Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   861 / 1681
(#) dudassandor1 válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Jól alakul a dolog, az alkatrészek beültetése meg javulni fog, ha csinálsz még hasonlóakat! Gratulálok!
(#) zolika60 válasza dudassandor1 hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Azt hiszem ezt nem nekem címezted eredetileg.
(#) Doncso válasza DenaturáltSas hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Szuperül néz ki, tetszik a hangszóró is, és az erősítő is, szép a panelgyártás. Gratulálok!
(#) dudassandor1 válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Hopsza! Tényleg, ez a hsz. a DenaturáltSas-nak ment volna! Elnézésed kérem!
(#) zolika60 válasza dudassandor1 hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Nem nagy baleset, de mégiscsak övé az érdem. Nem arathatom le helyette a babérokat.
(#) klemo86 válasza DenaturáltSas hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Lehet, hogy hülye kérdés, de miért kellettek 2W-os durung ellenállások mindenhova?
(#) kisjuhasz1 hozzászólása Feb 14, 2012 /
 
sziasztok!

Építettem egy kis kompresszort, kicsit bővebbet itt találhattok róla.

Ha valakit érdekel szívesen írok róla pár sort.

Üdv: G
(#) klemo86 válasza kisjuhasz1 hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Jó ez, helyes kis gép
(#) erdgab válasza kisjuhasz1 hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Ez a kis masina tökéletes és szép is valamint nagyon hasznos szerkezet.Pontosan tudom mire jó,anno én én is építettem egyet,sajnos már nincs meg,de van helyette nagyobb,amit szintén én barkácsoltam.Gratula az alkotásodhoz.
(#) kisjuhasz1 válasza erdgab hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
köszönöm szépen.
(#) Zoli_bácsi válasza DenaturáltSas hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Ez nagyon csúnya szerelés. Miért nem RM2-es ellenállásokat használtál? 1/4W-os, azokat fektetve is lehet ültetni.
(#) DenaturáltSas válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Szimpatikusabbak ezek, dobozban meg úgy sem fog látszódni, szvsz. annyira mindegy...
(#) Zoli_bácsi válasza DenaturáltSas hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Értem. Hát kinek hogy, természetesen. Az igaz, hogy a dobozban úgysem látszik, csak szerintem a szerelésnek is igényesnek kell lenni. Ettől szép ez a hobbi. A negatív kritika építő jellegű, az igényesség felé fordító.
(#) dudassandor1 hozzászólása Feb 14, 2012 /
 
Ráérős időmben szétszedtem az erősítőmet, és a benne levő paneleket (végfok kivételével) újraterveztem és gyártottam. Kivezérlés + ventilátor vezérlő, lágyindító és a védelem. A tápról még nincs fotóm.
(#) roland0327 válasza dudassandor1 hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
A forrasztási oldalról is láthatnánk képet?
(#) dudassandor1 válasza roland0327 hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
A védelmet már becsavaroztam a helyére, annak forrasztási oldaláról nincs fotó. A másik kettőről pedig íme! (A lágyindító 230 V-os vezetősávjait befuttattam egy picit még ónnal, ez még nincs a képen)
(#) pintad hozzászólása Feb 15, 2012 /
 
A mai éjszaka eredménye. Nem szép munka, helyenként hibás is, inkább tapasztalatként mutatom be. Szerintetek mi okozza ezt a ronda, foltos marást? (Lézernyomtatós-vasalós módszerrel készült, már amikor átvasaltam a festéket, akkor furcsálltam, hogy nem volt olyan szép fekete... lehet hogy kifogyóban a patron?)
Viszont az első SMD munkám, és ilyen szempontból büszke vagyok rá
(#) Attila86 válasza pintad hozzászólására (») Feb 15, 2012 / 1
 
Egyrészt kifogyóban van a toner, másrészt pedig miután lesikáltad a nyákról a műnyomót akkor a panelt tedd pár percre egy talppal felfelé néző vasalóra hogy kicsit megolvadjon a festék és befolyjon a pórusokba.
(#) pintad válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
nem fog szétfolyni a festék?
(#) neocska válasza pintad hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Nem, nem fog. Amugy elsöre eléggé csinos lett. Sajnos az én smd-s nyákom sokhejt teljesen lemarodott.
(#) Attila86 válasza pintad hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Ha nem érsz hozzá semmivel addig míg vissza nem hűl a nyáklap, akkor nem.
(#) pintad válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Akkor megfogadom és köszönöm a tanácsot.
(#) tikitiki válasza pintad hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Mondjuk ez a Nyák Készítés kérdések fórum témába való.És sok minden kérdésedre ott már meg vannak a válaszok .Én csak egy tanácsot adnék neked , ha elfogadod , addig ne marass, amíg viszonylag nem tökéletes a rajzolat a nyákon .Esztétikailag sem szép , és neked is bajod lesz vele a következő munkafolyamatok során .Forraszthatóság , kontakt , fólia felválás stb stb stb.Inkább csináld újra , és újra nem számít , csak látszódjon rajta , hogy nem lett elkapkodva.Nekem volt olyan nyák amit 15x csináltam ura amíg elvárható minőségű lett , és nem beszélve arról , hogy a próbák során az ember mindig rájön dolgokra , hogy hol kell javítani esetleg milyen fázisokban , hogy a végeredmény szép legyen
Üdv.
(#) solti_imre válasza solti_imre hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Na, megjöttek az Atmega328P-k! Egyelőre egy "fapados" vezérlőpanelt tettem fel rájuk
(#) Zoli_bácsi válasza tikitiki hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Ezzel maximálisan egyetértek.
(#) pintad válasza tikitiki hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
miután postoltam, én is rájöttem, hogy inkább oda kellett volna
Így is ötödjére vasaltam fel... dehát ebből tanul az ember. Egyébként egészen használható lett.
(#) mate_x válasza mate_x hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Sziasztok!

Elkészült a vezérlő is a pákához. Még a programja nincsen kész, de szép lassan az is meg lesz .

Üdv, mate_x
(#) Mybuster hozzászólása Feb 15, 2012 /
 
Elkészült az LM317-es Feszülség szabályzóm Várom a kritikákat és észrevételeket. Tudom a potméter nem a legjobb ilyen volt itthon nem találtam tekerős 20K-at Bővebben: Link
(#) mate_x válasza Mybuster hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Nekem tetszik, de nem 1,25 V-tól lehet szabályozni a feszültséget?
(#) Mybuster válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Köszi! Szerintem is.
Következő: »»   861 / 1681
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem