Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1030 / 2499
(#) bensepeter válasza Orbán József hozzászólására (») Márc 26, 2012 /
 
Köszönöm a válaszod és gyors megyek és kiderítem ezt.
(#) bensepeter válasza bensepeter hozzászólására (») Márc 26, 2012 /
 
Szia! Sajnos a puffer hibátlan. Más lesz a gond. Megyek és tüzetes vizsgálatba kezdek.
(#) Massawa válasza galzotya hozzászólására (») Márc 26, 2012 /
 
Nem tudlak követni.
A rajzodon a PC dobozán vannak a kimeneti csatlakozók és a 12V-s +/- csatlakozo is!
Akkor most honnan kapja az EQ a 12 V-t?

(Mert most azt irod "földelenlen dugóval kapcsolódik abba az elosztóba ahol a számítógép is van". Akkor mégis csak van egy külsö tápod?

Ha igen, akkor fémdobozban van az EQ? (illene abba tenni)
Le van földelve a fém doboz (összekötve a 12V - polusával?

Szoval nagyon sok kérdés van, amit meg kellene válaszolni, hogy kiderithetö legyen a távolból, hogy mi a baj.
(#) Robi85 hozzászólása Márc 26, 2012 /
 
Sziasztok.

Valaki használt már ilyen csatlakozó aljzatot erősitőben hangszóró kimenethez? Arra lennék kiváncsi, hogy csavaros e és , hogy átvan e furva középen? Nem szeretnék külön dugót is rendelni hozzá, egyszerübb ha csak átdugom a vezetéket rajta és rászoritom. Előre is köszi a választ.
(#) Orbán József válasza Robi85 hozzászólására (») Márc 26, 2012 /
 
Itt van a kezemben. A csavarozás a járhatóbb út, D=5mm lyuk van rajta keresztbe, viszont bedugós felhasználásra alkalmatlannak tartom, mert az effektív mélysége csak 12 mm!
(#) Robi85 válasza Orbán József hozzászólására (») Márc 26, 2012 /
 
No, tehát akkor átmegy rajta a vezeték. Ez jó hír. Köszönöm szépen a gyors választ.
(#) Orbán József válasza Robi85 hozzászólására (») Márc 26, 2012 /
 
Piros és fekete jelöléssel van párban!
(#) galzotya válasza Massawa hozzászólására (») Márc 26, 2012 /
 
Próbáltam gép 12V-járól, aztán trafóval.
A trafó - szálát összektöttem az erősítő házával mert az EQ-nak még nincs háza, de búgott tovább.
Mellékeltem egy pár képet is hogy hogyan néz ki.
(#) pucuka válasza galzotya hozzászólására (») Márc 26, 2012 /
 
Akkor egy tisztességes rajz kellene, hogy mit hova kötöttél.
(#) galzotya válasza pucuka hozzászólására (») Márc 26, 2012 /
 
Rajzot nem tudok, ehhez nem értek esetleg elmondani tudom.
Az EQ funkciói tökéletesen működnek, csak búg.
Jött a konnektorból a trafó, az ment egy egyenirányítóra, itt elvittem a --t az erősítőm hátuljára(mert van rajta GND, egy ilyen kis kábel befogatós valami) a -/+-ot pedig az EQ-ba.
(#) pucuka válasza galzotya hozzászólására (») Márc 26, 2012 /
 
A kezdő hozzászólásodban csatoltál egy rajzot. Ha úgy kötötted be, akkor búghat. Egy ugyanilyen, de a tényleges helyzetről szóló rajz kellene.
Mindenesetre a földekkel nagyon vigyázni kell. Az összekötő RCA csatlakozós hangfrekvenciás árnyékolt kábelekben az árnyékolásban ott az áramkör földje, ugyanaz, ami a táp negatívja. Ha ezeket hurokba kötöd, akkor búgni fog.
(#) Massawa válasza galzotya hozzászólására (») Márc 26, 2012 /
 
Mindenképpen be kellene dobozolni! (?rzékeny dolgok ezek, csak igy bontva járatni).

Utánna meg ugy összekötni a PC-vel meg az erösitövel, hogy az árnyékolt vezetékekben csak egyszer legyen a föld csatlakoztatva és az mindig a bemeneti oldalon legyen.

Azaz kell 2 RCA kábel, az EQ oldalán mind a két földet be kell forrasztani a PC oldalán meg csak az egyiket. Hasonlot tenni az erösitö oldalán is)
Még az is lehet, hogy az EQ más szintekre van épitve mint ami a PC-dböl kijön (általában 0,775V az ilyenfajta készülék érzékenysége a PC-böl meg ha jól tudom mindössze 100 mV jön ki - ami jo az erölködönek, de kevés az EQ-nak.)
(#) Zsoltipapa válasza galzotya hozzászólására (») Márc 26, 2012 /
 
Heló! Ha jól emlékszem ez valami fa dobozos hifi nek az eq-ja.De ebben lenni kell 1 relének is.Üdv:
(#) galzotya válasza Zsoltipapa hozzászólására (») Márc 26, 2012 /
 
Igen egy nagy fa dobozos, van benne egy stk ic-n alapuló erősítő, bakelitlemez lejátszó kazetta és ez az EQ!
Az EQ-nak a hátulján ott a relé, a bemenetek felett.
Most behoztam a gyári trafót és valami egységet, ilyet még sohasem láttam, valami egyenirányító féle, és erről tökéletesen megy!

P1060556.JPG
    
(#) blasz hozzászólása Márc 26, 2012 /
 
Sziasztok tudná ezt valaki véleményezni nekem,ha jó megvenném. köszönöm licitbe vagyok
http://elektronika.vatera.hu/muszerek_alkatreszek/transzformator/2x...7.html
(#) blasz hozzászólása Márc 26, 2012 /
 
Bocsi nem irtam ide hogy 2x300w véghez lenne a fesz rendbe van csak a 2x110 bekötés miatt kérdem Köszönöm
(#) Orbán József válasza blasz hozzászólására (») Márc 26, 2012 /
 
A 2x110 = 220 Ha a szekunder feszültség rendben van, tudod az európai hálózati feszültségről használni.
(#) blasz válasza Orbán József hozzászólására (») Márc 26, 2012 /
 
Köszönöm, akkor vásár
(#) bandisk hozzászólása Márc 26, 2012 /
 
Sziasztok! Van egy Aiwa CX810-es hifim, 6ohmos, elvileg STK4172II ic van benne, nos van olyan végfok ami 4-8ohmos és jó bele??
(#) emersys válasza blasz hozzászólására (») Márc 26, 2012 /
 
Szia.
Mehet neki bátran a +-80V.
Ugyanazokkal szerelték mint a gpa1200-asukat.
(#) haragati válasza emersys hozzászólására (») Márc 26, 2012 /
 
Segiitség!
Sok erősítőt megjavítottam már de így még nem jártam.
Nálam van egy Marantz erősítő, a belseje megegyezik sok Onkyoval is. A lényeg, hogy kicseréltem a végtranziszorokat (is), és az egyik cca. 30 sec után átütött!
Vettem még egyet és az is igy viselkedett. Amúgy minden része az erősítőnek jó volt (mértem közben hanggenerátorral és szkóppal) de sajnos az egy típus átütött . Papiron 120v-os tranyó, és 80V-on átüt!

Tudna-e valaki 2SA 1264 - es tranzisztort eladni, olyan tipust amin nem egy bekeretezett T látható. A boltban -ahol mindkettőt vettem, rákérdeztem, de még nem jelzett vissza senki, hogy a cucc nem megbizható!
Sürgős lenne - köszönettel!
(#) emersys válasza haragati hozzászólására (») Márc 26, 2012 /
 
Szia.- Mi az hogy átütött? -az átmenetre célzol? vagy az elszigeteltségre a bordán?
Ez a tranyó kb +-55V ig megbízhatóan megy.
Nem lehet hogy hőmegfutás van? - a gerjedés sem kizárt, főleg ha erősen visszacsatolt. , ha +-55V nál nem nagyobb a tápfeszed valamit a nyugalmi áramod is rendben van, akkor ezt kétségesnek tartom hogy ennyire meglegyen hamisítva bent a chipp.
A gerjedés által okozott problémát előbb eltudom képzelni.
(#) blasz válasza emersys hozzászólására (») Márc 27, 2012 /
 
Köszönöm akkor csak meg kell venni őket
(#) haragati válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 27, 2012 /
 
Köbzoli!

Mindenben igazad van, de ez egy gyári erősítő, erre a tranzisztorra méretezve.
Az átütés azt jelentette adott esetben, hogy egy durranás történt, majd a plasztik ház oldalán egy kb 2 mm-es lyuk lett.
Az erősítő +/- 38 V-ról jár. Gerjedés nem volt, szkóppal ellenőriztem.
Kis teljesítménynél nem jelentkezett a probléma, hanem kb a teljes terhelés 80%-a felett.
Tipikus esete amikor a tranzisztor nagyobb feszt. kap a megengedettnél, és azt nem viseli el. Egyébként meleg sem volt még, nem is volt ideje felmelegednie!

Ezért keresek valakinél "gyári" 2SA1264-et, mert ezt a feszt(és teljesítményt) birnia kellene!
(#) Mathyas hozzászólása Márc 28, 2012 /
 
Sziasztok!
Én itt építgetem a PA 300-zamat és ezt találtam a neten.
Ha ez tényleg ennyit tud, amit leírnak róla, akkor nagyon nem éri meg építgetni!

Van valakinek tapasztalata?
(#) gyurák hozzászólása Márc 28, 2012 /
 
hali

nem tud valaki kapcsolási rajzot egy nightline 540-s erősítőhöz
(#) Doncso válasza Mathyas hozzászólására (») Márc 28, 2012 /
 
Néveleges teljesítmény 2*100w 8ohmon. Gagyi hóbeleblanc
(#) dudassandor1 válasza Mathyas hozzászólására (») Márc 28, 2012 /
 
Így van, az ördög a részletekben bújik el! Na meg a dobozában!!! A teljesítmény paramétereket el kell osztani 2-vel, és akkor talán valós lesz!
Nem is értem, hogy csak a doboz és a táp nem jön ki ennyi pénzből, akkor hol a többi???
(#) pinyó39 válasza Mathyas hozzászólására (») Márc 28, 2012 /
 
Ha rendesen megépíted a PA 300-at akkor az lealázza. Nekem egy másik modell vadiúj dobozai vannak meg, a papíron 2X200W -os gép trafója kb 150VA-es volt. A beléből zenegép lett az üres dobozba most építek valami komolyabbat a kis Garry dobozokhoz.
(#) Ge Lee válasza haragati hozzászólására (») Márc 28, 2012 /
 
Ha tényleg nem gerjedt, akkor két dolog lehetséges. Az egyik, hogy hamis a tranyó. A másik, hogy csak egy db-ot cseréltél. Ilyenkor ugyanis az új tranyó eltérő paraméterei miatt drasztikusan megemelkedhet a nyugalmi áram (tapasztaltam olyat, hogy 60mA-ról 740mA-ra!). Ezt pl. az sem vette figyelembe aki előttem javított egy adott végfokot, ami természetesen pár perc után újra tönkrement.

Látom reménytelen, de azért sokadszorra is leírom:
Javított végfokot áramkorlátos tápról indítunk, és az első hogy ellenőrizzük az áramfelvételt. Egyből látszik ha gerjed, vagy a fent említettek miatt az egekbe szökött a nyugalmi áram, és mellesleg tönkretenni sem tudjuk.
Következő: »»   1030 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem