Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   140 / 582
(#) mátraitibor hozzászólása Feb 29, 2012 /
 
Sziasztok!
indesit wt90-es viccelődik velem. Az oblítő mágnese szakadt volt, kicserélés után most állandóan tölt. Jelet egy kis triacon kap, panel ok, beépítési oldalon elenek ok, halvány "füst" szerű nyomok vannak (valamikori párásodás?). ?: lehet, hogy a triac úgy megy tönkre, hogy zárva marad? Mi az a VR 6 névre a triaccal párhuzamosan kötött izé (K279)?
A fűtése sem működik, tudja valaki, hogy a hőérzékelő patron rezisztív vagy esetleg kapacitív lenne?
most semmilyen átvezetést nem mutat.
Az öblítő mágneséről a sarut lehúzva hidegen végigjárja a programot.Segítséget előre is köszönöm.
(#) imikee10 válasza mátraitibor hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
A VR6-os egy varisztor. A hőérzékelő rezisztív még pedig NTC és hőre csökken az ellenállása. Kohm-ba mért értéknek kell lennie. Pontosan fejből nem tudom, de olyan 12 Kohm körül vagy ez alatt.

Imi
(#) mátraitibor hozzászólása Feb 29, 2012 /
 
Köszi gyors válaszod, ez úgy van ültetve, hogy akár a triac melegedését is érzékelhetné. Lehet hogy ha a varisztort és a triakot kiforraszton, üresen hagyva mély nyomot hagyok az vezérlésben? új alkatrés beszerzéséig ezt gondoltam megoldásnak, ok az öblítőt kézze, de ha ezzel mégnagyobb bajt csinálok, nem tenném. Azért bosszantó, hogy 30-50Ft.-os kütyük miatt 30.000.-rugóért kellene új agyat vennem!
Eddig is köszönettel
öcsi
(#) zolika60 válasza mátraitibor hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
A varisztorral kapcsolatban tévedésben vagy. Az egy túlfeszültség védelem. Bővebben: Link
(#) Dutyi válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Köszönöm a segítséget! Lejött szépen. A szimering felőli csapágy ment szét. A másik oldali csapágyat kiütöttem a szimering és az alatta lévő csapágy hogy jön ki? Ütögettem de nem mozdult.
(#) zolika60 válasza Dutyi hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
A szimeringet bányászd ki egy erősebb csavarhúzóval, vagy valami alkalmatos feszegető szerszámmal. Azt úgy is cserélned kell ne félj szétrombolni. Aztán majd látod. Lehet, hogy zégergyűrű is van ott nem ismerem a konkrét gépet.
(#) zimpet hozzászólása Feb 29, 2012 /
 
Sziasztok!

A mostani delikvensem egy AEG 72620, ami nem akar lekattanni a c9- es hibáról. Azt tudom, hogy az motorhiba, de bekapcsolásnál egyből kidobja. Nem csak indulásnál kéne hibakódot adni? Hogyan tudom resetelni a hibakódokat?

Köszi.
Péter
(#) shark hozzászólása Feb 29, 2012 /
 
Sziasztok!

Van egy 2009-es Fagor 3F 109 típusú mosógépem. Az utóbbi pár hónapban észrevettük, hogy ritkán, de megjelenik alatta kb. egy dl víz. Mivel az előlapon megjelent a rozsda, felfordítottam, és megnéztem, mi a helyzet vele, sejtettem, hogy valahol rozsdás, és le kell foszfátozni, és festeni. Sajnos eléggé elszomorító, amit láttam. Mellékeltem a képeket. A R0010643.JPG képen látszik a mosószer-adagoló alatt egy kis rozsda, nem tudom, hogy onnan ered-e a víz.

Van ötletetek, hogy mit lehet vele csinálni?

Köszönettel:
shark

R0010641.JPG
    
(#) shark válasza shark hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Kép kimaradt...

R0010643.JPG
    
(#) imikee10 válasza shark hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Azt látni és tapasztalni kell. De ez hogy 3 évesen így néz ki...
A belseje megegyezik egy 10 évesével.

Imi
(#) shark válasza imikee10 hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Szóval jobb híján kapjam szét teljesen, és meglátom, hogy hol csöpög...
(#) zolika60 válasza shark hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Igen. No meg fesd be, hogy ne egye meg a fene. :yes:
(#) shark válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Hétvégén fogok vele tudni csak foglalkozni, meglátom, mi lesz.
(#) zimpet válasza shark hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
Nagyon olyannak tűnik, hogy a mosószer adagolónál folyik. Ha ott kijut a víz előre, akkor a lemez belsején lefolyik és alul megy, ahol utat talál. Nézd meg az üstszájtömítést, hogy nincs-e rajta lyuk, vagy szakadás. Ha ott minden ok, akkor az első vízbeengedés után húzd ki a mosószer adagoló ajtaját és alatta nézd meg, hogy van-e víz. Persze ott, ahol nem kéne lennie... Ha így megy egy egész mosás, akkor alul (ha nem teszed fel a műanyagot alul) látod hol folyik ki a házból a földre. Whirlpool-oknál tapasztaltam többször, hogy a vízkövesedés miatt a vízbefújó nyílások kezdenek eltömődni és előre is spriccelik a vizet, ami picit kijut. Aztán csak folyik-folyik-folyik belül lefelé....
Ha ott sincs víz, akkor a tartályt a dobházzal összekötő gumicsövet nézd meg nem lazult-e le, bár ez a legvalószínűtlenebb.

Péter
(#) shark válasza zimpet hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
Szia!

Köszönöm a válaszod! Valóban, a vízbefújó nyílások vízkövesnek tűnnek, bár működés közben majd jobban látszik, mi lesz a baja. Hétvégén ezt ezeket ellenőrzöm.

Üdv.:
shark
(#) Dutyi válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
A szimering alatti csapágy volt szétesve. Szétszedtem , vettem új csapágyat + szimeringet , összedobtam és most megy szépen. Köszönök mindent!
(#) zolika60 válasza Dutyi hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
Örülök, hogy sikerrel jártál.
(#) gazdoki40 hozzászólása Márc 1, 2012 /
 
Üdvözlök mindenkit! már régen görcsölök a Whirlpool AWO5246,tip mosógéppel, a jelenség a következő, két zsebkendővel, végigmegy a program, de két törölközővel már nem indul el, nem bírja átfordítani a dobot,már cseréltem motort is, de a helyzet nem változott, már voltam Wirlpool bácsiéknál is, de ők 40e ért a program kapcsolót akarják cserélni, amit én nem szeretnék, miben tudnátok segíteni, vagy megtudjátok-e javítani, vagy bármilyen megoldás érdekel.
Előre is köszönöm.
Üdv lujo.
(#) Zsila Balázs válasza lukovicsek hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
Szia Laci!
Megnéztem a szintérzékelőt,belefújtam kattant,a szürke kondit meg nem látom,nem tudom,hogy mit cseréljek ki ......kérlek segítsél!!!
Üdv:Balázs
(#) Zsila Balázs válasza Zsila Balázs hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
Sziasztok!!!
Tehát elindul vizet vesz fel,ki is nyomja,és leáll,arrébb pöckölöm a programkapcsolót....elindul vizet vesz fel,de ha nem "vinném" arrébb a progikapcsolót szerintem még mindig venné a vizet,de lehet ,hogy csak búg a motor???? (AWT 5109)
Kérem aki tud segítsen!!!!
Üdv:Balázs
(#) tvibi hozzászólása Márc 2, 2012 /
 
Üdv!
Adott egy whirpool automata mosógép ennek a hiba jelensége mosás közben gyakran megáll. Mi lehet a problémája?
Válaszokat előre is köszönöm!
(#) zolika60 válasza tvibi hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
A szénkeféket nézd meg a motorban. Ha rövidebb mint 1,5cm akkor ráleltél a hiba okára.
(#) zolika60 válasza Zsila Balázs hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
A te gépedben is rákukkantanék a szénkefére.
(#) tvibi válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Hát nem tudom, hogy ilyen jellegű-e a probléma. Amikor megáll a centri ikon villog és amikor végig ment (elvileg) a program meleg volt a ruha amit előtte még nem tapasztaltak.
(#) gazdoki40 hozzászólása Márc 2, 2012 /
 
Üdvözlöm Önöket Kedves barátaim!
Nagyon szépen köszönöm, hogy nem válaszoltatok a levelemre, én amint írtam, szerettem volna tanulni tőletek, de úgy látom hiába fáradoztam, nagyon sajnálom hogy, egy mondatra sem méltattatok, azt is elfogadtam volna hogy, tabu a dolog nektek.
a továbbiakban nem szeretnék a közösséghez csatlakozni, tartozni, kérem töröljék az adatomat!!

és még egyszer ,nagyon köszönök mindent!!
(#) Zsila Balázs válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Köszönöm Zoli!
Megnézem,hátha....,írok majd.
Üdv:Balázs
(#) zolika60 válasza gazdoki40 hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Az hogy egy fél nap alatt nincs a kérdésedre válasz még nem ok a duzzogásra. :yes: Ha töröltetni akarod magad azt pedig a moderátoroktól kérd.
(#) otto54 válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Sziasztok!
Én is szoktam kérdezni,hol van válasz,hol pedig nincs!
Ezt természetesnek veszem. Jobb ha nem kapok választ,mintha hülyeséget írna valaki,csak azért,hogy ne legyen a kérdésem válasz nélkül.
Nyilván az adott kérdésre nem lehetett konkrét választ adni,legfeljebb csak találgatni.
Egy konkrét hiba jelenségnek lehet több oka is. A kapott válaszokat én arra használom,hogy az adott problémát több szemszögből is lássam. Én jónak tartom ezt a fórumot,más fórumon,talán még ennyi segítséget sem adnak.
Üdv. Ottó
(#) kissi válasza otto54 hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Teljesen egyetértek Veled, bár ebben a topicban nem szoktam hozzászólni, de rendszeresen olvasom és úgy látom nagyon segítőkészek a tagok :yes: ! és nagyon sokat lehet tanulni a hozzászólásokból is!

Steve
(#) osi válasza gazdoki40 hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Adj uram , de azonnal.
Úgy vélem az itt "segítséget" nyujtó emberkéknek, jó esetben van munkájuk is, és nem az itt kapott köszönötekből tengetik életük, így hát nem biztos, hogy egész nap arra várnak, hogy végre legyen egy kérdés a fórumon, amirre rögvest tudnának válaszolni.

A mondás szerint "Mindennek ára van"
Ez itt a türelem és esetleg a köszönet.

Szénkefés motornál még nem találkoztam ilyennel.
Amennyiben a mocin nincs 2db szénkefe, úgy van hozzá egy indító kondi ami tud ilyet csinálni.
Következő: »»   140 / 582
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem