Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » EAGLE NYÁK tervező
Témaindító: csonthulye, idő: Dec 1, 2005
Témakörök:
Eagle leírások a neten:
Eagle alkatrész-könyvtárak: http://www.snapeda.com
és a leírás hozzá.- http://www.piclist.com/images/www/hobby_elec/e_eagle.htm - http://pa-elektronika.hu/hu/cikkek/75-eagle.html
Hello!
Mielőtt törlöd a polygont nevezd át valamire (olyanra ami még nincs), töröld a polygont, majd nevezd vissza a signalt GND-re!
Csak én nem látom, vagy ténylge "üres" a csatolt file?
![]() ![]()
Lenne egy kérdésem:
Kézzel végzem a nyákterv elkészítését (egyoldalas nyákot akarok csinálni) és eljutok egy olyan pontig, ahol már nem látok más megoldást, minthogy átkötést kell alkalmazni. Van erre valami frappáns módszer az Eagle-ben? Ti hogyan szoktátok csinálni?
mármint az érdekelne, hogy hogyan lehet megoldani, hogy 1 oldalas maradjon a nyák, de az átkötés is szerepeljen benne valahogyan?
ha ez a kérdésed lényege, akkor tegyél bele 0 Ohm -os ellenállást az átkötés helyére...
Kapcsold be a top réteget,ott készitsd el az átkötést. Nyomtatáskor csak a bottom réteget nyomtasd.
Na hát ez a világ leprofibb megoldása! Kár, hogy nem tudok érte pontot adni! Köszönöm
Valaki nem tud egy olyan Eagle-t amibe nem csak 80x100 mm-ben lehet tervezni, hanem nagyobba is.
Előre is kössz.
ha megveszed, akkor tud nagyobban is...
helló van tippetek, hogy az elvi rajz nyomtatásánál miért kapok a feliratok helyett csak fekete kockákat?
Valószínűleg az a baj, hogy a program olyan karakterkészletet használ, amit a nyomtatód nem ismer.
Egy tipp, nem biztos, hogy bejön: Tegyél fel egy "pdf-nyomtató" progit, azzal nyomtasd ki pdf file-ba, majd onnan nyomtasd ki papírra. Nem biztos, hogy bejön, de egy próbát megér! PDF Creator, free, magyar pdf nyomtató.
Hogyan lehet a nyákterven 90 fokos osztásnál kissebb szöggel forgatni az alkatrészeket?
Amikor a Move ikonal a mozgatást bekapcsolod a menüsoron megjelenik egy Angle feliratú mező. Ebbe kattintva tettszőleges értéket adhatsz meg. Először kijelölöd a mozgatandó alkatrészt (két kattintás) , majd beírod a forgatás szögét és Enter.
Kösz. Az a bajom, hogy ahhoz képest amit eddig használtam ez nagyon pilótavizsgás.
Szia !
Idézet: „ez nagyon pilótavizsgás.” A tudásához képest valóban az. Üdv!
Alapból jó minden beállítás, csak OK, meg Tovább, és már kész is.
Én írtam:
Idézet: „Tegyél fel egy "pdf-nyomtató" progit...” Paul64 írta: Idézet: „Kösz. Az a bajom, hogy ahhoz képest amit eddig használtam ez nagyon pilótavizsgás.” Te írtad: Idézet: „„ez nagyon pilótavizsgás.” A tudásához képest valóban az.” Erre írtam: Idézet: „Alapból jó minden beállítás, csak OK, meg Tovább, és már kész is.”
Oké akkor nekem írtad? A pilótavizsgát arra értettem, hogy arra a célra amire a fórum többsége használja arra túl bonyolult. Én kisszériás gyártással foglalkozom és az a benyomásom elsősorban olyan emberek csinálták, akik csak 20 rétegű pc alaplapok tervezését tudták elképzelni, mint projectet. Az egész túl németes nekem. De sajnos szűk a kínálat.
Szia !
Idézet: „A pilótavizsgát arra értettem, hogy arra a célra amire a fórum többsége használja arra túl bonyolult.” Én erre írtam, hogy bonyolult a kezelése ahhoz képest ahogy rajzol a program. Üdv!
Eagle-ben hogyan lehet ezt megcsinálni? Mármint azt, hogy megtervezem a nyákot, majd a vezetékeket kitöltő üres részt feltöltöm, és így azokat nem kell lemaratni.
Szia !
Itt láthatsz és hallhatsz pár dolgot az Eagleről A problémád megoldása is ott van (auto-GND létrehozása) Üdv!
Én a pdf nyomtatóra írtam, hogy nem pilótavizsgás, hiszen erre válaszolva írtad... Nézd a hsz.-ok számait! :nezze:
Na jó, ne OFF-oljuk szét a topicot, lényeg, hogy az Eagle elég bonyolult szerzet, de lehet használni az egyszerűbb dolgokra is, a nyomtatáshoz meg paul64-nek segítségént jó a pdf nyomtató.
![]() ![]()
Azt azért nem gondolom, hogy bonyolult szerzet. Nem szabad elfelejteni, hogy az Eagle profiknak készült. A profi programok közül viszont nagyon egyszerű a kezelése. Csak össze kell hasonlítani például egy OrCAD-del vagy egy PADS-szal. Az utóbbi azonban jóval profibb is. A neve pedig nem a sas madárból ered, az már csak másodlagos, hogy a madár a logójuk. A név eredete (csak a nagybetűket olvasd): Easily Applicable Graphical Layout Editor. Aki néha jár a gyártó honlapján, ott találkozhat vele.
Magyar fordításban: Könnyen Alkalmazható Grafikus Tervrajz Szerkesztő. A magyar nagybetűk egybeolvasva azért elég furcsán hangzik. Remélem ezt nem fogjátok használni. És nem lesz az EAGLE-ből KAGTS.
Szia !
Idézet: „Könnyen Alkalmazható.......” A bonyolultság és a könnyű elég relativ fogalom ![]() Akkor könnyű ha már tudsz mindent. Üdv! |
Bejelentkezés
Hirdetés |