Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   37 / 2505
(#) Gery válasza proksa1 hozzászólására (») Aug 27, 2007 /
 
Fh azt megkösszöném, amúgy már vettem 1db bc300-at és 1db bc303-at szal azt a kettőt ami tuti rosz majd cserélem, és ha majd lemérted te is akkor már biztos tudni fogom mitkell még
A diódákat pedig egyszer már lemértem, jók voltak, de lefogom mégegyszer, biztos ami biztos alapon
(#) Doncso válasza lamalas hozzászólására (») Aug 27, 2007 /
 
Szia lamalas!
Akkor igy oldanám meg a tápot ha erre áldásodat adod! Egyébként szted próbára jó a hütése, nem akarom kihajtani a belét csak próbálni hogy szól e?? Amugy az eladó egy tökfej, egy párszor már megszivatott azzal hogy ".....hú az pont nincsen de van helyette erősebb és ez tuti jó lesz bele...." gondolhatod mennyire volt jó a helyettesítő amit adott, inkább ehhez a fontosabb dolgokat a RET-ből rendeltem, na akkor a táp igy jó??

táp1.JPG
    
(#) lamalas válasza Doncso hozzászólására (») Aug 27, 2007 /
 
Igen jo a tap! A hutesre nagyon figyelj meg probara sem nagyon ajanlom, hogy szilikon zsir nelkul hasznald ... persze ki lehet probalni, de nagyon kell figyelni, hogy ne melegedjenek hirtelen tul a vegtranyok. Egy hirtelen homegfutas es el is szallhatnak! Szoval csak vigyazva jobb felni mint megijedni alapon
(#) titi válasza Kovidivi hozzászólására (») Aug 27, 2007 /
 
Ha akarod építsd meg, de ne számíts nagy minőségre.
Őszíntén szólva, én személy szerint egy fillért nem áldoznék rá. Akkor már inkább egy komolyabba ölnék pénz.
(#) Kovidivi válasza titi hozzászólására (») Aug 27, 2007 /
 
köszönöm a tippeket! csak tda2030 volt az első, és van benne vmi, ami nagyon tetszik, ezért gonolkodok rajta, hogy megépítem. Köszi
(#) titi válasza Kovidivi hozzászólására (») Aug 27, 2007 /
 
Idézet:
„csak tda2030 volt az első”
- nekem is
(#) Peti_85 válasza titi hozzászólására (») Aug 27, 2007 /
 
Sokunknak az volt az első!!! :yes:
(#) d9thc hozzászólása Aug 27, 2007 /
 
Sikerült megjavitanom a Scott erősítőt, szól mint állat Köszi mindenkinek a segedelmet
(#) Gery válasza proksa1 hozzászólására (») Aug 28, 2007 /
 
Nah üdv megint
A diódákat megint megnéztem egyiken sincs szakadás.
Kicseréltem t108-at, a kimeneti -41V megszünt és már valamiféle hangjeleket is kiad
Ez idáig már haladás, a baj csak az hogy recseg ropog szal valami még mindig hibázik
Érdekes volt hogy ha t106, t107 és t103-at ha megérintettem és kicsit mozgattam akkor zúgott a hangszóró, majd átforrasztottam, de utánna is ilyen maradt, nemtom ez jelent-e valamit
Még tovább nézegetem, ujjab bevásárlás ellöt viszont megvárom hogy jelentkezz
Majd elfelejtettem: amikor bekapcsolom kb 2másodpercig egész jó hangja van majd folyamatosan kezd el recsegni majd kb 8-10mp után beáll egy szinten, és a membrán mindtha visszafele ugrállna pedig az biztos hogy nem fordítva van bekötve!
(#) Gery válasza Gery hozzászólására (») Aug 28, 2007 /
 
Cseréltem egy t114-et erre megint meghülyült a kimeneten 10V megjelent majd a végtranyók melegedtek meg t114-is és ahogy egyre forróbbak lettek annál nagyobb volt a kimeneti dc, pedig t114(bc 300) jól müködik, 700at mutat a multi.
Nah mind1 mára már ráhagyom
Ja igen és a végtranyók B-E jei között 55 öt mutat viszont az egyiknek méghozzá t119 nek meg 27-et.A többi 3 mind 55. Ez baj-e
(#) tatabike válasza titi hozzászólására (») Aug 28, 2007 /
 
Sziasztok,

nekem is az volt az első... Mondjuk zsét én sem adnék ki érte, ha nem muszáj, az enyémet speciel egy haveromtól kaptam, még jó régen vette valahol kitben, aztán sose rakta össze...nnálam is másfél évet hentergett, mire rászántam magam. De azért ne húzzuk le annyira, mert ugyan nem hasonlítható össze egy STK-val, vagy hasonlóval, de szerintem az árához képest (kb. egy ezresből megvan egy sztereó panel), nem olyan rossz az...

TaTa
(#) Müszi válasza tatabike hozzászólására (») Aug 28, 2007 /
 
Az én első végfokom egy TBA810AS volt...
1,5évig használtam
(#) Tom025 válasza Müszi hozzászólására (») Aug 28, 2007 /
 
Ne is említsd, nekem is az volt. Csak nem "Janel-panel" könyvből?
De én semeddig sem használtam, mer f*s brummos volt a hangja, meg állandóan kontakthibás volt, mivel azt még karton-nyákra csináltam.. Utána rendes nyákra megcsinálva is csak szenvedtem vele, 10db IC-ből egy sem működött, vagy csak én voltam nagyon-nagyon béna... Első működőképes erősítőm az a100-as volt, amiről kicsit visszább már beszéltünk..
(#) Gery hozzászólása Aug 28, 2007 /
 
A t114-et viszacseréltem az eredeti ( nagy valószinűséggel rosz) tranyóra és megint "jó" volt meg pár watt recsegő hang kijött belőle. Aztán vissazraktam az ujjonan vett bc300-at és megint melegedett mint állat és folyamatosan nőtt a 10VDC
Már alapből elég vacak volt a nyák, de most a ki/be rakosgatással egyre rosszab és rosszab, lassan már úgyérzem feladom és visszaadom a gazdájának
(#) Doncso válasza lamalas hozzászólására (») Aug 28, 2007 /
 
Rendben és nagyon köszi a segítséget, igy fogok tenni!!
(#) Kovidivi hozzászólása Aug 28, 2007 /
 
hello! van egy szimmetrikus trafóm, amire két darab tda7294 van rakva. tökéletesen működnek. az egyik tápágat egyenirányítottam, és innen kap áramot egy lm371-es ic, a ventinek, meg egy 7812-es ic is innen táplálkozik. más trafóról tökéletesen működik a 7812, de ha a kivezérlésjelző negatívját és a stab ic negatívját összekötöm, szikrázik, pedig elvileg ugyanaz a föld mindkettő. Viszont a szikra miatt mégsem ugyanaz. lehet,hogy az egyenirányításnál pont ellentétes periódust egyenirányítok, ezért a kivezértlésjelző földje és a stab ic földje között a teljes tápfesz lehet a különbség? nincs elkötve semmi. A kiv. jelző az erősítetlen jel földjéhez kapcsolódik. mit tegyek? (újabb trafó már nem fér a dobozba... ) köszi a javaslatokat.
(#) Doncso válasza Kovidivi hozzászólására (») Aug 28, 2007 /
 
Hát egy rajz azért sokat segítene mert ez igy zavaros egy kicsit!
(#) Kovidivi válasza Doncso hozzászólására (») Aug 28, 2007 /
 
így néz ki sematikusan lerajzolva. itt szöveg van a rajzon.esetleg ott lehet a baj? esetleg fordított fázisban kapja a feszültséget a stab ic a kiv. jelzőhöz képest? mit tehetek ebben az esetben? Köszi!

problema.jpg
    
(#) titi válasza Kovidivi hozzászólására (») Aug 28, 2007 /
 
A 7812-es előtti egyenirányítás miatt nem ugyanazon a potenciálon van a két föld.
Szerintem ne kösd össze, vagy az egyenirányítót hagyd el abban az esetben, ha a "trafó doboz"-ról már egyenirányított jön.
(Na ez így elég félreérthető, talán képről)

föld.jpg
    
(#) titi válasza titi hozzászólására (») Aug 28, 2007 /
 
Ha nem egyenirányított, akkor esetleg csak a + ág felé egyenirányíts, a földet pedig simán kösd össze.

föld.jpg
    
(#) Kovidivi válasza titi hozzászólására (») Aug 29, 2007 /
 
hello!
sajnos a második tipp jöhet szóba, mert nincs egyenirányítás a trafónál.
tehát akkor rakjam az egyenirányítóra az egyik oldalt, és a negatívot és a földet kössem össze? nem lehet ebből is valamilyen potenciálkülönbség? Mindegy, hogy a graetz melyik váltó-lábára rakom a két kábelt? tehát ha felcserélem, akkor változik valami? ha ezek sem működnek , akkor van egy 3*3*3centis trafóm (még ez is nagy...), és lehet, hogy megpróbálom betuszkolni a dobozba. ekkor okozhat-e valami problémát, ha erről hajtom a kiv. jelzőt, és nem kötöm össze földeket? harmadik lehetőség, hogy a számítógépről is tudnék levenni 12voltot, így nem kellene trafó, viszont itt is félek,hogy nem lesz azonos potenciálon a két föld... Tehát ha nem egyesítem őket, akkor lehet valami bajom belőle?
(később rájöttem,hogy mindenféleképpen össze lesznek kötve a földek este van már...)
(#) unicorn hozzászólása Aug 29, 2007 /
 
Lenne egy kérdésem:
Szerintetek az erősítő tápjához mindenképpen toroid kell? Csak mert elég drága és meg kell rendelni. Nem jó esetleg egy egyszerű nyákba forrasztható trafó? Az egyenírányító után bőven lesz zavarszűrő kondi...
(Otthoni használatra tervezem)
(#) Kovidivi válasza unicorn hozzászólására (») Aug 29, 2007 /
 
a hangszínszabályzóhoz kellene? mert én a mellékelt képen látható trafóval fogom meghajtani...(plusz még 3db kiv.jelzőt...) biztosan nem kell oda toroid! de jobb, ha az van (de az ember pénze sajnos nem végtelen... sajnos)
szerk: természetesen a nyákba forrasztható trafó is jó.

trafo.jpg
    
(#) Kovidivi válasza titi hozzászólására (») Aug 29, 2007 /
 
egyébként megmértem, és a trafó földje, és az egyenirányított + között kb. 9volt a differencia, a trafó földje és az egyenir. föld között úgyszintén 9v... Valahogy csak bezsúfolom azt a kis trafót... köszi h segítettél!
(#) tatabike válasza Kovidivi hozzászólására (») Aug 29, 2007 /
 
Szia Kovidivi,

én azt vettem ki a szövegből, amit írtál, hogy Te a kivezérlésjelzőre egyenirányított negatívot adsz, de viszont a stab IC-re meg a földet. Na most, a kettő nem ugyanaz, mivel szimmetrikus tápról van szó, tehát a negatív az a földhöz (GND) képest negatív, és nem egyenlő vele, tehát ha megpróbálod a kettőt összekötni, ugyanolyan zárlatot okoz, mintha ugyanezt a pozitívval csinálnád. A stab IC-nek nincs negatívja, annak egy be (pozitív), egy ki (stabilizált pozitív) és egy föld (GND) lába van. Ha NEked negatívod van, akkor az a földhöz képest negatív, tehát itt a hiba. Ha rosszul éártelmeztem, akkor szólj...

TaTa
(#) tatabike válasza unicorn hozzászólására (») Aug 29, 2007 /
 
Szia unicorn,

jó a nyákba forrasztható trafó is, megfelelő szűréssel természetesen, de itt nem is a szűrés a gond, azt már meg tudod oldani , hanem a teljesítmény. Ha van akkora teljesítményű trafód, ami meg tudja hajtani a végfokodat, akkor természetesen jó... Egyszerű példa: 2x20W-os végfokhoz én minimum egy 60VA-es trafót tennék, tehát minimum a másfélszerese legyen a trafó teljesítménye, mint a végfok max. kimenő teljesítménye, de ha módod van rá, akkor inkább kétszerese. Fontos ugye a pufferelés, ezt meg a legegyszerűbb úgy számolni, hogy kimenő 10 wattonként legalább 10000-1500uF, és természetesen a táp feszültségéhez igazítva a pufferkondiét is, ami szintén nem árt, ha másfélszer annyi. A példában szereplő erősítőhöz ha mondjuk van egy 2x12VAC trafóm, oldalanként 3 amper terhelhetőséggel, akkor az 72VA. Egyenirányítás és pufferelés után ebből lesz kb. 2x15-16VDC, amihez beraksz oldalanként egy-egy 25VDC/3300µF vagy 4700µF-os pufferkondit, plusz a zavarszűrő kondikat, és már meg is van...
(#) Kovidivi válasza tatabike hozzászólására (») Aug 29, 2007 /
 
értem. és szted hogyan tudnám ezt a hibát helyrehozni másik trafó berakása nélkül?köszi
(#) unicorn válasza tatabike hozzászólására (») Aug 29, 2007 /
 
Kovidivi:
Nem, nem a hangszínszabályzóhoz lesz, ahhoz már betettem egy 12V/200mA-est.

tatabike:
Bementem a HQVideo-ba és mondtam, hogy kérek egy +-28V 300W-os toroidot. Sajnos nincs nekik, csak rendelni lehet.
Ezek után gondolkodtam el azon, hogy nem lehet-e hagyományos trafóval megcsinálni. A végfok elvileg 2x100W-os, 35-40V -ról megy. Így hát gondoltam, hogy kell nekem egy 28V-os 300W-os trafó (néhány dologban tőletek kaptam a számításhoz segítséget).
Ez tehát jó méretezés ehhez a teljesítményhez?
A kondikra én egy képlet alapján 29.000µF-et számoltam ki, de itt a fórumban azt írták, hogy elég lesz 10.000uF. Én inkább mindkét ágra 2x10.000µF-et terveztem (hiszen ha több, abból baj nem lehet).

Eddig azt hittem, hogy értem, hogy mi a VA, de akkor úgy tűnik, hogy nem. Azt gondoltam, hogy a VA szimplán ugyanaz, mint a Watt. Nem így van? Arról meg lövésem sincs, hogy a VAC mit jelent... (eddig nagyvonalúan elsiklottam fölötte )
(#) tatabike válasza Kovidivi hozzászólására (») Aug 29, 2007 /
 
Sia Kovidivi,

szerintem a 7812-es GND lábát kösd ugyanarra a helyre, ahova a kivezérlésjelző GND- je van kötve, és ne az egyenirányító negatív lábára...

TaTa
(#) tatabike válasza unicorn hozzászólására (») Aug 29, 2007 /
 
Szia unicorn,

a VA-t (voltamper), azt általában a váltakozó feszültségű (még nem egyenirányított) teljesítmény meghatározására használják, de ez csak egy irányadó (számított) mértékegység. A W (watt) pedig inkább a már egyenirányított teljesítményt jellemzi. A VAC az a váltakozó, a VDC pedig az egyenfeszültség.

A számításaid jók, elég lesz a 300W, és a 10.000µF/oldal, így megvan a 10 wattonként 1000uF...
Következő: »»   37 / 2505
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem