Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendezvény-hangosítás (PA) hangtechnikái
Lapozás: OK   114 / 244
(#) ptesza válasza mraulajos hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
A piezó közép és magas nem túl biztató, és ha ebből indulunk ki akkor a mélyhangszóró is hozzáillő lesz. Nem nehéz ennél klasszisokkal jobbat építeni. De ha venni akarsz akkor legalább tölcséres driver legyen benn ,ne piezó.
(#) mraulajos válasza ptesza hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Ami a képen van az nem tölcséres? Légy szíves rakjál már fel egy képet. Köszönöm!
(#) ptesza válasza mraulajos hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Így néz ki egy driver.

Nem szabad összetéveszteni ,a piezóval.

Piezó
(#) mraulajos válasza ptesza hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Tehát a driver, az egy magas sugárzó hangszóró.
Amit a képen csatolok az is driver?
DT 94/4
Magas hangszóró 50/80W 1200-22000Hz D94V19.Csak hogy tisztában legyek ezzel a témával.

dt94.jpg
    
(#) Davidd válasza mraulajos hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Udv!Igaz kezdo vagyok a temaban,[de nagyon erdekel es evel szeretnek foglalkozni(hangtechnikaval)]de ha jol latom ez egy dynamic tweeter.Javitsatok ki ha nem igy van,de en igy latom.
(#) bencikusz válasza ptesza hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Sziasztok !

Szerintem nem kéne általánosítani, hogy minden piezzo gyenge minőségű. Nekem ezek a hangfalak adnak olyan hangerőt, és hangminőséget, hogy sok mai mellett is inkább ezt a régi építettet választanám.
Ebben is piezzok vannak, csak ezek jó minőségűek. Motorola gyártmányúak.
Azt elismerem hogy a kínai omnitronic nem a minőségéről híres, tudom nekem is van.
Bővebben: Link
Gondoltam leírom én is a tapasztalataimat.
Minden jót.
Bencikusz.
(#) ptesza válasza mraulajos hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Ez egy hifi dóm magas-sugárzó. Ezeket inkább ne döngesd szabadtérben ,annál sokkal jobbak.

A lényeg az ,hogy a piezó egy kristály, nagyon jól megállja a helyét egy öngyújtóban, 7zenés kvarc órában stb. A dinamikus hangszóróban van lengőtekercs. Az elé helyezett tölcsért nevezhetjük sugárzásjavító foglalatnak.
(#) mraulajos válasza ptesza hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Bocsi ha értetlenkedek, de ezzel tisztában szeretnék lenni! Tehát a driver, az egy dinamikus hangszóró, amit a rajta lévő menetes résszel ráhelyezhetünk egy sugárzásjavító tölcsérre, amelynek menetes foglalata természetesen egyezik.? Ezt lehet kapni külön-külön? Már mint a drivert, és hozzá való tölcsért.
(#) Directors válasza mraulajos hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Igen!

Pl.: Erre ezt.
(#) mraulajos válasza ptesza hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Csupán a viszonyítások végett. Ez a driver amit nekem példának küldtél, beépíthető abba a hangfalba amit én szeretnék használni? Tehát az a fal 400W, ez a driver 70W. Tudom, hogy ez egy hangváltón megy keresztül, tehát teljesítményileg megyen hozzá? Nem igazán típusról van szó, hanem a teljesítmény.
(#) ptesza válasza mraulajos hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Látszólag logikus a kérdésed. A válasz ennél egy kicsit bonyolultabb . Az érzékenység a kulcsszó. Pl a mélyközép 93 dB érzékenységű , a magas driver 104 dB. Ez azt jelenti ,hogy 1W bevitt teljesítmény hatására mekkora , hangnyomást produkál. Viszonyításképp elmondom ,hogy 3dB hangnyomáskülönbség 2X olyan hangos. Ebből biztosan ki lehet következtetni ,hogy ha ezt a két hangszórót szeretnénk együtt használni akkor a magast csillapítani kell egy soros ellenállással , vagy inkább egy L-PAD -al.


Ebből le lehet vonni ,azt a téves következtetést ,hogy az érzékenyebb mély sugárzó jobb. Sajnos nem így van . Ahogy az érzékenység növekszik , úgy veszít a mély tartományból. Van egy egyensúly amit nekünk kell eldöntenünk. (Vásárlásnál a választás). 90-93dB érzékeny mélysugárzók megfelelő teljesítményt , és mélytartományt tudnak biztosítani. Ha ennél gyengébb akkor ,már felmerülhet a minőség kérdése is. Ha sokkal érzékenyebb akkor kb-70-100 Hz-es alsó határra számíthatunk az 35-45Hz helyett . Hogy ne legyen ilyen egyszerű az adatlapokon közölt érzékenység adatok sok esetben megkérdőjelezhetőek. Igazából csak méréssel lehet. T/S méréssel az átlag érzékenységet ki lehet számolni. Vagy és megmérni az átviteli görbét.

Van itt egy cikk a He-n is. "Watt Vs dB" vagy valami nagyon hasonló.
(#) bencikusz válasza ptesza hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Bocsánat, hogy beleszólok, de ez így nem igaz.
"Viszonyításképp elmondom ,hogy 3dB hangnyomáskülönbség 2X olyan hangos." Ugyan is 3dB hangnyomás növekedést az ember éppen hogy csak észre vesz, és nem kétszer olyan hangosnak hallja. Szerintem amivel te össze keverted, az, az hogy 3dB növekedéshez dupla akkora teljesítmény kell.

Minden jót.
B
(#) mraulajos válasza ptesza hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Tehát itt a hangnyomás különbség 11 dB, ami azt jelenti, hogy a driver kb. 6-7x hangosabban fog szólni mint a mélyközép? (Ennek a hangfalnak az adatlapján 97 dB van.)
(#) sound.man válasza mraulajos hozzászólására (») Márc 15, 2012 / 1
 
Azt a ládát amit kinéztél, omnitronic-ot szerintem felejtsd el, tényleg egy használhatatlan akármi. Piezo meg egy 15" nyomó az minden, de nem hangfal.. Gondolom jó érzéketlen hangszóró 88-90dB-es közép hangok tuti nem jönnek ki belőle és mellé egy piezo ami 10kHz-nél sivít.. Egy érzékeny 15"-os nyomóhoz is egy olyan driver kell amit lehet vágni 2kHz-nél. Oda jó ahol az a lényeg, hogy "hangos" legyen. Amennyiből megvennéd azt a ládát, annyiból használtan tuti tudnál venni két használhatót. Nagyon nem ajánlom azt az omnitronic-ot.
(#) mraulajos válasza sound.man hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Ez rendben van, egyezik a véleményünk, de én most számításokra lennék kíváncsi!
(#) ptesza válasza bencikusz hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Csakhogy elbizonytalanítsalak , akkor visszakérdeznék.

Ha két hangszórót párhuzamosan ,kötnénk akkor elvben 3 dB hangnyomás növekedést kaphatunk?
Ez éppen csak érzékelhető lenne? Vagy a 2 db hangszóró 2 X olyan hangos?
Egyébként igazad van. 10 dB hangnyomáskülönbség , számít elvben 2X olyan hangosnak.
(#) ptesza válasza ptesza hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Illetve 10 phon és nem dB.
(#) bencikusz válasza ptesza hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
A hang nyomás , és a hangosság nem ugyan az.
A hangosság érzete logaritmikus, tehát azonos értékű hangosságnövekedéshez többszörös hangnyomás növekedés kell.
És az egész nagyban függ a hangmagasságtól is.
Bővebben: Link
(#) Massawa válasza bencikusz hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Egy kicsit megcsusztatok a phon és a dB-eken....

(#) bencikusz válasza Massawa hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Igen, mert ha jól rémlik, akkor az 1kHz en szokás nézni a kettőt együtt. Vagy tévedek ?
(#) Massawa válasza bencikusz hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Igy van, és ott "majdnem" azonosak az értékek:

60 phon = 60 dB
80 phon = 80 dB
100 phon = 100 dB

(és ez az a hangtartomány amiröl altalában beszélünk)
(#) ptesza válasza bencikusz hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
A feltett kérdésre nem reagáltál.

Mi az a hangosság?
(#) skero válasza ptesza hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Idézet:
„Mi az a hangosság?”
Íme!Bővebben: Link
(#) Doncso válasza bencikusz hozzászólására (») Márc 16, 2012 / 1
 
Nem leszólás, de azok a piezó sugárzók csak süvítenek mint a sarkvidéki szél, hallgass meg egy normális drivert.
(#) bencikusz válasza Doncso hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Az biztos, hogy az omnitronic hangfalak elég gyenge minőségűek. Ismerem .
(#) Doncso válasza bencikusz hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Annyira mégsem ismered, van ám az omnitronicnak normális doboza is, persze nem a kommersz árkategóriában, dehát ismered a mondást, olcsó húsnak.... ezért terjedt el, hogy az omnitronic sit, de van annak jó doboza is.
(#) Doncso válasza Doncso hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Egyébként sok gyártónak van gagyibb terméke amivel a ruppótlan polgárokat célozza meg, de az omnitronicnak azért van jóféle fadoboza is Bővebben: Link
(#) sound.man válasza Doncso hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Mint a JBL-nek a JRX szériája.. Az is kb somogyi szint. Keress rá gugliba, ha jól emlékszem jrx 115 amibe egy 15" nyomó és egy driver van. Vannak képek a hangszóróról amit tesznek bele. Lemez kosár, pici mágnes 2" lengő.. Hallottam is olyat hát.. Feléből otthon összedobsz két olyat, ha nem jobbat.
(#) Doncso válasza sound.man hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Pedig jól néz ki, na ennyit erről, a név nem garancia, vica versa. Ha nem ismerném, simán ajánlanám, csakmert JBL. Mik vannak.
(#) bencikusz válasza Doncso hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Én csak a sajátomról tudok nyilatkozni Nekem a dx 1222 es hangfalból van kettő, hát elég csapni való szegénykém, de arra amire használom tökéletes. Csak beszédre, nagyon kevés zenével... arra jó.
Ezek a drágább omnik milyenek? Ezekkel nincsen tapasztalatom. Használtatok már ilyet?
Üdv.
B
Következő: »»   114 / 244
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem