Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   604 / 1272
(#) kovacspista válasza kaszas19 hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Kontakt hibákat megnézted? Az A-V csatlakozó nincs kiszakadva? A lemezek jól érintkeznek? A videó egységben nincs forrasztási hiba?
(#) nz80 hozzászólása Márc 16, 2012 /
 
Helló!

Ha olyan tv-m van amin csak rca, és svideo bemenet van, és a laptopot rá akarom kötni, akkor megtudom oldani egy vga, és egy rca (vagy svideo) kábel összekötésével?
Mire vigyázzak?
(#) kovacspista válasza nz80 hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Arra, hogy a laptopon legyen video kimenet! Ha a hangját akarod, akkor a fülhallgató kimenettel a legegyszerűbb.
(#) nz80 válasza kovacspista hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
A hang az meg van oldva a hifire. A képet akarom a tv-re. Valami ötlet?
(#) karaszbandi válasza nz80 hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
A választ már megkaptad. VGA-ból nem tudsz egyszerűen olyan jelet csinálni, amit az RCA megeszik.
(#) vladcepes válasza vladcepes hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Sziasztok. Ma délelőtt kihúztam TV-t áram alól azzal a szándékkal hogy nekilátok és szétbontom.Közben elmentünk itthonról,lényeg a lényeg most este bekapcsoltuk és láss csodát mintha mi sem történt volna. Gondolom akkor is ott kell keresni a hibát mint amiről már beszéltünk. ? Üdv.
(#) lali22 válasza BarnaPili hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Szia fogalmam sincs mi sipol annyira benne ha tudnám hogy meg lehet csinálni akkor belefognák de még nem találkoztam ilyennel
(#) nz80 válasza karaszbandi hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
nem látom a választ. Csak a hangra látom. Hol van?
(#) kaszas19 válasza kovacspista hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
nem néztem de lehet benne valami mert a scart kábelt mikor rá dugom a tv-re picit játszadozni kel mert van mikor csak hang van de kép nincs meg mozdítom aztán már minden okés.
Esetleg a forrasztás felengedett volna a panelon?
(#) BarnaPili válasza lali22 hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Ha levett hátlappal meghallgatod,hogy hol sípol,mi is többet tudunk mondani.Általában a sorkimenő trafó és környéke a ludas,de lehet hogy egy tápegység hibával állunk szemben.Fogj egy "Folpackos" gurigát vagy sodorj papírból egy csövet és azt a füledhez téve meg tudod határozni a sípolás helyét.Ha megvan a nagyjábóli hely,akkor egy szigetelő anyagú rúddal,vagy csavarhúzó nyéllel nyomkodva a gyanús alkatrészeket ki tudod keresni a ludast.Tekercsek,kondik szeretnek zenélni.Ha a tápból jön,akkor újra tárgyaljuk.Szép napot!
István
(#) kovacspista válasza kaszas19 hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Igen, a panel is felengedhetett, de lehet, hogy ki kell cserélni az aljzatot.
(#) kovacspista válasza nz80 hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Én írtam a választ. Bővebben: nem tudod megoldani, csak ha videó kimenet van a laptopon. Az egyik analóg, a másik digitális jel, tehát nem kompatibilis.
(#) nz80 válasza kovacspista hozzászólására (») Márc 18, 2012 /
 
Köszi!
Most már értem.
És a DVI kimenet? Arról se tudom megoldani átalakítással?
(#) abyka1979 válasza nz80 hozzászólására (») Márc 18, 2012 /
 
Hali!

Ez a legegyszerűbb......

Bővebben: Link
(#) Nanok hozzászólása Márc 19, 2012 /
 
Hali!

Van egy Orion T2836MTX tv-m, és azt látom, hogy a flyback körül egy részen össze van égve a nyák és több lábnál is úgy néz ki mintha áthúzott volna.
Akkor itt most zárlatos a flyback, ezt hívják sorkimenőnek?
Ez lehet a baj, mit lehet itt tenni?
(#) kadarist válasza Nanok hozzászólására (») Márc 19, 2012 /
 
Szia!
A flyback transformer magyarul sorkimenőtrafó. Gondolom erre gondolsz.
(#) Nanok válasza kadarist hozzászólására (») Márc 19, 2012 /
 
Igen, erre de nekem nem volt egyértelmű, mert némelyik készülékben több trafó is van.
Akkor ez lehet zárlatos, kuka?
(#) kadarist válasza Nanok hozzászólására (») Márc 19, 2012 /
 
Két nagyobb trafó szokott lenni a tévékben, a tápegység és a sorkimenő. Attól, hogy égett a nyák, még lehet jó a trafó, sőt. Javítsd ki az égett részeket, pótold az esetlegesen megsérült kondenzátorokat, egyebeket és próbáld ki. Arra ügyelj, hogy a szenesedett részeket maradéktalanul távolítsd el.
(#) Nanok válasza kadarist hozzászólására (») Márc 19, 2012 /
 
Ok, de ha bekapcsolom akkor fel fel villan a led és égés szagot érezni, valami zárlat szerintem van. Ráadásul több lába közt láttam fekete kis csíkot ami áthúzásra utal.
(#) kadarist válasza Nanok hozzászólására (») Márc 19, 2012 /
 
Azért kell a szenet kiiktatni, hogy tisztán láss, mert lehet, hogy a szénréteg vezeti el a villanyt és ezért van ez a szag. Egy képet mutathatnál a helyzetről.
(#) Nanok válasza kadarist hozzászólására (») Márc 19, 2012 /
 
Erről lenne szó.

Kép0097l.jpg
    
(#) kadarist válasza Nanok hozzászólására (») Márc 19, 2012 /
 
Na ez egy tipikus példája annak, amikor hideg helyről beviszik a tévét a szobába és ráindítanak. Páraáthúzás eredményét láthatjuk. Még mindig tartom az előzőeket.
(#) karaszbandi válasza kadarist hozzászólására (») Márc 19, 2012 /
 
De sok próbálkozás után a szén is el ég. Az sem örökös.
(#) kadarist válasza karaszbandi hozzászólására (») Márc 19, 2012 /
 
Ja igen, igazad van
(#) ligyakeli hozzászólása Márc 19, 2012 /
 
Szevasztok,ha valaki tudna segíteni megköszönném. Vanegy Europhon ctv1439-es tvém nemtalálok hozzá rajzot.Ha valaki tud kérem segítsen köszi.
(#) béla198406 hozzászólása Márc 19, 2012 /
 
sziasztok
nos a gondom az,hogy kicseréltem a kondit de lett valami zárlat.csak egy csatt és márcsak standby módban van be sem kapcsol.nem tudom mi legyen már.segítene valaki?küldök képet róla.
(#) béla198406 hozzászólása Márc 19, 2012 /
 
bocsánat ez a jó kép.
(#) béla198406 hozzászólása Márc 19, 2012 /
 
nem tom fel ment a kép
(#) kovacspista válasza béla198406 hozzászólására (») Márc 19, 2012 /
 
Én csak annyit kérdezek, miről van szó?????
(#) béla198406 hozzászólása Márc 19, 2012 /
 
sziasztok
pisti a philips LCD tévéről van szó.kondi volt kiszáradva.de közben elrontottam.
Következő: »»   604 / 1272
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem