Fórum témák
» Több friss téma |
Tehát akkor nem veszélyes Köszönöm szépen a segítséget mindenkinek!
Hali , köszönöm mindenkinek az ötleteket,nem kell aggódni asszem van még annyi sütnivalóm , hogy nem robbantom fel a lakást,ezt a hobbit meg semmi esetre nem hagynám abba mert már mióta az eszemet tudom azóta csinálgatom Köszönöm a válaszokat mégegyszer. =)
A hidrogén-klorid nem keverendő a klórgázzal. FeCl3-os maratóból távozik: hidrogén-klorid. Tüdővizenyőt okoz: klórgáz. Nem ugyanaz.
A vas(III)-klorid pedig nem a levegő, hanem a sósav hiánya miatt alakul át vizes közegben vas(III)-hidroxiddá. A folyamat egyensúlyi, a sósav távozásakor jobbra tolódik el: FeCl3 + 3 H2O <-> Fe(OH)3 + 3 HCl A vas(III) oxidja és hidroxidja (vagy hidratált oxidja) közötti lényeges eltérés folteltávolítás szempontjából, hogy a hidroxid könnyen, míg az oxid nagyon nehezen oldható (kémiai oldással).
Nem hiszem hogy meg tudnád magyarázni , hogy a sósav nem okoz tüdővizenyőt ! A szakmám vegyész tehát valószínűleg meg kellett tanulnom . (a klór gáz -és a "hidrogénklorid " sósav IS ERŐSEN KORRÓZÍV MARÓ HATÁSÚ
Nem jellemző.
A gyakorlat azt mutatja, hogy a HCl mérgezés legfeljebb hörghurutot okoz súlyos esetekben. És ezek az esetek többnyire üzemi balesetek eredményei, háztartási (hobbi-) szinten egy ilyen kaliberű mérgezés esélye nagyon alacsony. Ödémás tünet vagy halál rendkívül ritka. Attól, hogy egy anyag toxikológiai információjában (pl. MSDS) az van, hogy okozhat xy-t, még nem kell készpénznek venni. Ez mindössze annyit jelent, hogy a patkányok egy hétig az adott anyagban lubickolva kifejlesztettek egy xy tünetet. És nem többet. Annak, hogy korrozív egy anyag (ilyen pl. a NaCl), semmi köze a fiziológiai hatásához. A szó, amit keresel: irritatív. A klórgázzal egy kalap alá venni a HCl-ot pedig nagyon nem célszerű.
Akkor ha ezt így látod szagolgasd nyugodtan , de légyszives ne állítsd hogy nem egészségtelen , részemről a vita lezárva
Mindenki maga döntse el hogy melyikünk véleményét fogadja meg Üdv
A klór sok háztartási vegyszerben benne van, és azért nem okoz halált mert az emberek nemhogy nem szagolgatják, hanem eszeveszetten menekülnek a helyszínről ahol klór szabadult el. Egyszerűen lehetetlen elviselni a mérgezéshez szükséges a koncentrációt. Mivel nem kerül bele a véráramba(nem úgy mint a CO),
az álmából felébredő ember is menekülni fog. Persze aki be van zárva, meg van kötözve, az meg fog sérülni.
sziasztok a nevem emil és szeretném bemutatni hogyan
lehet házilag vas-kloridot késziteni.*** A receptúrát kiszedtem, mert súlyosan ön- és közveszélyes megoldás, ráadásul nem is felel meg elektronikai célra a végeredmény. A többi válasz-hozzászólást is eltávolítottam. Frankye
Wiki szerint az előállítása:
A vegyületet úgy állítják elő, hogy vasat salétromsav jelenlétében sósavban oldanak. Az oldatot betöményítik, majd 36-39 °C körül kristályosítják ki. Bővebben: Link
Szerintem vegyes lenne a "kép", de szerintem a diszproporció gyorsabban megy végbe, mint a vas oldódása, tehát csak a maradék HCl oldaná a vasat. (habár "a papír mindeent elbír"...)
Idézet: Nem mondtál nagy hülyeséget, mert az keletkezik„Ok, ami nekünk kell az a vasIII-klorid, tehát nagy hülyeséget nem mondtam.” Én ezt úgy csinálnám, már ha ragaszkodnék az elképzeléshez, hogy először feloldanám a vasat sósavban, majd nyakon önteném hypo-val. Régebben, amikor még vasIII-kloriddal marattam, regenerálás címszó alatt vasszöget, sósavat hasnáltam, meg levegőt buborékoltattam át az oldaton, az oxidált...
Valaki próbált már vas-oxidot(rozsda) tömény sósavban oldani? Elvileg így is készülhet a vas-III-klorid:
Fe2O3 + 6HCl --> 2FeCl3 + 3H2O Ami biztos és tudom is, hogy ha izzó vasat klórgázba mártasz, vas-(III)-klorid gőz keletkezik: 2Fe + 3Cl2 --> 2FeCl3
Szerintem elvileg sem, Vas(II)-klorid lesz belőle.
A Vas(III)-klorid előállításához salétromsav is szükséges.
Elvileg lehet, hogy nem, de gyakorlatilag ilyen módon készülttel maratok. Keress rá ebben topicban a nevemre (user:rascal), mert korábban már leírtam hogyan kotyvasztottam.
Akkor jól gondoltam. Egyébként az elhasznált maratóban felgyülemlett finom vaspor ha kiszárad,
berozsdásodik? Ha ezt felöntöm tömény sósavval, akkor (hacsak részben is, de) regenerálható a marató?
Igen, lehet. Rozsdával működik a dolog, a festékboltban kapható vörös vas-oxid pigmenttel viszont az eltérő szerkezet miatt nem fog működni annak ellenére, hogy az utóbbi is Fe2O3 összetétellel írható le.
A maratóból nem keletkezik fémes vas a maratás során. Ami kicsapódhat és a fémvassal összetéveszthető, a vas(II,III)-oxid (Fe3O4) hidratált változata, a magnetit. Ez egy fekete színű ferromágneses anyag, a vízmentes változata a ferritgyűrűk alapanyaga, aki foglalkozott már ferrofluid előállításával, annak is ismerős lehet. Ha nedves közegben marad a csapadék és megfelelő mennyiségű oxigén a rendelkezésre áll (levegőztetés), akkor tovább oxidálódik hidratált vas(III)-oxiddá. Ez a folyamat úgy látszódhat, mintha tényleg vas lenne a csapadék, és elindulna a rozsdásodás. Utána sósavval kialakítható a vas(III)-klorid.
Köszönöm, akkor jól gondoltam hogy valami vasas dolog lehet az a fekete por ami berozsdásodott az állás során. És így már tudom hogy a régi ferritjeim miért váltottak színt be miután beázott a raktár azon része...
A sósavazás előtt csak rozsda színű port láttam, utána vettem észre lgyk által is leírt fekete / fémes színű anyagdarabokat.
Üdv!
Én is aziránt érdeklődnék, hogy lehet e valahogy regenerálni az elhasznált vasklorid oldatot, illetve lehet e valami adalékkal javítani a maratás hatékonyságát? (Idáig hidrogén peroxidot használtam sósavval, de egyre problémásabb a beszerzése.)
Persze, lehet: lassú kiszárítás(ezalatt rozsdásodik is), majd tömény sósav. A folyamat nem veszélytelen,
és nem 100% hatékonyságú mivel a réz-(II)-klorid továbbra is benne marad az oldatban, szennyezi azt, és úgy rémlik mintha vas-(II)-klorid is keletkezik a maratáskor, az szintén szennyezi az oldatot.
SZiasztok
tudom hogy nem vaskloridhoz kapcsolódik de : Van egy anyag amit az ivóvízbe kevernek fertőtlenítésére (fingom nincs mi a neve,csak azt hogy nagyon magas a klórtartalma és köbméterenként is csak nagyon keveset használnak) Én ahhoz elég jól hozzá tudnák jutni Annyit még tudok tapasztalatból hogy -vízkövet oldja - a krómozott wc kece tarló fém részét eléggé megkezdte -A ruhára kerülve elég nagy fehér foltot hagy ,sört melegszik és egy idővel teljesen szétmállik A kérdésem az hogy szerintetek nyákmaratásra fel lehetne használni?
Most jutott eszembe valami:
Valahol találkoztam olyannal hogy kénsav+H2O2 állítólag nagyon brutális 1-2 perc alatt simán lemar bármit valaki már próbálta?
Olvasgass kicsit a fórumban, sokan használtuk már.
Mármint ezt a klóros vegyületre vagy a H2O2+H2SO4 re gondolsz?
Igen, arra, hiszen arra válaszoltam.
(Hidrogén-peroxid és sósav.)
A h2o2 az a hidrogén peroxid a hcl a sósav ennek a ketőnek a keverékét használjuk . A kénsav (h2so4) nátrium perszulfáttal keverve használható nyákmaratásra .
Azt a cuccot úgy hívják hogy HIPO (nátriumhipoklorid) nyákmaratásra nem használható
Üdv!
Összegezném neked, ha megengeded. Ezeket használhatod maratásra: - Vasklorid /Vas(III)-klorid + víz/ - Sósav + Hidrogén-peroxid - Nátrium-peroxo-diszulfát + víz /Nátrium-perszulfát/
Hi!
A leírásod alapján az anyag diklór- vagy triklór-izocianúrsav. Uszodák vizének a fertőtlenítésére használják, könnyen beszerezhető. Elvileg meg kell kezdenie a rezet (hiszen oxidáló hatású hipoklórossav is felszabadul, savas közeg is megvan), de nem tudok erre biztosat mondani. A nagyobb kérdés az, hogy az intenzív oxidáló környezetet hogy bírja a fotolakk/toner.
Köszi, megpróbálok én is kicsit jobban utánajárni egyébként az ivóvízbe keverik amire én gondolok
Ha vasklorid cseppent a ruhadra vagy a szonyegre ne aggodj!
NUFAR a szer neve ami kozonseges WC-tisztito es azzal ki jon a folt! |
Bejelentkezés
Hirdetés |