Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Lapozás: OK   1058 / 1318
(#) menyus válasza kissi hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
Ugyanaz a jelenség..., de most kialszom magam mert egész éjjel a kódot nyálaztam és már alig látok ki a fejemből. És utána kipihenten neki szaladok megint ezúttal utoljára, szerintem valami kis "figyf**z" dolog lehet ez a hiba a kódban, ami mellett "elmegyek" és nem látom a fától az erdőt.
(#) kissi válasza menyus hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
A többi változód is jó helyen van ( 0x20, ill. felette ) ?

Steve
(#) menyus válasza kissi hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
Igen, közvetlenül a mentés regiszterek után vannak definiálva csak nem szúrtam be őket.
(#) vilmosd válasza kalmangabi hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
Mar irtam ra egy valaszt, de biztosan nem olvastad. Tehat az elso, hogy a Vref nem lehet kisebb mint 2.5 V. Tehat ajanlatos a trimmer also agaba betenni egy azonos erteku ellenallast. A masodik: az AD bemeneti fesz nem haladhatja meg a Vref-et. A harmadik a Vref forrasellenallasa 2,5 kohm-nal kisebb kell hogy legyen, tehat valami kis erteku trimmert kell alkalmazni, pl 2k, 1k. Ez mind kiderul az adatlapbol. amugy en eloszeretettel hasznalom az AD-t 2,5 volt Vref feszultseggel (TL431) de meg idaig nem volt vele problemam.
(#) kalmangabi válasza vilmosd hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
köszönöm! :worship:
nem tudom miért nem vettem észre.
az adatlapot átolvasom még egyszer

:puszi:
(#) röntgen hozzászólása Márc 6, 2012 /
 
Sziasztok,
Egy megoldáshoz kérném a tanácsotokat. ADC-vel mérnem kellene legalább 1MSPS-el egy jelet és küldeni PC-re. A kérdésem, hogy USB-s PIC-el kivitelezhető ez a sebesség? Persze külső ADC-vel gondolnám. Vagy, ide már komolyabb hardver szükséges?
(#) vilmosd válasza röntgen hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
DsPIC-ek tajan kellene szetnezni. A 16F, 18F sorozatuak altalaban lassuak. A 18Fx431-es sorozat is 400 ksps sebessegu. Talan a dsPIC30F1010.
(#) röntgen válasza vilmosd hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
Azt még elfelejtettem megjegyezni, hogy elképzelhető, hogy 16 bites ADC-t kell használnom. Amiket említettél azokban biztos kisebb BIT-tel vannak ADC-k.
(#) whalaky válasza pjg hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
voila
bár ez mehetett volna másik topicba is....
(#) vilmosd válasza röntgen hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
Beepitettben nincs 16 bites, csak max 12 bites. Akkor inkabb valami kulso AD-t kellene hasznalni. A dsPICek altalaban 10 bites AD-val rendelkeznek.
(#) röntgen válasza vilmosd hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
Igen, én is arra jutottam, hogy külső kell. De azon gongolkodom, hogy 16 bites 1MSPS esetén lehetséges-e olyan PIC-es alkalmazás, ami bírja ezt a mennyiségű adatot USB-n tovább adni.
(#) El_Pinyo válasza röntgen hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
Maga az USB 2.0 szabvány Full speed kommunikáció esetén nagyjából 1.0-1.2 MByte hasznos adat átvitelére képes, neked pedig 2 MB körül kellene. Nem tudok róla, hogy lenne High speed kommunikációra alkalmas PIC.
(#) imix77 hozzászólása Márc 7, 2012 3 /
 
Sziasztok! Remélem nem fognak bannolni a bejegyzés miatt...

pic development board -ra cserélném egy régi gépem, ha van valakinek olyan ami már esetleg fölöslegessé vált, mert tudásban már túlnőtte komoly vevő lennék rá.

Itt a link a részletekkel. Egy jó board-ért mindent úgy ahogy van oda adnék.
(#) imix77 hozzászólása Márc 7, 2012 2 /
 
*****
Az apróban hirdess. A topicban tilos.
(#) icserny hozzászólása Márc 10, 2012 /
 
Nem tudom, hogy lehet-e pályázni a leghülyébb hiba címre, de az alábbi esélyes volna:
PIC24HJ128GP502 (amivel 3 éve szerencsétlenkedem a PIC-kwik projektben) egyik gyári hibája: Ha az RB8 kimenetet nyitott nyelőelektródás módba kapcsoljuk (ODBC8 = 1), akkor az RB8 láb adatáramlási irányát a TRISB regiszter 9. bitje szabályozza (a 8. helyett). Bővebben: Link (25. hiba)

Pechemre pont erre a lábra kötöttem egy LED-et (egy új áramköri kártya kipróbálására), s csodálkoztam, hogy nem működik...
(#) zaza99 hozzászólása Márc 10, 2012 /
 
Sziasztok!
A pic programozómat szeretném kipróbálni, tudna valaki adni egy 16F690-be való programot?
Köszönöm.
(#) vilmosd válasza zaza99 hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Ahhoz nem kell program. Beirsz valamit a program memoria ablakba, majd alitassz a konfig biteken, es gyi egetes. Majd visszaolvasod. egyezni kell a beirt es a kiolvasott tartalomnak, kiveve, ha a CP bit code protect allasban van.
Esetleg MPLAB alatt csinalsz egy projektot 2-3 sorral, majd leforditod. A MPLAB peldaknal talasz minden procira valamit.
(#) röntgen hozzászólása Márc 10, 2012 /
 
Sziasztok,
Arról szeretnélek kérdezni benneteket, hogy valaki alkalmazott már CompactFlash kártyát? Vajon mekkora sebességgel lehet vajon írni? Ha jól értem lehetséges byte-ként folytonosan menteni adatokat rá, anélkül hogy a szektorokkal kellene foglalkozni.
(#) lidi válasza icserny hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Ezt soha nem fogom megérteni Microchip nél, mi a fenének dob piacra ismert hibával terméket ? Nem ismerem az AVR eket, de az is ilyen ?
(#) potyo válasza lidi hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Szerintem ezek utólag derültek ki.
(#) lidi válasza potyo hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Hát az is elég szomorú hogy átmegy így valami a teszteken, de mondom az a baj hogy miután tudomást szereznek róla, sokszor a 3. revizioban sem javitják ki a hibát. Pedig miután kiderült hogy hibás, be kéne zúzni az egész szériát, és kicserélni. Talán még emlékeztek a Pentium hibájára, mekkora felhajtás volt ott. A mikrokontrollereknél ezeket nagyon lazán veszi a Microchip.
(#) potyo válasza lidi hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Lehet, hogy az ötödik revízióban derült ki a hiba, és akkor végignézték az összeset és beírták a dokumentációba, hogy mindegyikben megvan. Igazából lesni kellene, a hogy amikor kijön egy új típus, akkor hogyan szaporodnak az errataban a bejegyzések.
(#) vilmosd válasza lidi hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Az Atmelnel is vannak ERRATA-k eleg boven.
(#) zaza99 válasza vilmosd hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Ez kínai nekem. Oshonsoft Parallel Port PIC Programmert próbálgatnák, hex fájlt kér, cp bitet se találok.
(#) El_Pinyo válasza icserny hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Én is majdnem megjártam ezzel egy PIC24HJ128GP504-es esetében. Ezzel a kontrollerrel terveztem egy panelt, szerencsére az első dolgom az errata-k olvasása volt, így végül is elkerültem a nagyobb problémát. Mindenesetre én még ilyen hülye gyári hibával nem találkoztam.
(#) El_Pinyo válasza lidi hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Hehe! Ha az olyan egyszerű lenne, szép is lenne. A legnagyobb probléma, hogy az IC gyártásánál használt maszkok, irgalmatlan drágák és sokszor nem is elég egy-egy réteg maszkot újra elkészíteni, hanem akár többet is kénytelenek lennének gyártatni. Így sajnos üzletileg ez nem kifizetődő a gyártónak. Inkább ad hozzá erratat és a problémás részekhez való megoldási javaslatokat. Ezzel sajnos együtt kell élnünk.
(#) Ideiglenes hozzászólása Márc 10, 2012 /
 
Én olyan hibába futottam a 18F14K22-vel, ami nincs semmi errata-ban. A programomat 16F690-ről akartam áttenni a 18F14K22-re, de pont emiatt a hiba miatt sikertelenül. A 4-es lábat használtam bemenetként, ami az MCLR láb is lehet. Ezt a lábat egy külső ellenállással ( 10k ) húztam fel tápra és egy kapcsoló húzta a lábat GND-re. Ide egy 10nF-os kondit tettem prellmentesítésre. A tapasztalat az volt, hogy néhány kapcsolás után véletlenszerűen átment programozás módba, de csak mechanikus kapcsolóval. Másik PIC-kel nem tapasztaltam hasonlót ( 16F690, 16F887, 16F1929, 18F14K50 és még néhány ).
(#) kaqkk válasza zaza99 hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Tessék itt egy hello world progi 16*2 sorops lcd vel és 4Mhz -s kvarccal Az lcd a b porton van "szabványos bekötéssel"
(#) zaza99 válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Nem látom a programomban a 16F690-et akkor nem is jó ez a program?
(#) vilmosd válasza zaza99 hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Probald meg a WinPic800 programot.
Következő: »»   1058 / 1318
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem