Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   755 / 1385
(#) gulasoft válasza blackdog hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Tasakot csinálj ott nincs rontás.
(#) mazi válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Minek próba nyák ehhez nem egy bonyolult nyákja van .
(#) jani1987 válasza mazi hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Mert nekem csak az van.
(#) mazi válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Akkor ezek szerint nyák lemezed nincs , hát szereznék a helyedbe , mert ez a végfok ic ér annyit.
(#) karaszbandi hozzászólása Márc 16, 2012 /
 
Egy QFP 100 részlet. Kicsit nemjó, mert tintással készült, írásvetítő fóliára egy rétegben. De így sem rossz. Vezeték 0,25mm.

qfp.jpg
    
(#) mazi válasza karaszbandi hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Voltak nekem is próbálkozásaim fiókban hánykódott elővettem .Igaz itt ott már sérült , de azért látványnak megteszi.

22.JPG
    
(#) blackdog hozzászólása Márc 17, 2012 /
 
Sziasztok!

Mikor kész vagyok egy nyákkal Plastik 70 spray-vel fújom.
Viszont azt vettem észre, hogy nem túl "stabi". Ha valami tisztítószer marad a kezemen és megfogom simál felodódik a lakk. Lehet ezt valahogy ellenállóbbá tenni?
(#) pepe091 válasza mazi hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Direkt odaírta, hogy nem házilag lesz a nyák csinálva. Szóval olyan hú de nagyot nem hibázhat a forrasztásnál, az smd-vel elszórakozik, de az szerintem sikerülni fog neki.
(#) mazi válasza pepe091 hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Ó igen elnézést tényleg , egyébként kíváncsian várom majd , hogy hogy fog sikerülni neki remélhetőleg tesz majd fel képet.
(#) mekkmesterke hozzászólása Márc 17, 2012 /
 
Sziasztok
Az a problémám hogy a paneljaim elég hamar elkezdenek korrodálni. Arra gondoltam hogy be kéne szereznem valamilyen panelvédő szert és nézegettem is a lehetőségeket mígnem végül 1 videóban láttam 1 szert ami eléggé esztétikussá teszi a panelt, szinte teljesen gyárinak néz ki tőle a panel de nem tudom hogy mi az a szer vagy hogy hol tudnám beszerezni. Ennek a videónak a vége felé van és ha valaki esetleg ráismer a szerre vagy valami tippje van azért nagyon hálás lennék. Előre is köszönöm a segítséget.
http://www.youtube.com/watch?v=p2kFazl-aEE&feature=related
(#) vilmosd válasza mekkmesterke hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Van egy igen komoly vegyszer amit en szoktam alkalmazni a hazi gyartasu paneljaimhoz. Fenyogyanta feloldva izopropil alkoholban, majd a panelt maratas furas es tisztitas utan lefujni vekonyan. Gatolja a rez oxidalasat, es segiti a forrasztast.
(#) mekkmesterke válasza vilmosd hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
És milyen arányban kevered az alkoholt és a gyantát?
(#) pepe091 válasza mekkmesterke hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Én Ezt használom, és elég jól bevált. Ez is gyanta alapú.
(#) vilmosd válasza mekkmesterke hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
1 decis spray uveg aljara kb 1/4 reszig gyanta por, majd teli alkohollal. Kb 500 Ft volt a kilo gyanta. Ebbol tudsz csinalni eleted vegeig gyantas szeszt. Ja persze denaturalt szesszel is mukodik, a lenyege hogy 97 % felett legyen. a 70-80 %-os alkoholokkal nem jo.
(#) mekkmesterke válasza vilmosd hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Én ezt a kombinációt használom folyasztószernek de nekem csúnyán bezöldül tőle a panel foltokban.
(#) mekkmesterke válasza pepe091 hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Kösz az infót!
(#) vilmosd válasza mekkmesterke hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
A panel maratasa utan egy eros lemosas segithet. Esetleg szappan, folyekony mososzer. A marato sav fentmarad a panelon, es kesobb zold rezclorid keletkezik.
(#) blackdog hozzászólása Márc 17, 2012 /
 
Sziasztok!

Van egy kapcsolásom és nyákot készítek hozzá. A gond ott kezdődött, hogy kötött a nyák mérete. Hamar beláttam, hogy kénytelen vagyok kétoldalas nyákot tervezni. Itt jött a következő gond. Mind két oldalra kell tennem SMD IC-ket mert a furatszereltel nem férek el.
Nos a bajom az, hogy a két oldalon lévő IC-ket össze kellene kötnöm. Ezt hogyan kell/illik tisztességesen csinálni?
Én arra gondoltam, hogy egy pontra összehozom a közös lábakat, oda fúrok lukat és beforrasztok egy darab rézdrótot. Mit gondoltok?
(#) mazi válasza blackdog hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Ha furat galvánra nincs lehetőséged , akkor tökéletes lesz szerintem.
(#) blackdog válasza mazi hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Ha csak nem tudsz egy nagyon egyszerű házi megoldást furatgalvánra akkor nincs lehetőségem.
(#) mazi válasza blackdog hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Azt hiszem csinálták itt páran én speciel nem , mert nincs rá szükségem.De jó lesz az az áthidaló rézdrót is , ha szépen forrasztod úgy sem fog látszani.
(#) storm válasza blackdog hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Az otthoni furatgalván ha jól tudom, elég költséges. Amit leírtál az tökéletes lesz, az összekötendő lábakat 1 pontba viszed, majd ott átfúrod a nyákot, és egy rézdróttal átkötöd. Arra figyelj, hogy a 2 réteg nehogy elcsússzon. Ennek megelőzésére csinálhatsz pozicionáló lyukakat, amit előre kifúrsz, és ezzel pontosan össze tudod illeszteni a 2 réteget a nyákkal.
(#) kaqkk válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Köszönöm hogy "meggyőztél" Ma csináltam lötstopos nyákot , az ic beforrasztása (fluxtoll segítségével) kb 3 percet vett igénybe .
(#) llaci56 válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Örülök, hogy sikerült!
(#) kaqkk válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Az előző smd ic beforrasztásánál legalább fél órát szentségeltem ...
(#) llaci56 válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 18, 2012 /
 
Én ezt kezdetekkor (még csak az akarat volt és legfeljebb ónpaszta,) úgy csináltam, hogy egy üveglapra kentem az ónpasztát, (nagyon vékonyan!) és az IC lábaival "belekapartam" a pasztába. Így helyeztem a nyákra, és egy tűvel leszorítva a lábakat egyenként megnyomkodtam a pákával.
(#) mekkmesterke válasza vilmosd hozzászólására (») Márc 18, 2012 /
 
Rendben, akkor megpróbálkozom 1 erősebb tisztítással a következőpanelomnál és az általad használt panelvédő cuccal. Köszi a segítséget.
(#) interferi hozzászólása Márc 19, 2012 /
 
A mostani adag nyákom. Adsl modemekből bontott dc/dc hez vasalásos módszerrel készült panelek.

DC-DC.jpg
    
(#) mazi válasza interferi hozzászólására (») Márc 19, 2012 /
 
De ennyi :eek2:
(#) interferi válasza mazi hozzászólására (») Márc 19, 2012 /
 
Egy készülékben 2-3 van , van amelyikben egy nagy meg egy kis áramu (500mA), másikban három kisáramu.
Következő: »»   755 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem