Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sony TV javítás
 
Témaindító: Skyline, idő: Feb 12, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   20 / 31
(#) kalkri hozzászólása Dec 7, 2011 /
 
Sziasztok!
Van egy Sony Trinitron tv-m az azonosítója kv- x294 1D.
A problémám az az, hogy hol van szín hol pedig fekete fehér a kép. Az érdekesség az hogy a teletexten nem megy el a szín, vagyis fekete-fehér állapotban is színes a txt. Rádugott dvd lejátszónál is fellép ez a probléma. Idő intervallumhoz nincs köze, teljesen változó időközönként elmegy a szín.
Milyen területén kezdjek neki? Antenna bemeneti egységet megkocogtatva sem történik változás (ezt javasolták). Még azt is olvastam neten, hogy a pal-secam/ntsc átkapcsolásnál esetleg lehet valami, de mivel nincs kezelési a tv-hez így nehéz rájönni a beállításokra. Tud esetleg valaki ehhez a típushoz letölthető kezelésit/használatit?
Egy másik téma: az elektro tanyához van valakinek meghívója esetleg? üdv: kalkri
(#) mapi65 hozzászólása Dec 21, 2011 /
 
Üdv mindenkinek! Van 1 Sony KDL32EX310 lcd tv-m. Miért csinálja hogy a távirányítóval történő kikapcsolás után a készenlétjelző led kb. 1.5perc után egy pillanatra elalszik majd újra folyamatosan világít más egyéb nem történik. Ez hiba vagy nem? Egyébként 2hetes a készülék. Előre is köszönöm megtisztelő válaszaitokat.
(#) abyka1979 válasza kalkri hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
Szia!

Egy sasszi(chassic) számot ha mondanál akkor tudnék segíteni. Olvasgattam a lengyel fórumot ott azt írták,hogy AE1C a sasszija.
Ha kell elküldöm mailben a manualt.
(#) Arcus21 hozzászólása Dec 22, 2011 /
 
Üdv!

Van egy sony KV-29c5d tv-m. Erre rá lett kötve gy DigiTV beltéri SCART-on keresztül, de nagyon rossz volt a képminőség így AV-n, neten keresgéltem és megtaláltam hozzá a Service menü-t, be is tudtam lépni de én h*lye el állítgattam a geometry-t meg a színeket is, nagyon megköszönném ha segítene valaki hogy tudom gyári állapotra visszaállítani! Itt a service menü-höz egy PDF fájl: Bővebben: Link

Ha kell csinálok képeket is a service menüből de nem találtam olyan opciót hogy factory reset, viszont neten vannak hozzá bill kombinácók. Előre is köszi!
(#) Bloom hozzászólása Dec 28, 2011 /
 
sziasztok!

Van egy Sony Trinitron KV-29C1D tévém. Van két SCART és egy kerek antenna csatlakozója. Az egyik SCART-on keresztül a házimozi rendszer remekül működik, ám egy ASUS MD media playert rácsatlakoztatva semmit nem csinál, holott ugyanazt a bemenetet próbáltam.

Tudna valaki segíteni?

köszi
(#) agoocsa hozzászólása Jan 30, 2012 /
 
Sziasztok!
Van egy Sony KV-s2921b típusú tv. Az volt vele a probléma, hogy becsíkozott és elment a videó jel. (OSD kiírás maradt) Tuner belsejébe kontakthibát észlelet, átforrasztottam, visszaraktam. Most már a nagyfesz és a képcsőfűtés is elment. Okozhatja, hogy véletlenül összezártam valamin a tunerban forrasztás közben? Kérem segítsetek, mert már kezdem feladni!
(#) sama02 hozzászólása Feb 17, 2012 /
 
Sziasztok.
Kérdésem a következő KV 29 Trinitron bekapcsoláskor
a kép és hag jó de a standby led 5 ször villog utána 1sec szünet majd megint 5 villanás. Milehet a hibája?

Köszi a segitséget.
(#) kadarist válasza sama02 hozzászólására (») Feb 17, 2012 /
 
Szia!
Ez ún. AKB-hiba, ami a képcső-kadódok gyengülése miatt alakul ki. Tekerd feljebb a G2 (Screen) feszültséget.
(#) sama02 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 17, 2012 /
 
Köszi a választ de sanos nemértek hozá nemtudom miaz a G2 Screen.Sajnos akkor szerelöt kel hivni.

Üdv.Sama02
(#) agoocsa hozzászólása Feb 20, 2012 /
 
Sziasztok!

Btp-ec411 jó tunerre lenne szükségem. Tudnátok segíteni, hogy bontottan hol lehet ilyet fellelni, vagy nincs valakinek egy ilyen tuner?
(#) wintervision hozzászólása Feb 21, 2012 /
 
Sziasztok.
Néhány hónapja vettem egy Sony KV36FS76 crt tv-t, és van egy-két apró gondom vele. Az egyik az, hogy amikor bekapcsolom akkor bejön rendesen a kép, de egy kb 10 mp múlva a megjelenített képben halványan vékony csíkok kezdenek el szaladni horizontálisan, majd egy-másfél perc elteltével eltűnik ez a csíkozódás ,és utána elő sem jön. Ezt minden olyan bekapcsolásnál csinálja ami előtt pihent egy ideig. A másik pedig az , hogy a kép egy picit természet ellenes. Ez a abban nyilvánul meg, hogy a színei szépek élénkek de mondjuk gyorsan ugráló vagy szaladó ember kontúrja mintha pixelesedne. Olyan hatást kelt mint az olyan lcd tévé aminek rossz válaszideje vagy mi. Néztem a service menu beállításait ami nekem 90% ban nem mond semmit, de azt láttam, hogy sok beállítás eltér az ott szereplőtől. Ami abban szerepel az referencia érték amit tartani kell? esetleg van olyan beállítás ebben a menüben amivel lehet finomítani , vagy ezek hibák amiket javíttatni kell?
Kiemeltem az eltérő értékeket a képeken.
Előre is köszi a választ.
(#) wintervision hozzászólása Feb 21, 2012 /
 
És majd' elfelejtettem... A négy sarok kicsit torzít, homályos. együtt lehet vele élni mert alig látszik, meg aztán nem sajnálom az ORTT potyadékát, meg a csatorna logót, de azért hiba.
(#) hares001 hozzászólása Feb 25, 2012 /
 
Sziasztok!
KV-29FQ85K típusú tv a következő hibát produkálja: bekapcsolás után elkezd felállni a rendszer, a hang is bejön 1-2 másodpercre, majd kikapcsol a tv, és kezdi elölről a játékot. A relék kattognak bőszen, általában 3 kattanás hallható gyors egymásutánban (néha csak egy), utána jópár másodperc szünet, és kezdődik elölről. A piros LED is felvillan közben néha, de csak rövid időkre, és nem értelmezhető hibakódként. 1-2 óra elteltével előfordul, hogy bekapcsol a tv, olyankor utána működik teljesen normálisan.
Valakinek van ötlete, hogy mi okozhatja a hibát?

Üdv: hares
(#) lilili11 hozzászólása Ápr 8, 2012 /
 
Üdv....kérlek segítsetek hogyan lehetne a 8-at villogó be nem kapcsoló sony tv-m meggyógyítani???!!!
Hol nézzek benne szét..kv32fx68 tipusú...

Hálás köszönettel
(#) Hodinka válasza lilili11 hozzászólására (») Ápr 8, 2012 /
 
Szia!
Ha 8-at villan a led,akkor a sorvégfokozattal van gond.Nézd meg a sortranzisztort,valószínüleg zárlatos.
(#) lilili11 válasza Hodinka hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Van benne 2SC5696 az képzi a H out-ot a B-E között a 0,5-0,6ohm jó érték???
(#) kadarist válasza lilili11 hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Szia!
Az zárlatnak felel meg, tehát nem jó.
(#) BarnaPili válasza lilili11 hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Ezt kiforrasztva méred?
(#) lilili11 válasza BarnaPili hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Nem bent a panelen....de holnap megmérem kiforrasztva.
(#) kadarist válasza lilili11 hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Kiforrasztva mérd, mert így beleméred a meghajtótrafót is.
(#) lilili11 válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 10, 2012 /
 
Hát bizony kiforrasztva tökéletes 18ohm kb....tehát good.
Hogyan tovább????
(#) kadarist válasza lilili11 hozzászólására (») Ápr 10, 2012 /
 
Kap feszültséget a sorvégfok? Sortranyó kollektorán van feszültség?
(#) lilili11 válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 10, 2012 /
 
AE6B sasszis a cucc,2sc5698 pin out van benne és h out 2sc5696 mennyinek kellene lenni a fesznek... ill. egyen vagy váltónak ???Üdv
multiméterem van és kezdő vagyok azért kérdezem..
Gondolom a 2sc6596 C -át mérjem....
(#) kadarist válasza lilili11 hozzászólására (») Ápr 10, 2012 /
 
Max. 200V lehet ott és egyenfeszültség, ha nem jár a sorvégfok.
(#) lilili11 válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 10, 2012 /
 
és ha jár a sorvégfok,segíts akkor mennyinek kell lennie???Köszönettel....
(#) lilili11 válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 10, 2012 /
 
Egyenben a multit kiakasztja 1 pillanatra majd 136V lesz és utánna lecsökken 0-ra ....akkor most a sorkimenőm rossz igaz vagy a 2sc5696 ??
(#) kadarist válasza lilili11 hozzászólására (») Ápr 10, 2012 /
 
Szeretne indulni a sorvégfokozat, de a vezérlés nem engedi. Lehet, hogy a függőleges végfok nem működik az induláskor és ezért a tiltás. A nagyfeszültség megjön egy pillanatra? Lehet érzékelni a képcső feltöltődését?
(#) lilili11 válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 10, 2012 /
 
Bekapcsolásnál szinte moccan egyet a képcső,de amikor a képcsőről leveszem a nagyfesz csatlakozást nem sül ki semmi!!!Hol tudom megnézni a nagyfesz. meglétét ...de csak multiméterem van!!! A függőleges végfokot hol találom?
köszönettel
(#) Hodinka válasza lilili11 hozzászólására (») Ápr 10, 2012 /
 
Hali!
Keress egy STV9379A feliratú IC-t,majd kösd le a 2-es lábáról a tápfeszültséget.Ezt követően próbáld újraindítani a TV-t.
(#) lilili11 válasza Hodinka hozzászólására (») Ápr 11, 2012 /
 
Minek kéne történnie???
Következő: »»   20 / 31
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem