Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   138 / 582
(#) Bártfai Ferenc hozzászólása Feb 13, 2012 /
 
Sziasztok!
Kaptunk egy Whirllpool AWT 7125/1 es mosó masinát. Érdekes jelenség! Meg kapja a 230V-ot meg jelennek a kijelzőn az értékek, amint elfordítódik a programválasztó gomb kikapcsol, egy ideig nem is indul újra, De ha hőmérsékletet választok vagy bármit csinálok ez történik! Én a táprészre gyanakszom! Mikor szét szedtem a paneleken nem láttam púpos kondit vagy hasonlót!
(#) Bártfai Ferenc válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
A Programválasztó gomb szivatott!! Azért köszi mindenkinek!
(#) kra3 255b válasza szepi003 hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Szia. Ma kölcsönkértem egy 1000v szigetelés vizsgálót és rá mértem a fűtőbetétre. Tényleg selejtes volt mert egy másik betétre már semit nem mutatott ki. Most már remélem megoldódik a probléma. Ha ez tényleg bejön isten királyok vagytok
(#) acdc válasza lukovicsek hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Hali!
Köszi a segítséget, holnap megpróbálom a zárat kiműteni.Mit érdemes még megnézni a panelon? Egy kis diódát már mértem az rendben van meg a mellette lévő ellenállás is, viszont van valami tranyó egy kis hűtőbordán alatta meg két kis relé azoknak az érintkezői is beéghettek vagy nem jellemző?
Üdv.: Peti
(#) lukovicsek válasza acdc hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Üdv.
Azok a relék a motorhoz mennek nincs közük az ajtóhoz, először meg kell nézni a zárat mert val.szinüleg zárlatos vagy viz került bele vagy széthullott stb.

Laci!
(#) fabianszabi hozzászólása Feb 14, 2012 /
 
Üdv Mindenkinek!

Az indesit witp82 típusú mosógépünk ismét elromlott. A mosás kezdetén is nagy fordulaton indul a motor. Eddig az volt a baja, hogy nem forgott a motor és ezt a panelen levő elko-k cseréje megoldotta eddig. Most is csak eltünt a lassú fordulat a mosáshoz. Valakinek ötlete?
(#) acdc válasza lukovicsek hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Szia!
A zár kibontásával próbálkoztam délután, de nem sikerült, viszont egy mérést elvégeztem a csatinál. Ugyebár ehhez a zárhoz három szál piros vezeték megy én megmértem a csatin az ellenállásokat. A következőket kaptam: A középsőtől jobbra és balra is 215 kOhm-ot mértem, a két szélső között pedig 1 kOhm-ot. Ezek értékek jók lehetnek? Csak azért kérdezem mert ha nem muszáj nem bontom ki a zárat, mert nemigazán tudom, hogy kéne...
Peti
(#) qari válasza lukovicsek hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Ok köszi, remélem összerakva bizonyít.
(#) lukovicsek válasza acdc hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Pedig elmagyaráztam, eggyetlen csavar tartja fent a tömitőgumi alatt aztán a zárat meghuzod magadfelé és ennyi.
Amugy a középsötől csak az egyik oldalra kell hogy mutasson értéket, a másikra nem szabad!

Laci!
(#) lukovicsek válasza fabianszabi hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Val.szinüleg tachogenerátor hiba vagy annak érzékelésének a hiánya, a motron van hátul.

Laci!
(#) vgyula hozzászólása Feb 15, 2012 /
 
Üdv!
Az lenne a kérdésem, hogy egy indesit WT100csi vízszint kapcsolónak mit kellene csinálni, ha jó. Egy vagy két kattanást kell produkálnia?
Üdv.: Gyula
(#) osi válasza vgyula hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Egyet.
A második halk, de ha jó a füled azt is hallod
(#) Megara válasza otto54 hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Sajna semmilyen tesztprogramot nem futtattak le, ez csak egy sima mezei szerelő volt.
Sajna azt sem tudom hogy jó-e a NTC, azt sem nézte meg. Vagyis azt sem tudom hogy igazából melegíti-e a vizet vagy sem.
(#) vgyula válasza osi hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Szia!
Úgy próbáltam, hogy szájjal fújtam és ráraktam egy műszert. Az elején egy határozott kattanás. Ahogy növeltem a nyomást, először egy kicsit határozatlan állapot (az ohm mérő ugrált 10-70 ohm között). Tovább növelve a nyomást, zárt a kontaktus. Ez így normális?
A hiba úgy kezdődött, hogy a program nem lépett tovább a használt beállításból (5), víz hideg volt. Vezérlő panelen a fűtés reléjét kicseréltem, ezek után a fűtés megy de még mindig nem lép tovább az 5-ös pontról, csak mos akár órákon keresztül. Termisztor jó, légcsapdát kimostam. Külön külön minden funkciót csinál. Egy alkalommal a 7-es pontról indulva eljutott a centrifugálásig. Ha centrifugálásról indítom, szintén órákig csinálja. Kifogytam az ötletekből, valaki találkozott már ilyennel?
Üdv.: Gyula
(#) acdc válasza lukovicsek hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Hali!
Oké, de hogy férek hozzá a csavarhoz (a tömítőgumi alá)? az egész egy műanyag keret amire az ajtó csukódik ja és a műanyagon van egy-egy fül (mindkét oldalon) ebbe vannak a rugók beakasztva amik a dobot tartják. Ez az egész műanyag keret hozzá van csavarozva az előlapi lemezburkolathoz (tehát a műanyag keretet meg az előlapi lemez tartja) és azt ha leszedem akkor mi fogja tartani a dobot mert akkor már csak a gumi van ott...
Nah ezt most nagyon értelmesen megfogalmaztam, bocs nem tudom elmagyarázni...
(#) fabianszabi válasza lukovicsek hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Szia ! Köszönöm a gyors reagálást. Megtaláltam a kereset alkatrészt és az a kérdésem, hogy hogyan tudom megállapítani azt, hogy jó e?
(#) lukovicsek válasza acdc hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Hát igen nem látszik de a gumi belső széle alá belehet nyulni felülről egyszerüen. Másképp nem tudom elmagyarázni csak fel kell fesziteni a zár felett.

Laci!
(#) lukovicsek válasza fabianszabi hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Rá kell mérni 20tól 60 ohm -ig kell mutatni pontosan nem tudom aztán még kereshetsz szakadást onnatról egész a panelig csatikat megnézni oxidállódás stb.

Laci!
(#) ha8lkn hozzászólása Feb 15, 2012 /
 
Sziasztok!!
van egy ws105tx mosogép, se kép, se hang,menéztem a kapcsolóját,átad, lent a panelra eljut a tápfesz mert a trafón megvan a bemenő 220/230/de a bekapcsolás jelző glimmlámpa sem világit,ami rajzot találtam arról azt következtettem ki hogy nyitott ajtónál is kellene világitania/ha rossz az ajtókapcsoló/ a panelon nem látszik semmi hiba legalábbis szemmel...
Várok véleményeket mire következtettek erre a hibajelenségre
Köszönettel: Imre
(#) fabianszabi válasza lukovicsek hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Szia! Megmértem a tachogenerátort 130 ohmot mutat, csatlakozókat megtakarítottam, szakadás nincs viszont a hiba maradt. Mellékeltem a gép panelját, az a kérdésem hogy mely alkatrészek hibája okozhatja esetleg ezt a problémát , ha a tachogenerátor jó ?

SSA43955.JPG
    
(#) lukovicsek válasza fabianszabi hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Hát igazából az uln2003-as ic felett van egy pár smd meg egy triak ezeken keresztül megy de ezeket már egy kicsit nehézkes bemérni esetleg cserélni, de megpróbálhatod.

Laci!
(#) Zsila Balázs hozzászólása Feb 17, 2012 /
 
Sziasztok!!!
Segítséget szeretnék kérni.
A mosógépemet elindítom,felveszi a vizet, kiszívattyúzza,és szépen megáll.Kikapcsolom, újra bekapcsolom,és újra megy.Megint ezt megcsinálja,és kezdődik minden előröl.A kezemmel,egy kicsit arrébb pöckölöm a programkapcsolót,és nem tudom,hogy mi lehet a hiba.Szétszedtem befújkáltam kontakt spray-vel.De semmi változás,Kérem aki tud segítsen,mert már lassan becsavarodok.
Előre is köszönöm!
Üdv:Balázs
(#) acdc válasza lukovicsek hozzászólására (») Feb 17, 2012 /
 
Hali
Sikerült kioperálni a zárat, tényleg azzal volt a gond össze voltak égve a lábai megpucoltam alaposan,panelre a triakot ráforrasztottam összeraktam és láss csodát frankón működik...Köszönöm a segítséget!
Üdv.: Peti
(#) lukovicsek válasza Zsila Balázs hozzászólására (») Feb 17, 2012 /
 
Mi a gép tipusa?

Laci!
(#) zolika60 válasza Zsila Balázs hozzászólására (») Feb 17, 2012 /
 
A szintérzékelőt és a fűtést vizsgálnám első körben, bármilyen is legyen a masina.
(#) lukovicsek válasza acdc hozzászólására (») Feb 17, 2012 /
 
Örülök, hogy mükszik
(#) fabianszabi válasza lukovicsek hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Köszönöm a tippet és a segítséget. Megpróbálom kicserélgetni őket lesz ami lesz Majd megírom az eredményeket.
(#) Zsila Balázs válasza lukovicsek hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
Szevasz!
A gép típusa AWT 5109 .
Előre is köszönöm a segítséget!!!
Üdv:Balázs
(#) Zsila Balázs válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
Szia Zoli!
Köszi,én is a szintérzékelőre gondolok első körben.
Üdv:Balázs
(#) lukovicsek válasza Zsila Balázs hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
Szia.
A panelen a nagy szürkr kondit cseréld ki.

Laci!
Következő: »»   138 / 582
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem