Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1029 / 2499
(#) takarító válasza reloop hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
Szia reloop, köszi a linket, tényleg jó az a táblázat. Ha jól értem, mert nem vagyok valami nagy angolos, és a google-fordító elég röhejes, akkor ha pl. 350Hz-nél van a vágása az aluláteresztő szűrőnek, akkor 50-50% teljesítmény kell a mély vs. közép+magas viszonylatban. Ha ennél alacsonyabb a vágás, akkor a magasabb frekiknek kell több kakaó, ha magasabb, akkor a mélynek.
(#) takarító válasza fecooo8778 hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
Meg tegyél be csatornánként vagy 100ezer µF puffert legalább... :yes:
(#) fecooo8778 válasza reloop hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
Rendben köszi a segitséget.
(#) fecooo8778 válasza takarító hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
Nem fogom annyira hajtani hogy szükség legyen rá. Fél évig egy 300 W-os pc tápról ment és amilyen hangszóróim vannak ahhoz elég is volt csak egy kisebb buliban tönkrement és ezért akarok valami normális tápot neki. De gondolkodom rajta hogy csinálok egy rendes erősítőt ha lesz pénzem.
(#) takarító válasza fecooo8778 hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
Én a helyedben eladnám azt az autós végfokot, meg azt a bazi 12 voltos tápot is, és építenék egy pöpec 2x100W-os komplett erősítőt. Vagy 20ezerért már kapsz egy 4/5x70-100wattos házimozi erősítőt is, ha nem akarsz sokat rákölteni, vagy még nem tudod/akarod megépíteni.
(#) fecooo8778 válasza takarító hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
Ha eltudom adni akkor az lesz.Viszont azt mindenképp én akarom megépíteni.
(#) emersys válasza blasz hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
Nem emlékszem a pontos végtranzisztor szériára.
De úgy rémlik hogy MJ15003/4 van bent, az viszont pont nem lesz jó a +-80V hoz sajnos. -és lehet a meghajtó is kicsi.
De meglehet beszélni velük, hogy ne tegyenek bele végtranyákat és meghajtót sem, így olcsóbb lesz. (utólag is megveheted ezeket)
A +-80V hoz pl MJ15022/3 kéne -(lehet ezek is vannak bent tényleg nem tudom pontosan) Ha érdekel holnapra megérdeklődöm neked mivel is szerelték, és meg tudom mondani úgy már mehet a +-80ról.
Az építés nincs korosztályhoz kötve szerintem..
(#) blasz válasza emersys hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
MJ21193 MJ21194 ezekkel van szerelve megnéztem a fényképet

megköszönném a segitséget

gpa_300-m.jpg
    
(#) galzotya hozzászólása Márc 25, 2012 /
 
Sziasztok!
Ma szereztem egy 2X10 sávos equalizert.
Egy trafóról kapja az egyenirányított 12V-ot, és a probléma, hogy búg.
Próbáltam már az egualizer egyik csavarját egy kábellel összekötni az erősítő hátlapjával, de a probléma megmaradt.
Egyáltalán mi a probléma?
(#) Massawa válasza galzotya hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
Elöször probáld meg egy másik (jobb, pl. kapcsolt 12V-s ) áramforrással. Ha azzal is bug akkor belül van a baj. ha nem akkor a trafo szürése rossz.
(#) axterix hozzászólása Márc 25, 2012 /
 
Sziasztok!

Ismét kérdéssel fordulnék hozzátok,a mellékelt képen lévő végfok modul kimenetével vagyok gondban. Ugyanis csak úgy hajlandó megszólalni ha,a táp gnd és a kimenetre kötöm,de kimenet az kettő db van az is +/- jelöléssel vannak.Próbáltam úgyis hogy,kimenet +/- hangszóróra de úgy nem szól ez normális?beültetési oldal Ez az a bizonyos sternum 300w modul
(#) galzotya válasza Massawa hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
Számítógépem tápegységére dugva egy szaggatott sistergést kaptam, sokkal halkabb mint a búgás volt, de még mindig nem elég halk.
És úgy veszem észre, hogy itt már az alaplapi hangkártya a ludas, mert ha kihúzom a jack dugót már nem sistereg vissza dugva pedig olyanokat csinál hogy mikor frissítek a gépen egy pillanatra abbahagyja, majd visszajön.
(#) blasz válasza emersys hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
Ha jól olvasom akkor pont 80 voltról megy a végtranzisztor

21345HQ.PNG
    
(#) galzotya válasza galzotya hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
És most vettem észre, ha az egeret mozgatom/gépelek akkor is erősödik a sistergő hang.
(#) blasz válasza galzotya hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
én is ezzel kínlódtam sokat de nem tudtam mit csinálni vele.A régi gépen kikapcsoltam valamit a hangkártyán és elmúlt de ezen nem tudok mit csinálni vele.
(#) Massawa válasza galzotya hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
Akkor szerezz egy jo tápot, (vagy javitsd meg a régit - valoszinü kinyultak a kondik.
(#) galzotya válasza Massawa hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
A tápom még 1 éves sincs, és ahogy mondtam, amíg nincs a gépre csatlakoztatva a bemenet, addig nincs sistergő hang.
(#) emersys válasza blasz hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
Szia ez a széria akár még +-120V is bizalmasan elkezel.
Megkérdem azért majd tőlük holnap ezzel gyártják-e még, ill milyen meghajtót alkalmaznak., mert az ő feszültség tűrésük épp olyan fontos.
(#) blasz válasza emersys hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
Oké nagyon szépen köszönöm
(#) Massawa válasza galzotya hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
Most elvesztettem a fonalat, mi nem megy. mi brummog, illetve mi sistereg?

Egy PC hangkártyája (beépitve) aligha lehet mérvadó ilyen cuccok megitélésére.
(#) galzotya válasza Massawa hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
Trafóról brummog (szerintem ez földhurok), tápegységről sistereg de szaggatottan, és köze van ahhoz hogy mit csinálok a gépen, pl.:Ha mozgatom az egeret más a sistergés hangja.
És hogyha tápra van dugva, akkor ha kihúzom a hangkártyáról(ergo: megszűnik a bemenő jel) abbamarad a sistergés(trafónál ha kihúzom a jelet a hangkártyáról, akkor brummog tovább).
Remélem sikerült érthetően leírnom.
(Hogy teljesen képbe legyél ez egy equalizer, aminek van 3 bemenő, 3 kimenő és 2 táp csatlakozója)
(#) Massawa válasza galzotya hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
Az EQ világos, csak nem tudom hogyan kerül ide a hangkártya?
Valamint miért akarod ezt hozzákapcsolni?.
Az sem igen világos minek a 3 be- és kimenet.

A PCk hangkártyái alapbol ilyen sistergéssel reagálnak - azokhoz általában csak passziv jelforrásokat lehet kapcsolni (azt sem minden gond nélkül).

A földhurok az egyik okozoja, ez egyébb digitális szemét a másik.
Az EQ lehet, hogy ezeket még fel is szedi és felerösiti.

A PC-kbe ha lehet már digitális formába kell bevinni a hangjelet (USB-n stb.) nem analog formában és ráadásul ilyen cuccokon át.
(#) galzotya válasza Massawa hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
Az EQ-nak 3 bemenete (jobb, bal, föld) van, és 3 kimenete (jobb, bal, föld).
Azt szeretném, hogy a gépből jön a jel, bemegy az EQ-ba majd megy tovább az erősítőre.
A hangkártya úgy jön képbe, hogyha pl.: egy MP3 lejátszóra van dugva a bemenet akkor teljesen tiszta jelet ad, de hogyha hangkártyára akkor sistergős jelet (ha a hangkártyáról egyből az erősítőbe megy a jel akkor nincs ilyen sistergés, csak ha a 2 közt ott van az EQ).
(#) Edek válasza galzotya hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
Üdv milyen EQ, milyen csatlakozók vannak rajta, földelt e vagy nem, hová dugtad (itt gondolok a konnektorra)?
Ha RCA-s ki és bemenetei vannak akkor nem sok gond lehet a vezetékezéssel, ha viszont XLR akkor ott már igen igen figyelni kell a szimmetrikus/aszimmetrikus fordításra az átjátszó kábel elkészítésekor, ha földelt a készülék akkor okozhatja az is hogy nem ugyan abba a konnektorba dugtad ahová a pc is van, földhurok elég undorító dolgokat is képes csinálni tapasztalatból mondom mivel a hangkártyám bemenetét sikerült kivégeznem egy ilyen malőrrel, ami a régi keverőmben is nyomot hagyott mivel felégette a GMD fóliát az RCA terminál panelján ezt még tudtam is javítani de a hangkártyám line in bemenete végleg megadta magát, érdemes lenne még megnézni az EQ panelján hogy nincs e valahol test hiány és nem e okozza ez a jelenséget, ha tudnál mindenről képet feltölteni lehet hogy könnyebben menne a segítség nyújtás is a részünkről így csak a sötétben tapogatózunk.
(#) pucuka válasza galzotya hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
Ügyesen gyártottál egy földhurkot. Az RCA -n is, meg a tápon is megy a föld. Vagy a hangfrekit viszed földfüggetlenül, (trafóval) vagy külön tápot használsz.
(#) Massawa válasza galzotya hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
Ki látta már, hogy a PC tápból hajtod meg a külsö berendezést?
Ez az egyik legnagyobb hiba amit csinálhatsz.

Ott van minden földhurok, potenciál különbség (a hangkártya kimenete úszo, te meg a PC-tápon keresztül földeled, innen a sistergés).
keress egy önállo tápot az EQ-hoz, vagy ahogy pucuka mondta leválasztó trafokkal kell elkülöniteni a földeket (sokkal drágább mulatság).
(#) reloop válasza takarító hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
Az Elliott-féle táblázathoz tartozó szövegből az derül ki, hogy a leírtak természetesen nem tekinthetők szentírásnak, mert függ a hanganyagtól és a hangszórók érzékenységétől is a teljesítmény eloszlása. Nagyjából azért látható, hogy egyes vágási frekvenciákhoz mekkora erősítőkkel kell felkészülni a bi-amplifikálásra.
(#) galzotya válasza Edek hozzászólására (») Márc 26, 2012 /
 
Az EQ-t bontottam, az RCA-kat én forrasztottam rá, földelés még nincs rajta, és földelenlen dugóval kapcsolódik abba az elosztóba ahol a számítógép is van.
Délutánra küldök képeket is.
(#) bensepeter hozzászólása Márc 26, 2012 /
 
Sziasztok! Lenne egy kérdésem! Egy erősítőt próbálnék éleszteni de nem akar megszólalni.
Hogy tudnám kideríteni a pufferek jóságát?
A rossz akkor tudok feszültséget mérni a lábán?
Okozhatja pufferek hibája azt hogy néma az erősítő?
A trafó az jó.

Előre is köszönöm a válaszokat.
üdv Petya.
(#) Orbán József válasza bensepeter hozzászólására (») Márc 26, 2012 / 1
 
Mérjél rajtuk feszültséget, amennyiben a váltófesznél nagyjából 1.4x nagyobbat mérsz, akkor van pufferelt feszültséged és ezen a csend már nem múlik.
Következő: »»   1029 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem