Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA1558Q
 
Témaindító: Vassjozsef01, idő: Ápr 2, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   22 / 28
(#) titi válasza meszy19990 hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Te most pontosan mire is akarod használni az erősítőt?
Autóba? Lakásba? PC-re kötve? 2, 3(2.1), 4, vagy 6 csatornás (5.1) megoldást szeretnél?
Egyébként mint írtam, a cikkben le van írva, hogy kell megvalósítani a hídalt verziót.
Idézem:
Idézet:
„Most térjünk vissza egy kicsit a hidalt változathoz. A nyákba ez esetben a C1, C10, C3, C12, C6, C7 jelzésü alkatrészeket nem ültetjük be. Továbbá a C10, C12 szabadon maradt helyén, összekötjük az IC 1-es és 2-es, valamint a 16-os és 17-es lábait.
(Ezért van a két említett kondi mellett egy látszólag felesleges furat. Remélem érthető.)”

Tehát ez esetben az erősítő 2 csatornás lesz a 4 helyett. Az egyik hangszórót az "RR-" és "FR+", a másik hangszórót "FL-" és "RL+" közzé kötöd.
De ha olyan hangorrásra kötöd, ami nem ad külön sub-ot, akkor még egy szűrőt is be kell kötnöd az erősítő megfelelő bemenete elé.
De pl. 5.1-es kimenetű PC hangkártyához nem kell.
(#) meszy19990 hozzászólása Feb 16, 2012 /
 
4 csatornásra és lakásban
(#) meszy19990 hozzászólása Feb 16, 2012 /
 
Eltudná valaki nekem küldeni ehez a nyáktervet
(#) titi válasza meszy19990 hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
A nyáktervet a cikk utolsó oldalán megtalálod. (Rajzok)
De ha négy csatornás, akkor hogy jön ide a hídalt verzió?
Úgy tűnik, nem igazán tudod, mit akarsz...
(#) meszy19990 válasza titi hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Most átgondoltam azt hogy mire lenne szügségem.
Akkor legyen 2 csatornás sub-ot rá lehessen kötni
és keresek egy olyan ic-t ami 2x100w.
Hogyha tudsz akkor elküldöd a nevét?
(#) titi válasza meszy19990 hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Ha 2*100W-ban gondolkodol, akkor javaslom inkább a TDA7294-es IC-t. Van saját topikja, ott biztos sokan tudnak segítteni, ha azt választod.
(#) Robi85 hozzászólása Márc 10, 2012 /
 
Sziasztok.

Van egy ilyen erősitőm, és bekéne épitsem egy grundig mini hifibe csak az a gond, hogy a tápfesz +21Volt. Ha ezt stabilizálom LM7812-vel akkor elfogja birni az erősitőt a stabilizátor? Mert ugye ez csak 1 A-t bir. Nem kell nagy teljesitmény mert a hifi is kb 2x5watt lehetett.
(#) titi válasza Robi85 hozzászólására (») Márc 10, 2012 / 1
 
(#) Robi85 válasza titi hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Köszi. Nincsen 2N3055-öm de viszont van 2SD1707 tranyóm. Azzal is megtudom csinálni? Gondolom felkell szerelni bordára ugye?

2SD1707
(#) titi válasza Robi85 hozzászólására (») Márc 10, 2012 / 1
 
Igen és igen.
De ne egy bordára tedd az IC-vel, vagy pedig galvanikusan szigeteld el.
(#) Robi85 válasza titi hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Köszönöm szépen a segitségedet. Már csinálom is. Légszereléssel lesz megoldva.
(#) Robi85 válasza titi hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Müködik az erősitőm. Az lenne még a kérdéesm, hogy az erősítését hogyan lehetne lejjeb vinni?? MP3 lejátszóm 10es hangerőn szinte majdnem teljesen kivezérli. 30ig tudom emelni a hangerőt az mp3-on. Ha teszek a bemenetek elé 1-1 1K-s ellenállsát az ugy jó? Azt nem irtam, hogy nekem a hidalt verzió van.
(#) titi válasza Robi85 hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Próbáld ki, és szükség esetén növeld vagy csökkentsd az értékét.
(#) belinho09 hozzászólása Máj 15, 2012 /
 
Üdv mindenkinek!
Megépítettem én is az erősítőt TDA 1558Q-s IC-vel 5.1-ben már csak azt nem tudom hány ohmos hangszórókkal hajtsam meg egyébként a tápfeszültséget PC tápból nyerem.
(#) Ameron24 válasza belinho09 hozzászólására (») Máj 15, 2012 /
 
Nekem 8ohm-al megy és bírja melegszik egy kicsit de erre van a 12centis venti hőkapcsolóval
Nekem a borda egy egyszerű alulemez kb a 3-4x-ese az IC-nek.

A táp meg jó 12 Volt 10 Amper bőven elég szerintem
(#) Lamboo hozzászólása Máj 15, 2012 /
 
4 ohmal is nyugodtan terhelheted
(#) olahtamas hozzászólása Máj 21, 2012 /
 
Hello, valaki el tudná leirni az erösitöhöz a pontos alkatrészeket?? elöre is köszönöm!!
(#) titi válasza olahtamas hozzászólására (») Máj 21, 2012 /
 
Hali! Megkerestem neked, kb. 20sec alatt...
Parancsolj!
(Oldalt, fent, a kis ikonok között (pipa, fényképező, K, ?, nagyító) kellett a K-ra kattintanom és beírni, hogy mit keresek.)
(#) olahtamas hozzászólása Máj 22, 2012 /
 
köszi szépen, bocsi, de még uj vaygok szinte ezen az oldalon..
(#) olahtamas hozzászólása Máj 22, 2012 /
 
Hello, a megjelöléseket megtudná mutatni vagy irni valaki?? (pl C1- érték, R1-érték)
(#) titi válasza olahtamas hozzászólására (») Máj 22, 2012 /
 
Bővebben: Link
Az első kép a kapcsolási rajz, rajta az értékek, jelölések.
(#) belinho09 hozzászólása Máj 24, 2012 /
 
Üdv mindenkinek!
Kérdésem,hogy az általam megépített Tda 1558Q-s erősítőmre lehet valahogyan 5.1-es hangfalszettet csatlakoztatni amit például számítógépekre is szoktak?
A véleményeket előre is köszönöm!
(#) Ameron24 hozzászólása Máj 24, 2012 / 1
 
1 IC max 4 csatorna 2 IC kell neked amiből az egyiket 2 csatornásra a másikat meg 4 csatornásra csinálod meg és meg is vagy a sub-nak nem árt egy sub szűrőt készítened azt is találsz itt az oldalon vagy itt egybe mindent Bővebben: Link
(#) belinho09 hozzászólása Máj 24, 2012 /
 
Köszi szépen! Ezekkel teljesen képben is vagyok és már meg is vannak, csak azt szeretném tudni h a kompéett erősítőre rá tudom-e majd kötni a hangfalszettet;mert ugye a bemenetek ott vannak az erősítőn is de ha jól tudom a SUB-on is rajta van?. Ilyen esetben hogy kell bekötni?
(#) Ameron24 válasza belinho09 hozzászólására (») Máj 24, 2012 /
 
Erre gondolsz ?

brd.jpg
    
(#) Ameron24 válasza Ameron24 hozzászólására (») Máj 24, 2012 /
 
ha meg a mély szűrésre gondolsz akkor a pl DVD lejátszó/PC-ről jövő sub audio jelet a Szűrő jel bemenetére kötöd és az "átalakított" jelet küldöd tovább az erősítőbe majd az erősített jelet a hangfalra...
(#) belinho09 hozzászólása Máj 24, 2012 /
 
Igen,erre gondoltam,így is van megoldva a dolog.
(#) Ameron24 válasza belinho09 hozzászólására (») Máj 25, 2012 /
 
Ha minden úgy van ahogy leírtam, akkor nem értem a kérdésedet.
Mert ugye ezt írtad:
Idézet:
„mert ugye a bemenetek ott vannak az erősítőn is de ha jól tudom a SUB-on is rajta van?. Ilyen esetben hogy kell bekötni?”


Ha azt nem érted hogy hogy kösd be a mélyet, ha van alul-áteresztő szűrőd is, akkor azt úgy kell bekötnöd mintha a szűrő egy előerősítő vagy hangszín szabályzó lenne amivel átalakítod a kívánt bemeneti jelet, jelen estben a Subwoofer jelét. Ezek után ezt a jelet még erősítened kell így a mély-szűrőnek a kimeneti jelét az erősítő adott bemeneti jelére kötöd és a megfelelő kimeneti jelét az erősítőnek meg a hangfaladra.

Bocsi ha túl szájbarágósan írtam le, de csak arra tudok gondolni hogy abba nem vagy biztos hogy hogy kösd a hangfalat össze az erősítővel és a szűrővel.
(#) Lamboo hozzászólása Jún 21, 2012 /
 
Sziasztok
Sikerült beszereznem egy laptop tápot, ami 40W-ot ad le. Arra gondoltam, hogy erről hajtom meg az IC-t, de 18,75V-ot ad. Valakinek valami tapasztalata? Elbírja az IC? Esetleg diódával csökkentsem a feszültséget?
(#) Lamboo hozzászólása Júl 10, 2012 /
 
Senki??
Következő: »»   22 / 28
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem