Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1612 / 3960
(#) szikobur hozzászólása Márc 2, 2012 /
 
Sziasztok mágusok,a segítségeteket kérném a következőkben,12-voltos ablaktőrlő motorból és állítható tápfeszültségű adapterből szeretnék építeni egy horgászbot forgató és ezáltal szárító masinát.A kérdésem az lenne hogy hány amper órás adaptert vegyek a motorhoz ha nincs feltüntetve rajta ez az információ,vagy hogyan tudom ezt megállapítani?Lehet hogy nektek ez banális kérdés de nekem igen fontos lenne,segítségeteket előre is köszönöm szépen.
(#) zolika60 válasza szikobur hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Kapcsold egy akkura és mérd meg az áramfelvételét. Egyébként olyan 100W körülire saccolnám. Tehát 10-15A.
(#) szikobur válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Köszönöm a választ zolika60,nagy vagy uram)
(#) Patesz24 hozzászólása Márc 2, 2012 /
 
Hello!ezt a nyáktervet megnézné nekem valaki,hogy így kell a nyákra rárajzolnom vagy tükrözni kell??Előre is köszönöm!
(#) david550 hozzászólása Márc 2, 2012 /
 
Sziasztok.
Van egy kis mikrofonom, csak fogalmam sincs, hogy milyen fajta. Csak az van ráírva, hogy "XL-R", és jó kicsi, kb 5mm-es, fémből van a háza, 2 kivezetése van.
Ebből meg lehet valamit állapítani?
Ja, és még azt tudom, hogy a gépnek volt a mikrofonja (fülhallgatón).

kép 012.jpg
    
(#) david550 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Nagyon köszi, ez segített
(#) reloop válasza blackdog hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Javítva
(#) atesz95 hozzászólása Márc 2, 2012 /
 
Sziasztok valaki el tudna kuldeni ennek a futofenynek a nyakrajzat? http://bsselektronika.hu/index.php?id=536
(#) atesz95 hozzászólása Márc 2, 2012 /
 
erre az emailra johet: atesz_95@yahoo.com
(#) blackdog válasza reloop hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Milyen szépen javítottad a nyelvtanom
Viszont ezt nem igazán értem. Ez gyakorlatilag egy jaxley kapcsoló?
Mivel én ezt az egészet 1db kapcsolóval szeretném megoldani.
(#) reloop válasza blackdog hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Lényegében az, az előbb linkeltem egy egyszerű tologatósat.
(#) blackdog válasza reloop hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Van itthon ologatós és jaxley is. Kipróbálom. Igazából 1,5A lenne a max. áram így jaxley talán jobb megoldás. Gondolom a diódás megoldás is jó lenne csak figyelembe kell vennem a diódán eső feszültséget.?
(#) compaqamplifier válasza szikobur hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Kocsi akuról leméred multiméterrel hogy mekkora áramot vesz fel.
(#) reloop válasza blackdog hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Jól látod. A választó kapcsolók többsége két áramkörös, ezért gondolom felesleges bevetni a diódát.
(#) minicooper hozzászólása Márc 2, 2012 /
 
Hali!
Hol lehet kapni piezopaneleket?
(#) vilmosd válasza blackdog hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Valami ilyen megoldassal meg lehet oldani egy kapcsoloval. A Yaxley, es a tolokapcsolok nem biztos, hogy kibirjak rohoges nelkul a 1.5 ampert, viszont lehet kapni sima tumbler kapcsolot, ami kozepallasban szakadas, es a ket oldalon kapcsol egy-egy kimenetet. A dioda valami shottky tipusu lehet, es akkor jelentektelen a feszultsegeses. A rossz PC tap elokelo alkatreszforras. Ott talalsz 3-5-10 amperos diodat.
(#) kendre256 válasza minicooper hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Piezo zümmerre keres rá. Olyan kell, ami nem szól (sípol) önmagában, a sípolósok leírásában benne van, hogy pl. 12V-os. Vagyis olyan is jó, csak ki kell szedni belőle az elektronikát, ami sípoltatja.
Itt is vannak
Mire kell?
(#) prukyt hozzászólása Márc 3, 2012 /
 
Sziasztok!

Lenne egy kezdő kérdésem, ha segítenétek megköszönném.
Egy 230/24 AC traforól üzemelő öntözővezérlést, hogy lehetne elemről működtetni? Mondjuk egy 9V elemről vagy hasonló.
Illetve van olyan inverter ami 9V DC-ből csinál 24V AC-t?
Kisteljesítményű mágnesszelepeket vezérel az elektronika. 200-400 mA kell a záráshoz.
Köszönöm.
(#) qvasz2 válasza prukyt hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
A 9V-os elemet felejtsd el! Vegyél hozzá 24V-os akkut, minél nagyobbat, arról meg lehet oldani. (két db 12V-os sorba kötve is jó)
(#) Stefan válasza prukyt hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Minden megoldható de nem lenne túl célszerű pont 9V os elemről működtetni szerintem, mert nagyon kevés ideig bírná.
Nézd meg a 9V os akkuk átlagos kapacitását. Bővebben: Link
(#) exabit hozzászólása Márc 3, 2012 /
 
Üdv!
Van egy fűnyírómotorom, amelynek tudom az üresjárati teljesítményfelvételét, de azt nem hogy terhelve mennyi. Nincs valami ökölszabály hogy terhelve mennyit vehet fel? Egyébként neten hirdetem eladásra, itt meglehet nézni a méreteit: Bővebben: Link
Úgy látom sokakat mégrémít amikor csak azt olvassák el hogy 200 Watt, de azt már nem veszik figyelembe hogy ez az üresjárati fogyasztása.
(#) gordonfreemN hozzászólása Márc 3, 2012 /
 
Sziasztok!
(Kérlek javítsatok ki ha valamit rosszul gondolok, írok)
Teljesen idevágó topikot nem találtam. A következő kérdéseim lennének:
A véletlen-fázisú (random-phase/moc302x) illetve a nullátmenetű (zero-cross/moc306x) optotriakok között mi a különbség? Felhasználás szerint is elmagyarázhatjátok akár.
Köszi!
(#) mindenes válasza gordonfreemN hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Az első típus a szinusz hullám bármelyik pillanatában kapcsolhat, az utóbbi csak a szinusz null átmeneténél vezérli a triakot. Ez utóbbi alkalmazása előnyösebb, mert kevesebb zavart küld vissza a hálózatba.
(#) gordonfreemN hozzászólása Márc 3, 2012 /
 
Köszi a választ, még egy kérdést bedobnék:
Még egy alkatrészes kérdés:
LM317T, L7812Cv, LM2576-12.
Ezek közt mi a különbség?
(#) mindenes válasza gordonfreemN hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Szivesen, nincs mit.
Az első IC egy változtatható kimenetű stabilizátor 1,5A ra a második csak fix feszültségre van, a harmadik pedig szintén szabályozható kimenetű kapcsolóüzemű feszszabályzó. Adott kapcsolás dönti el hogy melyket hova érdemes tenni. Üdv.
(#) SzervízMacska válasza gordonfreemN hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Olvasd el az adatlapjukat, és megtudod... Első kettő disszipatív, az utolsó kapcsoló üzemű szabályzó. A 317 szabályozható feszültségű.
(#) janikukac hozzászólása Márc 3, 2012 /
 
Sziasztok ! Itt az első lábbal van szemben a 10.? Tehát ugyanott csak a másik oldalon? Bővebben: Link
(#) blackdog válasza janikukac hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
:yes:
(#) Prometheus01 hozzászólása Márc 3, 2012 /
 
Sziasztok,

Lenne egy olyan kérdésem, hogy BC182-vel lehet e 12V, 2W-os égőt kapcsolgatni, helyesebben szólva elbírja e a kb 150mA-t. És hogy mekkora az a bázisáram amit még tolerál folyamatos üzemben. Köszönöm előre is.
(#) vilmosd válasza Prometheus01 hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Nem nagyon, mert az ego hidegellenallasa miatt indulaskor 5-6-szoros aramot vesz fel,ami rogton a masvilagra kuldi a tranyot. Talan a KN2222 (TO92 tokos 2N2222) megfelene ego meghajtasra.
Következő: »»   1612 / 3960
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem