Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Forrasztási 1×1 forrasztástechnikai miértek
Lapozás: OK   32 / 81
(#) béla válasza san398 hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
Egyet értek ODU véleményével. Viszont annyival kiegészíteném, hogy a dugattyúra erősített tüske, ami a teflon hegybe lerakódott ónt tolja ki, fontos, hogy meglegyen. Nekem egyébként egy kb. 20éves típus van, amit még Kassán vettem. Bőrből van a dugattyú tömítése és azóta is kifogástalanul működik. Sajnos már nem árulják régóta pedig vettem volna még párat.
(#) satlokk válasza kadarist hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
Elég jó videó,ajánlom mindenkinek és kezdök is megnézni.
(#) ODU válasza satlokk hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
Nekem a forrasztással kapcsolatba ez a kedvenc videóm. A videón látszik, hogy ólommentes forrasz anyagot használnak. Ez a kötés megszilárdulásakor látszik, hogy egy rideg kötés jön létre. Illetve mindenhol adagolják hozzá a folyasztószert. Ezek sajnos nagyon drága dolgok lehetnek (a folyasztószer különösen minőségi). Szerintem nagyon nagyon profi videó. Ajánlom mindenkinek.
(#) szikorapéter hozzászólása Feb 20, 2012 /
 
Sziasztok.Nekem van otthon egy régi orosz hűtőgépkompresszorom és arra gondoltam nem lehetne-e belőle valami módon ónszippantót készíteni. Azt irták rá a maximum nyomás az 16bar.Ha tudtok akkor köszönöm a segítséget.
(#) Dániel X hozzászólása Feb 22, 2012 /
 
Üdv!

Mágneskapcsolós-kattogós- Weller pákahegyhez tartozó szám-hőérték táblázatot tud valaki?
(#) zolika60 válasza Dániel X hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
Parancsolj. Bővebben: Link
(#) Dániel X válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
Üdv!

Köszönöm szépen.
(#) zolika60 válasza Dániel X hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
Szívesen. Innen vettem:Bővebben: Link
(#) store92 hozzászólása Feb 23, 2012 /
 
Heló!

Páka vásárlás előtt vagyok, de nem tudom melyik a jó a 230V-os vagy a 24V-os. Azt tudom, hogy a mágneses hőfokszabályzósak a jók. Na most kinéztem magamnak ezt a pákát, de nem tudom elég lenne-e 30W és hogy ez olyan mágneses hőfokszabályzós-e? Bővebben: Link
Válaszokat előre is köszönöm!

A LINK-gombot is használd, légy szíves! Köszönjük.
Frankye
(#) iimi válasza satlokk hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Jó, de nem ólommentes a forrasztóón - szerintem!
(#) speed008 hozzászólása Márc 2, 2012 /
 
Az lenne a kérdésem, hogy a kábelvégeket be szoktátok-e futtatni ónnal pl. sorkapocsba csatlakoztatás előtt? Melyik a jobb a forrasztott vég vagy a csupasz réz?
(#) kaqkk válasza speed008 hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Mostanában érvéghüvelyt nyomnak a vezetékvégre ,hogy összefogja az elemi szálakat
(#) speed008 válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
De a leforrasztás attól még használható vagy kontakthibát okoz?
(#) SzAndras00 válasza speed008 hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Szia.Tilos. Kb 25 éve. Főleg, ha nagyobb áram is megy át rajta. Ha gondolod, elmondom, hogy miért.
András
(#) speed008 válasza SzAndras00 hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Érdekelne
(#) SzAndras00 válasza speed008 hozzászólására (») Márc 2, 2012 / 1
 
Szia! Arról van szó, hogy ónozáskor a réz elemi szálak közötti teret töltöd fel ónnal. A csavarkötés során valamekkora nyomatékkal meghúzod a kötést, ha soha nem melegszik meg, valószínűleg örökös lesz. Viszont, ha megmelegszik egy kicsit, akkor az ón szerkezete megroskad, gyakorlatilag kiolvad a csavar szorítása alól, ami láncreakcióban egyre melegedő kötést okoz, az meg egyre rosszabb kötést, ami miatt meg megint jobban melegszik...stb
(#) speed008 válasza SzAndras00 hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
a hidegfolyás jelensége miatt?
(#) speed008 válasza SzAndras00 hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
akkor ha csak a csupasz rezet megsodorva bedugom a csokiba az jó?
(#) proba válasza store92 hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Én régen a lengyel pillanatpákára esküdtem (apróbb munkákhoz nem igazán kényelmes de kellő ügyességgel sok mindenre használható Az SMD alkatrészekhez viszont már nem való) ,később ennek kicsit olcsósított változatát vettem egyik ismerősömnek.No abban nem volt köszönet az mire a cin megolvadt lejárt a maximális előírt üzemideje ) .Attól félek ez is valami olcsósított változat.Egy rendes hegy többe kerül mint ez a páka, ettől kezdve jobban jársz, ha használtan veszel egy rendeset.(a 30W szerintem amúgy is kevés.legalább 50W.)
(#) SzAndras00 válasza speed008 hozzászólására (») Márc 2, 2012 / 1
 
Ha lemezes a sorkapocs, tehát a csavarja nem tudja elnyírni az elemi szálakat, akkor mehet közvetlenül. Ha nem ilyen, akkor érvéghüvely.
(#) speed008 válasza SzAndras00 hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Köszönöm a segítségedet!
(#) speed008 válasza SzAndras00 hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
És az mennyire durva ha sima csavarosba belesodrom a vezetéket és meghúzom?
(#) kaqkk válasza speed008 hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Nagyon!
(#) jenebala válasza speed008 hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Használj érvéghüvelyt! Viszonylag olcsón lehet már kapni fogókat barkács áruházakban.
(#) speed008 válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Akkor veszek majd lemezes sorkapcsot. Azt akkor biztonsággal használhatom?
(#) jenebala válasza speed008 hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Egy fokkal jobb, bár én a hüvelyre esküszöm, nem túl szabványos és megengedett módszer még, a kábel beonozása, és úgy rögzíteni csokiba, de szerintem megfelelőbb mint a sima MT- kábel szorítása csokival.
(Végső esetben ez a módszer is lehet egy alternatíva, de attól is függ a dolog hány amper fog folyni a vezetőben.)

Most olvastam visszább hogy erre kérdeztél rá.. bocsi
(#) kameleon2 válasza store92 hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
A Weller TCP pákákat sokan (én is) azért szeretik mert kettős szigetelésű. Azaz 24V-os transzformátorral működik (ez 1) és a forrasztócsúcs galvanikusan el van választva a fűtőszáltól (2). 50-60 W a legideálisabb - legalábbis én azt tapasztaltam az elmúlt 30 év alatt. A 25 éves Welleremmel (50W) ugyanúgy forrasztom az ROHS-t is mint azelőtt a hagyományos ónt. Csak megfelelő hegy kell bele. Én olasz hegyet vettem még a Budafoki úti Mikronika, vagy Mikroelektronika boltban. Ez már 10 éve megy. Azelőtt a Puskás hegyeket havonta cseréltem benne, mert nem volt megfelelő az anyaga és a felületkezelése. Akkor szidtam, de mint kiderült nem a pákával volt a baj. Azóta a powersupply.hu -ról beszereztem egy miniatűr tápot is, ami nem nagyobb mint egy faliadapter, így hordozhatóbb.
(#) speed008 válasza jenebala hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Köszönöm mindenkinek, hogy segített. Vettem elég rusztikus sorkapcsokat. Mondta az eladó, hogy csak sodorjam meg és huzzam meg, akkor nem lesz vele gond. Egyébként egy fényorgonáról van szó. Amper főleg a dugajoknál lesz (bta16 os triakokkal van szerelve). Reméljük jól fogja bírni. Bár nem a témába vág,de van egy 20 cm magas tölgyfa dobozom , ha azt áttalakítom és a tetejét fémből megcsinállom, akkor jó lehet az fényorgona doboznak? A panelok az aljától kb 10 cm távolságba lennének. Az aljára pedig valami fém lapot tennék, hogy ha leesik valami véletlenül ne legyen gond. Csak abból indulok ki, hogy régen minden hasonló dobizban volt, pedig azok melegedtek is.
(#) proba válasza jenebala hozzászólására (») Márc 8, 2012 /
 
A kábel beónozása a lehető legrosszabb.Az ón idővel felpuhul,valamint egy plusz átmeneti ellenállás keletkezik....Szerintem simán sorkapocsba dugva az MT-t sokkal jobb,tartósabb kötést ad.Persze érvéghüvellyel az igazi.
(#) szikorapéter hozzászólása Márc 10, 2012 /
 
Sziasztok.Nekem van otthon egy régi orosz hűtőgépkompresszorom és arra gondoltam nem lehetne-e belőle valami módon ónszippantót készíteni. Azt irták rá a maximum nyomás az 16bar.Ha tudtok akkor köszönöm a segítséget.
Következő: »»   32 / 81
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem