Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Életvédelmi kapcsolás, FI relé
 
Témaindító: bankimajki, idő: Máj 6, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   12 / 52
(#) Collector válasza Atis57 hozzászólására (») Nov 18, 2011 /
 
Akkor csak jól emlékeztem
(#) jozs hozzászólása Nov 24, 2011 /
 
Sziasztok!
Egy rövid kérdés.
Hegesztőhöz lehet fi relét bekötni, vagy levágja mint azt egy szaki mondta(bár én ezt nem hiszem el).
(#) Inhouse válasza jozs hozzászólására (») Nov 24, 2011 /
 
A kókányoltat lehet, hogy levágja. Nekem apósom gyári 150A-ese szokott itt lenni, azt nem. Sőt volt nálam egy lakatos egy barkácsolttal, nagy darab volt, de azzal sem volt gond.

Üdv
Inhouse
(#) ötfelezős válasza Atis57 hozzászólására (») Nov 26, 2011 /
 
Max 30 mA lehet:
411.3.3. Kiegészítő védelem
A váltakozó áramú rendszerekben a 415.1. szakasz szerinti áram-védőkapcsoló (RCD) alkalmazásával kiegé
szítő védelmet kell biztosítani a képzetlen személyek által használt és általános használatra szánt legfeljebb 20 A névleges áramú csatlakozóaljzatok számára
415.1.1. A legfeljebb 30 mA névleges kioldóáramú áram-védőkapcsolók használata a váltakozó áramú rendszerekben elismerten kiegészítő védelmet biztosít az alapvédelem (közvetlen érintés elleni védelem) és/vagy a hibavédelem (közvetett érintés elleni védelem) meghibásodása vagy gondatlan kezelés esetében.
(#) ötfelezős válasza Collector hozzászólására (») Nov 26, 2011 /
 
Nem volt 100%-os az emlékezeted mégse, bocs, mert Elektrorudinak a második pontban igaza van.
(#) jozs válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 27, 2011 /
 
Sziasztok tényleg lehet, és nem vágta le, azért jó tudni, hogy az embert azért ez is védi, habár a véletlen azért így is megeshet, elég sokat használom a hegasztőt, és nem árt az óvatosság!
(#) csikiss válasza színészbob hozzászólására (») Dec 16, 2011 /
 
szinészbob-nak köszönöm nagyon jó ötletet adott a fűtőszállal, egy gőzkabin javításával kapcsolatban
(#) csaba1229 válasza bankimajki hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Hello!Én is osztom a többiek véleményét,se rá ,se lebeszélni nem akarlak így utólagosan,mert érintés védelmi szempontból vannak rizikós részei,sőt!Csak rizikója van az ilyes féle kisérletezésnek!De ez néző pont kérdése,szerintem,mint villany szerelő mondom Ugyanis érvek-ellenérvek....Példa értéküként vesszük azt hogy régen a kismegszakítón,és az olvadó betéten kivül nem igazán volt más villamossági védelem,így ha épitesz fi relét(Évé kapcsolót) csak jobb lehet a semminél!Hiba áram le oldásának szempontjából!!! Fő hogy legyen egy elsődleges,és müködő biztosítékod!!!
Üdvözettel:Csabesz.
(#) csipleo hozzászólása Feb 29, 2012 /
 
Sziasztok!
Én igazából elég amatőr vagyok az ilyen dolgokban!
Nekem ezzel kapcsolatban az lenne a kérdésem hogy, betettem egy hidromasszázs kádat.
A Tápkábelét áthúztam a másik helységbe a falon egy furaton keresztül onnan akarok áramellátást biztosítani neki, hogy a kád közelében véletlenül se legyen áram.
Onnan szeretnék egy dugajjból áramot vinni úgy hogy közbe szeretnék beépíteni egy 2 fázisú életvédelmi relét amit már meg is vettem.
Ez kivitelezhető vagy már az is abszurd hogy dugvillás módszerrel szeretném megoldani?
Igazából úgy képzelztem hogy a dugvilla és a kábel közé kötöm a relét és dugvillát teszek a végére.
Meg ugye a készülékböl és a kádat tartó vasvázrol is jön egy földelés, ezt köthetem egybe a kettöt?
Megköszönnék mindenféle hozzászólást!
(#) csipleo hozzászólása Feb 29, 2012 /
 
Most olvastam hogy elég komoly feltételek vannak a kád bekötésénél!
Azt hiszem meghagyom egy profi szakembernek!
(#) karaszbandi válasza csipleo hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Végre valaki, aki gondolkozik is!
(#) huszfer válasza karaszbandi hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Teljes mértékben igazad van!!Mert nálunk egy wellis gőzkabin van és ugye egy ilyen készüléknél érdemes a szakszerviz igénybevétele (+garancia idő)addig hozzá se láttak a beszerelésnek még meg nem nézték,hogy külön FI relé re van csatlakozás.
(#) Sten hozzászólása Márc 16, 2012 /
 
Idézet:
„Engem érdekelne a fi relé bekötés. Melyik topikban?”


Mi érdekelne pontosan mert regényt azért nem írnák ha nem muszáj...
(#) Schnitt válasza Sten hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Konkrétan a bekötése érdekelne. Adott egy nullázott elektromos hálózat, és egy 25 amperes fi relé. Hova kell bekötni, a nulla-föld közös pont elé, vagy mögé, csak a nulla és a fázis ágakra?

Köszi
(#) karaszbandi válasza Schnitt hozzászólására (») Márc 16, 2012 1 /
 
Igen!
(#) Schnitt válasza karaszbandi hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Mi igen?
A kérdésben 2 verziót vázoltam "vagy" kapcsolatban.
Akkor most melyikre igen?
(#) Rooly válasza Schnitt hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Csak a nulla-fázis ágakra kösd! A közös pont elé nem szabad, mert ha valamiért a földelésen elfolyik az áram, akkor azt nem érzékelné.

bekötés.jpg
    
(#) Schnitt válasza Rooly hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Köszi a választ!
Nem én fogom bekötni , de nem leszek itthon mikor jön a szaki, ezért kíváncsiskodtam itt nálatok.
(#) ferike123 hozzászólása Máj 5, 2012 /
 
Sziasztok!Az lenne a kérdésem,hogyan lehetne bekötni,egy 380-as fi relét 240 re tehát egy fázisra,mivel 3 fázisú.Próbáltam mndent,a fázist a nullát bekötöttem,de a földet kihagytam,de a gondom az, hogy a próba gomb így nem old le,maga a védelem működk,próba lámpval ellenőriztem.
(#) _vl_ válasza ferike123 hozzászólására (») Máj 5, 2012 /
 
Megnézed a rajzot rajta.
Lesz rajta 4 érintkező, ahová fázisokat meg a nullát kéne kötni. A 4 érintkező közül kettő közé van kötve a tesztgomb, a rajzon látni fogod, hogy melyek ezek. Na arra a kettőre kötöd a fázisodat meg a nullát. A maradék 2 érintkezőt üresen hagyod.
(#) ferike123 válasza _vl_ hozzászólására (») Máj 5, 2012 /
 
Az a baj,hogy nincs meg sajnos rajta a rajz,de bekötöttem a fázist és a nullát,így próbalámpázva leold,ha a föld és a fázisra teszem a próbalámpát.Viszont a próba gombra nem old le!
(#) _vl_ válasza ferike123 hozzászólására (») Máj 5, 2012 /
 
Hát akkor kezdjed el két fázis helyére kötni a fázist és a nullát. Ezt ugye háromféleképpen lehet. Az egyik verziónál le fog oldani a tesztgomb, akkor megtaláltad a megoldást.
(#) ferike123 válasza _vl_ hozzászólására (») Máj 5, 2012 /
 
Értem köszi,akkor tehát,ha megtalálom azt a fázishelyet ahol leold a próba gomb ott a védelemnek is oldania kell?Mert most a védelem megy csak a gomb nem.Egyáltalán van arra szükség?
(#) _vl_ válasza ferike123 hozzászólására (») Máj 5, 2012 / 1
 
A védelem működéséhez a 4 áramkör közül akármelyik kettőt használhatnád. Ez a bekötés csak ahhoz kell, hogy a tesztgomb is menjen. Ami egyáltalán nem árt, és nem kerül semmibe se.
(#) ferike123 válasza _vl_ hozzászólására (») Máj 5, 2012 /
 
Akkor csak elég a fázist átpakolnom másikba ugye?
Annyit még,hogy az jó ha a relé után raktam kismegszakítót?
(#) _vl_ válasza ferike123 hozzászólására (») Máj 5, 2012 / 1
 
Idézet:
„Akkor csak elég a fázist átpakolnom másikba ugye?”


Ha úgy jó lesz a tesztgomb, akkor igen. De lehet, hogy úgy van bekötve a tesztgomb, hogy valamelyik két fázis közé. Akkor oda kéne kötni a nullát és a fázist. Szóval próbálgatni kéne, hogy a 4 áramkör közül melyik kettőre kötve lesz jó a tesztgomb.

Idézet:
„Annyit még,hogy az jó ha a relé után raktam kismegszakítót?”


Teljesen jó lesz úgy.
(#) ferike123 válasza _vl_ hozzászólására (») Máj 5, 2012 /
 
Na hát köszi a szívességet,megyek is gyorsan végigpróbálom a dolgokat.Majd írok ha van fejlemény.
(#) ötfelezős válasza ferike123 hozzászólására (») Máj 8, 2012 /
 
- Egyáltalán van arra szükség?
- Ami egyáltalán nem árt, és nem kerül semmibe se.


A helyzet ennél kicsit másabb. A Complex jogtár szerint ma, nyolcadikán, 16:45-kor is még hatályos egy rendelet, a 8/1981. sz. IPM rendelet, amely előírja azt, hogy az áramvédő kapcsolókat próbagombbal bizonyos időszakonként ellenőrizni KELL.
(#) kopaszagár hozzászólása Máj 8, 2012 /
 
Sziasztok!
Van ezeknek a reléknek valamiféle szavatossági idejük? A mienk már kb. 20-25 éves, tesztgombra lekapcsol, meg egyszer két vékonyka -gazdaságos- hosszabbító végére raktam egy komolyabb gépet, akkor is lekapcsolt. Van valami tuti módszer amivel ki lehet próbálni hogy rendesen működik-e? Szoktam bütykölgetni én is itthon, meg természetesen szeretném a családot is biztonságban tudni.
(#) karaszbandi válasza kopaszagár hozzászólására (») Máj 8, 2012 /
 
Igen, a leg tutibb módszer az, ha hívsz egy szakembert, akinek van olyan műszere, amivel lehet FI-t tesztelni. Az majd megmondja neked, hogy mennyi mA-nál kapcsol le és mennyi idő alatt. Egyéb módszer nem elfogadott.
Következő: »»   12 / 52
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem