Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rádióamatőrök topikja
Lapozás: OK   29 / 252
(#) pucuka válasza Ballage hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Nagyon jó. Tetszik, gratula.
(#) barzoj hozzászólása Márc 13, 2012 /
 
MASAT-ot követi valaki.? Én már meguntam, ugyan is 3000Km-ról hallom, amint Európába ér megszakad a jel!
Valószínű hogy át kapcsolják más frekvenciára.! Küldtem nekik E-mail-t de nem válaszoltak rá.! Más amatőröknek is ez a tapasztalata.! Nektek..??
(#) Ballage válasza pucuka hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Köszönöm.
(#) Ballage válasza Ballage hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Még egy kép.

PICT0004S.JPG
    
(#) pucuka válasza barzoj hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Talán a saját topikjában tájékozódnál?
(#) satlokk válasza Rumcájsz hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Szia itt egy eredeti leírás remélem olvasható.
(#) kendre256 válasza satlokk hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Segíthetek? Itt megvan sokkal jobban olvashatóan:
W3DZZ
Itt pedig a teljes könyv.
(#) barzoj válasza pucuka hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Tnx 73!
(#) satlokk válasza kendre256 hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Köszi a segítséget csak hirtelen nem találtam meg a gépen.
(#) gydanee válasza Ballage hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Húha!
Ez nagyon ügyes! Gratulálok!
(#) Antennaman hozzászólása Márc 18, 2012 /
 
Sziasztok!
A hosszú hétvégét konstruktívan töltve készítettünk a cimborákkal egy hosszúdrót antennát ellensúlyokkal 1,8MHz-re. Meg is lett az eredménye, PJ7 St. Martin sziget-i amatőrt hallottunk , valamint a VE Kanadai állomás CQ-ra jött most nem QRP hanem 100W-al. A helyi zavarról egy kb. 30m-re lévő nagyfeszültségű trafó és a hálózat gondoskodott rettentő sercegésével.
(#) Rumcájsz válasza satlokk hozzászólására (») Márc 19, 2012 /
 
Köszönöm az infót, de a polcomon van a Karl Rothammer -féle antennakönyv.
(#) Rumcájsz válasza Antennaman hozzászólására (») Márc 19, 2012 /
 
160 méteren PJ7-es ? Nem gyenge! Gratula!
Én 7 megán hallottam a hétvégi HAFF kitelepülésem alkalmával, de forrt a sáv +-5KHz -re tőle, reménytelen volt megcsinálni. Utána a hétvégét szétverte az Orosz DX verseny.
(#) Antennaman válasza Rumcájsz hozzászólására (») Márc 20, 2012 /
 
Igen ! Mi is már Csütörtökön kitelepültünk a Mágori pusztára a HAFF-008 körzetbe. 1,8 Megán olyan kevesen voltak, hogy a PJ7 -es állomás CQ-zgatott néhányat mire meghívták. Elég jónak bizonyult a hosszúdrót inverted 'L' alakban telepítve, jó földeléssel és ellensúlyokkal ellátva. Tegnap meg egy 14MHz-s Delta loopot szabadítottam ki a belenőtt almafából és lazán 5 Watt-al Amerikai állomással QSO-ztam, most reggel pedig a ZL1BD hangszóró vétellel jött sőt hangosan. Tehát jó a terjedés.
(#) Antennaman válasza Antennaman hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
A cimboránktól elkértem a képet az 1,8MHz-s "hosszú drót" antenna betáplálási pontjáról. A koax meleg pontja a tekercshez a harisnya rész ( hideg pont) a földelő hálózathoz és a földelő rúdhoz csatlakozik.

LW 01.jpg
    
(#) satlokk válasza Antennaman hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
Érdekes megoldás,de alényeg az,hogy jól műkődjőn.
(#) pucuka válasza Antennaman hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
Írhatod nyugodtan, hogy LongWire antenna, így tudományosabban mutat.
(#) szendi001 válasza Antennaman hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
Pár száz wattnál lenne kerti grill is . Amúgy nagyon tetszik.
(#) Antennaman válasza szendi001 hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
A provizórikus megoldást az is tetézte, hogy a földelő nyársat egy falevél gerebje méteres vas nyeléből hekkeltük, majd meglocsoltuk két vödör és két pohár vízzel. Ennél a műveletnél állt be az antenna jó SWR értékre és 50 Ohm -ra mérőhíddal mérve. Nem szívesen hajtok nagy teljesítményt kerti grill gyanánt különböző tekercsekbe, mint pl. egy indukciós melegítő. Ki tudja milyen káros sugárzásban lenne részem, nem győznék Miacint szedni rá.
(#) Rumcájsz válasza Antennaman hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
Bakk*er ! És sikerült lehangolnos a padot? * Hi! )
(#) Rumcájsz válasza Antennaman hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
Igen, láttam a HAFF oldalon a bejegyzést hogy a HG8WFF (8LLS Imi barátom) csapata kitelepült a HAFF008-ba. Jó lenne ott olvasni Tőletek egy képes élménybeszámolót! Mi a jövő héten a HAFF036-ban leszünk, kis csapattal elsősorban antenna kísérletek, RKSZ cucc fejlesztés és borácsozás céljából megyünk Fehértóra.
(#) Antennaman válasza Rumcájsz hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
Hét közben vagy hétvégén mentek? Mert beizzítom a QRP rigemet hátha sikerül egy QSO-t összehoznunk. Amúgy a múlt hétvégi kitelepülésünk nem csak Word Flora Fauna "WFF" aktivitás hanem a Megyei gyűlés céljával is volt szervezve. Mint olvastad is HA8LLS Imi koma volt az értelmi szerző. Szerencsére nálunk is ilyen jó a klub élet és az összetartás.
(#) HA8FY hozzászólása Márc 25, 2012 /
 
Tisztelt amatőrtársak!

A Hódmezővásárhelyi Rádió Klub idén is megrendezi a

RÁDIÓS BÖRZÉT és TALÁLKOZÓT

Bővebben a HA8KCS weboldalán !

Mindenkit szeretettel várunk!

VY 73 de HA8FY Zsolt
(#) Rumcájsz válasza Antennaman hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
Sajnos nagyon kevés olyan klub van az országban ami működik, a többit meg már rég széthordták.
Nálunk is van klub élet, de azt hiszem mindenki visszasírja a régi MHSZ-es világot, amikor még volt utánpótlás. Most lasszóval sem tudunk érdeklődőt fogni, ha meghallják hogy rádiózás, egyből a válasz hogy internet, szkájp. Sajnos itt tartunk.....

Péntek este megyünk a QTH-a ami egy régi tanyasi iskola volt, dipólokat telepítünk és QSO-zunk. Antennakísérlet a program meg egy jó bográcsos....
Remélem találkozunk a clustert figyeld....
(#) MaTe193 hozzászólása Márc 25, 2012 /
 
Sziasztok!

Egy kis élménybeszámolóval szeretném kezdeni: ma lehetőségem volt életemben először rövidhullámú sávon QSO-kat lebonyolítani, HA0KA készülékén, antennáján. Nagyon megtetszett a sáv, bár a 2m,70cm után kissé furcsa volt, mind hangszínre, mind az állandó zajra való tekintettel. Sikerült 6-7 összeköttetést lebonyolítani, bár mindannyian magyarországi állomások voltak, mégis elmondhatatlanul örültem, hogy voltak kik felvegyék a mikrofont. Meglepett, a 2-es körzetből milyen tisztán hallottam az egyik kollégát, illetve Ő engem.(Volt még egy horvát állomás, versenyhívást adott, de nem akartam lelassítani a botladozó angoltudásommal.) Remélem ez egy hosszú történet kezdete.

Más, kicsit aktuálisabb dolog: QRP Rádióamatőr találkozó/börze lesz Debrecenben, ám ez nem a szokásos CRT. Ezt a Brassai Sámuel gimnáziumban fogják szervezni, főszervezője HA5GY. Erre hívnak, várnak mindenkit szeretettel, kiváltképp a QRP-ben ténykedőket. Ideje:március 31. Mellékelem a meghívót, én tervezem, hogy ellátogatok.

Minden jót, 73! Máté.

MEGHÍVÓ.pdf
    
(#) bodgabo válasza Rumcájsz hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
Az internetnek meg a mobiltelefonnak nincs meg az a varázsa, ami az amatőr rádiózásnak.
Én is most készülök az amatőr vizsgára, tanulok morzézni is és nekifogtam egy RH adó-vevő építésének 80m-re. Nagyon várom már a pillanatot, amikor majd a saját hívójelemmel a saját építésű rádiómon válaszolhatok egy CQ-ra!
Jelenleg TV nézés helyett a kis 0-V-1 vevőmmel "pásztázok" 40 és 80m-en , de ez is tetszik. Számomra az is élmény, ha egy általam épített berendezést -amiben ismerem az utolsó tranzisztorának is a funkcióját- üzemeltetek, legyen az akár ez a kis 0-V-1 vevő...
(#) bodgabo válasza MaTe193 hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
Én is tervezem hogy ellátogatok egy rádióamatőr ismerőssel, szeretnék bekerülni egy ilyen nagyszerű társaságba!
(#) Antennaman válasza MaTe193 hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
Szia Máté!
Úgy volt, hogy én is megyek de több akadálya is van. Remélem azért sokan ott lesznek és sok tapasztalatot cserélnek!
Reméljük mi is , hogy megtetszik a Rövid hullámokon zajló élet is.!
Üdv. Gábor
(#) satlokk válasza Rumcájsz hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
Szia!
Ebben igazad van nagyon is!
(#) satlokk válasza bodgabo hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
Szia!
Nincs is ennél szebb!
Következő: »»   29 / 252
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem