Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Multiméter - miért, milyet?
Lapozás: OK   27 / 126
(#) megaohm válasza gordonfreemN hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
A Voltcraft VC 270-es típusú műszer nem tud TRUE RMS mérést. Ez a gyári adatlapon sem szerepel.
(#) megaohm hozzászólása Márc 9, 2012 /
 
Konkrétan a VC270-es gépkönyvet most nem tudom átfutni, de itt egy máski műszer gépkönyvéből kiollózva a REL (relatív mérés), a lényeg ebből megérthető:
"A műszer egyik tulajdonsága a relatív mérési mód, amikor a mérés folyamán először egy referencia jelet mérve majd a REL gombot megnyomva az éppen mért értéket tekinti majd a műszer 0 szintnek. A kijelzőn ekkor a REL felirat jelenik meg és ezen túl, ehhez viszonyítja a mérendő értéket. A REL gomb újbóli megnyomásával a funkció kikapcsolható. Ezt a funkciót mindhárom alapmérési funkcióban használható." Remélem tudtam segíteni. Szép napot!
(#) SzervízMacska válasza gordonfreemN hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Röviden: sehogy. A mérési módszer nem választható, vagy átkapcsolható - még drága műszereknél sem. A relatív mérésnek meg ehhez végképp semmi köze nincsen.
(#) megaohm válasza gordonfreemN hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
itt a magyar nyelvű leírás a VC270-hez. Megtalálod benne a Relatív mérés leírását is.
https://search.mywot.com/redirect/2490a594851f83549b727233b2c5b7a4
(#) gordonfreemN válasza gordonfreemN hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Aha, kicsit el voltam tévedve, a true RMS a bármilyen jelalaknál mért valós effektív értéket írja ki!
A relatív mérés meg innentől magától érthetődik, azaz viszonyított mérés.
Köszönöm a segítségeket!
(#) gordonfreemN válasza gordonfreemN hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Húú, ez most gyengén érintett, csak a kedves conrad honlapon van kint a rue RMS funkció...
(#) bbatka hozzászólása Márc 9, 2012 /
 
Ha már a VC270-nél vagyunk. Azt írja a kézikönyv "Egyen- és váltakozófeszültségek mérése max. 600V-ig".
A váltó feszültség mérésnél gondolom a csúcs-csúcs értéket érti. Azaz a 230V~-ba ne nagyon dugdossam. Jól értem?
(#) Ge Lee válasza bbatka hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Nyugodtan dugdoshatod.
(#) megaohm válasza bbatka hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
A gépkönyvből kiolvasható a válasz:

"Frekvenciatartomány 40-400 Hz; effektív középérték
szinusz-feszültségnél; túlterhelés védelem 600V
Tartomány: 600V +/-(1,2%+5)"

Természetesen, Voltmérés üzemmódba kapcsolva, mérőzsinórok voltméréshez bedugva. Különben világítani fog a műszered, könnyű elfüstölni Javaslom nézd át a mérések alapvető biztonságtechnikai szabályait, mielőtt hálózati feszültséggel dolgozol!
(#) oldfirehand válasza megaohm hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Ez egy, ahogy a cég nevezi "versatile" műszer. Nem a hihetetlen precizitás jellemzi.(ezt ki lehet deríteni az adatlapjából is) A Brymen mániája a bemenetek extra védelme.
Ez pl. direkte alkalmas frekiváltók kimenetének mérésére.
Mezei műszerrel ezzel nem ajánlatos kisérletezni.
A háza igen masszív, és még egy külön gumiperem is körbeveszi.
Egyszóval ez egy ütni-vágni való szervizműszer. Ja és sehol nem közlik, de adnak hozzá banándugós K hőelemet is.
(#) oldfirehand válasza gordonfreemN hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
A kondik tűrése elég tág szokott lenni.Régi időkben a nagyobb elektroklit okra rá is volt írva, hogy -50/+100%.
(#) gordonfreemN válasza oldfirehand hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
, az szép!

Még lenne itt valami...
Néztem a VC265 és 280-nak a kézikönyvét.
Ezt írja:
"A VC265 áram és feszültség mérése valódi effektív érték (TrueRMS), a VC280 esetében számtani átlag jelenik meg"
Eskőszöm mostmár elvesztem ezekbe az effektív true RMS hókuszpókusz-ba. Nos nem arról lenne szó alapvetően, hogy a műszerek szinusz valódi effektív értéket mutatnak? Minden műszer. Még a gagyik is.
De a számtani átlagnál elvesztettem a fonalat. Szinusz hullám számtani átlaga?
Ha a mért értéket négyzetgyök kettő-vel szorzom, megvan a csúcstól csúcsig érték.
Az effektív érték az, amit ugyanaz a teljesítményű áram egy ellenálláson elfűtene ohmikus terhelés esetén.
(#) megaohm válasza gordonfreemN hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Az a lényeg, hogy ami TRUE RMS-ben tud mérni, az nem csak a tiszta színuszos jelelak mellett tud pontosan mérni. Mivel általában egy váltakozófeszültség nem tisztán színuszos. De akinek erre szüksége van, az eleve ehhez veszi a műszert. Ettől még te is tudsz váltakozó feszültséget mérni, egy nem TRUE RMS műszerrel. Feltételezem nem laboratóriumban fogod használni. Egy kicsit tehát csalhat a műszered a nem tisztán színuszos jelalakú méréseknél. Ettől még egy jól használható műszert választottál. Itthon nekem sincs TRMS műszerem, mert egyszerűen nem végzek olyan szintű méréseket, hogy jelentősége lenne. Pedig mindent mérek, a konnektortól a PC alaplapig bezárólag, eddig megfelelt.
(#) megaohm válasza oldfirehand hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Köszönöm, engem főleg a masszívsága érdekelt. Ami ezek szerint jó
(#) nagy hoho hozzászólása Márc 9, 2012 /
 
Én egy ilyen multit szeretnék mint a képen.
Tavaly vettem egy VC830-at megmértem vele egy etalon ellenállást, elkezdett gondolkodni mi is kéne csinálni. Aztán végig léptette az tizedes pontokat majd kiírta az értéket. Azóta nem mértem vele. Van kb 10 éves Metexem az nem gondolkodik.
(#) megaohm hozzászólása Márc 9, 2012 /
 
Gondolom, a Metex manuális méréshatár-váltással rendelkezik.
(#) nagy hoho válasza megaohm hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Ennek a műszernek az utódja és Metex. A képen látható műszert sajnos figyelmetlenségből tönkre tettem. De annyira szerettem, hogy nem nyugodtam míg nem sikerült vennem egy hasonlót.
(#) jmartin válasza SzervízMacska hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
De, választható.
Munkahelyemen van nem egy olyan kézi műszer, ahol választható.
Lakatfogóban Chauvin Arnoux, multiméterben Fluke.
(#) SzervízMacska válasza jmartin hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Ez meg itt a hobbielektronika, és eredetileg egy belépő szintű Voltcraft műszerről beszéltünk. Az általad említett eszközök legtöbbünk számára a vágyálom szintjén maradnak...
(#) gordonfreemN válasza SzervízMacska hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Gondolom erre válaszolt:
"A mérési módszer nem választható, vagy átkapcsolható - még drága műszereknél sem"
Ezt te írtad.
(#) jmartin válasza gordonfreemN hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Igen, erre válaszoltam.
(#) jmartin válasza SzervízMacska hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Itt egy-két hobbistának olyan kéziműszere van, hogy az összes műszerem nem került annyiba mint nekik egy!
(#) jmartin válasza jmartin hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Természetesen ennek örülök, csak annak nem, hogy nekem nincs...
Sőt!
Irigykedek, de nagyon ám!
(#) Hodinka válasza jmartin hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Nyugi! Nem a műszer teszi a mestert.
(#) helektro hozzászólása Márc 12, 2012 /
 
Kellene nekem fejlesztéshez egy olyan multiméter, amely logolni tudja bizonyos időnként a mérési eredményt. Ill. fontos lenne, hogy másodpercenként olyan 1000 (esetleg 10e) mérést tudjon végezni.
Amiket találtam (és itthon is kapható) az a Picotest M3510A és a Rigol DM3051.
Sajnos mind a kettő elég húzos árban van.

Van valaki, aki dolgozott hasonló tudású műszerrel esetleg kisebb árkategóriában? (olyan 100eFt körül)

Ill. Rigol asztali multimétert csak a conrad-tól lehet itthon venni? Mert máshol nem találtam és azért a conrad elég nagy árréssel dolgozik. Bár meg kell jegyezzem, hogy kint sem nagyon találtam 500euronál olcsóbban.

Esetleg tud valaki olyan (mondjuk német) oldalt, ahonnan barátibb áron lehet műszert rendelni?

Nézetm ebay, stb. aukciós oldalakat is, de ilyen műszerek nem nagyon vannak.
(#) vzoole válasza helektro hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Szia!
Fluke 289
Logolni tud, de biztos nem tud 1000 mérést másodpercenként.
Az már szerintem tárolós oszcilloszkóp kategória.
(#) abcdabcd válasza helektro hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
1000 mérésnél én is valamilyen oszcilloszkópban gondolkodnék, hiszen az még többet is tud másodpercenként... egy sima műszerbe ha ilyesmit meg beleraknak, akkor annak meg valószínűleg meg is kérik az árát, holott lehet egy megfelelő digit szkóppal is megoldható lenne a feladat, persze ezt te tudod, pontosan mik a követelmények, mit is szeretnél megoldani a műszerrel...
(#) helektro válasza abcdabcd hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Köszi mind a kettőknek.
Az ajánlott műszert megnézem.

Gondoltam én is digit szkópra, de azzal nem lehet mV-os változásokat mérni, pláne nem pontosan, nekem meg ilyen tartományban kellene kb. 0,1%-os pontosággal mérnem.
(Sajnos ha egy szkóp néhány %pontos, az már jó, és a felbontása sem jobb néhány mV-nál. Vagy ha igen, akkor az már lakás árban van )
(#) SzervízMacska válasza helektro hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Amit te keresel, az inkább mérésadat-gyüjtő lesz, mint multiméter. Itt az árat a pontosság és a mintavételezési frekvencia fogja leginkább befolyásolni.
(#) guzmi válasza megaohm hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Többek között egy Brymen 837-est használok. Nagyon jól sikerült műszernek találom, stabil szerkezet, bár ebben az árkategóriában a megbízhatóság alapkövetelmény. Az automata méréshatárváltója szvsz. minden más márkát ver, még a Fluke187-esemét is. Ha a Bryment választod jó döntést hozol!
Következő: »»   27 / 126
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem