Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1034 / 2499
(#) Ge Lee válasza Tetye hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
Helyes méretezés esetén nem mehetett volna tönkre, legalábbis üzemi körülmények között nem. Előfordulhat hogy az IR-t is cserélni kell, de rajz nélkül ezt csak sok szerencsével lehet megjavítani. Fokozatonként kell haladni, kívülről megtáplálva és meghajtva az egyes fokozatokat mindkét oldalon. Ha minden jónak tűnik, akkor pedig az egészet el lehet indítani egy áramkorlátos tápról. Aztán meg kell nézni hogy van-e benne áramkorlát, és az működik-e. De ezzel inkább a topikjában kellene foglalkozni, ott többen is segítenének.
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
A 3W-os épp kibírja, körültekintetően kell feltenni a nyákra, ha ott tartasz majd segítek.
A Texas-t jó szívvel ajánlom, lehet gyilkolni
(#) emersys válasza reloop hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
Főleg mt200as tokú Sanken-el.. :wink:
(#) reloop válasza emersys hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
(Főleg ). Nézegetem Dávid BD-it, ha elég jól együtt futnak a párok, akkor abból is remek erősítő lesz.
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
Megterveztem gyorsaban az en feltett kapcsolasomat,a vegtranyok es meghajtok bekabelezessel lesznek bordan.De vegignezek a texasban is.Bd317 egy db van de 318 abbol van harom darab,amelyknek a betajaval a legkozelebb lesz,azt fogom belerakni.Koszonom.

BD317-318.lay
    
(#) emersys válasza Davidd hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
A To3-as bd-id sokkal jobb hőátadásra képesek mint bármelyik to264 vagy mt200as tokú hisz sokkal jobban kialakítható a hőkontaktus, és az 1s ra levetített hőátadás a nagy felület végett mindenképp jobb lesz, ez csak poén lett volna az mt-el kapcsolatosan..
Nálam azért vannak bent azok a Sankenek mert az Mje meghajtókkal ezekkel volt a legjobb hangja.
A huzalozás a lehető legrövidebb legyen, nehogy antenna legyen belőle., a kimenetet kerülje el a huzalozás. és a dobozt se kerítsd körbe semmiképp a vezetékezésük során, valamint a borda legyen testen.
(#) emersys válasza Davidd hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
Ez a nyákterv nekem kicsit fura.., biztos ő lesz alkalmazva?
A kapcsolásnál a nyugalmit állító fokozatot osztósra kéne inkább átalakítani, ha kontakthibás a trimmered, azonnal elszállhat az egész..
A diff erősítő tranyóit szembe összefordítva hozd azonos hőkontaktusba (to92)
(#) Davidd válasza emersys hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
Azert ilyen tokos tranyokat alkalmaztam,mert ilyen van itthon az osszes alkatreszem van itthon,nem akarok kulon ra kolteni.Mondjuk probalok rajta szepiteni,de ugye nem okoz gondot,hogy kikabelezem?A meghajtokat is muszaly vele egy bordara tenni.[vegtranzisztorokkal]
(#) emersys válasza emersys hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
A bc 549-es nyugalmi áramot állíto tranyát érdemesebb lenne helyettesíteni mondjuk bd139-re, azt könnyebben a bordára tudod tenni.
(#) emersys válasza Davidd hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
Értem.
Eliottol ez sokkal kiforrottabb kapcsolás.
Az diff erősítő áramgenerátora tranyós itt már, kisebb zajú és sokkal jobb paraméterű, a nyugalmit állító rész osztós,
És ebben is ugyanúgy használhatnád a tranyáidat.
Róla van szó: Bővebben: Link
Itt is érvényben van, hogy a diff erősítő tranyái bc546, -szembe legyenek egymással fordítva és hőkontaktba legyenek.
Huzalozás nem veszélyes, csak minél rövidebb úton tedd.
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
Érdekessége ennek az erősítőnek, hogy a hőmérséklet-ingadozás okozta nyugalmi áram változás nem a végtranzisztoroktól, hanem azok meghajtóitól származik. Tehát a fő hűtőbordán csak a végtranzisztorok lehetnek!
A meghajtók nem, vagy alig fognak melegedni. Ha valami nagyszerűt szeretnél alkotni, akkor a meghajtókat és a nyugalmi áram beállító tranzisztort helyezd egy közös hűtőfelületre. Az 1N4001 diódák párhuzamos jelenléte kissé érthetetlen számomra.
Csatolom Elliottnál hogyan van ez megoldva.

Hűtés_2.jpg
    
(#) emersys válasza Davidd hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
Akárcsak a texas-nál, a Sziklai elv végett.
(#) Davidd válasza emersys hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
Koszonom.Hetvegen megepitem amit kuldtel.Semmi tervet nem keszitek hozza,sajnos kezzel rajzolom,igy altalaban[erositoknel] a vegtranzisztortol viszafele csinalom a nyakot,szoval ahogy jon a kapcsolas ugy rakom az alkatreszeket es kotom osze a nyak aljan.
Megegyszer koszonom.Erre a bordara tennem.
(#) emersys válasza Davidd hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
Sprint Layout nevű nyáktervező program amivel küldted az előbbi rajzot, azzal elég jól és pofon egyszerűen meglehetne tervezni, érdemes lenne szerintem megtisztelni a nyákot egy egyszerű vasalással, mert ha gépen jól megvan tervezve akkor már a lenyomat aligha lesz hibás, esztétikára, raszterre, és minden egyéb elvárásoknak is jobban megfelelne.
Persze ez már a te döntésed, ha rajzolni szeretsz akkor nyilván úgy is azt választod, az előbbi viszont mindenképp precízebb.
A borda elégnek tűnik. -de majd a vallatáskor kiderül.
Jó munkát vele!
(#) Davidd válasza emersys hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
Tudom enis szeretem ezt a programot,egyszerusege miatt is.Nem rendelkezem lezernyomtatoval.Eddig azert hasznaltam a progit,mert volt tintasugaras nyomtato[bedoglott] es amit megterveztem,tukroztem es a forpontokat kitudtam furni aztan mar oszekottem oket es megvolt.Koszonom!
Kulonben elso tranzisztoros erositom.Ezt szanom bemelegitesnek a vf2 elott
Tisztelettel: David!
(#) emersys válasza reloop hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
Idézet:
„Az 1N4001 diódák párhuzamos jelenléte kissé érthetetlen számomra.”

Eliot szerintem azt pont azért tette oda, hogyha kontakt hibás lenne a trimmer akkor a 2 párhuzamos dióda megvédi a totális áramfelvételtől. Ettől még ha jól látom kalibrálható trimerrel., de érdemesebb lett volna szerintem osztósra csinálni alapból.
(#) emersys válasza Davidd hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
Értelek.
Csak egy tipp: Bármely fénymásolós üzletben kinyomtatnák neked szerintem laser-el fotópapírra egy 100%ra igazított pdf-ből.
(#) emersys válasza emersys hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
Idézet:
„Idézet:
?Az 1N4001 diódák párhuzamos jelenléte kissé érthetetlen számomra.?
Eliot szerintem azt pont azért tette oda, hogyha kontakt hibás lenne a trimmer akkor a 2 párhuzamos dióda megvédi a totális áramfelvételtől. Ettől még ha jól látom kalibrálható trimerrel., de érdemesebb lett volna szerintem osztósra csinálni alapból.”

-Soros diódák...
(#) Directors hozzászólása Ápr 3, 2012 /
 
Sziasztok!

Ha az erősítő végtranyóira(fetjeire) rátudom tenni az ujjam 30perc teljes kivezérlés után akkor elegendő lehet a hűtés?
(#) reloop válasza Directors hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
Szia! A mérésed nem túl egzakt. Azért minden valószínűség szerint elegendő lesz. Azzal számolj, hogy a környezeti hőmérséklet emelkedésével a FET is melegebb lesz.
(#) Directors válasza reloop hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
Rendben,köszi. Majd kapok kölcsönbe egy multimétert amivel tudok hőmérsékletet is mérni. Azzal elegendő ha a fetek hőmérsékletét lemérem vagy a bordáét is le kellene? Mi a megengedett hőmérséklet még?
Bővebben: Link
-55 és 150 fok között van az üzemi hőmérséklet? Az-az még 100 fokig rendben vagyok?
(#) reloop válasza Directors hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
A tok belsejébe sajnos nem látunk bele, pedig ott kéne 150°C alatt tartani a hőmérsékletet. Pusztán tapasztalati alapon azt ajánlom, hogy a borda 60°C alatt maradjon. Mérőeszköz birtokában nézd meg mekkora a különbség a FET és a borda hőmérséklete között. 20°C-nál nagyobb különbség rossz hővezető-képességű szigetelőre utal.
(#) -Thomson- hozzászólása Ápr 3, 2012 /
 
Üdv mindenkinek!
Olyan kérésem lenne, hogy tudna nekem valaki egy 9v-os elemről működő erősítő kapcsolási rajzát összedobni, mert szeretnék telefonomhoz egy kis erősítőt csinálni, van gyári is, de én magam szeretném összerakni!
(#) Directors válasza reloop hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
Okés. Még annyi,hogy gondolom egy 30 percet hagy szóljon aztán nézzem mekkora a különbség a borda és a fet között ugye? Vagy kevesebb esetleg több idő?
(#) reloop válasza Directors hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
Vedd fel maximális terhelése, pár másodperc múlva már mérhetsz. Érdekes lehet 10-30 perccel később is, mit mutat.
(#) reloop válasza -Thomson- hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
Üdv! Témája.
(#) speed008 hozzászólása Ápr 3, 2012 /
 
Hozzám került egy Nightline 540 es végfok.

Az a problémám, hogy amikor feszültség alá teszem az áramkorlátozó égő azonnal felizzik szóval valami gond van. A tápegységet leválasztva a panelról a tápegység rész jól működik. A 2 vég között 68v körül mértem terhelés nélkül. A kondenzátorból jövő szürke és a + között pedig 30v körüli értéket.
Amikor hozzám került pár ellenállás meg egy tranzisztor szált el. A tranzisztor C1815 volt, most BC182B, a más lábosztást figyelembe vettem és átktöttem. Az ellenállásokat átcseréltem de még mindig nem szuperáll.
Kapcsolási rajz hiányában tétlenül állok, még az sem biztos, hogy ekkora fesz kell neki. Ha valakinek van valami ötlete elfogadnám segítségét!!
(#) reloop válasza speed008 hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
Szia! A tápszűrő kondik helye üres a nyákon, alattuk a felirat 2200µF/35V - ha jól veszem ki. Ennek tükrében a +/-30-34V táp reális.
A végtranzisztorokat vizsgáltad?
(#) speed008 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
azokat kivétel nélkül tudom ellenőrizni vagy kivegyem? Hogyan lehet legjobban vizsgálni őket?
Milyen módszerrel?
(#) Doncso válasza speed008 hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
De komoly, 2*600w-ot ír az adatlapja, PMPO, zeneire pedig 2*270w, egy pár végtranyóval / oldal
Tranyó vizsgálat : Bővebben: Link Ki kell venni!
Következő: »»   1034 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem