Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   744 / 1385
(#) karaszbandi válasza zamatőr hozzászólására (») Feb 27, 2012 /
 
Ember ilyet nem visz a házába!
(#) dizi hozzászólása Feb 28, 2012 /
 
Ilyet az ember nem visz a házába...Dehogynem,ajándékba másnak.
Készítettem unalmamban én is egy panelt, igaz erre nem kell alkatrészeket tenni.
(#) gulasoft válasza dizi hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Ilyenem nekem is van
Bővebben: Link
(#) Horvath-b89 válasza waterbear hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Hányas fúróval érdemes kifúrni?
(#) rolie válasza Horvath-b89 hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Mivel smd-ről van szó, ezért nem kell fúrni, hiszen pont ez a lényeg, a felületre kell forrasztani az alkatrészeket kép kép.
(#) Horvath-b89 válasza rolie hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Bocsi. Nem írtam ki hogy normál nyákra értettem. Nem smd-re
(#) rolie válasza Horvath-b89 hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Alkatrészfüggő. Kisebb testű, vékonyabb kivezetésű dolgoknak (kis teljesítményű ellenállás, kis kapacitású kondi) elég a 0,6 mm-es furat, nagyobbakhoz 0,8-as. Soklábú IC-knek inkább már 1-es furat kell, mert a pontatlanságok miatt nehezebb lenne bejátszani a lábait a kisebb lyukakba (nincsenek pontosan egy sorban). Ha kezdő vagy, és nem zavar, hogy "nagyobb" lyuk tátong az alkatrészlábak körül, akkor nyugodtan végigfúrhatod 1-es vagy 1,2 mm-es fúrószárral az egészet. Érdemes valami hegyes dologgal, pl. árral, vagy ollóheggyel megbökni a lyukak helyét, ez megvezeti egy kicsit a fúrószárat, és pontosabb lesz a lyuk. Ha nincs kis tokmányú fúród, akkor érdemes pár menet szigetelőszalagot, vagy még jobb vékony tömör rézdrótot (pl. blankolt fali utp kábel) tekerni a fúrószárra, hogy rendesen szorítsák a pofák.
(#) roland0327 válasza dizi hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Hogyan konvertáltad át, hogy jó legyen? Én egy ajándéknak szeretnék egy ilyet csinálni!
(#) pepe091 válasza dizi hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
[OFF]Engem is érdekel. Esetleg Photoshop?
(#) Zoli_bácsi válasza dizi hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Nem rosz, de lehetne sokkal részletgazdagabb. Olyan, mint a gulasofté. Akkor tényleg jól nézne ki.
(#) Schnitt hozzászólása Feb 28, 2012 /
 
Üdv Mindenkinek!
Kaptam egy kiselejtezett swedex laminálót, illetve csak a belsejét.
Ez áll egy motorból, egy lassító áttételből, 2 pár gumis hengerből, (behúzó, kiadó) egy pár fűtőlapból (ez még régi technika, nem a hengert fűtötték), és 2 lemez oldalfalból, ami ezeket összetartja.
Tisztítás után felszereltem egy deszkára, és kipróbáltam, ez lett az eredmény, ami a képeken látszik.

Hátravan még az elektromos részek burkolása, a fűtőszálra egy visszajelző lámpa, kapcsoló a motornak és a fűtésnek külön-külön, de úgy érzem, az alapok rendben vannak.
A5 rövidebbik oldala a max átmenő szélesség.

A hőfokszabáyozás bimetalos, most 3/4 állásban van, és 3x engedtem át rajta a nyákot.
(#) bensepeter hozzászólása Feb 29, 2012 /
 
Sziasztok! Beleszeretnék fogni a nyák készítésébe.
Ehhez igyekszek mindent beszerezni, részben már sikerült szinte mindent beszereznem, de a nyákot ki is kell majd fúrni, minden kép szeretnék asztali fúrót használni, mert azok csak stabilak és teljesen merőlegesen fúrnak.
Nézegetem többet is ilyesmire gondoltam:Bővebben: Link.
Alkalmas lehet ez a gép nyákfúrásra?
Esetleg ti milyet használtok? Képeket, linkeket, tanácsokat szívesen fogadok.
(#) gulasoft válasza bensepeter hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Ez gyenge, ennél vegyél sokkal drágábbat, ezt meg dobd ki, csak szólj, hogy mikor dobod és hova
Fele ára is bőven elég nyákfúráshoz. Ez egy nagyon komoly fémipari gép. Ha csak nyákot akarsz fúrni, el ne költs ennyi pénzt!
(#) mex válasza gulasoft hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Arra azért kíváncsi lennék, hogyan dönti, forgatja el a fúrófejet...
Szerintem csak egyszerűen elírás a specifikáció ezen része.
(#) pepe091 válasza bensepeter hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Gulasoftra reagálva, ráadásul ez nem alkalmas rá. Azt írják hogy a 3-16 mm között tud fúrószárat befogni, a nyákot meg általában 0,8 és 1mm-es fúrószárral fúrjuk. Szóval nehogy ennyit költs rá, pláne ha most kezded, akkor felesleges ekkora gépre beruházni, pláne hogy nem fogod tudni arra használni amire akarod. Lehet kapni több helyen (HEStore, Praktiker, Obi) mini drill-t, ami direkt panel fúráshoz van tervezve, és azokhoz is lehet különböző állványokat kapni, amibe be tudod fogatni a fúrót.

Pár hozzászólással feljebb linkeltem pár fúrót, ami egy hobbistának tökéletesen megfelel szerintem.
Üdv!
(#) Zoli_bácsi válasza bensepeter hozzászólására (») Feb 29, 2012 / 1
 
Helló Itt van néhány link. Én a PROXXON terméket nagyon ajánlom, tapasztalatból mondom, hogy nagyon minőségi árú. Nem csalódtam benne, nagyon precíz készülék. Nekem 12V-os Micromot 50/E készülékem van, fordulatszám szabályzós. A trafó NG/2S

Ha jót akarsz, innen választasz.

Fúró állvány


Befogó patronsor:


Trafó

Fúró készülék


Olyan állványos fúróm nekem is van, illetve hasonló, Azt a dobozolás alkalmával szoktam használni.
(#) pepe091 válasza Schnitt hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Szép lett, gratulálok!
Azt megkérdezhetem, hogy hányas papírt használsz csiszoláshoz? Mert a képeken úgy tűnik (nekem) mintha mélyebb karcok lennének a vezetősávokban. De lehet csak a fény játszik velem.
(#) bensepeter válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Helló! Nagyon szépen köszönöm a konkrét összeállítást.
Nagyon sokat segítettél. Valóban megfelelőbbnek tartom erre a célra és olcsóbb is. örök hála. :kalap:
(#) gulasoft válasza pepe091 hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Normális nyákfúrásra az ember vastagított szárú keményfémfúrót vesz, annak a szára 3mm. Ugyan akkor nem árt ha van 10.000 körüli fordulata, bár én a tesco-s álványos fúrómmal is fúrtam nyákot.
(#) roland0327 válasza pepe091 hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Én még mindig fémvattát ( dörzsit ) használok és szerintem ettől nincs jobb.
(#) pepe091 válasza roland0327 hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Értem, akkor jó, csak innen máshogy nézett ki
Én meg a 600 as vizes csiszolás híve vagyok
(#) pepe091 válasza gulasoft hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Amit én használok, annak is bőven megvan a fordulata, olcsóbb, de eddig még (koppkopp) nem csalódtam benne.
(#) roland0327 válasza pepe091 hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Én is azzal kezdtem
(#) kameleon2 válasza pepe091 hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Ellent kell mondjak. Nekem asztali fúrógépem van és a 3-3,2mm-es vastagszárú -de 0,6 - 0,8 - 1-es hobbifúrókat tökéletesen be lehet vele fogni. Mivel felcsapágyaztam és nem üt - sokkal jobban tudok vele nyákot fúrni, mint a kézi furdancsokkal. Pedig van egy 20 éves miniplexem és egy 135W-os 230V-os Klauss maróm is. Az igaz, hogy ha sokat fúrsz a nagyobb fúrószárakkal mást, akkor a tokmány kopik és már nem lehet rendesen befogni a 3-as szárakat. Nekem ez a gép már 3 éve megy, még martam is vele kényszerből, mégis bírja még a tokmánya. Tehát ha nagyobb gépet akar venni - nem kel lebeszélni róla. Ha csak 1-2 nyákot akar évente fúrni - arra valóban jók a furdancsok is, de sajnos némelyik nagyon ótvar minőség. Amelyik már jobb - árban ott van mint az asztali gépek. Nekem mondjuk az Einhellből az 501/1-es van csak az is bőven elég. Ha meg nagyban akarja csinálni arra úgyis CNC kell.
(#) Zoli_bácsi válasza kameleon2 hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Az Einhell 50/1 nyákfúrásra teljességgel alkalmatlan. A felfogató, és egyéb nagyobb furatok kialakítására alkalmas csak. No meg a dobozolásnál. Nekem is pont ez az Einhell van.
(#) kameleon2 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Mint említettem fel lett csapágyazva...... A gyári csapágynak nevezett csúszócsapágyakról nem vagyok jó véleménnyel én sem, így viszont nagyon cool.
(#) pepe091 válasza kameleon2 hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Értem. Azt viszont továbbra is állítom, hogy aki azt mondja, hogy "bele akarok vágni a nyák készítésbe" az nem fog hirtelen napi szinten nyákot gyártani, ezért írtam, hogy felesleges lenne 60 x ezer forintot költeni egy fúrógépre.
És természetesen azt aláírom, hogy minőségben verhetetlenek a nagyobb jobb gépek ,a kicsikkel szemben.
(#) jani1987 hozzászólása Feb 29, 2012 /
 
Próba nyák használatára van valami ötlet? Ha több pontot akarok összekötni, akkor ki milyen kötési technikát alkalmaz?
(#) kaqkk válasza jani1987 hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Szigeteletlen vezetéket -lecsípett alkatrészlábat ...http://mickey5.fw.hu/leirasok/tippek/20090719/pcb_silk07.jpg
(#) janikukac válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Nekem nagyon tetszik! Ez dry fóliás , ugye? Már én is unom a p20-at, át kellene térjek de ahhoz meg lamináló kell, hogy jó eredményt elérjek. Szerintem arra meg csak később tudok beruházni !
Következő: »»   744 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem