Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   879 / 1679
(#) klemo86 válasza dudassandor1 hozzászólására (») Márc 27, 2012 /
 
Nagyon szép munka! Jó zenehallgatást
(#) dudassandor1 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 27, 2012 /
 
Köszönöm köbzoli!
Úgy vagyok a dolgokkal, még ha nem is látszik az eszköz használat közben (értsd ez alatt a hangszóró hátulját, erősítő belsejét stb.) akkor is tudnom kell róla, hogy az jól van megcsinálva és nem lesz vele gond.
(#) dudassandor1 válasza klemo86 hozzászólására (») Márc 27, 2012 /
 
Köszönöm! Remélem nem lesz velük gond!
(#) dudassandor1 válasza sound.man hozzászólására (») Márc 27, 2012 /
 
Szia!
A folyamat a következő: sablonnak egy 20-30 cm átmérőjű gömbszelet forma kell. Nekem a plafonon levő "UFO" lámpánk volt az áldozat Rásimítottam egy folpack réteget, hogy ne a lámpabúrára menjen a ragasztó. A porvédőhöz előkészítettem a ragasztót (CMC - tapétaragasztó), 8 normál írólapot ,amelyekből akkora négyszöget vágtam ki, hogy - esetemben - 15 cm átmérőjű kört tudjak beléjük rajzolni. A lapokon sugárirányú vágásokat készítettem a szélek felé nem teljesen a középpontból, hogy azért lap egyben maradjon. Ezek azért kellenek, hogy amikor rásimul a gömbfelületre, ne buggyosodjon fel a lap széle, hanem szépen egymásra lehet símítani.
Először jól bekentem ragasztóval a folpackkal lefedett felületet, majd egy réteg papír. Erre megint ragasztó és egy réteg papír - kicsit elforgatva, hogy a sugárirányú vágások ne egymás fölé essenek. Aztán így sorba. Az utolsót szépen rásimítani a felületre. Ezután jöhet a szaradás. Csak lassan, mert elvetemedik a hirtelen melegtől és oda a munka. Egy éjszaka alatt egyébkét csont keményre szárad.
Azután jöhet a cicoma ,ha kell. Én gitteltem és csiszoltam kétszer, aztán festés. Ennyi!
Egy-két segítő fotó:
(#) dudassandor1 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 27, 2012 /
 
Thank You!
(#) totya694 válasza dudassandor1 hozzászólására (») Márc 27, 2012 /
 
Üdv!
Ügyes vagy.
(#) sound.man válasza dudassandor1 hozzászólására (») Márc 27, 2012 /
 
Aranyos.
(#) LEAR hozzászólása Márc 27, 2012 /
 
Sziasztok.
Régóta olvasgatom az oldalt és őszintén mondom sokaknak nem itt lenne a helye, néhányan olyan munkát mutatnak itt be, hogy az szinte a profi gyári cuccokkal vetekszik, amihez csak gratulálni tudok

De most teszek fel én is egy pár képet a mostani munkámról ami megrendelésre készül és roppant titkos, a projekt neve
ULTRAHANGOS RÁGCSÁLÓ RIASZTÓ.

Közel hatvan darabot kell legyártanom, az áramkörökből ötven valamennyi és a kész termékből eddig egy darab készült el. :hide: Hurrá.
(#) skero válasza LEAR hozzászólására (») Márc 27, 2012 /
 
Üdv a fórumon! Nagyon jól néznek ki. Amúgy ez tényleg hatékony? Mert a pincében nekem is beköltöztek az egerek ...
(#) demcar válasza LEAR hozzászólására (») Márc 27, 2012 /
 
Üdv LEAR
Engem érdekelne ez az ultrahangos rágcsáló-egér riasztó. Megoldható lenne hogy közzétennéd a kapcsrajzot? Amúgy gratula sok példányhoz.
Előre is köszi.
(#) soos csaba válasza LEAR hozzászólására (») Márc 27, 2012 /
 
Szevasz, elég sok munka lehetett vele az biztos, elismerésem a türelmedhez, nem tennéd fel ide nekünk a kapcsolási rajzát ennek az áramkörnek?, úgy látom valami egyszerű kis kapcsolásról lehet szó. Előre is köszönöm.
(#) LEAR válasza demcar hozzászólására (») Márc 27, 2012 /
 
Szia.
Én közzé tenném,de mint írtam roppant titkos, ezt egy vállalkozó rendelte meg,ide hozta nekem az alkatrészeket zacskóba és a beültetési rajzot amin jelölve vannak a mérési pontok.
Az ic típusát sem tudom az is titkos,de azt tudom,hogy 17-35khz között mozgatja a frekit.

Ezt a munkát hívják bérforrasztásnak, ha összerakok egyet 2000Ft üti a markom.
A többi nem érdekel.
Ő meg viszi eladni.
(#) mgy válasza LEAR hozzászólására (») Márc 28, 2012 / 1
 
Ránézésre 230 VAC-ről működik egy PIC (vagy más mikrovezérlő), melynek programja állítja elő a 17-35 kHz jelet.
Legalább is én így csinálnám, és valami hasonló lehet.
Ilyesmit már csináltam, de nekem az egerek ettől "szamba" iskolába jártak.
A tanyámon (melyet télen nem is használok), próbálkoztam vele.
A programban elszórakoztam a véletlen generátor és a váltakozó fel és lefutás lehetőségeivel, de az egerek csak szaporodtak.
Lehet, hogy egy termékenységi tánc taktusait állítottam elő, mert jó lenne tudni a hatásos frekvencia értékeket és váltakozásait.
Tudom ez másik topik témája.
Üdv mgy
(#) dudassandor1 válasza LEAR hozzászólására (») Márc 28, 2012 /
 
Jók lesznek! Gratulálok és kitartást hozzájuk!
(#) Lázár Péter hozzászólása Márc 28, 2012 /
 
Tegnap unaloműzésképp összedobtam egy LED-es lámpát. Nem nagy durranás, hamar megvoltam vele...
(#) skero válasza Lázár Péter hozzászólására (») Márc 28, 2012 /
 
Kreatív vagy Péter! Ötletes!
(#) peter1995 hozzászólása Márc 28, 2012 /
 
Sziasztok. Ma véglegesítettem a TDA7294 hidamat. Sikerült hozzájutnom egy szép méretes trafóhoz így be tudtam fejezni. Az igazi meghajtása 8án lesz egy buliba. Volt már buliba ez az erősítő de a trafója gyenge volt. 3 sávos hangszín van hozzá.
2db 3 utas MNC hangfalat hajt.


Tudom van nagy kesze kuszaság a dobozba de bent elfér.

IMG0497A.jpg
    
(#) vicsys válasza peter1995 hozzászólására (») Márc 28, 2012 /
 
A spagetti design megbosszulja magát, ha hibát kell feltárni...
(#) _vl_ válasza Attila86 hozzászólására (») Márc 28, 2012 /
 
Idézet:
„Merrefelé laksz? Ha netán Pesten akkor tudok mondani helyet ahonnan tudsz plexit venni kb ingyen, de én is adhatok neked egy kisebb darabot akár.”

Engem érdekelne, hogy hol lehet jó áron plexit venni Bp-n...
(#) emersys válasza dudassandor1 hozzászólására (») Márc 28, 2012 /
 
Szép munka lett ismét
(#) Zsoltipapa válasza vicsys hozzászólására (») Márc 29, 2012 /
 
Csak annyit fűznék hozzá,hogy nem lehet mindenki profi,valamikor mindenki zöldfülüként kezdte
(#) Laslie válasza _vl_ hozzászólására (») Márc 29, 2012 /
 
Engem is.
(#) vicsys válasza Zsoltipapa hozzászólására (») Márc 29, 2012 /
 
Igaz. Ezért is írtam, mert szeretnék segíteni. Nem bántás, csupán szelíd terelgetés, iránymutatás.
(#) peter1995 válasza vicsys hozzászólására (») Márc 29, 2012 /
 
Ne legyen rá szükség Ám csak így képen tűnik soknak valóságba nem olyan átláthatatlan. A sokféle táp ami a sook drótot adja.
(#) vicsys válasza peter1995 hozzászólására (») Márc 29, 2012 /
 
Ha összefogod korbácsba és szépen elvezeted, sokkal gusztusosabb. Tudom, hogy csak Te látod, de akkor is. Egy ilyen kis szuper erősítő, megérdemel egy kis kényeztetést!
(#) DRAWS hozzászólása Márc 29, 2012 /
 
Sziasztok! Ne feledkezzünk meg az asszonynépekről sem. Én kicsinosítottam neki konyhát. Íme néhány kép. Természetesen távirányítóval lehet kapcsolni a ledes világításokat, a kényelme miatt.
(#) DRAWS válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 29, 2012 /
 
Köszi!
(#) Kicsa válasza DRAWS hozzászólására (») Márc 29, 2012 /
 
Gratulálok! Nagyon jól néz ki!
Gyári vezérlője van a szalagoknak (?) vagy saját készítésű?
Az első képen lévő fényerőt tisztán ledek adják? Hány méter szalag került fel?
(#) Mybuster válasza DRAWS hozzászólására (») Márc 29, 2012 /
 
Ez nagyon Tetszik . Mennyivel dobja meg az akkori fogyasztást?
(#) Alkotó válasza DRAWS hozzászólására (») Márc 29, 2012 2 /
 
Engem megriaszt az értelmetlenségnek ilyen magas foka.
Következő: »»   879 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem