Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » SMD forrasztás profin
Lapozás: OK   43 / 105
(#) emmzolee válasza isti03 hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
Ez rendben is lenne, ha nem forrasztottad volna már be.
(#) isti03 válasza emmzolee hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
Ja meg ahonnan vettem, ott árulnak bontott alkatrészt is. Ennek tudatában aki megveszi annak számolnia kell azzal hogy használt, bontott, vagy jó vagy nem.
(#) isti03 válasza emmzolee hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
Miért ne forassztottam volna be? Úgy reagáltam hogy ez egy helyetesítő alkatrész. És elégé húzós munka volt beforrasztani, nem tudom milyen csomagolás volt ez az IC lábai összevissza áltak. Atól féltem hogy letörnek amikor próbáltam egyengetni.
(#) emmzolee válasza isti03 hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
Melyik is ez a bolt amiről beszélsz??
Jó lenne tudni, hogy ki lehessen zárni a beszerzőhelyeim közül.
(#) thomas3 válasza isti03 hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
Az lehet, csak Te azt írtad, hogy akkor veszik vissza ha nem forrasztottad be. Nah már most Te ezt már megtetted.

Itt lassan be kellene fejezni mert ez már nem tartozik a témához...
(#) isti03 válasza thomas3 hozzászólására (») Márc 22, 2012 1 /
 
Először ezt írták hogy ha nem forrasztottam be. De közöltem velük hogy ez már megtörtént. Erre azt a választ kaptam hogy mindenképp küldjem vissza, hogy majd ők is valahová reklomálnak hogy ez az alkatrész nem ebbe a tv-be illik.
Itt vettem:Bővebben: Link
(#) llaci56 válasza emmzolee hozzászólására (») Márc 22, 2012 1 /
 
Erről ne engem akarj meggyőzni!
Azonban ez a topik az SMD forrasztásról szól. Ha ennyire bántja az igazságérzetedet, akkor ne segíts az illetőnek. Kár leírni 10 példányban, hogy ez nem frankó.
(#) kaqkk válasza isti03 hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
Lehet hogy beleillik a tv be (ezt használják..) de a program bele van égetve a processzorba ? Ezt is meg kéne kérdezni !
(#) isti03 hozzászólása Márc 22, 2012 /
 
Kiszedtem a procit, holnap elküldöm postán. Tudnak róla hogy beépítettem de ahogy már írtam ők is elküldik a beszerzőnek azzal hogy hibás volt. Nem hiszem hogy ezt raktározzák és eladják ismét. Köszönöm a lábtisztítással kapcsolatban a hozzászólásokat.
(#) thomas3 válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
Mikor készíted a stenciled akkor két oldalról támadod a réz felületet?
Ma én is próbálkoztam vele mert találtam egy kis lemezt azonban a TQPF64-nél a szigetelők "elfogytak". Vastagabb lehetett a lemez mint maga a szigetelő rész.

Milyen vastagságot használsz?
(#) llaci56 válasza thomas3 hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
0,3 -as vörösrézlemezem van. Csak az egyik oldalról maratok, sósavas eljárással. Az a tapasztalatom, hogy azzal a legkisebb az alámaródás.
(#) thomas3 válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
Én is azzal csináltam. Sajnos nem tudom milyen vastag mert már vagy 2éve vettem valamihez és nem emlékszem. Jövőhéten viszont megkeresem azt a helyet amit korábban írtál.
(#) llaci56 válasza thomas3 hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
Ha megmérnéd, akkor mindegy, hogy mikor vetted.
(#) zetyere válasza Geda hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
Komolyan mondom ha figyelmesen végigolvasgatja az ember mások rutinos tapasztalatait,sokat tanulhat belőle!Kellet egy pár BGA tönkretétele mire rájöttem a hőfokokra.Csak megnéztem a youtubon hogyan csinálják és kedvet kaptam hozzá.Vettem egy forrasztóállomást és kísérleteztem.Megérte!Az ólommentes forrasztásnál nagyot szívtam mindig.Kevés a 250 fok.Nekem 330-nál engedte el.Hiába fűtöttem alá.140 fokra előmelegítve és 250 fokon fújva szépen olvadt az összes golyó.Ez az ólmos gondolom.De van egy-két ati videó kártya ami nehezen adta meg magát.De ez igaz minden egyes smd alkatrészére!Az nvidia kártyákon gyorsan olvadnak és 250 elég hozzá.Hőprofilod lenne az ólmos és ólommenteshez?üdv Ottó
(#) Viktoria211 válasza zetyere hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
Szia. Milyen forrasztóállomást vettél? Igen az ólommentes forrasztáshoz magasabb hőfokra van szükség. Az sem mindegy milyen panelon forrasztasz. Pl. a telefonpanel sokkal vékonyabb és könnyebben átveszi a hőt, mint 1 tévépanel.
(#) zetyere válasza Viktoria211 hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
Szia!Egy Gordak 952-t.Nem nagy szám de teszi a dolgát.üdv Ottó
(#) zetyere válasza Viktoria211 hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
Most csak videó kártyákkal foglalkozom.Imádom mindet!Legszívesebben megtartanám az összeset.Kb 10 percet adok neki aláfűtést.160 fokon.Ennyi idő alatt már csak átmelegszik egy 2-2.5mm-es panel!?
(#) llaci56 válasza zetyere hozzászólására (») Márc 25, 2012 / 1
 
2,5 mm-es videokártya panel? Hogy megy az be a slotba?
(#) zetyere válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
K *
(#) Viktoria211 válasza zetyere hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
Hőfokokban tudok segíteni.
(#) zetyere válasza Viktoria211 hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
Várom a tapasztalataidat!üdv Ottó
(#) gydanee hozzászólása Márc 31, 2012 /
 
Sziasztok!
Keresek olyan szakembert, aki 80 kivezetéssel rendelkező LQFP tokos IC-t nagy biztonsággal tudna cserélni. Lehetőleg Szeged vonzáskörzetén belül! Siker esetén természetesen anyagi juttatás is megbeszélhető! Ha van aki tudna segíteni PM-ben kérem jelezze!

Moderátoroktól kérem, ha van rá mód maradhasson a hozzászólásom. Mivel többet olvasok itt, mint írok, így nem tudok apróhirdetést feltenni.

Köszönöm! Üdv. gydanee
(#) karaszbandi válasza gydanee hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
A harmadik mondatodat nem egészen értem!
(#) gydanee válasza karaszbandi hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
Hmmm szerintem nem szorul magyarázatra, de ha mégis, kérdezz rá konkrétan mit nem értesz rajta!
(#) karaszbandi válasza gydanee hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
A két utolsó szó. Vagy pusztán szivességből gondoltad?
(#) gydanee válasza karaszbandi hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
Nem véletlenül van ott az "is" szó. Találkoztam már olyan kedves kollégával, aki ragaszkodott hozzá, hogy a munka méretének függvényében nem fogad el semmit. De mint írtam legelső hozzászólásomban, nem zárkózok el attól, hogy sikeres csere után pénzel jutalmazzam az illetőt.
(#) ha8lls hozzászólása Ápr 5, 2012 /
 
Sziasztok!

Tudtok nekem forrolevegos smd forrasztashoz folyekony pasztat ajanlani? Hol, merre, ki mire eskuszik?

Koszi! Udv! Imre
(#) beton cipő hozzászólása Ápr 8, 2012 /
 
Sziasztok!
Remélem jó helyre írok. Lehetőség nyílt, hogy forrasztáshoz beszerezzek laborba mikroszkópot. Párszor használtam már, nagyon jó dolog parányi dolgot forrasztásához, gondolom nem kell részleteznem, azzal csak az volt a gond, hogy kb. 1 millióba került. Kérdésem az lenne, hogy tudnátok-e tanácsolni beszerezhető mikroszkópot e célból? Gondolom nem kell olyan nagyítás, hogy szöveteket vizsgáljon vele az ember, de azért rendesen rá lehessen nagyítani a forrasztandó egységre, így hely is kell, hogy legyen alatta, no meg legyen világítás is az objektív körül. Körbenéztem a fórumon, de nem találtam ilyesmit.
Köszönöm szépen!
(#) aticska válasza beton cipő hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Szia!
Pl.ez
(#) Viktoria211 válasza beton cipő hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
http://mikroszkop.hu/catalog/23/all Szia. IND.2Z ipari sztereo zoommikroszkóp 238 mm-es munkatávollsággal. 4- 35x nagyítással. ára 98 700
http://mikroszkop.hu/ind/ind-2z-ipari-sztereo-zoommikroszkop én konkrétan ezt használom. A hirdetés lehet kicsit régi és az ára változott már.
Következő: »»   43 / 105
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem