Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1033 / 2499
(#) kadarist válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Igen, csökkentett tápfeszültséggel és néhány alkatrész értékváltoztatásával van megoldva. Bővebben: Link Itt még le is írják a mikéntjét
(#) ares9281 hozzászólása Ápr 1, 2012 /
 
Sziasztok , nemreg epitettem egy erosittot
Innen
de nem tudtam mukodesre birni, eros zugas halszik a hangszorobol... :no:
Ha a rajzzal van valami problema akkor kerlek jelezzetek ,
a masik dolog hogy a 0.33 ohmos ellenallasokhelyett egyegy darab drotot tettem aminek kb annyi az ellenallasa, ezenkivul az MJE340 es helyett MJE13003-ast tettem ezt adtak a boltban helyette (ezt megprobalom kicserelni)

Ha valakinek volt mar dolga ezzel vagy ehhez hasonlo aramkorokkel akkor segitseget kernem Koszi!
(#) reloop válasza ares9281 hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Szia! Így ránézésre, óriási a hőmegfutás veszélye. Csak hatalmas hűtőbordával merném kipróbálni.
Mennyi az áramfelvétele és mekkora a testhez képest mért kimeneti egyenfeszültség?
Az IRFP-ket szigetelni kell a hűtőbordáról, melyet a testhez kell kötni. Lehet gerjedés is a háttérben.
(#) Tetye hozzászólása Ápr 1, 2012 /
 
Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. Van nálam egy 400w-os D osztályú végfok modul. Összesen van benne 4db FQP34n20 fet. Én úgy látom a kapcsolásból hogy 2x200w van hídban. A 4db FET-ből 1 ledobta a tokot és egy zárlatos.
2db IR2010S driver hajtja meg őket. Még ilyen fajta véggel nem volt dolgom. Az lenne a kérdésem hogy ilyen FET-et honnan tudnék szerezni bele, és hogy mi mehetett még el benne?
(#) Ge Lee válasza Tetye hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Nem muszáj pont ilyet belerakni, a lényeg hogy bírja az adott feszt és áramot, valamint ne legyen nagyobb a total gate töltése (Qg) és a dióda töltése (Qrr) a réginél. Mindegyik adat ott van a félvezető katalógusában. IRFB 4227 biztos jó lenne helyette, de az nem olcsó. Meg kellene nézni hogy mekkora tápfeszről megy, lehet hogy elég bele a 150V-os FET is.
(#) ares9281 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
az irfp-k szigetelve vannak a hutobordatol, igazabol nem nagy a melegedes, pillanatnyilag felhagytam vele kesobb meg fogok kerni segitseget ha ujbol nekiallok butykolni rajta, de azert koszi
(#) haragati válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Okulásul:
Ha valakit érdekel, a Marantz végfok tranyó esete:
Kétszer eldurrant a PNP vadiuj 2SA tranyó, íigy a vége az lett - mert a boltban csak a vállukat vonogatták- vettem egy számmal nagyobb komplementer párt, azaz 120V-os helyett 150V os, 30Wtal többet tudó típust és beraktam.
Ezzel stabilan és megbizhatóan működik.
Szerencsére olyan jól van méretezve az erősítő, hogy ez nagy eltérést a két oldal között nem jelentett, igy is szimmetrikus maradt!
Sajnos a 20 éves cuccoknál nehéz megfelelő (minőségű) cserealkatrészt találni!

ps. Még jó, hogy ma már ilyen megoldás is játszik, anno 120V környékén itthon végtranzisztort szinte lehetetlen volt (
(#) kadarist válasza haragati hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Szia!
Meg azt is vedd figyelembe, hogy a hálózati feszültség a régi 220V-ról 240V körülire emelkedett.
(#) Tetye válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
A tápfesz. az ha jól emlékszem +-65V.
(#) blasz hozzászólása Ápr 1, 2012 /
 
Sziasztok nincs véletlenül GPA300- hoz rajza valakinek?Van 2 modul az egyik hibás és csiszolt tranyok vannak rajta így nem tudom a típusait.Kerestem de nem találtam hozzá.
Köszönöm
(#) Ge Lee válasza Tetye hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Ha valóban annyi, akkor az FDP2532 még éppen elmegy és akár a lomex-ben is kapható.
(#) blasz válasza accaboj hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Tudom én képem de attól még kellene a rajz mert a kis tranyókról az azonosító le van csiszolva.Köszönöm
(#) emersys válasza blasz hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Szia.
A rajzát nem tehetem fel. Mje15032/15033g meghajtók vannak bent.
A nyugalmi áramot beállító tranyó pedig mje340. (ő van a 2 meghajtó közt a bordán)
(#) blasz válasza emersys hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Oké megértettem köszönöm ezt is
(#) compaqamplifier válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Nem !
(#) emersys válasza compaqamplifier hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Mért nem építed meg a texas-t?
(#) reloop válasza compaqamplifier hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Szia! Milyen jelforrás és hangsugárzó közé szeretnéd az erősítőt beilleszteni, 5-ös skálán hová sorolnád a project költségvetését?
(Szívesen segítek(tünk), de olvasva csapongó hozzászólásaidat nehéz kihámozni mit is szeretnél valójában. Nem olyan régen deadlyroberta fórumtárs borzolta hasonló attitűddel a látogatók idegeit, ajánlanám ennek elébe menni )
(#) voodoo hozzászólása Ápr 1, 2012 /
 
Sziasztok!

Időközben felmerült bennem egy kérdés, mi a különbség egy HI-FI és egy PA szériás erősítő között? Ez csak azért jutott eszembe mivel éppen egy DVD lejátszóba kivitelezek egy 1000W-os erősítőt, kapcsolóüzemű táppal és hi-fi előfokkal.
Köszi.
(#) Bassmester válasza reloop hozzászólására (») Ápr 1, 2012 / 1
 
Meggyőződésem, hogy ő a roberta harmadik reinkarnációja...
Kár rajta idegeskedni, a főbb jellemzői úgy sem fognak pozitív irányba tendálni. Hiába koptatja a harmadik nick nevét, az "írására" a vak is ráismer .
(#) reloop válasza Bassmester hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Válaszodat segítőnek jelöltem :eljen:
(#) emersys válasza Bassmester hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Most hogy mondtad..., megdöbbentő valóban a hasonlóság.. , sőt ijesztő is kissé
(#) reloop válasza voodoo hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Szia! Mások az üzembiztonsági követelmények - teljesítménytől függetlenül. Egy PA célú végfoknak tartósan el kell tudni viselni a maximális terhelést.
(#) Doncso válasza compaqamplifier hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
Mi van , beütötted a buksit?
(#) Tetye válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
Köszi, közben a Far...l beszerezte. Mintha csak tudták volna hogy nekem kell... és a drivere is csak 900ft de nem tudom hogy az meghalhatott-e.
Mi szokott egy ilyen végfokban még ilyenkor elmenni?
Bocs a minőség miatt de ez a gép ennyit tudott jelen viszonyok közt.
(#) compaqamplifier válasza emersys hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
Mit tud?
(#) Davidd hozzászólása Ápr 2, 2012 /
 
Udv!Szeretnek toletek kerni egy olyan kapcsolasi rajzot,ami +/-30 vtrol megy es birja a 4 ohmot,vegtranzisztor ami rendelkezesre all:bd317 es bd318 MEV gyartmanyuak.Koszonom.Amit mellekelet kapcsolast ezekkel a vegtranyokkal +/-30 v trol 4 ohmon lehetne terhelni?
(#) emersys válasza compaqamplifier hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
Szia! A rajz jó 4ohm-ra. A végtranzisztorok emitterellenállásait - a veszteség csökkentése érdekében - 0,5-ről 0,33ohm-ra csökkenteném.
Mivel szóba került, tekints rá a Texas-ra. A BD párod ott is megállná a helyét.
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
Oszinten bevalva nekem nem minosegre kene nagyon,hanem tennek ele egy aktiv subszurot es ket 8 ohmos difu lesz parhuzamosan kotve,esahoz kellenek.Koszonom,0,33 ohmos eleg 3 w os? Mert 2 db van otthon es egy peldany akarok ugyis epiteni.
Következő: »»   1033 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem