Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszóró tekercselés
 
Témaindító: robinson17, idő: Jún 23, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   4 / 34
(#) Zupp87 válasza sound.man hozzászólására (») Aug 5, 2007 /
 
MOst már egyre jobb ötletek látnak itt napvilágot... szerzek két tönkretett nem kicsi mélysugárzót, és kipróbálom Remélem majd nem akar senki pénzt elkérni érte
(#) sound.man válasza Zupp87 hozzászólására (») Aug 5, 2007 /
 
Nekem is kellene egy 30cm-s nem tudnál szerezni? MNC eclipse 2 abból a 30cm-s ha tudsz szerezni érdekelne. :yes:
(#) Zupp87 válasza sound.man hozzászólására (») Aug 5, 2007 /
 
Még azt sem tudom, magamnak honnan szerzek De ha sikerül, beszámolok, honnan és hogyan Szerintem itt miskolcon nézek szét.
(#) sound.man válasza Zupp87 hozzászólására (») Aug 5, 2007 /
 
OK ha találsz akko értesíts vagy szerezz nekem is
(#) Mirones hozzászólása Aug 6, 2007 /
 
Helló!
Hogyan lehet a porvédőt úgy eltávolítani a membránról, hogy egyiknek e essen baja?
Celulóz alapú a porvédő és a membrán is!
(#) sound.man válasza Mirones hozzászólására (») Aug 6, 2007 /
 
Én kis csavarhúzóval szoktam... Nekem bevállt Nem nagyon lehet látni hogy én belepiszkáltam a hangszóróba...
(#) Mirones válasza sound.man hozzászólására (») Aug 6, 2007 /
 
Tényleg nem látni?
Hogyan lehet úgy leszedni hogy nem látszik feszegetésnyom?
(#) sound.man válasza Mirones hozzászólására (») Aug 16, 2007 /
 
Kis csavarhúzó meg egy kis kézügyesség Nem sokan monsták még nekem hogy nagyon lehet látni hogy belenyúltam a hangszóróba Amúgy lehet kapni kónuszt vagy más néven porvédőt és ha nagyon nem szép akko membránt is lehet kapni de minek ha jó a régi
(#) sound.man hozzászólása Aug 16, 2007 /
 
Elkezdtem erősen gondolkozni........ igen tudok még azt is Van egy eclipse 1 30cm-s papírmembrános 250w-os mnc mélyem tudom-tudom a 250 kanyu de elég sokat bír Csak egy baj van vele hogy elég lágy a felfüggesztése és kissebb erősítők is bejáratják szinte teljesen mikor még a tekrcs bírna...... Hogy is néz ez ki?? Úgy hogy fullon jár a hangszóró ki és még a tekercs bírná mindig a hajtást de ha már fullon kijár akko többet nem nagyon fog tudni hangá alakítani :no: Ezért gondoltam hogy teszek rá textil szélt a gumperem helyett és még egy pillét... A két pillét egy videon láttam ami a discovery-n volt csak én a youtube-n talán ide linkeltem is.......... Na ha ezeket megcsinálnám hogy textil szél két pille tuti nem lenne olyan lágy és erősebben tudná kiadni nagyobb teljesítményen a mélyeket..... elvileg..... Ezt meglehetne oldani vagy hülyeség így ez ez egész?? Mert nekem buliba kell és ezért gondoltam...... Mit szóltok hozzá?? [quote] Felejtős??
(#) Mirones válasza sound.man hozzászólására (») Aug 17, 2007 /
 
Tényleg nem látszik!
És mint utólag kiderült nem is a forraszts engedett el hanem a membránnak a nagy mozgása miatt eltört az a kis fonott drót ami elmegy a membránig.
Ennek a hangszórónak a membránvastagsága több mint 2mm (papír)
Én vékonyabbnak hidtem!

Ja és a hangszóró márka stb...
MNC
Big Bull
300 vagy 600wattos igazábol nem sikerült rájönnöm.
(#) sound.man válasza Mirones hozzászólására (») Aug 17, 2007 /
 
Nah akko sikerült Mondtam hogyha ügyes vagy akko nem fog látszani Amúgy neked mi a véleményed avval kapcsolatban amit fentebb leírtam
(#) Mirones válasza sound.man hozzászólására (») Aug 17, 2007 /
 
Elképzelésnek teljesen jó, de mivel hangszórókkal eddig nem foglalkoztam nem tudom megmondani, hogy milyen lessz a valóságban!
A sajátomat csak azért csináltam meg , mert vettem egy mélyládát (dobozt) és a srác adta vele a hangszórót hogy neki nem kell mert rossz és itthon nekiáltam megnézegelődni és szerencsére sikerült megcsinálni!
Hol veszed az alkatrészeket a hangszóróhoz?
(#) sound.man válasza Mirones hozzászólására (») Aug 17, 2007 /
 
Itt Akko most jól jártál Amúgy ez a kivezetőszál szakadás meg ilyenek az mnc-re jellemző de amúgy elég jók főleg az árához képest
(#) Mirones hozzászólása Aug 17, 2007 /
 
Hát ja olcsó hús híg.......

De szinte ingyé NAGYONJÓ!

Ha mégegyszer elszakad az gáz lessz márpedig lessz tutira mert pillanatragasztót is alkalmaztam no meg hát a porvédőt is elég jó ragasztóval ragasztottam fel.

Legközelebb veszek valahol minőségi fonott drótot meg egy jó porvédőt és azzal operálok majd!

Személyesen veszed a dolgokat vagy postázzák?
(#) Mirones hozzászólása Aug 17, 2007 /
 
Nem olvastam vissza mielött elküldtem volna....
szóval!
Ha mégegyszer elszakad akkor gáz lessz szétszedésnél, mert pillanatragasztót is alkalmaztam no meg hát a porvédőt is elég jó ragasztóval ragasztottam fel.

Na ezt akartam kihozni
(#) sound.man válasza Mirones hozzászólására (») Aug 17, 2007 /
 
Ha papír a membrán akko elég a porvédőt technokol-aá visszaragasztani Amúgy most konkrétan hol is szakakdt el?
(#) Zupp87 hozzászólása Aug 23, 2007 /
 
Sziasztok!
Nem tudja valaki, hogy miskolcon belül hol kapható:
1. SAL DT1 dóm javítókészlet (tekercs+membrán+műanyag hordozó)
2. MNC EclipseII Home 6"-os mélyközépre való porvédő
Előre is köszi!
(#) szabi83 válasza Zupp87 hozzászólására (») Aug 23, 2007 /
 
pl itt biztos lesz.

(#) sound.man hozzászólása Szept 2, 2007 /
 
Ma megtekercseltem egy régi videoton szélessávú hangszórót Elég jól sikerült nem súról de nem gumi peremű ezért szétszedni nehéz volt csak a tekercset szedtem ki.... Amúgy 20cm átmérőjű kézzel tekertem de nem volt olyan húzós megcsinálni én húzósabra számítottam
(#) Doncso válasza sound.man hozzászólására (») Szept 2, 2007 /
 
figyi, ha egy 18" reflexnek elszakadt a kábele ami bemegy a tekercshez,nehézlehet javitani szted?
(#) sound.man válasza Doncso hozzászólására (») Szept 2, 2007 /
 
Attól függ hol szakadt el... leszeded a porvédőt akko elvileg ott lesz két ilyen fekete mit tom én mi Nah ott van összekötve a tekercs meg a kivezetőszál.... De ha csak kint szakadt el akko szerintem vegyél kivezető szálat és cseréld ki mind a kettőt Úgy lehet jobban tudnék segíteni ha mutatnál képet
(#) Doncso válasza sound.man hozzászólására (») Szept 2, 2007 /
 
Hát igazából képet nem tudok feltenni, de a povédőtől beljebb van a hiba, valójában egy haver akarja eladni mondván 70.000Ft-os hangszóró 10.000 Ft-os hibával, a párja jó, a kettő együtt 30.000Ft és dobozban van, szal ezért kérdezem a véleményed! Úgy próbáltuk elinditani hogy a szellőzőjén keresztül a lengőteki belsejéhez forrasztottuk a vezetéket, többkevesebb sikerrel
(#) sound.man válasza Doncso hozzászólására (») Szept 2, 2007 /
 
Szerintem ez nem valami jó ötlet Szóval azt csináltátok hogy egy kábelt kihúztatok a léghűtése?? Ahogy kiveszem a szavaidból.... Hát így elég nehéz megmondani hogy mi lehet vele.... Én azt csinálnám hogy szérszedném a tekercse meg a kivezető szálat és rámérnék a tekercsre multival ha néha van néha nincs ellenállása fogd össze jobban- Ha akkor azt csinálja akko beljeb van a hiba ha meg kevesebbet mutat mint ami rá van írva (itt nem század Ohm-okra gondolok ) akko menetzárv van a tekercsbe akko tuti újra kell tekercseltetni...... Azért írom hogy tekercsltetni mert ilyen hangszórót nem éri meg otthon tekercselni főleg nem kézzel.... Ahol én lakom ott 800-1000Ft-ért megtekercselik géppel...... Szóval ha tekercs jó akko cseréld ki mind a kettő kivezetőszálat és szerintem jó lesz.... Ha meg nem vetted meg akko szerintem vedd meg
(#) Doncso válasza sound.man hozzászólására (») Szept 2, 2007 /
 
na ez igy tiszta, okés, köszi a választ!!!
(#) sound.man válasza Doncso hozzászólására (») Szept 3, 2007 /
 
Szívesen, örülök hogy segíthettem.
(#) landerlac hozzászólása Dec 2, 2007 /
 
Üdvözlet mindenkinek!
Meg tudná nekem valaki mondani, hogy hangszóró tekercseléskor milyen lakkot vagy gyantát kell használni? Mármint a csévetest egybetartásához, ami hőálló is egyben.
(#) Sári Péter válasza landerlac hozzászólására (») Dec 15, 2007 /
 
Hali. A legjobb a két komponensű műgyanta, (pl eporapid). Ez jól tapad az alu csévéhez is és a huzalt is tartja. Kb 24 órás kötési idő után lehúzhatod a csévéről, a kivezetések elkészítése után már ragaszthatod is a kosárba.
(#) sound.man válasza Sári Péter hozzászólására (») Dec 15, 2007 /
 
Hallottam olyat is hogy a gyanta után a tekercset ráköti állítható tápra hogy felmelegedjen és utána megköt a ragasztó hamarabb
(#) Solt85 hozzászólása Jan 10, 2008 /
 
Üdv mindenki !

Van pár leégett 30cm -es hangszóróm amiket szeretnék megcsinálni, de sajna a cséve testeket is cserélni kell. Kérdésem az lenne hogy milyen pozícióban kell a csévét a membránhoz ragasztani, úgyértem milyen mélyen legyen a mágnes légrésben ????

előre is köszi a segítséget.....
(#) Peli86 hozzászólása Márc 23, 2008 /
 
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy milyen lakot használtok impregnálni? Én Dolphis synthite ac-43 -at ezt használom motor impegnálásnál, is de előfordult hogy vissza hozzák a hanszórót mert lefordul a tekercs.

Kösz előrre is
Következő: »»   4 / 34
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem