Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   759 / 1385
(#) CHZ válasza pjg hozzászólására (») Márc 23, 2012 /
 
Kevergetés lényeges, ezt nem írtam, de kitaláltad..
Elsőre én is méricskéltem, de ez jobb módszer.
Érdemes bővebb lével kezdeni, mert sokáig jó ha egy lezárt üvegben tárolod, nem kell ismét vacakolni vele.
Többszöri használat után színe nem lesz bizalom gerjesztő, de ez ne zavarjon.
(#) Zoli_bácsi válasza pjg hozzászólására (») Márc 23, 2012 /
 
Ugyan már. Én azt mondtam, hogy oxidréteg kell, nem félig lemaratni a panelt. Bevált módszer. (Bár én fotózok hosszú-hosszú évek óta.)
(#) storm válasza mazi hozzászólására (») Márc 23, 2012 /
 
Sikerült a boritékos módszerrel hajszálra pontosan összeilleszteni a rétegeket, fúrás után a 2 oldalt a furat középpontja pont középre esik
(#) mazi válasza storm hozzászólására (») Márc 23, 2012 /
 
Ennek örülök remélem örültél akkor ?
(#) storm válasza mazi hozzászólására (») Márc 23, 2012 /
 
Igen, köszönöm a tanácsot
(#) storm válasza mazi hozzászólására (») Márc 23, 2012 /
 
Itt lesz róla 2 kép is, habár már van rajta pár dolog Bővebben: Link
(#) mazi válasza storm hozzászólására (») Márc 23, 2012 /
 
Biztos jó lett igaz csak egy oldal látszik.És egyébként mi segített a több furat pozíció , vagy hogy leragasztottad a széleket , és nem tudott elcsúszni.
(#) storm válasza mazi hozzászólására (») Márc 23, 2012 /
 
Először furatokkal próbálkoztam, az nem sikerült, utánna az összetűzősmódszerrel sikerült rendesen.
(#) mazi válasza storm hozzászólására (») Márc 23, 2012 /
 
Amúgy elnézésedet kérem , mert kicsit elnagyolva írtam neked, és talán a lényeg kimaradt.Szóval én úgy gondoltam eredetileg , hogy egyik oldali rajzolat rátesz a nyákra a már előre kifúrt pozíció furatokra , és furatokba , a papíron keresztül gombostűt szúrni lefordítva .Ezt teljesen a papírig le kell szúrni , így lesz stabil ekkor ennek az oldalnak a széleit leragasztani utána megfordítani , és a másik oldali rajzolatot ráfűzni a gombostűkre, itt is a széleket leragasztani gombostű kivesz , és először óvatosan mindkét oldalt felváltva , ha vasalod , hogy kicsit tapadjon meg a papír , majd később bátrabban , és kész ennyi , így mindig tuti a végeredmény , ezt egyébként ajánlom másnak is .
(#) storm válasza mazi hozzászólására (») Márc 23, 2012 /
 
4 poziciófurattal próbálkoztam, de nem jött be sajna. A gombostű jó megoldás lehet, de eléggé pepecselős, feltéve ha sikerül pontosan kifúrni a furatokat
(#) mazi válasza storm hozzászólására (») Márc 23, 2012 /
 
Lehet , hogy pepecselős , de inkább minthogy ujjra keljen nyomtatni , és hát illik 4 furatot pontosan kifúrni az nem olyan sok.A többi már adni fogja a jó helyzetet.
(#) pepe091 válasza kajtár tíbor hozzászólására (») Márc 23, 2012 / 1
 
Gondolom ERRE gondoltál, viszont ez a relé adatlapja... Ha már annyira csináltatni szeretnél nyákot valakivel, azt áruld már el, hogy mit akarsz egyáltalán csinálni? Mibe kell a relé? Mert nehezen hiszem hogy egy sorkapcsot meg egy relét szeretnél a nyákra, és azzal akarsz kezdeni bármit is.
A két tekercses relé amiről beszélsz, az eleve bele van építve a tokozásba, szóval nem értem mit szeretné.

Ha megvan hogy mit szeretnél, írd le teljesen, hogy értsük, és akkor talán segíteni fog valaki, a másik dolog meg, hogy azért van a fórum, hogy ide írjunk, nem pedig privátba kérjük a megoldásokat, mert az elnézést, de bunkóság.
Üdv: Peti
(#) CHZ válasza storm hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
Én egyszerűbben csinálom vasalással.
Tervezés során a felső réteg alá beillesztem a másik oldal tervét is, nyáklemez vastagságánál kicsit nagyobb távolságot hagyva. Kinyomtatva méretre vágom az ábrát, felénél félbehajtva pontosan illeszkedik a két oldal. Így vízszintes irányban az elcsúszás kizárt, függőlegesen is pontos lesz, ha ügyelünk az összeillesztésnél, hajtás helyén érdemes kicsit szikével bemetszeni, pontosabb lesz a visszahajtás. Méretre vágott nyákot közé téve, óvatos rámelegítés mind két oldalon, majd jöhet a két oldal vasalása.
Pozíció oldalt is így vasalom, egy lépésben.

MINTA.pdf
    
(#) maestro válasza pjg hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
Az általam használt zsíroldó összetétele:
kálium hidroxid <15%
2-butoxi-etanol >5%
etanolamin <5%
propilénglikol, nemionos felületaktívanyag (így egybe)

Ha van kedved számolj utána, mert nekem ez kínai.
CHZ-nak köszönöm a jó tanácsot, ma úgy próbálom meg kikeverni.
De lenne itt még egy kérdés. Kémiai ónozónak mit ajánlotok? A TN160-ról mi a véleményetek?>
(#) pjg válasza maestro hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
Mivel itt KOH a hatóanyag passzolom. Marad CHZ módszere.
(#) Signal válasza kajtár tíbor hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
Valószínűleg egyszerűbb lett volna venni hozzá egy perforált próbapanelt is, miután a relé is pont illeszkedik a 2,54-es raszterre. http://www.hestore.hu/prod_10024304.html Hamar behuzalozod és annyi.

Továbbá telepíts legalább egy Firefoxot vagy Chrome böngészőt helyesírás-ellenőrzővel, mert ez így égés neked, plusz zavaró másoknak.
(#) maestro válasza pjg hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
Na kipróbáltam CHZ módszerét, és most annyi van benne, hogy éppen beindul a folyamat meg egy kicsivel több. Csak vannak még olyan helyek ahol a lakk még halványan rajta van. A kérdés az, hogy a vas-klorid letudja-e marni ezt vagy hagyjam még benne az előhívó oldatban? Elég ha már lehet látni a rajzolatot vagy szükséges, hogy a halvány lila részek is tűnjenek el teljes mértékben?
Gyorsan kellene a válasz, mert hamarosan eltűnik a nap és még ma megszeretném csinálni élesben is a nyákot.
(#) gulasoft válasza maestro hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
Már késő, de mindenhol el kell tűnie a lakknak. Nem marja le, ha csak egy kicsi is marad.
(#) maestro válasza gulasoft hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
Értem. Akkor még visszateszem egy kicsit ázni. És kb. hány perc kellene neki? Mert én több mint 10 percig benne hagytam de még ez is kevés. Lehet egy kicsit töményebb kellene.
(#) karaszbandi hozzászólása Márc 25, 2012 /
 
Csináltam egy próbát UV LED-el. 25másodprc elég volt a fóliának 5cm távolságról.
(#) Zsika hozzászólása Márc 26, 2012 /
 
Sziasztok!
Ma csináltam egy ár db nyák lemezt, a fólia készletem elég régi mind a negatív mind a lötstop. Próba képen raktam rá feliratot, más festéket kellene használni, életben jobb egy fokkal mint a képen.
(#) karaszbandi válasza Zsika hozzászólására (») Márc 26, 2012 /
 
A felirat az mi?
(#) gulasoft válasza Zsika hozzászólására (») Márc 26, 2012 /
 
Képes voltál a méregdrága lötstop fóliából feliratot csinálni? Próbáld meg ugyan ezt a dry-al, és negatív fóliával, sokkal jobb eredményt kapsz tized áron.
(#) emmzolee válasza gulasoft hozzászólására (») Márc 26, 2012 /
 
Csinált már ilyet itt valaki. Csak ö a DRY fóliával csinálta ugyan ezt. Amikor meg szárad a fehér, akkor le lehet oldani a NAOH-al a DRY fóliát, és csak a fehér felirat marad. Szerintem sok meló, és a franc tudja. megéri?
(#) Zsika válasza gulasoft hozzászólására (») Márc 27, 2012 /
 
Próbáltam már dry fóliával is. Régi beszerzés el kell használnom.
(#) maestro válasza Attila86 hozzászólására (») Márc 27, 2012 /
 
Helló!
Szabad tudni, hogy milyen kémiai ónozást használsz, hogy ilyen szép fényes felületet kapsz? Ha nem titok az összetétel.
(#) gulasoft válasza maestro hozzászólására (») Márc 27, 2012 /
 
TN160-ast használ, összetétele rajta van a dobozon. Az a titok, hogy szárazra kell dörgölni.
(#) maestro válasza gulasoft hozzászólására (») Márc 27, 2012 /
 
Csak ennyi? Azt hittem valamit még hozzá kever.
Köszi a gyors választ!
(#) janikukac válasza maestro hozzászólására (») Márc 27, 2012 /
 
Kever is. Valami ón kloridot. Magától sehogy sem lesz ilyen szép...
(#) gulasoft válasza janikukac hozzászólására (») Márc 27, 2012 /
 
Nem kever bele semmit, ne keverd már jani! Ón II klorid akkor kell bele (pár gramm) ha merül az ónozó!
Olyan TN160-at keress aminek nem zaccos az alja.
Következő: »»   759 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem