Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendezvény-hangosítás (PA) hangtechnikái
Lapozás: OK   115 / 244
(#) sound.man válasza Doncso hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Bővebben: Link Bővebben: Link Itt a második linken láthatod a hangszórót is. Nem rossz, viszont JBL-től én komolyabbat várnék el.
(#) Doncso válasza bencikusz hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Egyszer hallottam őket, két top két ládával, azóta más a véleményem a drágább omnikról.
(#) Doncso válasza sound.man hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Jahm, akkor Laci bácsinál is ilyesfélék jártak, azért ez nem semmi. Bővebben: Link nesze neked márka.
(#) sound.man válasza Doncso hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Vannak a jobb márkáknak is silányabb sorozatai. Ez az oldal jó nem láttam még.
(#) andras99 válasza sound.man hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Hallottam ilyen hangfalakat... (JRX-115) Nem valami csúcsmodell...
(#) andras99 hozzászólása Márc 17, 2012 /
 
Erről mi a vélemény? Beszédre és egy kevés otthoni karaokera kéne.

andras99
(#) mraulajos hozzászólása Márc 18, 2012 /
 
Sziasztok!
Egy hangfal adatlapján ez hogy kell értelmezni?
Teljesítmény: max: 1000W, RMS 250W
Köszi!
(#) mraulajos hozzászólása Márc 18, 2012 /
 
Sziasztok!
Már voltam ezzel a témával. Erről az összeállításról szeretnék véleményt kérni. Köszönöm
(#) bencikusz válasza mraulajos hozzászólására (») Márc 18, 2012 /
 
Szia!
Nem tudom, hogy te hogy vagy vele, de én jobban bízok egy régi hangfalpárban, mint egy mai olcsó kategóriásban.
Nézz szét itt:
Bővebben: Link
Lehet nagyon jókat találni itt.
(leírhatnád, hogy mire akarod használni.)
Minden jót.
(#) mraulajos válasza bencikusz hozzászólására (») Márc 18, 2012 /
 
Hali!
Rendezvény hangosításra.
Akkor légyszi. javasoljál már valamit ,ebben az árkategóriában. Egyenlőre mélyközépre gondolok, ami ksőbb egy mélyládával bővíthető 8 ohm-on. Köszi!
(#) mraulajos válasza bencikusz hozzászólására (») Márc 18, 2012 /
 
Esetleg ez, nem kicsi a teljesítmény erre az erősítőre?Bővebben: Link
(#) bencikusz válasza mraulajos hozzászólására (») Márc 18, 2012 /
 
Szia!
A rendezvény hangosításnak is rengeteg fajtája van.
Beszéd, zene, koncert...
Én szeretem a Reflexeket. Ezzel a konkrét típussal nincsen tapasztalatom.
Bővebben: Link
Én lehet hogy megnézném ezt is. Így látatlanban nem tudom eldönteni, hogy jó e. El kell menni és meg kell hallgatni.
(#) mraulajos válasza bencikusz hozzászólására (») Márc 18, 2012 /
 
Beszéd zene, koncert nincs!
(#) onlin hozzászólása Márc 18, 2012 /
 
Sziasztok.

Régebben írtam már ide, sport rendezvényre szeretnék hang rendszert venni. A terület nagy, de hangerő nem kell sok - főleg beszéd és mellé háttérzene. Aktív cuccban gondolkodom, hogy minden dobozon külön lehessen állítani a hangerőt, és nagy távolságok vannak, jelkábellel szerintem egyszerűbb így dolgozni. Kb 6-8 hangfal kéne szerintem. Voice kraft hangfalakkal van valakinek tapasztala?

Ezekre gondoltam:
LK-683 10" mély, 97db érzékenység, 120W (42e ft)
LK-693 10" mély, 95db érzékenység, 120W (47e ft) nem tudom miért drágább ez, talán újabb, de az érzékenysége rosszabb?
LK-684 12" mély, 97db, 150W (57e ft)
LK-1619A-12 12"mély, 96db, 200W (61e ft) a képek alapján ez fából van, az sokat számít ilyen hangosításnál?

Melyik érné meg, vagy még milyen márkákat tudtok ajánlani ebben az árkategóriában?

Köszönöm.
(#) compaqamplifier válasza onlin hozzászólására (») Márc 18, 2012 /
 
Bőven elég nekem döngetéshez 2x70-100 watt! Bár ha van tartalék az nem baj. Igazából ha van pénzed akkor a legjobbat vedd meg.
(#) onlin hozzászólása Márc 18, 2012 /
 
Pénz sok nincs, viszont mint írtam nagy területre kéne, és nem nagy hangerő, csak beszédre. Szóval ha csak pár hangfalat használok, akkor valahol nagyon hangos, valahol meg nem hallani.
(#) szabi83 válasza onlin hozzászólására (») Márc 18, 2012 /
 
Sok sport rendezvény van. Miről van szó, mert konkrét dolgokhoz többen hozzászólnak. Szerintem.
Az érzékenység csak papíron annyi.
(#) pinyó39 válasza onlin hozzászólására (») Márc 18, 2012 /
 
Fel a fejjel kültéren nics az a kakaó ami elég lenne
Viccet félre , ez valami fixen telepített rendszer lenne vagy nem? Ez az első amit el kell dönteni.
(#) onlin hozzászólása Márc 18, 2012 /
 
Lovas versenyek, van egy nagyobb pálya ( nagyságrendileg kb 40x80m) ami körül vannak a nézők, nem több mint pár száz, legfeljebb 1 ezer. Ezen kívül még messzebbre is kell hang, de csak hogy lehessen hallani mit mondanak, nem nagy közönségnek..
(#) szabi83 válasza onlin hozzászólására (») Márc 18, 2012 /
 
A 100V-os rendszerrel jobban jársz, szerintem.
(#) bajtaig válasza onlin hozzászólására (») Márc 18, 2012 /
 
Üdv!
Az lehetséges hogy kölcsönzöl egy alkalomra egy végfokot meg négy egyforma topládát ? Gondolom keverő meg miki van, és kipróbálod mi a kevés, elég vagy sok.
Kettes fogathajtás?
(#) bajtaig válasza bajtaig hozzászólására (») Márc 18, 2012 /
 
Ha esetleg kompreszzálnád a mikit nőne a beszédérthetőség és mivel telített a jel a hangosság is.
(#) sound.man válasza onlin hozzászólására (») Márc 19, 2012 /
 
Többszáz főnek, ezernek kevés 6x100W. Ha csak mindenki normál hangerővel elkezd beszélgetni az már elnyomná szerintem.
(#) andras99 hozzászólása Márc 19, 2012 /
 
Ez jó? (A piezo ki lesz belőle hajítva, kap majd egy normális drivert.)

andras99

ui.: A mikrofonos kérdésre valaki?
(#) onlin válasza sound.man hozzászólására (») Márc 19, 2012 /
 
Értem, találtam egy másik hangfalat.
Már nem gyártják, de valahol még van belőle.
Behringer E1520A
Ez 250w rms, 15" mély, 1" driver.
http://www.behringer.com/EN/Products/E1520A.aspx

Valahol akciós, 67e ft szerintem elég jó.
(#) ozpecs válasza andras99 hozzászólására (») Márc 19, 2012 /
 
Ha még drivert is cserész benne akkor már kn 40 ben van és még mindig elég gagyi marad érzéketlen kis teljesítményü. Kicsit drágábban megkapod pl a wharfedale titan sosozatot. abból a 12-es tud 127 dB-t és sokkal de sokkal érzékenyebb sokkal kisebb erősítővel is nagyobbat szól ráadásul a vizet is jobban birja!! Nekem 4 db van belőle negyon beváltak.
(#) ozpecs válasza onlin hozzászólására (») Márc 19, 2012 /
 
Olvad el az előző hozzászólásomat, bár akciósan annyira nem rossz ez a láda, de mégse venném meg, ha megnézed ekkora erősítővel is max tud 124 dB-t ezt az előbb említett láda már kb 150-200W-os erősítővel is tudja.
(#) onlin válasza ozpecs hozzászólására (») Márc 19, 2012 /
 
Értem, nekem mindenképp aktív kell, és a wharfedale aktívja 120e körül van, szerintem nem éri meg nekem, főleg hogy nem kell sok hangerő, nem koncertezem.
(#) andras99 válasza ozpecs hozzászólására (») Márc 19, 2012 /
 
Köszi a válaszod, de nekem max. 70.000Ft-om van a két hangfalra. A Wharfedaleból 1db kerül majdnem annyiba.......sajnos.

andras99
(#) ozpecs válasza andras99 hozzászólására (») Márc 19, 2012 /
 
Oks de nagyon olcsón meg nem lehet olyat venni ami megfelel az elvárásoknak érdemes spórolni mert utána meg csak kidobott pénz.
Következő: »»   115 / 244
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem