lényegeset elmondtam. :yes:
(#) zenetom válasza zolee1209 hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Jól néz ki ez, te!
Nekem a LED-ek tetszenek a legjobban.
(#) solti_imre válasza zolee1209 hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Szintén ENC28J60 - várom, hogy a TME leszállítsa az ATMEGA 328-asokat hozzá és már pöröghetnek is a kis webserverek!
(A másik képen egy IN-13 -as csövekhez való kivezérlés (vagy bármi más) mérő)
(#) zolee1209 válasza solti_imre hozzászólására (») Feb 10, 2012 / 1
 
Ez saját fejlesztés, vagy után építés?
(#) storm válasza solti_imre hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Szia, szabad megkérdezni, hogy honnan lehet IN-13 as csöveket szerezni, és kb. mennyiért? Amúgy szép munka
(#) solti_imre válasza zolee1209 hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
A kapcsolás ez , a NYÁK terv az saját. Úgyhogy 99% utánépítés, 1% saját...
(#) solti_imre válasza storm hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Szia!

Több helyen is van, a legolcsóbbat én itt találtam. (850 ft/db, korrekt, megbízható srác az eladó)
Következő: »»   858 / 1681
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem