Fórum témák
» Több friss téma |
Ugyanezt készítettem el, 1-2 éve.Kép
A képet a "Ki mit készített"-ből linkeltem. Nem lett homogén, csak ha megfelelő távolságról világítottam. Vagyis a saját üvegasztalát nem használhattam. Ráadásul hagyományos fojtós technikával nem egyszerre gyulladnak a csövek, így az időzítés is bajos. A megvilágítási idő 10 mp volt, így a 3-4 mp-es késés is sok volt. Nem a 8 x 8 -as 0,5-1mm -es rajzolatú nyákokkal van a baj, hanem az A4 -essel, amin van néhány MQFP alkatrész is. Ezeknek a mevilágítására a legjobb film mellett is homogén fényeloszlás kell a levilágítóból. Ha pedig csak nyomdai filmet használhatok, akkor elvesztem azt a lehetőséget, hogy akkor nyomtatok filmet, amikor szükségem van rá.
Én azt gondolom, hogy közepes teljesítményű, nagy látószögű (120°) UV-A ledekkel lehet igen jó eredményt elérni...
Most próbálok beszerezni 5050 sorozatú Uv ledeket, én abból akarok készíteni egyet. Vagy a másik ötletem, HgLi + Freshnel (írásvetítőből) ezek homogének lesznek biztosan.
Hehe, mintha a sajátomat látnám (csak az még nem világít)
Igazságod vagyon, ha A4-et fotózol, amin MQFP is van, akkor tényleg nem ezt kell használni. Ha ezt kellene csinálnom, vennék jó pár wide angle UV LED-et és azzal dolgoznék. 100 darabot 8-10USD környékén házhoz szállítanak. Ám az is igaz, ha ilyen bonyolultságú nyákot készítesz, az kibírja azt az 1-2 napot és a plusz költséget, hogy nyomdai síkfilmmel készüljön. Nekem ma ennél csak jóval egyszerűbb terveim vannak, arra kiváló lesz a 4 csöves is.
Nem feltétlen van minedn nyákomon MQFP tokozású kütyü, de egy normális levilágítóval fényképet is lehet készíteni. Kipróbáltam azóta 8 csővel és elektronikus meghajtással a csöves levilágítót, de az is enyhén csíkos lett.
Ha nem használhatom a szkenner üvegasztalát, akkor értelme sincs az egész szkennerbe építésnek, mert pont az lenne a cél, hogy lecsukható a fedele, és így nem sül ki, ha rajtafelejted a szemed.
Például itt van egy.
http://www.bungard.de/index.php?option=com_content&view=article&id=...german
Na ez az, itt a hiba.... ha ilyen ledeket vagy fényforrást használsz, piszokul megnő a levilágítási idő... olcsó az Ebay-es UV led, csak nem mindenre jó .... a Riston érzékenysége: 350-380nm, a P20 érzékenysége:340-420nm, tehát az Ebay-es ledek 390-400nm csak a P20-hoz jók.... sokan itt tolják el a levilágítót, nem méretezik az UV spektrumot, és iszonyatosak a levilágítási idők emiatt...
Én Skori féle fénycsőlektronikát építettem, nagyon cucu lett. Csak a levilágítás csíkos.
Elég sokan váltottak a dry filmre...
Azt nem tudtam, hogy azt hívják Ristonnak. Pedig én vettem az első közös adagot.
Akkor csak jó, hogy adok egy kis plusz infót
Nem tapasztaltam ilyen különbséget.
De, ha lesz egy kis időm, majd csinálok tesztet.
Közben átnézegettem én is a Riston MM500 sorozat leírását.
Rá is kerestem egyből, hogy azok a csövek, amit én kívánok használni a fóliához, mennyire jók hozzá. Bele a közepébe, lásd a mellékelt ábrát. Forrás itt, a 11. oldalon elemzi a Philips HB170A arcszoláriumot, pontosabban az abban használt csöveket. Lehet, most fog felmenni a használt arcszoláriumok ára?
Ilyen lett.
(Azt még meg kell néznem, hogy sorbakötött LED-ekből 3 db hogy nem tud világítani.) Próba majd holnap...
Az elég furcsa lenne, mert egyenként végigpróbáltam őket, mielőtt forrasztottam....
Errare humanum est, azaz Tévedni emberi dolog....
Az a baj, hogy sokan csak azt nézik, hogy UV! A hullámhosszal nem foglalkoznak. Majd a fólia foglalkozik vele és órákig világítanak egy panelt.
Nekem 368nm-es UV csöveim vannak és elég a 10 másodperc neki. Egy 400nm-es ledessel meg tizen percekkel görcsölnek.
Azért van aki figyel (én)
Sajnos nem volt időm foglalkozni a levilágítóval, így vagy egy hónapja félkész állapotban van. Talán jövő héten... Ja, közben beüzemeltem a nátriumot, szó szerint ragyogó.
Nem tud valaki 365nm-es ledet jóárasítva?
Így készült...
Kellett egy jó gyors alaplap. (Amiről gyorsan le lehet szedni mindent.) ...meg egy doboz, (micsoda érték volt ez a Microtec szkenner valaha!) és LEDek... Sok sok Led. (88 darab)
És az eredmény...
(Érdekes, hogy csak a szkennelt kép ilyen foltos.)
Van még! Kérsz? (Miért? Mire jó???)
De nem bombáztam, hanem hőlégfúvóval, aztán sikítóval finoman megtisztítottam.
Üdv mindenkinek.
Kérdés, valaki próbálta már UV led helyett kék színű power leddel a levilágítást?
Ha 368 nm környéki a hullámhossza, akkor jó. Ellenben kék helyett UV LED-nek fogják hívni...
Helló
Csak azért kérdeztem mert vettem 4 wattos kék led modulokat (12 darabot)és ki szeretném próbálni,de ugyebár puding próbája az evés,majd ma este kiderül. Majd beszámolok a fejleményekről. Ellenben van UV csöves levilágítóm, csak jó lenne egy olyan ami kis helyet foglal és mobilabb, én 13X20cm-nél nagyobb nyákokat úgysem csinálok. Azért gondoltam a kék ledet, mert ugyan úgy ragyog vele a neon zöld anyag (tapéta) mint az UV neonnal.
Értem. Itt találsz egy táblázatot amiben a különböző színű LED-ek hullámhosszait leírták. Meg még egy csomó mást is...
Az anyagok, amivel dolgozunk, 360-440nm hullámhosszú fényt igényelnek, de anyagtól függ, melyiknek mi az optimális. A dry fólia 360-370nm között, a P20 pl. 370nm felett érzékenyebb. A mellékelt képen is láthatod, hogy a kék LED fénye kiesik ebből a tartományból. Mindez nem jelenti azt, hogy az általad használni kívánt LED a 450-500nm tartományban sugároz, anyagtól függően ez eltérhet ettől. Végül is egy csomó dologgal világítottak már le UV érzékeny foto rezisztet, de szerintem a kék LED használata gazdaságtalan. Akkor inkább tedd ki a napra, az tényleg olcsó. És lehet hamarabb készen is leszel a levilágítással. Remélem butaságot nem írtam, néhány topictársunk hozzászólásai a nem is olyan távoli múltban, na meg barátom, a gugli segített
Köszi a segítséget.
Ezzel nem az anyagi része miatt kezdtem el foglalkozni, azt tudom hogy sokan napfénnyel világítanak, de mikor egy kupa P20 is egy kisebb vagyonba kerül... Ha nem válik be marad az régi levilágítóm.
Én sem kifejezetten az anyagiakra céloztam, az "olcsóbb" jelzővel, hanem, hogy kár energiát pazarolni a kék LED-re. Pláne ha van "rendes" levilágítód.
Üdv
Jelentem a kék ledes projekt TÖKÉLETES! nem hittem a szememnek amikor előhívtam gyönyörű egyenes vonalak semmi egyeletlenség éles kontúrok ilyet még a csöves cuccommal se sikerült. A levilágítási időnek 30 percet adtam, (mert végig néztem a híradót) de én nem is szoktam ilyen dolgokkal sietni inkább várok mint,hogy 2X dolgozzak. Az idő intervallumot még kifogom kísérletezni,mert szerintem ennél kevesebb idő is elég a levilágításhoz A száradással is megszoktam várni a 24 órát,a panelt nem teszem sütőbe oda a süti való és ezalatt az idő alatt is eltudom magam foglalni sajnos munkával. |
Bejelentkezés
Hirdetés |