Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1632 / 3974
(#) pinyó39 válasza gberes hozzászólására (») Márc 29, 2012 /
 
Kétáramkörös kapcsolóval szakítod meg a +- ágat.
(#) martin96 válasza pucuka hozzászólására (») Márc 29, 2012 /
 
Úgy is lehet, hogy a ami megy kisszobába azt ketté osztom és menne a kisszobai tv-re meg a netre? Így kéne a legkevesebbet csinálnom, és még 1 elosztót el is bír egy ág, csak akkor van baj ha kettő van egymás után kötve. A másik a nagyszobai meg szintén ketté lenne és az menne rá a két másik tv-re. Így még viszonylag egyformán is lennének leterhelve az "ágak"
(#) BiGDavid válasza SzervízMacska hozzászólására (») Márc 29, 2012 /
 
Értem. Ezt hogyan lehetne kiküszöbölni?
(#) zolika60 válasza BiGDavid hozzászólására (») Márc 29, 2012 /
 
Csak kisebb feszültségű trafóval.
(#) qvasz2 válasza BiGDavid hozzászólására (») Márc 29, 2012 /
 
Mielőtt kidobod a trafót nem ártana mérni egyet! A szekunderre tedd rá a diódahidat, tegyél rá 1-2000 µF kondit és terheld meg egy pici égővel, 5-10 W bőven elég neki. Ha az így kialakuló egyenfeszültség (az égőn méred) sokkal több, mint 16V, akkor kezdhetsz aggódni!
(#) Alied hozzászólása Márc 29, 2012 /
 
Nem tudna valaki segíteni LED-bonsai-al kapcsolatban?Az érdekelne hogyha a ledek szárához hozzáér például egy macska akkor sérülhet-e?
(#) zolika60 válasza Alied hozzászólására (») Márc 29, 2012 /
 
Ne félj a macskát nem éri baleset. Esetleg a LED-bonsaid sérülhet.
(#) Alied hozzászólása Márc 29, 2012 /
 
Köszönöm a segítséget
(#) BiGDavid válasza qvasz2 hozzászólására (») Márc 29, 2012 /
 
Értem. Köszönömk! Rámértem terhelés nélkül 11,5-12,3 voltot ad le. Az is megoldás hogyha egy lada fesz szabályzót ráteszek.
(#) sound.man válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 29, 2012 3 /
 
Te meg mitől vagy ennyire elszállva magadtól?
(#) vilmosd válasza BiGDavid hozzászólására (») Márc 29, 2012 /
 
Idézet:
„egy lada fesz szabályzót ráteszek.”
Es megis hogy gondolod? Paksot fogja szabalyozni?
(#) compaqamplifier válasza Class-A-. hozzászólására (») Márc 29, 2012 /
 
Lehet hogy első generációban A osztály volt az etalon de később rájöttek egy csomó új kapcsolásra, mint ab b d stb. Nem a osztályt akarom bántani, zenehallgatásra tökéletes de ne feledjük ki hogy a tökéletes hangzás nem osztályba sorolható. Nálam a tiszta hangzású cuccok a nyerők, ez megint szubjektív hogy mi a tiszta és mi a színezet. Bár itt én műszeres méréseket preferálom arra merek csak hivatkozni. Amúgy ahogy illeti 1-2 cuccot kivéve én rengeteg gyári rossz hangú ab osztályút hallottam. Hogy értsed ilyen sony meg yamaha meg nem is tudom milyen márkájú divat cuccok olyan rosszul szólnak, főleg az ilyen logitec meg nem is tudom milyen 2.1-ekkel beleértve. Ahogy hallottam olvastam gyártók oldalán, ott is ab osztály van benn. Akkor mi szól jól? Nekem pld a Quad jön be vagy d osztályos cuccokat hallottam még jól megszólalni, TDA 7293-4 ami még tetszett. Viszont a osztály az a osztály. Legegyszerűbb ami csak lehet maga hibáival mégis lehet szeretni és meghallgatni rajta egy jó kiadós jazt, komolyzenét és kibontani mellé egy pohár bort. Amit igenis preferálok hogy mért adatokra kell támaszkodni! Másik meg minőségi alapanyagból építkezni! Lényeg nálam hogy különleges, elismert kapcsolás legyen, mért adatokra tudjak támaszkodni és hogy minőségi alkatrészből legyen összerakva. Bocs ha észosztásnak tűnik én csak a saját filozófiámat mondom mi szerint építek meg klónokat, fügétlenül osztálytól és nem szeretnék senkit se megbántani.
(#) jani1987 hozzászólása Márc 29, 2012 /
 
Egy korábbi írásban elkezdtem felhozni a mobil net problémáját. Ennek a rövid története annyi, hogy házon belül lassú a sebesség, de a tetőre téve egy befőttes üvegbe helyezve már jelentős javulás várható.
(#) karaszbandi válasza (») Márc 29, 2012 /
 
Pedig hidd el, hogy létezik ingyen energia.
Az utcán a villanydrótra akasztott ruhaszárítóról vételezett vellany pl. ingyé van.
Csak mi nem használjuk.
(#) bodnar00 válasza pucuka hozzászólására (») Márc 30, 2012 /
 
Szia! Nálunk a UPC-s mesterek mégis megoldották. Utolsó TV-n már nem kicsit szemcsés a kép, gondolom nem volt kedvük kábelezni. Még a régi huszon éves kábeleket se cserélték ki, mondván: jobb mint amit most hoztak. Azt kétlem mert 3 szál árnyékolás az nem számít jónak.

ktv.JPG
    
(#) axis1 hozzászólása Márc 30, 2012 /
 
Sziasztok !
A kérdésem az lenne, hogy :
Ha adott egy henger kondenzátor, ami felvan töltve, és azon elhelyeztek egy tekercset (a kondira rátekerték), és a tekercs változó mágneses tert hoz létre, akkor az hogyan befolyásolja a kondi működését ???
- Keletkezik, vagy nem örvényáram a fegyverzetben ?
-Ha igen akkor az hogyan befolyásolja a fegyverzeten lévő töltéseket ?
-Ha nem keletkezik benne örvényáram, akkor is van valamilyen hatása a töltésekre ?
Milyen hatása lesz a töltésekre ?
Hogyan módosul a kondenzátor fizikai viselkedése ?
A válaszotokat előre is köszönöm.
(#) granpa válasza bodnar00 hozzászólására (») Márc 30, 2012 /
 
Hát ez "ocseny lájno", ahogy egy keleti mester mondta. :yes:
(#) pucuka válasza bodnar00 hozzászólására (») Márc 30, 2012 /
 
Az a helyzet, hogy a kábelnet (ADSL) a 40 MHz alatti sávot használja, oda ée visszirányban is. Ha megnézel egy elosztót (splittert), akkor rá is vagyon írva, hogy 40 - 900 MHz, ami egy iránycsatoló. 40 MHz alatt nem nagyon visz át, és visszafelé meg szinte semennyit (nem is szabad, hogy átvigyen, mert a TV készülékek bemeneteinek elválasztása is feladata). Ettől függetlenül, lehet gányolni, ha a megrendelő megengedi, de az biztos, hogy nem egy stabil megoldás, meg nem is jó. Az árnyékolás itt nem játszik jelentős szerepet, legfeljebb zavarérzékenyebb lesz a rendszered.
(#) Balaa16 hozzászólása Márc 31, 2012 /
 
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy egy BD245-ös tranzisztorról hogyan tudom megállapítani, hogy működőképes-e. Melyik lábak között mit kell mérnem?
Üdv! Balázs
(#) reloop válasza Balaa16 hozzászólására (») Márc 31, 2012 / 1
 
Szia! Olvasd el amit Skori a tranzisztorok vizsgálatáról írt.
(#) Balaa16 válasza reloop hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
Szia!
Köszönöm a segítséget!
Üdv! Balázs
(#) kendre256 válasza Balaa16 hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
Itt a doksija.
A B és C között, valamint a B és E között a multiméter diódavizsgáló állásában 6-700 körüli értéket kell kapnod, ha jó. Mindkétszer a B-re kell tenni a műszer pozitív kivezetését. Megfordítva a kivezetéseket (negatívot teszed a B-re), mindkét irányban nagy értéket kell mutatnia a műszernek (1500-2500, vagy nagyobb).
A C és E kivezetések között mindkét irányban nagy értéket kell mutatnia a műszernek. Ezekkel a mérésekkel csak azt tudod megállapítani, hogy a tranzisztor nem zárlatos, vagy szakadt-e. Azt, hogy megfelelően tud-e erősíteni, sokkal bonyolultabb megmérni.
(#) Converse13 hozzászólása Márc 31, 2012 /
 
Eladó villanymotor!Evig Vz 100L6 1.5Kw,960as fordulat,220v\380v Legalább 30kg a kicsike... Í.ár:20000Ft Pécs. bodaati@hotmail.com

IMAG0469.jpg
    
(#) Converse13 hozzászólása Márc 31, 2012 /
 
hmmmm
(#) Balaa16 válasza kendre256 hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
Szia!
Sikerült lemérnem, jónak bizonyult.
Üdv! Balázs
(#) morzsa15 hozzászólása Márc 31, 2012 /
 
Sziasztok!
Olyat szeretnék csinálni hogy egy órát elemröl müködtetni ez ěgy jó de ez az óra 230vról müködik. röviden ha nem kap áramot akk az elemröl müködne ez megoldható??
(#) (Felhasználó 93903) hozzászólása Márc 31, 2012 /
 
Egy tranzisztoros végfoknál konkrétan mire szolgál a "bias" bemenet ? Milyen jelet, mi célból vezetnek oda?
(#) kadarist válasza (Felhasználó 93903) hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
Szia!
A bias vezérlést vagy vezérlési beállítást jelent, de erősítési érték beállítást is jelenthet.
(#) (Felhasználó 93903) válasza kadarist hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
A bemenettel együtt jut az erősítésbe a képen látható módon. Érdekes.

bias.gif
    
(#) kadarist válasza (Felhasználó 93903) hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
Akkor ez a kimeneti egyenszint beállítására szolgáló bemenet és egyenfeszültséggel kell szabályozni. De megmutathatnád az egész erősítőt, ha nem titok.
Következő: »»   1632 / 3974
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem